Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Книжкові

     "Дякую Богові, що дав мені народитися українцем"
(до 100-річчя від дня народження Олеся Гончара) "Мати Божа, заступися за Україну!
Виблагай для неї Милосердя!
Якби я був живописцем, малював би й малював красу України."
Олесь Гончар. 5 вересня 1990 року
   "Безвусі, юні, вічно молоді, ви склали голови за рідний Київ"           ( до Дня пам'яті героїв Крут)
      "На вас, завзятці-юнаки, що возлюбили Україну, кладу я кращії гадки, мою сподіванку єдину"...
"МИНУТЬ РОКИ. ДЕСЯТКИ РОКІВ, СТОЛІТТЯ,- ПАМ'ЯТЬ ПРО ЮНАКІВ-ГЕРОЇВ НЕ ЗГИНЕ ВОВІК, ВОНА СВІТИТИМЕ НЕ ТІЛЬКИ УКРАЇНЦЯМ, ВСІМ ОБРАНИМ БОГОМ ЛЮДЯМ, ЩО ПОКЛАДАЮТЬ ЖИТТЯ СВОЄ ВО ІМ'Я ІДЕЇ, ВО ІМ'Я БРАТА СВОГО.
І КОЛИ ЖИТТЯ ЗІТРЕ З ПАМ'ЯТІ СУЧАСНИКІВ ЦІ ДОРОГІ ОБЛИЧЧЯ НАШИХ БРАТІВ, КОЛИ ПРИЙДУТЬ НОВІ ЛЮДИ... ВОНИ ПАМ'ЯТАТИМУТЬ, ЩО ТУТ ЛЕЖАТЬ ТІ, ЩО ВІДДАЛИ ВСЕ, ЩО МАЛИ, - МОЛОДІСТЬ, РОЗУМ, ЩАСТЯ Й ЖИТТЯ - ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ. БУДЬТЕ Ж ПЕВНІ, ДОРОГІ, НЕЗАБУТНІ ГЕРОЇ, - ВАША СМЕРТЬ НЕ ЗГИНУЛА МАРНО. ЧУЄТЕ?! - ВОНА ЖИВЕ І ЖИТИМЕ ДОВІКУ - ВІЛЬНА, САМОСТІЙНА УКРАЇНА".    
                                                                                             Людмила Старицька-Черняхівська.                                                                                                                              "Нова Рада" 24 березня 1918 р.

 Знакова подія в історії національного державотворення
У сучасному українському суспільстві спостерігається підвищенний інтерес до історії національної державності, її витоків та утвердження, що має надзвичайне значення як для самоідентичності кожного українця, так і для консолідації українського народу заради розвитку сучасної України. Сьогодні вкрай актуальним є ознайомлення громадськості з Українською революцією 1917-1921 р.р. як одним із визначальних етапів у процесі національного державотворення та із її значенням для розбудови новітньої Української держави.

Подяка Вам, сини мого народу, 
                                                    що стали в бій за правду і свободу            14 жовтня – величний та священний для українців день. І все тому, що на цю дату припадає одразу 3 великих свята, які споконвіків відзначають мільйони громадян України.                                                                                                                                                         
Покрова Пресвятої Богородиці
      Ще з козацьких часів, коли церкви були присвячені Богородиці, православні християни взяли за традицію відзначати у цей день знаменне християнське свято – Покрову Пресвятої Богородиці. За легендою, початком цього свята став напад сарацинів на Візантію у десятому столітті. Сарацини прагнули захопити Царгород, однак захисники міста розпочали молитись, після чого побачили Пресвяту Богородицю, яка зняла з голови свою покрову. Сталося справжнє диво: загарбники залишили місто.                                                                                          
День українського козацтва
    Саме 14 жовтня за козацьких часів відбувалась Велика Рада (Козацька Рада). Ця подія була надзвичайно важливою для українського козацтва, адже у цей день обирали отамана і вирішували, як жити на наступний рік. До того ж, на Січі свято Покрови було найвеличнішим. Пресвяту Богородицю вважали захисницею і заступницею, і саме тому вірили у її чудодійну силу. Саме тому, день українського козацтва недарма святкується разом із християнським святом.
Тепер, за часів незалежності, День українського козацтва, або ж – Козацьку Покрову офіційно відзначають з 1999 року.                                                                                                                                       
День захисника України
     Під впливом російсько-української війни 14 жовтня набуло ще одного величного значення. Указом Президента 14 жовтня 2014 року «…З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи української громадськості» було встановлено ще одне державне свято, яке отримало назву День захисника України.
Відтепер, 14 жовтня – день українського героїзму та мужності, коли кожен українець вшановує військову честь і гідність воїнів-захисників нашої Вітчизни. 

                  Коли крізь зарослі густі світ сонця проникає...
                          2017 — рік Японії в Україні
2017 рік за ініціативою Президента України оголошено роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це - ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур.

 Японія - це єдина країна в світі, в історії якої існувало міністерство поезії, а саме ним стала створена 951 року при імператорському дворі Японії "Пісенна палата", чиновники якої займалися збиранням і переписуванням кращих віршів, надісланих до столиці з усіх куточків країни, організацією поетичних конкурсів і укладанням офіційних поетичних антологій.

Для читачів бібліотеки на абонементі розгорнута книжкова виставка, на якій представлені художні твори відомих японських письменників, як Місіма Юкіо, Муракамі Харукі, Кавабата Ясунарі, Акутагава Рюноске, Абе Кобо, Арісімо Такео, Рьокан та інших. Також читачі можуть ознайомитися з культурними традиціями Японії : японське садове мистецтво, кімоно, чайна церемонія (тя-но-ю), кабукі, нецке.

Окремий розділ виставки присвячений українському класику японської літератури Василю Єрошенко. Його ім'я стоїть в японський енциклопедії поруч з іменами прославлених письменників і діячів культури. У  Японії видавалися його трьох- і п'ятитомне зібрання творів, кілька книг про нього. Жителі Країни Сонця, що сходить, називали його "Ерошієнко"...
                              Автограф залишений на згадку

На книжковій виставці, розгорнутій у читальній залі, представлені книги видатних українських діячів, подаровані бібліотеці протягом шестидесяти років.

Серед авторів - письменник  Микола Сингаївський, художник Володимир Костецький, письменник, Герой України Юрій Мушкетик, всесвітньовідомий Народний художник України Микола Сядристий, академік НАН України Михайло Лисиця, Народний артист України Ярослав Гаврилюк, києвознавець Михайло Кальницький, відомий український громадський діяч, колишній заступник голови союзної Урядової комісії з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Георгій Дзісь, український актор, Заслужений артист України Борис Харитонов та багато інших.

  
                      Хай у кожної людини живе любов до України

       З нагоди 26-ї річниці Незалежності України пропонуємо Вашій увазі нові цікаві видання з історії та культури України. Книжкова виставка презентована у читальній залі бібліотеки.

    
                 24 серпня - День Незалежності України
                                        
                                                                                                                    Свою Україну любіть...
                                                                                                                                 Т.Шевченко
                                                                                                        
     
До 26 -ої річниці Незалежності України на абонементі розгорнута книжкова виставка "Хай у кожної людини живе любов до України!". 
       У серпні 1991 р. в Україні відбулася подія, яка ознаменувала собою початок нової ери в історії нашої держави. У день, коли було проголошено Акт про незалежність України, здійснилась найзаповітніша мрія всіх поколінь українського народу, а 24 серпня стало найважливішою датою в Україні і відзначається як національне свято.
             На виставці представлені книжки з історії України, а також книги, присвячені нашим славетним українцям, які жили і працювали на благо нашої держави в часи далекі і близькі: філософ Григорій Сковорода, поет Тарас Шевченко, гетьман Іван Мазепа, вчений Дмитро Яворницький, актриса Марія Заньковецька, композитор Микола Лисенко, кінорежисер Олександр Довженко та багато-багато інших.
       
                                     Хрещення Русі : історія віків
У читальній залі бібліотеки до Дня хрещення Київської Русі у читальній залі бібліотеки презентовано книжкову виставку "Хрещення Русі : історія віків". До уваги користувачів представлено найдавніші сторінки історії України, дивосвіт прадавніх слов'ян, літописну легенду про хрещення Русі "Повість временних літ". Книжкова експозиція розповідає про київських князів Аскольда і Діра, які перші прийняли християнство, першу християнку княгиню Ольгу, про часи правління київського князя Володимира Великого - наймогутнішу державну постать нашої далекої минувшини, - введення та поширення християнства у 988-989 р.р. у Київській державі як державної релігії.
           Виставка розкриває історію і сучасний стан діяльності православних церков, відомості про широку плеяду найвидатніших державотворців, діячів культури і науки, освіти, церкви, які на різних історичних етапах пробуджували суспільну свідомість, пропагували народні традиції, опікувалися проблемами духовного відродження і розбудови української держави; історію свят православної церкви й народні звичаї та обряди, які стосуються цих свят.

                                   Світ Івана Айвазовського
          Виставка присвячена всесвітньо відомому живописцю-маріністу, баталісту, меценату - Івану Костянтиновичу Айвазовському (1817-1900), на картинах якого море зображено у всій життєвій красі могутньої стихії. Його роботи переважно присвячені морю, але є чимало картин з українськими мотивами, на яких зображено Дніпро, степ, чумаки, весільні сценки.

                                            Літній відпочинок з книгою
                   "Цікався всім, що відбувається в світі, й читай, читай, читай!"  Дж. Еванс
          Вільний час можна вважати справжнім багатством тоді, коли він використовується в інтересах всебічного розвитку особистості, її здібностей і духовного потенціалу. Щоб змістовно провести літню відпустку чи шкільні канікули - радимо взяти з собою книгу.

Немає коментарів:

Дописати коментар