Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

вівторок, 29 квітня 2025 р.

Культура танцю

 29 квітня - Міжнародний день танцю

Хореографічне мистецтво, як і духовна культура в цілому, тісно пов'язане з історією народу, його традиціями.

Здавна різноманітними рухами людина передавала свої враження від навколишнього світу. Вигуки, пісні, пантонімна гра були взаємопов'язані з танцем. Сам же танець завжди був пов'язаний із життям і побутом людей, відображав єднання з природою.

З ім'ям корифеїв українського театру - родиною Тобілевичів пов'язують роозвиток українського народного сценічного танцю, який в 19 ст. утверджується разом з професійним національним класичним театром корифеїв. Він нероздільно пов'язаний з творчістю видатних драматургів, режисерів та акторів - Марії Заньковецької, Михайла Старицького та інших.

В ХІХ ст. змінився і бальний етикет - танцювали мазурку, вальс, польку, полонез.

Джерело : Календар "Берегиня культури. Культурний соціально-туристичний проєкт"

понеділок, 28 квітня 2025 р.

Пропустив Чорнобиль крізь серце

 "Чорнобильський вітер по душах мете,

Чорнобильський пил на роки опадає.

Годинник життя безупинно іде.

... Лиш пам'ять, лиш пам'ять усе пам'ятає".

Олена Матушек

27 квітня 2025 року в бібліотеці відбулася зустріч з лікарем-психіатром Чорнобильської АЕС Валерієм  Навойчиком. Валерій В'ячеславович жив і працював у Прип'яті з 1975 року. Після аварії на ЧАЕС цілий рік постійно знаходився в тридцятикілометровій зоні.

"Було сум'яття, був страх. Але вони не розчавили, не викликали масових психозів навіть у найнапруженіші місяці - травень та червень, не зважаючи на тяжкі випробування на міцність і потужний променевий вплив. Це було протягом року. Тяжкі психічні розлади були одиничними, а невротичні реакції - частішими, як би цього не хотілось чисто по-людськи".


На заході був присутній Олександр Палій - регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини по Києву та Київській області. О. Палій подарував для наших користувачів інформаційний стенд з чат-ботом Омбудсмана України Дмитра Лубінця.



четвер, 24 квітня 2025 р.

Краєзнавчий квест

23 квітня  2025 року відбувся краєзнавчий квест по Деміївці учнів шостих класів ліцею № 241 "Голосіївський". Один із пунктів цього квесту був про  бібліотеку "Деміївку". Тішить те, що учні ліцею розумні та кмітливі!








середа, 23 квітня 2025 р.

Дякуємо!

 Колектив бібліотеки "Деміївська" щиро вдячний нашим читачам - сім'ї Чернявських -  за подаровані книги.

вівторок, 22 квітня 2025 р.

Як мозок адаптується до нових викликів

 "Кожна людина народжується подібною до багатьох, але вмирає неповторною" Мартін Гайдеґґер

Чому дитина з аутизмом здатна скласти кубик Рубіка за 49 секунд, але не може нормально спілкуватися з однолітками? Як так : в Арнольда Шварценеґґера дуже сильний австрійський акцент, а акторка українського походження Міла Куніс говорить англійською, наче носійка мови? Вони ж обоє давно працюють на Голлівуд!

Це все питання до мозку і про мозок. І це тільки частинка дивовиж, про які розповідає Девід Іґлмен - один із найславетніших нейробіологів сучасності.

"Загалом, ми йдемо по життю, думаючи, що ось Я, а ось світ. Але, як ми побачили в цій книжці, Ви є продукт всього, з чим взаємодіяли : ваше середовище, весь ваш досвід, спілкування з друзями, протистояння ворогам, вплив культури й особливостей епохи, формування світогляду тощо. Хоча нам подобаються такі заяви, як "він незалежний чоловік" або "вона незалежна мислителька", насправді немає способу відокремити себе від контексту існування. Немає Я без зовнішнього світу. Ваші погляди, переконання, прагнення формуються ним, від і до, як скульптура з брили мармуру. Завдяки живій мережі кожен із нас - це світ."

Іґлмен, Девід. Секрети нейропластичності. Як мозок адаптується до нових викликів/ Девід Іґлмен. - Київ : Наш формат, 2023. - 304 с.

понеділок, 21 квітня 2025 р.

Селище звалось Деміївка

 17 квітня 2025 року в бібліотеці відбулися краєзнавчі читання для учнів 8-Д класу ліцею № 241 "Голосіївський".



неділя, 20 квітня 2025 р.

Вітаємо з Великоднем!

В читальній залі бібліотеки презентовано  виставку писанок завідувачки дитячо-юнацького клубу "Олімпія" Валентини Суходоли.



четвер, 17 квітня 2025 р.

День в історії. Постаті

Марія Садовська-Барілотті

 17 квітня 1855 року народилася  Марія Карпівна Садовська-Барілотті (дівоче прізвище - Тобілевич), оперна співачка (сопрано) та драматична артистка. Сестра І. Карпенко-Карого, М. Садовського та П. Саксаганського.

Музичної освіти не здобула. Виступала в аматорських гуртках Єлисаветграда (Кропивницький) разом зі своїми братами. У 1883-1885 р.р. працювала в першій професійній українській трупі М.Коцюбинського та М. Старицького, з 1886 - артистка трупи М.Старицького.

Донька Марії Карпівни Олена Петляш залишила спогади : "Свою матір я зовсім не пам'ятаю. Дядьки (Садовський, Саксаганський, Карпенко-Карий) розповідали мені, що вона була висока, струнка, красива... Маша, як звали рідні мою матір, була веселої вдачі, в трупі її любили, особливо за тепле ставлення до людей. У мами був надзвичайно красивий голос. Особливо гарно виконувала вона ролі Наталки Полтавки, Катерини, Циганки Ази... Після її передчасної смерті на пам'ятнику викарбували слова тих пісень, які особливо проникливо співала велика артистка.

...Карпенко-Карий мені розповідав, що мама мала від природи великий дар найніжнішим мелодійним голосом передавати глибину переживань, без тіні фальші. Завжди, коли мама співала яку-небудь українську пісню, він плакав. Судити про гру Садовської та Заньковецької, щоб виявити, котра з них краща, не можна : обидві, казав він, незрівнянні, бо геніальні. Прикро, що тоді не було ні кіно, ні грамзапису, і наша молодь не почує й не побачить двох дивовижних артисток".

Джерело: Українські співаки у спогадах сучасників/ автор-упор. І. Лисенко. - Київ : "Рада", 2003. - с.34-35.

Краса природи — справжнє диво

Валентина Суходола

 16 квітня 2025 року в бібліотеці "Деміївська"
відбулося урочисте відкриття виставки художніх робіт «Краса природи — справжнє диво», авторства Валентини Суходоли, завідувачки дитячо-юнацького клубу «Олімпія» Централізованої системи дитячо-юнацьких клубів "Щасливе дитинство"

На відкриття виставки завітали колеги з закладів культури Голосіївського району, бібліотечні працівники, представники мистецької спільноти, друзі та шанувальники народного мистецтва. Атмосфера заходу була щира, тепла й натхненна.

Особливим моментом стало те, що підтримати майстриню прийшла її донька, яка розділила з мамою цю важливу подію. Її присутність надала заходу ще більш зворушливого й сімейного настрою.
Відвідувачі із захопленням розглядали роботи: авторські ляльки, декоративні композиції, писанки та картини, що передають красу української природи та народних традицій. Колеги щиро дякували Валентині Суходолі за натхнення, творчість і внесок у культурний розвиток району.

Вхід був вільний, і кожен охочий зміг насолодитися цією неповторною виставкою, сповненою тепла, любові до природи та родинних цінностей. (Зі сторінки ФБ Управління культури Голосіївської РДА https://www.facebook.com/kulturaGRDA?__cft__[0]=AZWdeUrUp9l0C0bGW6Tkp6p6zEOjYxWLeb3jeMWGAXAveF3TwrlBQpivnpZYCA58NAuj7Zez30o0N7f-vOB0C0b9cfyaZ34D-oXQOPRxmHo0nZbPpgrGjFTBOIH-bof_fgBnvLa3JUQmKhpF2dqBPUVpedM-3l-LTorEgMrPQDrMnOKnpazc0ppjsdFGtghnqpu6Po8zv2QIO59KqyezxkpJ&__tn__=-UC%2CP-R)

понеділок, 14 квітня 2025 р.

Шлях зцілення і надії

"Якщо існує хоч мінімальна ймовірність, що люди, яких ми втратили, чують нас, - варто ніколи не припиняти до них говорити" 

Відсидівши п'ять років у в'язниці за трагічну помилку, Кенна Ровен повертається в місто, де все й полетіло шкереберть, - і сподівається знову стати частиною життя своєї чотирирічної доньки. Однак відбудувати спалені мости Кенні не до снаги. Опікуни її доньки щосили пнуться не допустити Кенну до дівчинки. Єдиний, хто не закриває перед нею дверей - Леджер Ворд, власник місцевого бару. Він - одна з небагатьох ниточок, що веде до доньки Кенни... Між Леджером і Кенною спалахують почуття, та що сильніше вони розгортаються, то більшають ризики: ніхто не має дізнатися про їхній зв'язок, адже надто багато стоїть на кону. Кенна мусить здобути прощення за минулі помилки, ставши на шлях зцілення і надії...

"Спогади про нього" від авторки бестселерів Коллін Гувер - відверта історія про вибір, відповідальність і любов, що долає всі перешкоди.

Гувер, Коллін  Спогади про нього : роман/ Коллін Гувер; пер. з англ. Анастасія Дудченко. - Київ : ВИДАВНИЦТВО РМ, 2025. - 368 с. - (Серія "Суперроман")

середа, 9 квітня 2025 р.

Об'єднуючи зусилля

 4 квітня 2025 року до бібліотеки завітали дітки із зони бойових дій у супроводі педагогів Анни та Ірини з Денного Центру "Save Ukraine". Save Ukraine – це організація, яка працює для порятунку та відновлення дітей і сімей, постраждалих від війни, а також для відбудови України. Save Ukraine є найбільшою громадською організацією з понад 200 співробітниками та волонтерами, які прагнуть забезпечити кожній українській дитині безпеку і стабільність, турботу і розвиток, необхідні для процвітання в родині, громаді, Україні!

Ці діти - наше майбутнє. Вони точно врятують Україну. Ми можемо їм допомогти, передаючи мудрість та красу, долучаючи до читання та любові до книжок.





вівторок, 8 квітня 2025 р.

Знайомство з бібліотекою

4 квітня 2025 року до бібліотеки завітала малеча - вихованці дитячої студії           "Пан Пух" (ФОП Гацько М.В.) 




понеділок, 7 квітня 2025 р.

Селище звалось Деміївка

3 квітня 2025. Краєзнавчі читання для учнів 5-А класу ліцею № 241 "Голосіївський".

пʼятниця, 4 квітня 2025 р.

З далини пам'ять ожива...

 3 квітня 2025. Краєзнавчі читання для учнів 7-А класу ліцею № 241 "Голосіївський".