Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

Книжкові виставки

"Серце в сонячній зливі"
(до Дня матері)

"Років нестримних вічна течія"


"В своїй хаті своя правда, і сила і воля..."
(до 209-річчя від дня народження Тараса Шевченка)

"Україно, Україно,
матінка свята,
незалежна і єдина
              на усі літа"      В. Мордань
(до дня народження поета, гумориста, журналіста)

"Голодомор як інструмент політики тоталітаризму""Іхня зброя не зникла в небесах"
(до Дня Героїв Небесної Сотні)


О диво з див!
(до Дня Святого Валентина)
Про кохання написано тисячі романів. Ми намагалися знайти для Вас найкращі!

Тіні Бабиного Яру

"Голокост дав людству важливий урок: урок того, що існують права людини. Бо якщо хтось може зруйнувати державу, людству потрібні поняття, які дадуть можливість врятувати від знищення особу, яка втратила свою державу" 
Тімоті Снайдер

Мотивів у злочинців було багато, відтак їх неможливо звести до якогось провідного. Але очевидним є те, що тут переплелися ідеологічні, політичні та економічні чинники, що пояснюють насилля, спрямоване проти беззахисних євреїв.
Німецька окупація скорегувала історичну долю всіх народів, що проживали на теренах України. Втім, якщо іншим націям німецькі окупанти надавали статус лише трудових ресурсів, обов'язкових для експлуатації на користь Третього райху, то євреїв розглядали винятково в ракурсі установки на "остаточне розв'язання єврейського питання", під сухим формулюванням якої крилися масові вбавства.

6 грудня - День Збройних Сил України
Бо ти - патріот, захищаєш державу,
Примножуєш силу її ти і славу,
Хоробро і вправно ти служиш у війську
Й державу борониш свою українську!

Дві долі
(Іван Франко, Теодор Драйзер)

Яскрава дивна особистість
(до 80-річчя від дня народження Богдана Ступки)

"Високий інтелектуал з донецьких степів"
(до 90-річчя Героя України, академіка НАНУ, письменника, літературознавця і публіциста  І.М. Дзюби)
   "Шістдесятники" увійшли в історію створення незалежної держави. Ще в радянській імперії вони піднімали український народ на боротьбу за незалежність.  Були сміливі виступи на публічних заходах і молодого літератора та науковця з Донеччини Івана Дзюби.
   Життєва і професійна біографія Івана Дзюби багата і різноманітна. Без його літературознавчих досліджень важко уявити сучасне шевченкознавство, осмислення творчості як класиків української і світової літератури, так і плеяди українських письменників різних поколінь.. У творчому доробку І.Дзюби - письменника, вченого і мислителя, цілий набір досягнень. Він дійсний член НАНУ, лауреат Державної премії імені Т.Г.Шевченка та ряду інших премій, включаючи міжнародні.
Героїчна оборона Києва

11 липня 1941 року почалася героїчна і трагічна оборона Києва, яка вплинула на подальший розвиток подій Другої світової війни. Битва під Києвом, або Київська стратегічна оборонна операція 1941 року - це великомасштабні бойові дії радянських військ з оборони Києва від німецько-фашистських загарбників, що тривали до 26 вересня 1941 року, коли останні солдати радянської армії покинули місто.Людина і держава


Книжкова виставка "Людина і держава" присвячена  Дню Конституції, який  відзначається щорічно 28 червня. Дата свята обрана на честь дня прийняття Конституції вночі 28 червня 1996 року. Презентовані книги виокремлюють основні етапи історії українського конституціоналізму. Розкривається зміст основних інститутів конституційного права України - засад конституційного ладу, громадянства, прав і свобод людини і громадянина, виборів, референдуму, законодавчої, виконавчої і судової влади.
"Без права на забуття"
"Не забувайте нас, не забувайте нас! Не гребуйте жахом нашої смерті! ... Розкажіть про нас, покажіть нас прийдешнім поколінням, щоб не пропала марно жодна наша сльоза. Нас не можна вже ані забути, ані замовчати вам..."  Олександр Довженко
 Дню скорботи і вшанування пам'яті жертв Другої світової війни в Україні присвячено

"Бетховен українського села"
(до 150-річчя від дня народження Василя Стефаника)

"Я писав тому, щоб струни душі нашого селянина 
так кріпко настроїти і натягнути, щоби з того
 вийшла велика музика Бетховена" Василь Стефаник


Про життєві дороги новеліста світової слави Василя Стефаника, про людей, які йому стрічалися і ставали прообразами героїв новел, про маловідомі, але надзвичайно цікаві й промовисті факти життя письменника розповідає презентована книжкова виставка.

Скарбниці народного мистецтва

Шевченкіана


З нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки"Вже світять нам з небес" (до Дня Героїв Небесної Сотні)


21 лютого - Міжнародний день рідної мовиДо Дня Незалежності України і до Дня Українського Прапора в читальній залі бібліотеки розгорнута книжкова виставкаУ Ліни Костенко - ювілей 


Щоденник Майдану


Біля виставки - учасник подій на Майдані Людмила Овчаренко."Крути: і сум, і біль, і вічна слава"
Мало яка інша подія в історії України є настільки ж відомою, як бій під Крутами. Він посідає чільне місце в національній історичній пам'яті.

"Активна громадянська позиція: європейський досвід"


"Гімн мужності людини"
(до 120-річчя від дня народження Ернеста Хемінгуея)

Цікаві думки

"Ті, хто воює на війні, - найкращі люди, і чим ближче до передової, тим більше чудових людей там зустрінеш"

"Ніколи не судіть про людину за його друзями. В Іуди вони були ідеальні"

"Щастя - найкраща річ у світі, і для тих, хто вміє бути щасливим, воно може бути таким само глибоким, як смуток"

"Не можу примиритися з думкою, що життя минає так швидко, а я не живу по-справжньому""Але сьогодні, слава Богу, Душею вже воскреслі ми"


    24 червня 2019 року на абонементі презентована виставка, присвячена історії Конституції України.


1000 рік. «Руська правда»
Найвизначніший збірник стародавнього руського права, автором якого є Ярослав Мудрий. Це кодифікація законів Київської Русі, в основу якої було покладено давньоруське звичаєве право.
1529 рік. Литовські статути
Найвідоміші кодекси феодального права Великого князівства Литовського, що діяли й на інкорпорованих до нього українських землях. Відомо три такі статути: 1529 р. («Старий»), 1566 р. («Волинський»), 1588 р. («Новий»).

1710 рік. Конституція Пилипа Орлика
Договір гетьмана Війська Запорозького Пилипа Орлика зі старшиною та козацтвом Війська, який визначав права і обов'язки усіх членів Війська. Укладений 1710 року. Написаний латиною і староукраїнською. За оцінкою українських істориків є однією з перших європейських конституцій нового часу.
1918 рік. Конституція Української Народної Республіки
Основний Закон УНР, прийнятий Центральною Радою 29 квітня 1918 року, в останній день існування Центральної Ради, саме тому так і не був втілений у життя. УНР проголошувалась суверенною, самостійною і ні від кого незалежною державою, територія, якої була неподільна, а суверенне право належало народові.
1919 рік. Конституції Радянської України
На території України за періоду радянської влади було прийнято чотири Конституції УРСР - 1919, 1929, 1937, 1978 років. Вони повністю копіювали союзні конституції і були формальними, оскільки не відбивали реального стану справ тогочасного суспільства.
1990 рік. Декларації про державний суверенітет
16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР проголосила суверенітет України.

1996 рік. Прийняття Конституції України
28 червня 1996 року о 9 год. 18 хв. після 24 годин безперервної праці Верховна Рада 2-го скликання ухвалила Основний Закон України

  Конституція України – основний закон держави України. 
На згадку про прийняття Конституції в Україні щорічно святкується державне свято – День Конституції України.

Немає коментарів:

Дописати коментар