Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

Все про Деміївку

Деміївка в художній літературі


 Victor Tissot
La Russie et les Russes. Indiscretions de voyage.-1883-editions E.DENTU, Paris.
 У деяких розділах цієї книги Віктор Тіссо розповідає про відвідини тодішнього київського передмістя - Деміївки, де він у супроводі французького консульського агента у Києві Едуарда де Молінарі спостерігав за життям українських робітників.
    "Не хотите ли посетить русскую фабрику? - спросил меня г-н де Молинари.
                                      - Весьма охотно.
                                 - В Демиевку! - крикнул кучеру и мы рысью поехали в направлении обширного пригорода, расположенного у подножия холма, с противоположной стороны от Днепра. Экипаж остановился перед громадными деревянными воротами в высокой стене из светлого кирпича. Сторож в овчинной шапке, с бородой, как у монаха, и в сапогах, как у казака, подошел, чтобы впустить нас..."


Шкаровська І.І.
    Червона Деміївка : повісті : для середнього та старшого віку/ Ірина Шкаровська.-Київ : Веселка,1984.-326с.
      В оповіданні охоплений  багатий подіями період з 1900 по 1917 рік.
      "Головна вулиця околиці - Велика Васильківська, і пишаються нею жителі справедливо. Простора, довга, з красивими кам'яницями, а базар на ній - найславетніше, найвеселіше і найцікавіше місце Деміївки. Селянські підводи - на них риба, мед у стільниках, поросята, сало, окости - тягнуться від села Корчуватого до броварні Шульца. По праву руку крамниці багача Карева, а по ліву - крихітні смішні крамнички, де, зрештою, багато чого можна придбати. Поміж рундуками й підводами час від часу шмигають фокусники, циркачі, катеринщики, всякий бродячий люд".


Хацкевич,В.
   Как говорил старик Ольшанский : повесть /Вилен Хацкевич; [худож.Р.Ф.Сахалтуев]. - Киев : Аконит, 1995. - 190 с.:ил., портр.
    Этюды, новеллы, наброски, вариации на одну тему : двор и его обитатели.
             "Маленькая Родина все равно большая, ведь она единственная.
Выходишь из квартиры номер восемь, проходишь через огромный двор, что на Большой Васильковской номер двадцать один, поворачиваешь за угол, минуя десятое отделение милиции, проходишь к автовокзалу, садишься в автобус, и ... Всего два часа, чтобы встретиться с детством..."


      Ульяненко, О.
          Сталінка. Дофін Сатани : романи/ Олесь Ульяненко. - Харків : Фоліо, 2003. - 382 с.
      "Сталінка" - найбільш резонансний твір письменника. Саме він здобувся на нищівну критику, саме за нього автор отримав малу Шевченківську премію. Автор малює життя в божевільні, де люди перетворюються на рослини. Але не всі.
      "Тим часом сімейство ... перебралося на Сталінку. Вони оселилися в будинку, схожому на той, де мешкали до народження Горіка; щоправда - сірому, бридотно схожому на фортецю з призабутого підручника історії про французьку революцію; під будинком пролягала головна автострада - всенький день гули клаксони, шмигали авта; а поруч - рукою подати - зеленою спиною вгинався ліс. Голосіївський ліс. Усе тут було химерне, змішане - фарби, голоси, люди, бетон"


Морачевська, Т. На крилах магії (й) кохання/Тетяна Морачевська. - Київ: Самміт-Книга, 2017. - 320 с., іл.

"Вони також мешкали на Деміївці, за 15 хвилин пішки від нас. Там, на Козацькій, я "занурилася" в абсолютно іншу атмосферу. Уявіть собі здоровенне подвір'я за зруйнованою стайнею  і велетенським, як мені тоді здавалося, будинком. Більше 100 років тому все це належало одній з найвідоміших купецьких родин Києва..."



Пещеренко, П. Н.
 Карамельный век : очерки о киевских кондитерских и конфетных фабриках начала 20-го века / П.Н. Пещеренко. – К. : КВИЦ, 2008. - 200 с. : ил.

"Валентин Ефимов зарегистрировал свое кондитерское предприятие в 1886 году (изготовление шоколада, конфет, пряников, варенья) в собственном доме, как уже говорилось, в предместье города - Демиевке, Киевского уезда Хотовской волости. Фабрика была устроена в самом скромном помещении, работа в ней производилась вручную и при самом незначительном штате мастеровых и рабочих, не доходившем и до 20 человек"

Гузій, В.
    Опис землі Голосіївської (гео графія) /Володимир Гузій.-К.:Український пріоритет, 2014.-400с, іл.
"У різних письмових джерелах повідомляється, що поселення Деміївка з'явилось на початку ХІХ століття. Якби назва виникла саме в той час - то історія її виникнення збереглася б у людській пам'яті. Назва Деміївка виникла у ті часи, коли з'явились і більшість голосіївських топонімів. Тут завжди була переправа через Либідь дороги, яка йшла від Золотої брами. З Деміївки розходились далі дві дороги - Добрий шлях і Васильківський гостинець"




Миронова, В. Киевская Демеевка, я спою тебе на "бис"! :[рассказы] / Василиса Миронова. - Київ : Друкарский дом Олега Федорова, 2021.  - 220с.
У книзі оповідань Валентини Єрмолаєвої (творчий псевдонім Василиса Миронова) читач "проживе" разом з автором, корінною киянкою, цілу епоху: історію Київської Деміївки (Сталінки), з 60-х років минулого століття  до наших днів. Автор оповідань іноді з гумором, іноді з легкою іронією, а подекуди і з сумом, ділиться своїми спогадами.

Миронова, В. Киевская Демеевка, как мы любили и теряли... :[рассказы] / Василиса Миронова. - Київ : Друкарський двір Олега Федорова, 2021.  - 188 с.
Це друга книга оповідань Валентини Єрмолаєвої (творчий псевдонім Василіса Миронова) в якій автор на основі власного життєвого досвіду з любов'ю описує історію рідного району - Київської Деміївки.



     Петр   Семилетов "Речка Совка и ее окрестности"
      Для он-лайн перегляду натисність посилання.







Галайба, В. Борьба с преступностью в старом Киеве/ Василий Галайба.- Киев: Скай Хорс, 2012.- с.116-120.
"А недавно подшивка газеты "Киевлянин" за декабрь 1915 года подсказала еще два позабытых имени киевских полицейских, которые пожертвовали своими жизнями в борьбе с преступностью..."



   Victor Tissot "La Russie et les Russes. 
Indiscretions de voyage" 
(Тіссо Віктор "Росія і рускіє")
Фабрика на Демиевке
   - Не хотите ли посетить русскую фабрику? - спросил меня г-н де Молинари.
   - Весьма охотно.
   - В Демиевку! - крикнул он кучеру, и мы рысью поехали в направлении обширного пригорода, расположенного у подножия холма, с противоположной стороны от Днепра.
    Экипаж остановился перед громадными деревянными воротами в высокой стене из светло-желтого кирпича. Сторож в овчинной шапке, с бородой, как у монаха, и в сапогах, как у казака, подошел, чтобы впустить нас...



              Victor Tissot "La Russie et les Russes. Indiscretions de voyage"
 (Тіссо Віктор "Росія і рускіє")
Кабак на Демиевке
          Мы вышли из рафинадного завода, и, перейдя на противоположную сторону широкого шоссе, которое в дождливую погоду превращается в поток грязи, поднялись по нескольким трухлявым ступеням. Перешагнув через порог старой избы, мы очутились в низкой, скверно пахнущей зале, освещенной коптящей керосиновой лампой. За доской, используемой в качестве стойки, ждал нас высокий еврей, худой и бледный, похожий на больную цаплю, с маленькой бархатной ермолкой на голове, положив руку на ручку жбана с водкой. В углу два малыша, сидя на земле и приподняв платье, чтобы его не запачкать, играли со старой туфлей. Стены были черны от грязи, но в то же время в этом кабачке имелась исключительная роскошь: несколько столиков с лавочками. В обычных кабаках посетитель пьет стоя или прислонившись к стене; нет ни стульев, ни столов...



Ушаков, Н. Повесть быстротекущих лет: Киевская летопись.  
   По данным однодневной переписки 1874 года, Киев оказался городом в основном деревянным, лачуги попадались даже в Дворцовой его части. В Киеве и предместьях было около тысячи мазанок и землянок, причём лишь пятая их часть находилась в предместьях...


           
Брайчевський, М. Нотатки з минулого
  
   Рятівником великої кількості іудеїв був, наприклад, подільський священик, професор Києво-Могилянської академії отець Глаголєв. Те ж робили й інші українці, зокрема й моя тітка Тетяна Архипівна Євсеєва. Вона залишилася вдовою в часи голодомору 1934 року. Єдиним засобом її існування був невеличкий будиночок у Деміївці, в якому вона здавала кімнату двом єврейкам - матері і дочці, Вірі й Фані Зак. Вони збиралися йти до Бабиного Яру, але тітка відраяла робити це, сказавши, що заподіяти собі смерть вони завжди встигнуть. Вони послухалися і залишились у Деміївці; і тим уникнули загибелі, дочекавшись визволення...



Носов, Н. "Тайна на дне колодца"
 // Носов, Н. Собрание сочинений в 4-х томах. T.IV: [Тайна на дне колодца]/Николай Носов.-Москва: Детская литература,1982.

Детальніше>>



Приходько В. Разорванное небо
// Загадки истории. - 2018. - № 23. - с.21

                    Баканов, В. "Киевский ветер"
 // Баканов, В.Киевский ветер /В.Баканов - Киев: НД ПП "Вартість", 2006.


   Сергій Черепанов "Королева салюта"
 Пропонуємо Вашій увазі оповідання Сергія Черепанова "Королева Салюта", в якому знайшла відображення зворушлива історія , яка відбулася на Деміївці 100 років тому.
Сергій Черепанов - поет, прозаїк, публіцист, член редколегії журналу художньої літератури і суспільної думки "Радуга", лауреат міжнародних літературних премій, доцент, кандидат економічних наук. Живе і працює в Києві. Вірші, нариси і оповідання друкувались окремими книгами, а також в періодичних виданнях України, Росії, Ізраїлю, Австрії.




                                        Сергій Теньков "Таксі - 1913"
                                                                   Уривок з повісті
     


Лук'янова Ганна "Щоденник війни" (уривки)
  25 червня 1941 р.
     У місті велике сум'яття. Із заходу різними видами транспорту прибувають біженці. Декотрі їдуть далі. Багато осідають в Києві поки що.
       Німці десь близько, за горою. за чутками, вони спустили десантників у Голосіїв. Вони біля самого порогу Києва з цього боку від Сталінки...

Детальніше>>

Андрій Кокотюха "Київські бомби"
Частина 1 ТЕРОРИСТ 

Розділ перший
1
Київ, жовтень 1907 року
Від Деміївки до центру


Детальніше>>




Немає коментарів:

Дописати коментар