Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

вівторок, 8 липня 2025 р.

Майстер-клас по виготовленню ляльок-мотанок

 8 липня 2025 року в приміщенні бібліотеки відбувся майстер-клас по виготовленню ляльок-мотанок для жінок - членів ГО "Спілка жінок міста Києва" (керівник - Москаленко Лідія Василівна). Лялькотерапевт, майстер сакрального рукоділля Арт-майстерні "Народні Ляльки та Обереги" Алла Поплавська  навчила присутніх робити ангелочків.



понеділок, 7 липня 2025 р.

День в історії. Постаті

Володимир Науменко

              7 липня 1852 року народився Володимир
Павлович Науменко - видатний український громадський та політичний діяч, науковець, педагог, видавець, член київської "Старої громади", у 1893-1906 роках - головний редактор, а з 1902 - видавець журналу "Кіевская старина", ініціатор заснування Українського Наукового Товариства в Києві, останній власник землі на Чернечій горі (із 1902 року). В.Науменко  зібрав архів рукописів українських письменників, прижиттєві видання творів Тараса Шевченка, зберіг "Щоденник" канівського педагога Василя Гнилосирова та перші Книги вражень "Тарасової світлиці". Був замовником художнику Іллі Рєпіну портрета Тараса Шевченка для "Тарасової світлиці", постійно поповнював її  новими експонатами.

Очолював Українську Центральну Раду з часу її утворення і до прибуття в Київ Михайла Грушевського. В Українській державі з 14 листопада по 14 грудня 1918 року - міністр освіти та мистецтв, займався створенням Української Академії наук, розробляв програму українізації шкільної та вищої освіти.

Арештований більшовиками в Києві у свій день народження - 7 липня, розстріляний наступного дня - 8 липня 1919 року за "контрреволюційну діяльність".

"Розстріл Науменка був, безперечно, найбільш кричущим злочином київської надзвичайки. Це був один з небагатьох людей, які користувалися абсолютно винятковою репутацією й були відомі всьому Києву, одне з небагатьох імен, яке вимовлялося не інакше, як з великою повагою. Якби йому дали померти своєю смертю, за його труною йшов би стотисячний натовп... І таку людину схопили та поспішили розстріляти через 24 години — щоб ніхто не встиг за нього заступитися" - київський юрист Олексій  Гольденвейзер.

Реабілітований 13 грудня 1991 року.

Пори року

Художник Юрій Базавлук

3 липня 2025 року в читальній залі бібліотеки відбулося відкриття виставки художніх робіт "Пори року" живописця Юрія Базавлука.

Юрій Базавлук - відомий український художник-живописець, член Національної спілки художників України. Учасник численних персональних та колективних мистецьких виставок, що відбулися в музеях та галереях українських міст. Ю.Базавлук одним із перших сучасних українських живописців влився до лав Міжнародного арт-проєкту "Повертайся живим!" 



середа, 2 липня 2025 р.

Дякуємо за подаровані книги!

Шановні користувачі і друзі нашої бібліотеки!
Від щирого серця дякуємо Вам за вагому підтримку в цей важкий для країни час!