8 липня 2025 року в приміщенні бібліотеки відбувся майстер-клас по виготовленню ляльок-мотанок для жінок - членів ГО "Спілка жінок міста Києва" (керівник - Москаленко Лідія Василівна). Лялькотерапевт, майстер сакрального рукоділля Арт-майстерні "Народні Ляльки та Обереги" Алла Поплавська навчила присутніх робити ангелочків.
Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi
Сторінки
вівторок, 8 липня 2025 р.
понеділок, 7 липня 2025 р.
День в історії. Постаті
![]() |
Володимир Науменко |
Арештований більшовиками в Києві у свій день народження - 7 липня, розстріляний наступного дня - 8 липня 1919 року за "контрреволюційну діяльність".
"Розстріл Науменка був, безперечно, найбільш кричущим злочином київської надзвичайки. Це був один з небагатьох людей, які користувалися абсолютно винятковою репутацією й були відомі всьому Києву, одне з небагатьох імен, яке вимовлялося не інакше, як з великою повагою. Якби йому дали померти своєю смертю, за його труною йшов би стотисячний натовп... І таку людину схопили та поспішили розстріляти через 24 години — щоб ніхто не встиг за нього заступитися" - київський юрист Олексій Гольденвейзер.
Реабілітований 13 грудня 1991 року.
Пори року
Юрій Базавлук - відомий український художник-живописець, член Національної спілки художників України. Учасник численних персональних та колективних мистецьких виставок, що відбулися в музеях та галереях українських міст. Ю.Базавлук одним із перших сучасних українських живописців влився до лав Міжнародного арт-проєкту "Повертайся живим!"
середа, 2 липня 2025 р.
Дякуємо за подаровані книги!
понеділок, 30 червня 2025 р.
Об'єднуючи зусилля
30 червня 2025 року до бібліотеки завітали дітки із зони бойових дій у супроводі педагогів Анни та Ірини з Денного Центру "Save Ukraine". Save Ukraine – це організація, яка працює для порятунку та відновлення дітей і сімей, постраждалих від війни, а також для відбудови України. Save Ukraine є найбільшою громадською організацією з понад 200 співробітниками та волонтерами, які прагнуть забезпечити кожній українській дитині безпеку і стабільність, турботу і розвиток, необхідні для процвітання в родині, громаді, Україні!
Ці діти - наше майбутнє. Вони неодмінно врятують Україну. Ми можемо їм допомогти, передаючи мудрість та красу, долучаючи до читання та любові до книжок.
пʼятниця, 27 червня 2025 р.
28 червня - День Конституції України
Конституція України – не лише ядро нашої національної правової системи України, а й наш моральний орієнтир. Для нас, українців, Конституція – це про права і свободи, про гідність і цінності, стійкість та нескореність. Сьогодні, в умовах повномасштабної війни Росії проти України і численних злочинів окупантів, ми як ніколи розуміємо важливість цінностей, закладених у Конституції України, та необхідність їх захисту і збереження для майбутніх поколінь.
В Конституції України, зокрема, визначено, що захист держави, її незалежності та територіальної цілісності, повага до її державних символів є обов’язком кожного громадянина. Сьогодні громадяни України, які чинять спротив російському вторгненню, захищають державу від окупанта, чим виконують конституційний обов’язок. Усі разом ми продовжуємо протистояти агресору, котрий зневажає юридичні норми, міжнародне право. За підтримки закордонних партнерів наближаємо нашу Перемогу, за якою має послідувати притягнення до відповідальності держави-терориста.
Матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня Конституції України
четвер, 26 червня 2025 р.
¡Muchas gracias!
Видавництво іспаномовної літератури "Еспанія" видало свою першу книгу - "Орендарі тіл" Хосе Анхеля Маньяса. Переклад - Вікторії Дорофєєвої. Нас дуже тішить, що Вікторія є нашою читачкою та другом нашої бібліотеки. Завдяки Вікторії ми сьогодні зустрічали гостей - іспанського письменника Хосе Анхеля Маньяса та його друзів.
Критики називають його творчість прикладом "брудного неореалізму" через урбаністичний стиль і теми маргінальних молодіжних кіл.
У доробку автора - понад 20 романів та есеїв. Серія "Орендарі тіл" поєднує фантастику із соціальною сатирою і порушує важливі питання расової рівності, технологічного прогресу та емпатії. Українською мовою публікується вперше.
Колектив бібліотеки отримав у подарунок дві книги з автографом автора.
26 ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО ПРАПОРА
Мави Кок – блакитний колір у тюркських народів – синонім чистоти і свободи. Він асоціюється з небом і морем. А також є одиним із символів стародавнього тюркського вірування – тенгріанства.
Тарах-тамга – символ державної влади зображався на печатках, монетах і документах Кримського ханства.
Джерело :https://old.uinp.gov.ua/news/26-chervnya-den-krimskotatarskogo-prapora
середа, 25 червня 2025 р.
Камінь. Ножиці. Папір
"Я знаю, що брехня, яку ми говоримо самі собі, завжди найнебезпечніша. І знаю, що іноді думки, які ми ховаємо в закутках нашої свідомості, є найчеснішими, тому що вони тільки наші, і ми впевнені, що ніхто інший їх не дізнається".
Роман "Камінь. Ножиці. Папір" про те, як важливо людям не забувати, ким вони насправді є, та нагадати, що кожна таємниця рано чи пізно розкриється. А ще про те, як важливо звертати увагу на знаки, які нас оточують.
Фіні, Еліс. Камінь. Ножиці. Папір/ Еліс Фіні; пер. з англ. Т. Самчинської. - Київ : Книголав, 2023. - 320 с. - (Серія "Полиця бестселер").
понеділок, 23 червня 2025 р.
Гра в "навіщо"
"Багато хто... постійно запитує "чому я?", "чому це відбувається зі мною?", "за що це мені?". А потрібно питати "навіщо?" Ігор Козловський
19 червня 2025 року в бібліотеці відбулася презентація книги Кирила Булкіна "Гра в "навіщо".
Кирило Вікторович Булкін - журналіст, актор, публіцист, бард, культурний діяч.
Начальник відділу масової роботи ЦБС Голосіївського району Раїса Кайдаш представила гостям заходу Кирила Вікторовича.
вівторок, 17 червня 2025 р.
Арт-детективи для підлітків
"Таємниця Лондона" не лише проведе вас знайомими адресами від Бейкер-стрит до відомих світу Вестмін- стерського абатства та Біг Бену, а й відкриє вам Тейт Модерн.
А подорож по Венеції дасть змогу не лише відчути місто мрій, пройти по площі Святого Марка, зупинитися під мостом зітхань чи зайти до венеційського Макдональдсу...
А в чому ж детективна історія? Відповідь - під обкладинкою!
понеділок, 9 червня 2025 р.
Впевненість польових квітів
Я хочу мати впевненість польових квітів: ніколи не здаватися, рости та квітнути.
У цій історії переплітаються кохання, пристрасть, моторошні дитячі травми, трагедія... Чи зможуть дві зломлені людини стати щасливими? Це захопливий роман про слабкість і силу, які є в кожному з нас. Про помилки, складні рішення, стереотипи, що заважають нам бути вільними. І про почуття, завдяки яким ми точно знаємо, що живі.
Вони були різними світами. Важливо те, ким вони є нині. Зворушливо, ніжно й трагічно...
Смельцер, М. Впевненість польових квітів/ Мікалія Смельцер; пер. з англ. І.Вербицької. - Харків : Віват, 2024. - 368 с. - (Серія "Художня література")
четвер, 5 червня 2025 р.
середа, 4 червня 2025 р.
Безневинні жертви війни
Війна - це чисте концентроване горе
4 червня - День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України
вівторок, 3 червня 2025 р.
Хай щастить!
Наша подруга з Пласту Марія Карлюка в день свого 16-річчя дарує бібліотеці подарунок - книги! Ми цінуємо дружбу і пишаємося нашою активною молоддю!
Третє дихання
Виставка займала площу 4000 кв. м, мала сім тематичних зон, 50 інтерактивів та інсталяцій, п'ять VR-досвідів і десятки практик від психологині та кураторки Світлани Ройз. До створення інсталяцій залучили акторів Олександра та Марію Рудинських, коміка Василя Байдака, співачку Jerry Heil, стрибунку у висоту Ярославу Магучіх і блогера Валентина Міхієнка. Консультантами "Третього дихання" стали наукові команди з Бостона, Сан-Франциско та Нью-Йорка, а частину матеріалів для виставки надали Оксфордська й Каліфорнійська бібліотеки.
16 травня колектив бібліотеки разом зі своїми читачами відвідали цю напрочуд цікаву виставку. Дякуємо нашій читачці Майї Перельман за організацію надихаючої та яскравої екскурсії.
четвер, 29 травня 2025 р.
Киів через об'єктив
Михайло Болотов (1881-1958) - автор високохудожніх фотографій з видами Києва. Свої світлини фотограф робив у 1920-ті, 1940-ті роки. На жаль, не всі споруди, що є на світлинах Болотова, збереглися й дійшли до нашого часу. Тому така висока історична та мистецька цінність фотографій Михайла Болотова.
Поряд з фото М. Болотова в книзі подані світлини з видами Києва кінця ХІХ ст. і до 1930-х років з музейної колекції. Авторами цих фотографій виступають як відомі тогочасні фотографи, так і невідомі фотографи-аматори, які на негативах на склі, плівці зберегли для сучасників образ міста, його неповторність і унікальність.
Автор-упорядник унікального образотворчого видання - Ольга Друг. Щиро дякуємо колективу митців за подаровану бібліотеці книгу!
середа, 28 травня 2025 р.
28 травня - Всеукраїнський день краєзнавства
"Мало любити свій рідний край, його треба ще й знати" М. Рильський
У сучасних умовах краєзнавство стає дієвим засобом громадянського виховання і формування національної свідомості, особливо молодого покоління. Комплексні знання про свій рідний край допомагають молоді відчути нерозривну єдність поколінь, зв'язок минулого і сьогодення кожного міста і села з історією всієї держави, відчути причетність до неї кожної сім'ї і вважати своїм найвищим обов'язком та честю стати невід'ємною складовою частини незалежної України.
Завдання, які стоять перед краєзнавством, тісно переплітаються з освітніми пріоритетами, зокрема вихованням у громадян почуття національної свідомості, глибокої поваги до історії, культури, мови, традицій українського народу, відродженням духовності та історичної пам'яті в суспільстві.
З 1996 року колектив бібліотеки займається вивченням історії місцевості Деміївка. Протягом майже 30 років працівники збирали, систематизували та узагальнювали архівні документи, журнальні і газетні статті, книги для ознайомлення та надання інформації для читачів та громаді району.
Значення краєзнавства у вихованні національної свідомості, патріотизму неможливо переоцінити.
вівторок, 27 травня 2025 р.
Дякуємо!
Колектив бібліотеки "Деміївська" щиро вдячний за подаровані книги нашим читачам :
Інні Литвиненко
за комплект книжок "101 рік України" І-Х том Тимура і Олени Литовченків. Серія «101 рік України» — це історична белетристика від українських письменників. До циклу входить десять книжок, в яких авторський дует у художній формі відтворює найважливіші події минулого нації від 1914 до 2014.
Над «родинною сагою» поколінь Олена і Тимур Литовченки працювали протягом чотирьох зим, публікуючи декілька видань на рік. Письменники ведуть віхами розвитку країни — доленосними, переломними й болісними етапами буття українців. У кожній книжці вони висвітлюють маленькі епізоди із життя людей, що складають одну велику історію. На сторінках читачі зустрінуть 642 героїв: вони повідають, з чим їм довелося зіткнутися в епоху жорстокості, спротиву й втрат.
Упродовж ста років на території України не вщухала буря приниження гідності народу та утиску його прав. Авторський дует розповідає, що розбурхувало цю нищівну «стихію», а також якими були її наслідки. У хроніці життя нації Литовченки фокусуються на суспільних змінах, окреслюючи цінність свободи, яку виборювали у часи репресій, голоду та війн.
"Мова-меч" містить 101 розділ невеликого розміру, які описують мовну реальність у тоталітарній імперії зла під назвою СРСР.
"Мова-меч" закликає читача поринути в глибокі роздуми щодо значення мови в історії та культурі, а також про те, як вона впливала на формування колективної ідентичності. Книга не просто розкриває проблеми мовного ставлення в минулому, а й закликає оберігати рідне слово, що має стати щитом у збереженні культурної самобутності.
Друга книга - “Покуття” Оскара Кольберґа українською мовою, частини хрестоматійного багатотомника “Народ. Його звичаї, спосіб життя, мова, перекази, прислів’я, обряди, чари, набутки, пісні, музика і танці”. Українське видання доробку польського дослідника починається з огляду надзвичайно багатого і відносно маловідомого руського краю, що лежить над Дністром поміж Гуцульщиною і Поділлям. Тут розглянуто географію, мову, одяг, звичаї, обряди, зокрема весільні, пісні та ігри. Праці Кольберґа донині залишаються найповнішим і найретельнішим описом покутського краю і його традицій.
середа, 21 травня 2025 р.
Історія починалася з міфів...
"Культура - це те, що залишається, коли все інше забуто"
Е. Ерріо
Міф є основою різних релігійних систем, фольклорних традицій, художньої творчості. Окремі перекази, які складають певну систему, утворюють міфологію того чи іншого народу, культури, соціальної групи, яка лежить в основі притаманного їм світогляду.
Міф - це основа культури. Немає такої культури, яка б не мала тих чи інших елементів, що походять з міфу.
У презентованій книжковій виставці робиться спроба бодай доторкнутися до таємниць прадавнього світогляду у найважливіших формах його відображення : у способі повсякденного життя, в казках, розпису.
вівторок, 20 травня 2025 р.
Особливі історії особливих
Інклюзія - слово, яке чуємо часто, але рідко практикуємо в реальному житті. Інклюзія - це надання людям з особливими потребами можливості бути частиною суспільства, в якому вони народжуються, а не обмежуватися стінами навчального закладу чи мікросоціуму. Цієї мети можна досягти, тільки якщо суспільство зрозуміє, що люди з особливими потребами - такі, як усі, та буде готовим їх підтримати.
понеділок, 19 травня 2025 р.
"Інколи наші бажання сильніші навіть за долю"
Зустрівши Лейлу, Лідс одразу розуміє, що хоче бути з нею до кінця своїх днів - аж доки вона опиняється на межі життя і смерті через раптовий замах на неї. Після довгих тижнів лікування Лейла одужує фізично, однак її ментальні шрами не гояться. Тепер це не та дівчина, в яку закохався Лідс. Щоб відновити почуття, Лідс привозить Лейлу в мініготель, у якому вони познайомилися. Та не встигають вони переступити поріг, як дівчина починає витворяти щось геть дивне. І це тільки перша несподіванка...
Лідс віддаляється від Лейли, але знаходить розраду у Віллов - ще одній гості мініготелю, з якою він має багато спільного. Вони швидко зближуються, Віллов зацікавлює Лідса все більше, і він вирішує допомогти знайти відповіді на її питання. Проте ці стосунки шкодять Лейлі... Незабаром Лідс усвідомлює : допомогти обом неможливо, тож йому доведеться обирати. Та якщо вибір виявиться хибним - це погубить їх усіх...
вівторок, 13 травня 2025 р.
В думках і серці - назавжди
До Дня матері
Мати - один із найпоширеніших і найпопулярніших образів в українській літературі, музиці, фольклорі, мистецтві. Постать матері нерозривно пов'язана з найвищими моральними чеснотами людини : любов'ю, милосердям, самовідданістю, добром, турботою, відповідальністю, працьовитістю...
В актовій залі ліцею № 85 для учнів 6-7 класів відбулася бесіда "В думках і серці - назавжди", присвячена українським матерям.