Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

четвер, 22 вересня 2016 р.

Свято у нашому дворі!

                                                               Від батька - слово Батьківщина,
                                                                Вітчизна - від отця.
                                                               Вона для кожного - єдина
                                                                        І рідна до кінця.

      21 вересня 2016 року на спортивному майданчику по вулиці Голосіївський,6 відбулося свято до Дня батька. Захід проводила громадська організація "Варта народу" за сприяння Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації. Незважаючи на дощову погоду, чимало дітей, матусь і татусів прийшли   на це свято.
        Колектив бібліотеки "Деміївська" також приймав активну участь у проведенні цього заходу. Зав. бібліотекою Галина Козлова була ведучою концерту, присвяченому татусям - захисникам своєї сім'ї, родини, Батьківщини.
            Українські патріотичні пісні пролунали у виконанні поборника української пісні Богдана Доща.
             Діти та дорослі приймали активну участь, відповідаючи на запитання ведучої,  за що й отримували призи.

субота, 17 вересня 2016 р.

Від коріння роду нашого...(про реставрацію пам'яток архітектури України)

      14 вересня 2016 року у читальній залі бібліотеки відбувся вечір спогадів члена Національної спілки архітекторів України Ірини Малакової. 

 Ірина Магомедівна - людина-легенда. Вона   є автором      проектів реставрації понад  50    пам'яток архітектури Києва та    України. Серед найвідоміших    об'єктів :  Національний банк України, музей мистецтв ім. Б. та В. Ханенків, Троїцька церква Іонинського монастиря, Маріїнський палац, Палац Воронцова у Сімферополі, Покровська церква у с.Пархомівка на Київщині, колона Магдебурзького права, театр ім. І. Франка, будинок на Андріївському узвозі, 13 та багато інших.
  Є автором меморіальної дошки В.Липському, встановленої 1975 року на будівлі Президії НАН України.
       Присутні на заході захоплено слухали розповідь Ірини Магомедівни про історію створення пам'ятників архітектури, стан цих об'єктів до і після реставрації та цікаві випадки, які відбувалися під час їхньої роботи. І все це було проілюстровано світлинами другої половини ХХ століття.
       Доповідь Ірини Малакової супроводжувалася грою на піаніно композитора Олени Малишко-Березовської, у виконанні якої прозвучали власні музичні твори.

неділя, 11 вересня 2016 р.

Літературно-вишивальне спілкування на Деміївці


Книга, історія, видатні українці і їх вишитий одяг. Леся Українка, Іван Франко, Максим Рильський... Читаємо, вивчаємо, вишиваємо...

Про одяг Максима Тадейовича Рильського, а саме сорочку і краватку, де вишитий "узор "гетьманський" з сорочки гетьмана Полуботка; шиття "хрестиками" і "стебнуванням", як зазначено в збірці "Українські узори" Олени Пчілки, видання 4-те, Київ, 1912 рік, говорили в бібліотеці для програми "Світ заполочі" на "Центральному каналі" http://centraltv.kiev.ua (з 12-тої хвилини):
Чому саме Полуботку присвячений узір і чи справді гетьманові належала ця сорочка? Коли і хто почав поєднувати вишиванку із сучасним одягом і як сьогодні популяризується традиційний одяг в Україні?

четвер, 8 вересня 2016 р.

Презентація виставки декоративного живопису

 На виставку художніх робіт декоративного живопису (Петриківський розпис)  "Наша славна Україна, Наше щастя і наш рай!" лауреата Національної премії України ім.Т. Шевченка Марфи Тимченко завітали учні 1-го курсу ДНЗ "Київського регіонального вищого професійного училища будівництва" (майстер виробничого навчання Олена Нічікова).

Фото на згадку

середа, 7 вересня 2016 р.

Феномен українського народного мистецтва

                          Петриківський розпис - унікальне явище, закорінене в глибинних традиціях, що уособлює вільнолюбство українців, засвідчує їхні високі естетичні уподобання.

                              На виставку художніх робіт декоративного живопису (Петриківський розпис)  "Наша славна Україна, Наше щастя і наш рай!" лауреата Національної премії України ім.Т. Шевченка Марфи Тимченко завітали учні 2-го курсу ДНЗ "Київського регіонального вищого професійного училища будівництва" (майстер виробничого навчання Олена Нічікова).
                             Зав.бібліотекою Галина Козлова розповіла присутнім про петриківське народне мистецтво, яке пройшло шлях від малюнків безіменних майстрів до творів видатних митців, серед яких провідне місце посідає Марфа Ксенофонтівна Тимченко. Мисткиня понад шість десятиліть плідно працювала на мистецькій ниві і широко відома як в Україні, так і за її межами.
                                        Після заходу учні ще довго не розходилися -
               оглядали вітринні простори бібліотеки і фотографувалися на пам'ять.


четвер, 1 вересня 2016 р.

Ми під теплим крилом, коли є Україна...


1 вересня впродовж дня для учнів ліцею "Голосіївський" № 241 міста Києва в бібліотеці "Деміївська" відбулися години національно-патріотичного виховання.

Школярі дізналися про історію Деміївки, помандрували в славні періоди історії нашого народу, ознайомились з видатними особами, які боролися за наш рідний край, за нашу свободу, закріпили свої знання про національні та народні символи України.


      Квіти від ліцеїстів ведучій заходу Галині Козловій 
та  Юрію Дубенюку (технічна підтримка).