Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

середа, 29 березня 2017 р.

Душі не видно в дзеркалах

     25 березня 2017 року у бібліотеці відбувся творчий вечір київського поета і музиканта Олександра Тарасова. На захід прийшло дуже багато людей
і завідуючій бібліотекою довелося сидіти на вході до читальної зали
          Майже три години Олександр Тарасов співав свої чудові пісні для присутніх.
            На захід був запрошений обдарований 11-річний хлопчик Іван Віницький, який віртуозно виконав музичні твори Віктора Косенка, Ференца Ліста, Фредеріка Шопена. Незважаючи на юний вік, Іван  майбутній талановитий композитор. Перед присутніми виконав власну п'єсу "Мрії", чим заслужив гучні оплески.
            На завершення вечора декілька пісень виконав 20-річний талановитий юнак      Іван Школьний.
     Саме у цей день був день народження поетеси Лілії Завойської, яка була присутня на заході і прочитала декілька своїх віршів.


Поезія - свобода серця...

                    25 березня 2017 року у читальній залі бібліотеки відбувся літературно-музичний вечір "Поезія - свобода слова". У заході прийняли участь наші читачі, про яких сміливо можна сказати: "Якщо людина талановита, то вона талановита в усьому".
                                         Знайомтесь :
Ольга Дробот - доктор психологічних наук, викладач Київського університету. В активі - понад 400 пісень і віршів, 2 аудіоальбоми. Лауреат Грушинського фестивалю авторської пісні. Бере участь у роботі бард-клубів "Дім" і "Арсенал" та літературно-поетичних клубів столиці. 23 серпня 2014 року у газеті "Урядовий кур'єр" вийшло велике інтерв'ю "Це не війна національностей, це війна ментальностей - рабської й вільної" з Ольгою Дробот.




Сергій Льовін - полковник у відставці, лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів авторської пісні, автор та виконавець власних пісень. У творчому доробку - дві збірки поезій та чотири студійних аудіоальбоми.





Віктор Глущенко. Член Національної спілки письменників України. Автор 17 книг, серед яких "Вот и кончилось лето", "И черный ангел в небесах", "Летний джаз", "Азбука начинающего поэта", "Продается артист", "1500 легкомыслей" та багато інших. За фахом - інженер. Ще й до всього, незважаючи на свій поважний вік, - чудовий танцівник.


Валерій Войцеховський. Поет і актор. Автор поезій "На одинокой ветке птица". Декілька сотен публікацій у періодичних виданнях, альманахах, антологіях. Автор відомого афоризма "Любіть Україну в собі, а не себе в Україні". Зіграв епізодичні ролі у понад 50-ти телесеріалах, телепроектах, кінофільмах та головні ролі у проектах "Алхімія кохання" і "Гітлер".

    понеділок, 27 березня 2017 р.

    Чарівний світ фотографії

      Фотографії об'єднують людей. Фотознімки дозволяють показати світ чи предмети такими, як бачить їх автор фотографії.
       Перед присутніми - учнями 9-го класу середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 108 - на запрошення громадської організації "Незалежна країна" виступили фотографи-професіонали "L@V Studio" Лана Терен та Іван Лисюк.
           У кожній фотографії - частка душі фотомайстра. І кожна фотографія несе в собі достовірність реальності, вміння здобувати "поезію" із повсякдення, здібність підмічати момент, у якому розкривається сутність події, взаємовідносини між людьми, характер особистості.


    субота, 25 березня 2017 р.

    Видатні особистості Франції

             У рамках днів Франкофонії в Україні 21 березня 2017 року для учнів 5-Б класу спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленним вивченням французької мови № 110 ім. Казимира Гапоненка відбулася історична година "Видатні особистості Франції". Захід провела зав.бібліотекою Галина Козлова.


    середа, 22 березня 2017 р.

    Франція: нові відкриття та нові враження

                          У рамках днів Франкофонії в Україні  20 березня 2017 року для учнів 9-го класу спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленним вивченням французької мови № 110 ім. К. Гапоненка відбулася історична година "Франція: нові відкриття та нові враження".                               Захід провела зав.бібліотекою "Деміївська" Галина Козлова.



    вівторок, 21 березня 2017 р.

    "Поезія - це завжди неповторність..." Ліна Костенко

                     21 березня - Всесвітній день поезії. Головною метою щорічної святкової події, перш за все, є залучення до віршованого мистецтва людей, далеких від романтики і ліричного мислення. Особливо це стосується підростаючого покоління.
               Щоб навчитися  писати вірші, треба вміло користуватися мовними скарбами, якнайточніше і найглибше висловлювати думки, треба добре знати рідну мову, збагнути її самобутність, закономірності будови і функціонування.
               На поетичний захід до бібліотеки "Деміївська" були запрошені молоді талановиті поети групи "Своє слово" Роберт Кривошєєв, Олександр Шеремета і Марія Морозова, які натхненно читали твори класиків української та світової поезії, а також деякі вірші з власного творчого доробку. Чудова поезія лунала в залі для учнів 9-Б класу ліцею "Голосіївський" № 241.
              По закінченні заходу школярі довго не відпускали молодих поетів, спілкуючись з ними, задаючи безліч питань. Ну і як без автографів і фотографії на пам'ять?

    З любов'ю до України

             19 березня 2017 року у бібліотеці відбувся концерт за участю співака Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л. Ревуцького Андрія Куца, ансамблю бандуристів музичної школи № 3 ім. В.С. Косенка (художній керівник Ніна Волинська) та ансамбль "Веселий обруч" (художній керівник Андрій Куц).


    понеділок, 20 березня 2017 р.

    "РАДІСТЬ Є ОСОБЛИВА МУДРІСТЬ, або МИСТЕЦТВО БУТИ ЩАСЛИВИМ"

                                                                                                        Найбільше щастя у житті - це                                                                                                             впевненість у тому, що тебе люблять"
                                                                                                                                            Віктор Гюго


                                    Міжнародний день щастя (International Day of Happiness) святкують щороку 20 березня. Цей день проголошено ООН 28 червня 2012 року. Ініціатива святкування Дня щастя належить Королівству Бутан.
            Від 2013 року Організація Об'єднаних Націй відзначає Міжнародний день щастя для того, щоб визнати важливість щастя в житті людей в усьому світі.
            18 березня 2017 року у читальній залі бібліотеки відбувся круглий стіл на тему "Радість є особлива мудрість, або мистецтво бути щасливим". 
     Дослідження, проведені кілька років тому в ряді країн світу, якими було охоплено понад мільйон осіб, дали чудовий результат — дві третини опитаних вважають себе щасливими або дуже щасливими. Багато опитаних вагалися з відповіддю і лише 3 відсотки визнали себе нещасливими. Слід зазначити, що йшлося не про об’єктивну оцінку щастя за якимись критеріями, пов’язаними зі статком, здоров’ям або гармонією в особистому житті, а з суто суб’єктивними відчуттями.
    Проте об’єктивні критерії, безперечно, існують. До розмови були запрошені всі щасливчики, а також ті, хто такими хоче бути. Протягом усього вечора лунали чудові пісні і декламувалися вірші. І як додаток - усмішки щасливих людей, гарний настрій і ... повітряні кульки!
                        Обирайте те, що приносить Вам радість, - і будьте щасливими!


    субота, 18 березня 2017 р.

    Писанкарство - відродження традиції

      16 березня 2017 року відбувся черговий майстер-клас з писанкарства.
                                                                          Фото на згадку

    четвер, 16 березня 2017 р.

    Шедеври французької літератури

                   У рамках днів Франкофонії в Україні бібліотекою "Деміївська" проводиться цикл заходів, присвячений історії та  культурі Франції. 16 березня 2017 року для учнів 5-Б класу спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленним вивченням французької мови № 110 ім. К. Гапоненка відбулася літературна година "Шедеври французької літератури". Захід провела зав.бібліотекою Галина Козлова. 
      По закінченні заходу - читаємо класику французькою мовою.

    вівторок, 14 березня 2017 р.

    BONJOUR, LE MONDE! ЗДРАСТУЙ, СВІТЕ!

         З 10 по 30 березня 2017 року в Україні проходять Дні Франкофонії.
    Поширення французької мови є одним з пріоритетів французької дипломатії у світі. З метою популяризації французької мови в Україні Посольство Франції розробляє та здійснює ряд заходів, які координуються у співпраці з усіма дійовими особами франкофонії в Україні – учнями, студентами, викладачами, перекладачами, інтелектуалами.
           Долучилися до заходів і працівники бібліотеки. 13 березня для учнів спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленним вивченням французької мови № 110 ім. Казимира Гапоненка зав. бібліотекою Галина Козлова розповіла маловідомі факти з життя видатних письменників Франції.

    Початок української революції

               Російська революція, що почалася в лютому 1917 року, була поштовхом для піднесення національно-визвольного руху українського народу. За ініціативою Товариства українських поступовців (ТУП) і Української соціал-демократичної робітничої партії (УСДРП) в Києві 3 березня 1917 року було скликано представників політичних, громадських, культурних та професійних організацій. Цього ж дня, на засіданні делегатів, було оголошено про створення громадського комітету.
             В новоутвореному комітеті не було єдиної думки щодо майбутнього статусу України. Самостійники на чолі з М.Міхновським виступали за негайне проголошення незалежності. Автономісти (В. Вінниченко, Д. Дорошенко і їх прихильники з ТУПу) бачили Україну автономною республікою у федеративному союзі з Росією.
             Таким чином, сформувалися два центри національних сил з різними поглядами на державно-політичну організацію. Прагнучи уникнути розколу в національному русі, керівники обох організацій погодилися на створення об'єднаної організації, яка отримала назву Української Центральної Ради. 4 березня 1917 року у Києві на вул. Володимирській, 42, в приміщенні українського клубу "Родина" було оголошено про утворення Української Центральної Ради. Головою УЦР обрано Михайла Грушевського, заступниками - Сергія Єфремова та Володимира Винниченка.
            Про УЦР, про її діяльність, про чотири прийнятих Універсали 13 березня 2017 року присутнім розповіла заступник директора Державного архіву Київської області Галина Бойко.

    понеділок, 13 березня 2017 р.

    Дивовижний Іран. Країна, в якій живе ХІV століття

       Олексій Попов - студент, вільний мандрівник, чудовий оповідач. Для читачів нашої бібліотеки 09 березня 2017 року провів цікаву екскурсію до маловідомої, дивовижної країни, назва якої - Іран.

    Олексій Попов
    "Мене завжди тягнуло на Схід. Західні країни останнім часом стали  дуже «попсовими»: зараз вже нікого не здивуєш селфі на тлі римського Колізея або Ейфелевої вежі в Парижі. Але чи багато хто з ваших знайомих були в Ірані? Іран займає далеко не перше місце по популярності серед туристів. І це не дивно, враховуючи негативний імідж, котрим наділена ця країна в світових ЗМІ. Я 16 днів подорожував по Ірану й з упевненістю можу заявити - це чудова країна, а головне -  безпечна! Держава,  де на кожному кроці безкоштовні туалети і питні фонтанчики в переходах, країна, де найчистіші станції метро з усіх, які я тільки бачив. До всього іншого, іранці  дружелюбні та привітні! Під час поїздки у мене кілька разів виникали невеликі проблеми, але місцеві жителі завжди допомагали їх вирішити.  Розповідаючи про Іран, не можу пропустити головне моє захоплення - залізничні колії.  Перша магістраль на паровій тязі була відкрита в Ірані у 1914 році між Тебрізом і Джульфою.  За більш ніж сто років в Ірані з'явилося всього лише 9 тис. км залізничних шляхів.  В іранських потягах немає плацкарту - тільки купе, зате з шістьма полками, по три з кожного боку.  Дуже сильне враження справив міст Сіром, що розкинувся над проваллям, по якому протікала річка Сезар.
             В Ірані існує "сухий закон": країна живе за законами шаріату. Алкоголь не можна купити в магазині і навіть "з-під прилавку". Тут п'яні водії не збивають дітей, а п'яні чоловіки не розпускають руки.   Мова - фарсі (він же перський). Іранці використовують арабські цифри, але не такі, до яких ми звикли. Їх доведеться вивчити, - інакше буде дуже складно.  В Ірані прийнято, щоб одяг закривав усе тіло. Але якщо для чоловіків це рекомендація, то для жінок  - обов'язкова вимога. А ще автобуси і вагони метро поділені - є чоловіча і жіноча половина. 
      В Ірані можуть покликати в гості "просто з вулиці". Ось така дивовижна країна!  Всіх особливостей, безумовно,  не розкажеш - потрібно поїхати і побачити все своїми очима". 
    Наприкінці Олексій дав невелику пораду: якщо ніде переночувати, розрядився телефон або ви просто втомилися - йдіть до найближчої мечеті - там обов'язково знайдеться розетка, також можна спокійно поспати прямо на килимі. Не турбуйтеся, ви не будете виділятися, всі місцеві саме так і роблять! 

    неділя, 12 березня 2017 р.

    Світе тихий, краю милий, моя Україно!

    09 березня 2017 року у читальній залі бібліотеки відбулася літературна година з дня народження видатного українського письменника, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.
    Зав.бібліотекою Галина Козлова розповіла дітям трьох старших груп спеціалізованого дошкільного навчального закладу № 32 для дітей зі зниженим зором про життєвий та творчий шлях Тараса Григоровича, про те, що поет все своє життя мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу, а люди будуть щасливими. І що ім'я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому встановлені пам'ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, йому ім'ям в Україні названі навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста.


                                     

    Жінка - це гордість і велич світу

             У всі часи для всіх народів уособленням Краси, Відродження і Кохання була саме жінка - берегиня домашнього вогнища, любляча матір, вірна дружина.
                    У ці весняні дні, коли земля прокидається від зимового сну і вкривається першими квітами, колектив бібліотеки вітає всіх представниць прекрасної статі з чудовим святом і пропонує прочитати книжки  про наших  співвітчизниць!
      06 березня 2017 року до Міжнародного жіночого дня 8 березня у читальній залі бібліотеки відбувся літературно-музичний вечір.
                                                                           Фото на пам'ять

    вівторок, 7 березня 2017 р.

    Філософія пейзажу

                  01 березня  2017 року у вітринному просторі бібліотеки відкрилася виставка художніх робіт члена Національної Спілки художників України Дмитра Якутовича.
           Дмитро Якутович – талановитий живописець, син Народного художника України, академіка, професора, двічі лауреата Державної премії ім. Т.Г.Шевченка Георгія Вячеславовича Якутовича.
             Мистецька родина Якутовичів унікальна. Батько, Георгій В’ячеславович, – відомий в Україні графік, ілюстратор книжок, художник-постановник фільмів «Тіні забутих предків», «Захар Беркут», співпрацював з такими видатними  кінорежисерами, як Сергій Параджанов, Леонід Осика, Юрій Іллєнко. Мати, Олександра Георгіївна Павловська, закінчила графічний факультет Київського державного інституту, викладала в республіканській школі.
    Старший брат Сергій – відомий в Україні художник, лауреат Державної премії ім.Т.Г. Шевченка (2004), член-кореспондент Академії мистецтв, працював художником у фільмі «Молитва про гетьмана Мазепу» Юрія Іллєнка.
             Дмитро Георгійович Якутович – гордість родини, оскільки він у сузір’ї графіків – єдиний живописець. Лауреат та переможець багатьох Всеукраїнських та міжнародних мистецьких конкурсів.
           Виставка презентована у рамках рекламного проекту "Бібліотека запрошує до знайомства".
           

    субота, 4 березня 2017 р.

    ПОРАДНИЦЬКА ГОСТИНА. ІСТОРІЇ ЖИТТЯ ТА УСПІХУ

              У перший день весни у бібліотеці "Деміївська" відбулася презентація книги головного редактора Всеукраїнської газети для всієї родини "Порадниця", заслуженого журналіста України Тетяни Власюк. У своїй промові Тетяна Іванівна зазначила, що їй Богом дарована розкіш спілкуватися з талановитими українцями, якими, на щастя, багата наша країна. Адже, й справді стосунки з людьми роблять нас багатшими і мудрішими. ЇЇ перша книжка "Порадницька гостина. Від джерел" вийшла 10 років тому. І з радістю та натхненням головний редактор газети "Порадниця" зазначає, що не зміліли ті джерела українські. Бо коли - про справжнє, про добре та високе, воно без терміну давності. Бо попри всі негаразди, незмінними лишаються ціннісні орієнтири її гостей. І друга книга "Порадницька гостина. Історії життя та успіху" - цьому свідчення.
        Вдруге зустрітись з колективом улюбленої газети, її головним редактором і послухати цікаву розповідь прийшло багато людей.
            Тетяна Іванівна зазначила, що через історії життя, успіху її гостей проглядається історія України: її культура, мистецтво, наука, література, медицина, спорт. Історія життя та успіху в кожного з них своя, але ці люди напевне єдині в бажанні прожити їм дане життя на Землі значимо і гідно: Ніна Матвієнко, Іван Малкович, А.Авдієвський, Д.Гнатюк, Гр.Чапкіс, І.Поклад, М.Попович, Є.Нищук, Л.Гузар, А.Дерюгіна, К.Муратова, Б.Тодуров, М.Мащенко, А.Роговцева, Л.Каденюк, Л.Кадочникова, І.Марчук та багато інших.
               На запрошення колективу газети "Порадниця" перед присутніми виступив заслужений ансамбль пісні і танцю України "Дарничанка" (художній керівник - заслужений працівник культури України, професор КНУКіМ Петро Андрійчук).
         Від імені колективу бібліотеки "Деміївська" та її читачів шановним гостям подарували пісню "Давня весна" на слова Лесі Українки народна артистка України Людмила Семененко та композитор Тетяна Димань.
                 По закінченні заходу Тетяна Іванівна подарувала бібліотеці українські книги.

    четвер, 2 березня 2017 р.

    Київщина на картах ХVI-XIX століття

                     28 лютого 2017 року  на запрошення Державного архіву Київської області колектив бібліотеки "Деміївська" відвідав виставку оригінальних карт "Київщина на картах ХVI-XIX століття". 30 оригінальних старовинних мап вперше були представлені широкому загалу. Ці унікальні мапи були виготовлені у Польщі, Нідерландах, Німеччині, Франції та Швейцарії.
                        Меценат та колекціонер Дмитро Піркл передав  мапи Вишгородському історико-культурному заповіднику.

                Найдавнішою мапою є "Нова мапа Польщі та Угорщини", яка побачила світ у далекому 1540 році.
      До присутніх церемонії відкриття виставки з вітальним словом звернулись керівники установ-організаторів директор Державного архіву Київської області Соф’я Каменєва та директор Вишгородського історико-культурного заповідника кандидат історичних наук Влада Литовченко.
    На церемонії відкриття виставки виступили посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті, посол Латвії в Україні Юрій Пойканс, заступник посла Польщі в Україні Вольскі Рафал, перший радник посла посольства Марокко в Україні, заступник голови Місії Абделькрім Уалі.
    Серед присутніх на церемонії були також повноважні працівники посольства Іраку в Україні, провідні науковці, представники центральних державних архівів України, архіву міста Києва, Деміївської бібліотеки, громадських організацій, засобів масової інформації.