Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

неділя, 29 жовтня 2017 р.

Історія українського театру

                 Театральне мистецтво України, як відомо, має давні й глибокі корені, які сягають у віки. Український театр ХХІ століття як невід'ємна складова національної культури є закономірним етапом у багатовіковому розвитку мистецтва української Мельпомени, етапом, який укотре засвідчив нерозривність духовного життя народу.
              Про спадкоємність кращих традицій національного театру, репрезентовану не тільки в їхньому розвитку, а й у сталості, представлену творчістю кращих діячів сценічного мистецтва й "живим словом" класичної української драматургії учням 10-го класу спеціалізованої школи І-ІІІ ступ. з поглибленим вивченням французької мови ім.Казимира Гапоненка розповіла зав.бібліотекою Галина Козлова. Захід відбувся 19 жовтня 2017 року.

середа, 25 жовтня 2017 р.

З історії нашого району

  18 жовтня 2017 року у читальній залі бібліотеки для учнів 5-Б класу ліцею "Голосіївський" був проведений урок краєзнавства. Захід провела зав.бібліотекою Галина Козлова.

неділя, 22 жовтня 2017 р.

Наш район - Голосіївський

   17 жовтня 2017 року для учнів 5-Д класу ліцею був проведений черговий урок краєзнавства. Захід провела зав.бібліотекою Галина Козлова.

четвер, 19 жовтня 2017 р.

Селище звалось Деміївка

                          12 жовтня 2017 року для учнів 5-Г класу ліцею "Голосіївський" № 241 був проведений урок краєзнавства. Захід провела зав.бібліотекою Галина Козлова.

середа, 18 жовтня 2017 р.

Колишнє передмістя Києва

            12 жовтня 2017 року для учнів 5-А класу ліцею "Голосіївський" № 241 був проведений урок краєзнавства. Про історію селища Деміївка присутнім розповіла зав.бібліотекою Галина Козлова.
Фото на згадку

вівторок, 17 жовтня 2017 р.

Цікаве краєзнавство

              11 жовтня 2017 року для учнів 5-Б класу ліцею "Голосіївський" № 241 був проведений урок краєзнавства. Про цікаві події, які відбувалися на теренах нашого району протягом 150 років присутнім розповіла зав.бібліотекою Галина Козлова.

пʼятниця, 13 жовтня 2017 р.

З далини пам'ять ожива...

              11 жовтня 2017 року для учнів 5-В класу ліцею "Голосіївський" № 241 був проведений урок краєзнавства "З далини пам'ять ожива". Захід провела завідуюча бібліотекою Галина Козлова.

середа, 11 жовтня 2017 р.

Деміївка: минуле і сучасність

                10 жовтня 2017 року на урок краєзнавства до бібліотеки завітали учні 5-Д класу ліцею "Голосіївський" № 241. Зав.бібліотекою Галина Козлова розповіла присутнім про історію нашого району.

вівторок, 10 жовтня 2017 р.

Давня українська література

         09 жовтня 2017 року у читальній залі бібліотеки відбулася лекція на тему "Давня українська література" для учнів 9-го класу спеціалізованої школи І-ІІІ ступ. з поглибленим вивченням французької мови № 110 імені Казимира Гапоненка.
    Давня українська література - це література українського народу ХІ-ХVІІІ ст. Належить до особливого типу літератур, т.зв. християнізованих. Вона, постійно розвиваючись, змінювалася, виробляла свою жанрову систему, зумовлену характером тогочасного мислення як авторів, так і читачів, а також нерозривним зв'язком з історією, релігією, філософією, великою залежністю стилю твору від жанру. Тільки давній українській літературі властиві жанри: житія, літописи, повчання, слова, послання та ін.
    Зав. бібліотекою Галина Козлова розповіла присутнім про періодизацію давнього письменства, про визначні літературні пам'ятки нашого народу, а також про визначних українських творців цього періоду : Іларіона Київського, Нестора Літописця, Феофана Прокоповича, Павла Русина, Григорія Сковороду та багатьох інших.

понеділок, 9 жовтня 2017 р.

Теософський погляд на смерть на безсмертя

С .Й. Гавриленко
         07 жовтня 2017 року у читальній залі бібліотеки відбулася лекція кандидата фізико-математичних наук Світлани Гавриленко на тему "Теософський погляд на смерть та безсмертя".
        Питання, які були висвітлені під час заходу, це:
- уявлення про смерть і безсмертя в давніх традиціях народів, в теософії і в сучасному світі;
- концепції смерті, душі і безсмертя, прийняті в сучасному суспільстві і в сучасних світових релігіях;
-  ідея подорожі душі в релігії Стародавнього Єгипту;
- "Книги мертвих" різних традицій, їх призначення;
-  теософський погляд на шлях душі, перевтілення;
-  взаємозумовленість сприйняття життя і смерті.

вівторок, 3 жовтня 2017 р.

Климент Квітка. Хто він?

Климента Квітку більшість знає лише як чоловіка Лесі Українки, нехтуючи його особливим місцем в українській культурі. Тільки останнім часом його унікальна робота дістала належне визнання, і він названий у числі світового рівня етномузикологів.
У цьому році виповнилося 110 років від дня вінчання видатної української поетеси Лесі Українки з Климентом Квіткою. І саме ця подія  є гарною нагодою розповісти про їхні взаємини, про невидимі зв’язки, що поєднали дві долі, про творчу співпрацю, про особистість чоловіка Лесі Українки донині невідомої широкому загалу. 
У заході, організованому  Музеєм видатних діячів української культури, прийняла участь завідуюча бібліотекою Галина Козлова, яка розповіла присутнім про історію Деміївки і Свято-Вознесенського храму. Саме подія 110-річної давності неодноразово рятувала Храм від знищення у часи войовничого атеїзму.

понеділок, 2 жовтня 2017 р.

Ідеали краси жінок і чоловіків. Стати іконою стилю?

     26 вересня 2017 в рамках Всеукраїнського Масштабного проекту знань "Інтелектуальні дискусії" (1) у бібліотеці "Деміївська"  відбулася лекція на тему  "Ідеали краси жінок і чоловіків. Стати іконою стилю чи відмовитись від суспільних норм?"
        У заході прийняли участь :
- Микола Макарчук, доктор біологічних наук, професор, академік АН ВШ України, завідувач кафедри фізіології людини і тварин, директор НДІ фізіології імені академіка Петра Богача;
 - Світлана Дідух-Романенко, поетеса, здобула освіту за спеціальностями "товарознавство та експертиза в митній справі», «філологія, переклад (англійська мова)» (на фото праворуч);
 - Тетяна Юрченко, лікар-дерматолог, косметолог. 
Працювала судово-медичним експертом;

                                        - Олена Шевчук, лікар-психотерапевт, ImKP -практик.
Мета проекту “Інтелектуальні дискусії” – створити найуспішнішу країну світу (Україну) та націю (українці), доступні знання та досвід гармонійних особистостей, фахівців, професійні та інтелектуальні стандарти, відкрити людині її можливості, права і свободи, відчинити нові двері до щастя та гармонії, познайомити людей між собою, налагодити комунікацію, презентувати новітні технології, розробки, послуги, справи, талантів, фахівців, не обмежуватися кордонами України.
 Відео: 

Засідання Громадської ради у бібліотеці

              27 вересня 2017 року у читальній залі бібліотеки провели засідання представники Громадської ради при Голосіївській РДА. Питання інформаційної політики обговорював голова Громадської організації "Незалежна країна" Ігор Мельников.