Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

четвер, 28 лютого 2019 р.

Розум серця

              "Тільки той може стати справжнім учителем, хто ніколи не забуває, що він і сам був дитиною"
        В.Сухомлинський "Сердце віддаю дітям"


 24 лютого 2019 року у читальній залі бібліотеки відбулася творча зустріч з методистом державної наукової установи  "Інститут модернізації змісту освіти" МОН України П. Колосовим. Павло Германович є членом правління Всеукраїнської асоціації гуманної педагогіки.  П. Колосов  розповів присутнім у залі про найвищі моральні цінності людини - ідеї добра, справедливості,   сенсу життя і щастя, обов'язку і совісті, гідності і честі, любові і дружби, відповідальності.

вівторок, 26 лютого 2019 р.

БІБЛІОТЕЦІ "ДЕМІЇВСЬКА" - 110 РОКІВ!

    27 січня 1909 року (за ст. ст.) була заснована Деміївська земська народна бібліотека Деміївської волості Київського повіту.
Колектив бібліотеки має у своєму розпорядженні копії архівних документів, які підтверджують дату заснування нашої книгозбірні. Бібліотека розташовувалась у найманому приміщенні за адресою: Поштова станція Деміївка, вулиця Ново-Володимирська  № 6. 

  У Державному архіві Київської області зберігаються звіти про діяльність бібліотеки за 1911 і 1912 роки, які  подавалися до Київської Губернської Земської Управи та до Київської Повітової Земської Управи.
Першим завідувачем бібліотеки була Наталія Іванівна Орлова, яка одночасно виконувала обов'язки вчителя-завідувача Деміївського земського однокласного парафіяльного училища. Освіту отримала в Києво-Подольській жіночій гімназії і свій трудовий стаж розпочала з 1885 року.

Сила думки

   Наші думки в більшості своїй визначають і все наше життя. Однак деякі люди не взмозі уявити собі це, так як думають, що вони досі не мали можливості випробувати на собі "силу думки". Тим часом для будь-якої людини в принципі неможливо здійснювати власні цілі або обходити перешкоди без того, щоб думати. І як ми побачимо надалі, саме наш дух, наші позитивні або негативні помисли, і керують нашим фізичним здоров'ям.
   Таким чином, єдина розумна можливість змінювати наше життя на найкраще насправді полягає в тому, щоб насамперед змінювати відповідним чином свої думки. Саме про силу думки в нашому житті йшла мова у розповіді ведучих заходу Тетяни Лось і Тетяни Плотникової.
Тетяна Лось
Тетяна Плотнікова


понеділок, 25 лютого 2019 р.

Наша славна Україна, Наше щастя і наш рай!

23 лютого 2019 року виставку картин Петриківського розпису "Наша славна Україна, Наше щастя і наш рай!" лауреата Шевченківської премії Марфи Ксенофонтівни Тимченко відвідала донька Олена Іванівна Скицюк зі своїми учнями та шанувальниками творчості видатної української майстрині.
Олена Іванівна Скицюк
 Саме завдяки Олені Іванівни жителі нашого району та міста можуть ознайомитися з картинами Марфи Тимченко. До речі, сама Олена Скицюк - українська художниця, майстриня петриківського розпису і народного декоративного живопису. Лауреат премії імені Катерини Білокур (2011), член Національної спілки художників України (1977). (З Вікіпедії) 
"Тимченко ... полюбляє чисті, не змішані тони, широкі динамічні мазки і цим досягає надзвичайних художніх ефектів. Пейзажі, створені майстринею, - це декоративні, казково-наївні і водночас глибоко поетичні полотна. Вони не є зображенням конкретного куточка з натури, а відбиттям творчої уяви, епічною казковою розповіддю про красу природи". Кара-Васильєва Т. Марфа Тимченко// Українки в історії.- Київ: Либідь, 2004.
 Перегляд книги "Українки в історії".

четвер, 21 лютого 2019 р.

Майстерня сімейного щастя



17 лютого 2019 року у читальній залі бібліотеки відбулася лекція медичного психолога Наталії Буценко "Сакральна архітектура тіла", в якій шла розповідь про феномен Наталі Дроен та глибинну суть її школи. Школа, яку створила Дроен, допомагає кожному не зігнутися під тягарем літ і щоденного клопоту.

понеділок, 18 лютого 2019 р.

Любов врятує світ

   Любов - одна з фундаментальних властивостей людського існування. Поняття любові багатозначне: любов до Бога, Батьківщини, народу, людини, ідеї,  справи, материнська й батьківська любов до дітей, дитяча любов до батьків, кохання між чоловіком і жінкою. Почуття любові виявляється у найрізноманітніших людських стосунках.  Любов є показником людської культури. 
   16 лютого 2019 року за сприяння Клубу "Океан любові" в читальній залі бібліотеки відбувся концерт "Любов врятує світ", де саме з  поняттям любові пов'язується уявлення про щасливе людське життя і  про багатство духовного світу людини. 

 У заході прийняли участь: ансамбль пісні "Барви Дніпра" (художній керівник Ярослав Собчук),  гуморист Михайло Герасимчук, бандуристка Анастасія Собчук, бандуристка, студентка ІІІ курсу Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського Ольга Миронова, група "Віват", гитарист Дмитро Козловський (9 років) та шестирічна   учасниця - Маргарита Єгорова. 
Ведуча заходу - керівник клубу "Океан любові" - Валентина Єрмолаєва.



         Завідувач бібліотеки Галина Козлова отримала коровай від народного ансамблю пісні "Барви Дніпра", який вперше завітав до нас. 

Безкоштовне навчання з програмування для дітей


16 лютого 2019 року представники БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ПОКОЛІННЯ.ЮЕЙ» провели в читальній залі бібліотеки "Деміївська"  заняття безкоштовного гуртка з програмування для дітей Голосіївського району. Освітня програма побудована за методиками розробленими в  Massachusetts Institute of Technology (MIT)а Code Club UA  є частиною глобальної мережі  Code ClubWorld!.
Заняття провів волонтер Антон Ритов.

неділя, 10 лютого 2019 р.

Творчий вечір академіка НАН України О.Палагіна


"Три риси роблять з людини диво - і це вищі дари Верховної Щедроти: плідний талант, глибокий розум, витончений і щасливий смак"
                       Грасіан

Олександр Васильович Палагін - український вчений у галузі інформатики та обчислювальної техніки, академік Національної академії наук України, доктор технічних наук, професор.
Олександр Васильович - гордість Голосіївського району. Закінчив школу в нашому районі з золотою медаллю (сьогодні це гімназія № 59). У 1960 році був прийнятий на роботу   в Обчислювальний центр (тепер Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова), де і працює по теперішній час заступником директора інституту. Багато років є членом Комітету з державних премій України, головою експертної ради ВАК.
Під його авторством опубліковано понад 340 наукових праць, серед яких 9 монографій, та більш як 85 винаходів. (З Вікіпедії)
Талановита людина - талановита в усьому. Істинність цього твердження доводить Олександр Васильович Палагін. 
За сприяння Фонду "Ренесанс" нещодавно відбувся творчий вечір українського вченого, на який були запрошені працівники  нашої бібліотеки.
Під час зустрічі Олександр Васильович читав присутнім на заході гостям власні вірші глибокого філософського змісту,
 грав на фортепіано, а також виконав декілька романсів, музику і слова яких написав сам.
У залі під час заходу:




субота, 9 лютого 2019 р.

Подяка колективу бібліотеки

Наталія Розворська з дітьми
Дуже приємно, коли роботу бібліотеки оцінюють жителі нашого району. На електронну адресу отримали листа від матері двох дітей, яка у вітринному просторі бібліотеки впізнала роботу свого сина "Лісові красуні".
 "Доброго дня. Сьогодні ми проходили повз Деміївську бібліотеку і були дуже приємно вражені. На вікні висіла картина мого юного художника (Радіон Розворський, 8 років, м. Київ, Голосіївський р-н, школа 269, 2-А. Ходимо з жовтня 2018р. до БДЮТ Голосіївського району, студія образотворчого мистецтва "Юний художник". Керівник гуртка Фоміна Світлана Валентинівна)
 Дякуємо!!! Настрій так підняли на весь день!
 А ще, ми зайшли до бібліотеки і взяли книги. Діти по дорозі додому (в тролейбусі) їх прочитали. Приємно здивована щирим прийомом та гарним обслуговуванням працівників бібліотеки! Дякую! Молодці!"

середа, 6 лютого 2019 р.

Хочу бути бібліотекарем!

6 лютого 2019 року до бібліотеки завітали діти групи "Ромашка" дитячого садочка № 32 для дітей з порушенням зору. Завідувач бібліотеки розповіла малечі про роботу бібліотекаря, провела екскурсію бібліотекою, а по закінченні заходу діти читали цікаві українські книжки.

понеділок, 4 лютого 2019 р.

Історія книги

4 лютого 2019 року для учнів 1-Б класу спеціалізованої школи І-ІІІ ступ. з поглибленим вивченням французької мови № 110 імені Казимира Гапоненка була проведена бесіда "Історія книги". На заході були присутні також вчителі  і батьки дітей.
 По закінченні заходу учні переглянули нові українські книжки.
Цікаву книжку можна переглянути й таким чином.

Сила думки в нашому житті

Людина є такою, якою є її думки. Навіть зовнішнішній світ часто людина формує сама. Думками, сприйняттям, відчуттями, емоціями. Очевидно, щастя, успіх і розвиток людини також залежать від наших думок і психології.
Вивчаючи підсвідомість людини, вчені вже давно прийшли до висновку, що наші думки - це своєрідний магніт, що притягує бажане і робить його реальним. Виходячи з цього, багато психологів серйозно зайнялися розробкою методик, опанувавши якими, більшість людей за досить невеликий термін можуть досягнути, при докладанні зусиль і гарному психологічному налаштуванні, бажаного: стають успішнішими, забезпеченішими в матеріальному плані, роблять успіхи в кар'єрі і створюють щасливі сім'ї. Як це відбувається? Довге формулювання зводиться до простого висновку: щоб стати успішнішим, достатньо навчитися правильно думати і прагнути! Тож думка, бажання і віра можуть творити чудо.
                2 лютого 2019 року у читальній залі бібліотеки відбулася лекція Наталії Березанської "Сила думки в нашому житті".

субота, 2 лютого 2019 р.

Безкоштовне навчання для дітей з програмування

2 лютого 2019 року представники БЛАГОДІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ПОКОЛІННЯ.ЮЕЙ» провели в читальній залі бібліотеки "Деміївська"  заняття безкоштовного гуртка з програмування для дітей Голосіївського району. Освітня програма побудована за методиками розробленими в  Massachusetts Institute of Technology (MIT)а Code Club UA  є частиною глобальної мережі  Code ClubWorld!.
Заняття провів волонтер Антон Ритов.
 Робочі  моменти