Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

четвер, 30 січня 2020 р.

Видатні особистості Голосієва

    30 січня 2020 року у читальній залі бібліотеки відбулися краєзнавчі читання для учнів 8-В класу ліцей "Голосіївський" № 241. Захід провела завідувач бібліотеки Галина Козлова.

понеділок, 27 січня 2020 р.

Творчість є мова єдності

Композитор і виконавець Леся Сінчук
    "Людина повинна мати власний вогонь,
 але запалюється вона від іншої людини"
Володимир Роменець

     Творчість - це й засіб самопізнання, це й засіб саморозвитку, це й дивовижне дзеркало, в якому відображаються найтонші намагання й очікування людини, найпотаємніші її думки, вся велич її духу, її неповторного "Я". 
   26 січня 2020 року у читальній залі бібліотеки відбувся літературно-музичний вечір "Творчість є мова єдності", головною темою якого є виховання особистості за допомогою культури та творчості.

   Саме у творчій діяльності відбувається становлення особистості та  розкриваються її можливості і людина отримує здатність втілити таланти в реальних продуктах своєї життєтворчості. У заході брали участь: психолог, бард Олександр Тарасов, поетеси Лариса Шевчук і  Ольга Грачьова, композитор, виконавець, поет Леся Сінчук, медичний психолог Наталія Буценко, математик Всеволод Чорний.

субота, 25 січня 2020 р.

Вивчення англійської мови

25 січня 2020 року в читальній залі бібліотеки відбувся  безоплатний урок  з вивчення  англійської мови для людей третього віку. Навчання провела  Анастасія Познер - волонтер Благодійної організації  "Благодійний фонд "Життєлюб".

четвер, 23 січня 2020 р.

8 типів кібербулінгу

    Кібербулінг - це новітня форма агресії, що передбачає жорстокі дії, щоб дошкулити, нашкодити, принизити людину з використанням інформаційно-комунікаційних засобів: мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж.


Перепалки, або флеймінг - обмін короткими гнівними й запальними репліками між двома чи більше учасниками, які використовують комунікаційні технології. Частіше за все розгортається в "публічних" місцях Інтернету, на чатах, форумах, дискусійних групах, інколи перетворюється на затяжну війну.
Напади, постійні виснажливі атаки - найчастіше це залучення повторюваних образливих повідомлень, спрямованих на жертву (сотні СМС-повідомлень на мобільний телефон, постійні дзвінки) з перевантаженням персональних каналів комунікації. На відміну від перепалки, атаки більш тривалі й односторонні.
Обмовлення, зведення наклепів - розповсюдження принизливої неправдивої інформації з використання комп'ютерних технологій. Це можуть бути і текстові повідомлення, і фото, і пісні, які змальовують жертву в шкідливій, інколі сексуальній манері.
Самозванство - переслідувач позиціонує себе як жертву, використовуючи її пароль доступу до її аккаунту в соціальних мережах, блогу, пошти, системи миттєвих повідомлень тощо, а потім здійснює негативну комунікацію.
Ошуканство, видурювання конфіденційної інформації та її розповсюдження - отримання персональної інформації в міжособовій комунікації й передавання її (текстів, фото, відео) в публічну зону Інтернету або поштою тим, кому вона не призначалась.
Відчуження, ізоляція. Будь-якій людині притаманно сприймати себе в якійсь групі, або поза нею. Що більше людину вилучають із взаємодії, то гірше вона себе почуває й більше падає її самооцінка. Онлайн-відчуження можливе в будь-яких типах середовищ, де використовують захист паролями, формують список небажаної пошти або список друзів.
Кіберпереслідування - це дії з прихованого вистежування переслідуваних і тих, хто "тиняється без діла" поруч, зазвичай зроблені нишком, анонімно, з метою організації злочинних дій на кшталт спроб згвалтування, фізичного насильства, побиття. Відстежуючи через Інтернет необережних користувачів, злочинець отримує інформацію про час, місце й усі необхідні умови здійснення майбутнього нападу.
Хепіслепінг - відносно новий вид кібербулінгу, який почався в англійському метро, де підлітки, прогулюючись пероном, раптом ляскали одне одного, тоді як інший учасник знімав цю дію на мобільну камеру. Пізніше за будь якими відеороліками, у яких записано реальні напади, закріпилась назва хепіслепінг. Інша форма хепіслепінгу - це передавання сюжетів мобільними телефонами. Хоч він іноді починається як жарт, але може завершитись трагічно. Так з'явилось поняття булліцид - загибель жертви внаслідок булінгу.
Основним профілактичним напрямом є формування загальної медіакультури у сфері користування інформаційно-комунікаційними технологіями через запровадження спільних правил, створення громадської думки і здорової спільноти. Профілактична робота має зменшити страждання й довготривалі негативні психологічні наслідки жертв цькування, запобігти ескалації терору й непоправним трагедіям.

Джерело: Найдьонова, Л. Кібербулінг : способи розпізнання й захист дитини // Школа. - 2018. -  № 6. - с. 54-68.

субота, 18 січня 2020 р.

Вивчення англійської мови

18 січня 2020 року в читальній залі бібліотеки відбувся  безоплатний урок  з вивчення  англійської мови для людей третього віку. Навчання провела  Анастасія Познер - волонтер Благодійної організації  "Благодійний фонд "Життєлюб".

четвер, 16 січня 2020 р.

Пишаємося!

Ми завжди вважали і вважаємо, що наші читачі і гості нашої бібліотеки найрозумніші, найталановитіші й справжні інтелектуали. І цьому є підтвердження: Указом Президента України №4/2020  "Про присудження Державних премій в галузі науки і техніки в 2019 році" присудити Державну премію за роботу "Наукові основи інноваційних технологій заміщення антрациту в тепловій енергетиці та їх  впровадження"
 ЧЕРНЯВСЬКОМУ 
Миколі Володимировичу 
кандидатові технічних наук, завідувачеві лабораторії Інституту вугільних енерготехнологій НАН України.
                           Шановний Миколо Володимировичу!
   Прийміть наші щирі вітання! Ми висловлюємо надію, що 2020 рік буде для Вас успішним і благополучним, сповненим радісними подіями і високими досягненнями!

понеділок, 13 січня 2020 р.

Презентація книги

12 січня 2019 року у читальній залі бібліотеки відбулася презентація книги "Души прекрасные рассветы" поета-початківця Лариси Шевчук.
           Пані Лариса вважає, що до написання книги її підштовхнув особливий  стан душі - коли хочеться ділитися з іншими самим кращим, самим сокровенним, що є в тобі. І глибоке розуміння цього дійства - хороший бонус до самопізнання. Познайомитись з творчістю  поета-аматора  прийшло багато шанувальників поезії.
 У заході також брали участь:
психолог, виконавець пісень Олександр Тарасов 
 виконавець бардівських пісень Олена Лісова
 художник, арт-терапевт Олена Єрмак


субота, 11 січня 2020 р.

День в історії. Постаті

12 січня 1890 року в українському селі Обухівка на Білгородщині (тепер  - територія Росії) народився письменник, педагог, фольклорист, поліглот (знав 12 мов), мандрівник, музикант Василь Якович Єрошенко.
Василь Єрошенко (1890-1952)
Чотирирічним хлопчиком після тяжкої хвороби (кір) осліп. Батьки виявили у сина винятковий музичний слух, навчали його вдома на гітарі й скрипці, згодом - на фортепіано. Закінчивши 1907 року московську школу для незрячих, Василь Єрошенко опинився на раздоріжжі. Доленосною для юнака стала зустріч із Ганною Шараповою - людиною з оточення Л. Толстого, учителькою іноземних мов, прихильницею есперанто. Ганна допомогла хлопцеві вивчити есперанто, яке стало для нього "провідною зіркою" на все життя, допомогло мандрувати світом самостійно. Сліпий юнак подолав усі перешкоди і зміг потрапити до Королівського коледжу, де вивчав англійську, написав нею кілька казок. І відтоді мандрівник Василь Єрошенко вже не міг зупинитися - Японія, Таїланд, Бірма, Індія, Китай, Чукотка, Кавказ, Німеччина, Фінляндія.
   У Японії Василь старанно вивчав японську мову. І вивчив її так досконало, що навіть писав дитячі книжки. Перший його твір - казка для дітей "Смуток риби" була надрукована японською 1914 року. У Японії було випущено зібрання творів В. Єрошенка в трьох томах (японською мовою) та в шести брошурах мовою есперанто.
Портрет Василя Єрошенка (Худ. Цуне Накамура)
   Портрет Василя Єрошенка, створений 1920 року відомим японським художником Цуне Накамурою, увійшов до історії мистецтва доби Тайсьо. Він знаходиться в Токійському музеї сучасного мистецтва.
     У Пекіні Василь Якович потоваришував з видатним китайським письменником  Лу Сінем. Завдячуючи перекладам Лу Сіня китайською, збереглося багато творів Василя Єрошенка.
   Численні архіви письменника в різний час та при різних обставинах були знищені. Твори Єрошенко, створені в Японії та Китаї, в Радянському Союзі не перекладались до 1962 року.
Джерело:   «Владислав Таранюк про Івана Пулюя, Василя Єрошенка, Василя Каразіна, Агатангела Кримського, Лазаря Заменґофа» / В. Таранюк. — Київ : Грані-Т, 2009. — с. 41-42.
   Краєзнавство. Географія. Туризм. - 2016. - № 8. - с. 14-15.
   http://www.momat.go.jp/Crossing/SAKUHIN/TO033.html

Вивчення англійської мови

11 січня 2020 року в читальній залі бібліотеки відбувся  безоплатний урок  з вивчення  англійської мови для людей третього віку. Навчання провела  Анастасія Познер - волонтер Благодійної організації  "Благодійний фонд "Життєлюб".

четвер, 9 січня 2020 р.

Універсальна мова людства

"Творцем може бути кожен,
 якщо у нього є те, що його надихає"
Платон
Колекція флейт В. Іонова
    
 5 січня 2020 року у читальній залі відбулася творча зустріч з флейтистом Валентином Іоновим. Флейта є одним з найдавніших музичних інструментів. Прабатьком флейти можна назвати звичайний свисток, що з'явився ще в древніх народів.  Валентин  самостійно засвоїв гру на 30 різних флейтах зі своєї колекції. Звуки цих флейт, на яких він грає, переносять слухачів у світ спокою й краси.

Власні вірші перед присутніми декламувала київська поетеса Лариса Шевчук

середа, 8 січня 2020 р.

Вивчення англійської мови

4 січня 2020 року в читальній залі бібліотеки відбувся  безоплатний урок  з вивчення  англійської мови для людей третього віку. Навчання провела  Анастасія Познер - волонтер Благодійної організації  "Благодійний фонд "Життєлюб".

субота, 4 січня 2020 р.

Філософія єдності

     На усьому шляху свого історично-соціального розвитку людина намагається знайти відповідь на найбільш спільні і глибокі питання: що являє собою навколишній світ і яке місце і призначення людини в цьому світі? Що лежить в основі всього існуючого: матеріальне або духовне? Чи підпорядкований світ яким-небудь законам? Чи може людина пізнати навколишній світ, що являє собою це пізнання? У чому сенс життя, його мета? Такі питання є світоглядними. Центральна світоглядна проблема відношення мислення до буття, людини до світу, свідомості до матерії, духу до природи, ідеального і матеріального, що є первинним. У такий спосіб формується основне питання філософії, тому що через ставлення людини, його мислення, свідомості, духовній, психічній діяльності усвідомлюється місце людини у світі, його призначення, сенс існування.
Саме такі питання розглядалися на заході, який відбувся 2 січня 2020 року у читальній залі бібліотеки. Ведучі заходу - Лариса та Олександр Тарасови.






                                             Музичний супровід - гітара і фортепіано.