Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

вівторок, 28 лютого 2023 р.

Трійця із шипшини, терну й глоду

 26 лютого 2023 року в Клубі цікавих зустрічей Миколи Рудакова відбувся вечір пам'яті Анатолія ТАРАНА - поета, журналіста, громадянина, якого Олесь ГОНЧАР назвав "українською душею в сірій шинелі..."

Вступне слово Миколи Рудакова, виступ вдови поета пані Людмили Таран відкрили багатьом присутнім нове ім'я цікавого поета-лірика, поета-патріота.
Звучали поетичні твори Анатолія Тарана з його пожиттєвих книг: "Перевізник дощу"," Бродячий дощ".
А найбільшою окрасою вечора стали спогади і пісні на вірші Анатолія Тарана у виконанні його творчого побратима Ігоря Якубовського - яскравого композитора і виконавця України, співробітника ЦБС Солом'янського району міста Києва.

В бібліотеці "Деміївська", де відбувалось дійство, та в деяких інших бібліотеках України книжкові фонди поповняться книгами Анатолія ТАРАНА, подаровані вдовою поета.
Душа поета, чиї твори на громадянську тематику актуальні і сьогодні, витає небесним ангелом над Україною, яку він любив все своє коротке, на жаль, життя всім серцем. (Текст Миколи Рудакова)




Всеукраїнська літературно-мистецька премія «Київська книга року» у 2023 році

 Інститут політико-правових та релігійних досліджень оголошує конкурс на здобуття Всеукраїнської літературно-мистецької премії «Київська книга року» у 2023 році.

Метою Премії є підтримка творчих діячів, відзначення авторів, видавництв, представників творчої спільноти, які зробили значний внесок у популяризацію української книжки, популяризація творчості, утвердження високих мистецьких стандартів у національному письменстві і літературній критиці, створення умов для творчого зростання.

На здобуття Премії висуваються оригінальні книжкові видання видані українською мовою протягом останніх трьох років в Україні.

Видання, висунуті на здобуття премії, мають бути змістовними та видані на високому естетичному, художньому та поліграфічному рівні.

Висунення видань на здобуття Премії здійснюється авторами (співавторами) виданих творів, видавництвами, видавничими організаціями, редакціями періодичних видань, громадськими організаціями, творчими спілками, літературно-мистецькими об’єднаннями, закладами вищої освіти, бібліотечними та науковими установами.

Для участі у відборі на здобуття Премії подаються до Інституту політико-правових та релігійних досліджень в електронному вигляді наступні матеріали:

  1. заявка на висунення твору на здобуття Премії;

  2. видання у трьох примірниках (або видання в електронному вигляді з підтвердженням його оприлюднення у форматі PDF), що висувається на здобуття Премії;

  3. розширена анотація видання;

  4. творча характеристика автора (співавторів) виданого твору;

  5. обґрунтування висунення видання на здобуття премії.

Матеріали разом із заявкою направляються на е-адресу Інституту (e-mail: institute2014@ukr.net), вказавши у темі повідомлення «Премія “Київська книга року”», а також оригінали вищезазначених документів разом з виданням у друкованому вигляді (в 3-х примірниках) на поштову адресу Інституту 03150, м.Київ, вул. Велика Васильківська, 57/3.


вівторок, 21 лютого 2023 р.

За стандартами НАТО

Доктор медичних наук, професор Київського міжнародного університету, майор медичної служби Костянтин Трінус подарував бібліотеці книгу "Посібник з тактичної бойової допомоги потерпілим : Уроки та передовий досвід". Костянтин Федорович на волонтерських засадах переклав українською мовою цю книгу.
Майже 90% смертельних випадків у бою відбуваються до того, як потерпілий досягає лікувального закладу. Tactical Combat Casualty Care (Тактична бойова допомога пораненим) врятував сотні життів під час конфліктів.

четвер, 16 лютого 2023 р.

За мотивами творів Павла Глазового

 Гумореску читає  Анатолій Демчук - народний артист України



вівторок, 14 лютого 2023 р.

Любов - це величезний дар

 З Днем закоханих вас вітає Роман Колядаголос Українського радіо, журналіст, композитор, піаніст-імпровізатор, поет.


 "Коли у тебе немає відповідей..." Читає автор

понеділок, 13 лютого 2023 р.

Лариса Недін "Мар'яна"

 Ця новела нікого не залишить байдужим... Тільки великий талант пані Лариси зміг показати в маленькому творі глибину душі української жінки, яка нічого не забула, все пам'ятає і, водночас, залишається людяною. 

Це наша з вами історія. І ми вкотре заклинаємо : "Ніколи знову".



"Сузір'я" талантів Лариси Недін

Лариса Недін

Такі вечори залишаються в пам'яті назавжди. Цього разу12 лютого 2023 року, в КЛУБІ ЦІКАВИХ ЗУСТРІЧЕЙ Миколи РУДАКОВА гостювала Лариса НЕДІН - заслужена артистка України, письменницяартистка театру і кіно, співачка, театральний педагог, волонтерка...
Понад 20 років була ведучою популярних радіопередач «Від суботи до суботи»«А ми до вас в ранковий час»«І знову зустріч»«Найкращі пісні минулого століття», популярною залишається авторська програма «Вечірній клуб актриси Лариси». (З Вікіпедії)

Блискучий театр одного актора - АКТРИСИписьменниці, громадської діячки, жінки-матері. Кожне слово вивірене, кожна емоція щира. Чітко виражена громадянська позиція. До глибини душі збентежила присутніх новела "Мар'яна" з ранньої книги прози "Дощ змиває всі сліди"(2006). Окрема тема діяльності - багатогранна творчість для дітей, пісенна творчість поетки. Продуктивна багаторічна робота на Українському радіоГоворила Лариса Миколаївна і про важкий день сьогоднішній, про поранених захисників, яких відвідує в госпіталі регулярно...

Гарно проілюстрував патріотичний вірш Лариси НЕДІН Анатолій ДЕМЧУК - народний артист України. Лірично-епічно говорили про педагога колишні її вихованці з Національного університету театрукіно та телебачення імені  І.Карпенка-Карого - актор і режисер Михайло Воробйов і актор Сергій Савенков.



Теплими і зворушливими були виступи всіх присутніх (а серед них теж було багато цікавих людей), адресовані Мисткині.

Подарувала Лариса Миколаївна книги бібліотеці "Деміївській" ЦБС Голосіївського району м.Києва, яка гостинно приймала нас. Передала гостинці і для інших бібліотек.

Традиційні автограф-сесія, фото на згадку...

Текст Миколи Рудакова



неділя, 12 лютого 2023 р.

Видатні імена в історії району

 11 лютого 2023 року до нас завітали екскурсовод київської  туристичної фірми "КолоКрай" пані Діана зі своєю групою. Після завершення  екскурсії по Деміївці, наші гості переглянули в бібліотеці документальний фільм "Вітчизно ніжна", який зберігається саме у нас в одному екземплярі і присвячений режисеру Вілену Хацкевичу, автору книги "Как говорил старик Ольшанский" про післявоєнну Деміївку. Зав. бібліотеки Галина Козлова зробила невеликий екскурс в історію району і розповіла присутнім про видатних людей нашого району.


субота, 11 лютого 2023 р.

З історії нашого району

 9 лютого 2023 року в читальній залі бібліотеки відбулися краєзнавчі читання для учнів 6-Д класу (класний керівник А.Таран) ліцею "Голосіївський" № 241.




четвер, 9 лютого 2023 р.

Бібліотеці "Деміївська" - 114 років!

9 лютого - День заснування бібліотеки "Деміївська"

3D модель фасаду бібліотеки в різних ракурсах і освітленні виконана нашим читачем - студентом КНУТД Нікітою Кухаруком.


Впізнаєте?



Магія бібліотеки


На світанку... 



понеділок, 6 лютого 2023 р.

Дім найкращий - Батьківщина

Марія Морозенко
На високому патріотичному та естетичному рівні пройшлалютого 2023 р. зустріч з Марією МОРОЗЕНКО - поеткою та прозаїком, в КЛУБІ ЦІКАВИХ ЗУСТРІЧЕЙ Микола РУДАКОВА.

Марія Миколаївна Морозенко - українська дитяча поетеса, членкиня Національної спілки письменників України, літературна редакторка, філологиня. З 26 лютого 2019 року голова Київської організації Національної спілки письменників України. (З Вікіпедії)

Микола Рудаков і Марія Морозенко

 Мороз Марія Миколаївна народилася 15.03.1969 р. на чарівному волинському Поліссі - в с. Малин. Після трагічної загибелі батька 12 напівсиріт ставила на ноги мати-героїня Емілія Андріївна. Довелось Марії рано стати дорослою, а дівчинка багато читала і хотіла вчитись.

Перший вірш Марії опублікували в дитячій газеті "Зірка". Ось рядки цього не дитячого вірша майже півстолітньої давності:

"Страхіття чорної війни

Давно вже всім відоме.

І ми говоримо всі: Ні!

Не хочемо такого."

Далі - праця і навчання. Закінчила Черкаський педінститут - філолог. Вчителювала. Переїхала в Київ, де відвідувала літературну студію. Петро Засенко - літературний наставник - порадив взяти псевдонім "Морозенко".

Багато працює творчо, видала два десятки оригінальних книг, У співдружності з композиторами створила понад сто пісень...

Війну сприйняла глибоко до серця - волонтерить. З однодумцями щонеділі у військовому госпіталі...

Голова творчого об'єднання дитячих письменників в Національній спілці письменників України. Кілька років очолює Київську організацію НСПУ.

Лауреатка Літературної премії імені Лесі Українки.

Інна Ковальчук

Тепло і зворушливо говорила про свою колежанку письменниця Інна КОВАЛЬЧУК. Звучала поезія у виконанні авторки...

Традиційні - автограф-сесія, фото на згадку. За гостинність - вдячність колективу бібліотеки  "Деміївська" ЦБС Голосіївського району міста Києва. (текст Миколи Рудакова)

"Дім найкращий - Батьківщина...

Із важких доріг я лину

    В рідний край - на Україну."



неділя, 5 лютого 2023 р.

Власна національна абетка - це те, що відрізняє мову від діалекту

 4 лютого 2023 року за сприяння Благодійного фонду "Таланок" (керівник - Марина Лисенко) у читальній залі бібліотеки відбувся майстер-клас з написання української абетки шрифтом Рутенія. Присутні на заході діти - члени сімей ВПО та захисників України.
 Рутеніяшрифт або рутенська абетка української мови, відтворена професором Василем Чебаником, який вже багато років читає лекції та дає інтерв'ю на тему своєї багаторічної праці під назвою «Абетка Української Мови». У 2019 році професор Василь Якович Чебаник став лауреатом Шевченківської премії за внесок у візуальну ідентичність України.


 Діти отримали унікальну можливість опанувати цей шрифт та дізнатися багато цікавого від однієї з авторок книги «Українські прописи для всієї родини» пані Анжеліки Корнієнко в бібліотеці "Деміївська". Ми довідалися про те, що український рукопис сягає своїм корінням у глибину віків та має тисячорічну історію. Так склалося, що за більш ніж три сторіччя український пропис втратив своє офіційне використання

Книга у подарунок бібліотеці