Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

понеділок, 30 жовтня 2023 р.

Рід козацький величавий

Василь Нечепа

 29 жовтня 2023 року в читальній залі бібліотеки "Деміївська" відбувся концерт народного артиста України, українського кобзаря, лірника, лауреата Шевченківської премії України Василя Григоровича Нечепи.

Василь Нечепа - унікальний співак-музикант, нині єдиний представник старосвітської (але розвинутої ним!) чернігівської кобзарської школи, яку Гнат Хоткевич, загальновизнаний авторитет з історії кобзарства, ввжав найдавнішою в Україні.

Василь Нечепа є автором-упорядником художньо-публіцистичного твору "Рід козацький величавий", вступне слово до якої написав третій Президент України Віктор Ющенко.

Бібліотека отримала  подарунок від митця -  чудове видання "В рокотанні-риданні бандур". Ця книга розрахована на шанувальників кобзарської гри.



четвер, 26 жовтня 2023 р.

Слово не згорає

 27 жовтня - День української писемності та мови

"Доля української мови - то є водночас й доля української держави й нації"  Ігор Лосєв


середа, 25 жовтня 2023 р.

"Без вас світ був би таким самотнім!" Еббі Ваксман

Цю книгу письменниця присвятила усім продавцям книжок та бібліотекарям, які небайдужі до авторів та читачів і які щодня знайомлять їх одне з одним.
Молода жінка Ніна Гілл - запекла інтровертка, щаслива у своєму затишному світі. Книгарня, де працює Ніна, - то її святиня, якби тільки не окремі набридливі клієнти. Для спілкування цілком достатньо мами та ще кількох друзів. Аж тут у її життя вривається купа людей : річ у тім, що батько, якого дівчина ніколи не знала, помирає, але в нього лишається чимало рідних, що прагнуть познайомитися з Ніною!
Справжній нічний жах для інтроверта - зустрічі, розмови, нові компанії... До того ж її запеклий ворог Том виявляється милим чоловіком, який хоче з нею ближче познайомитися. Можливо, саме час зважитися і вийти із зони комфорту? Особливо якщо Ніна захоче дізнатися більше про батька, на якого вона, здається, дуже схожа вдачею...
 Ваксман, Е. Книжкове життя Ніни Гілл : [роман]/ Еббі Ваксман. - Харків : Віват, 2021. - 351с.: іл.

вівторок, 24 жовтня 2023 р.

Скарби нації

 24 жовтня 2023 року на виставку художніх робіт лауреата Шевченківської премії Марфи Тимченко завітали студенти 1 курсу факультету журналістики Національного університету біоресурсів і природокористування України.


понеділок, 23 жовтня 2023 р.

“У кожну свою книгу я вкладаю щось біографічне”

 

Анна Багряна

22 жовтня 2023 року, гостею Клубу Цікавих
Зустрічей Миколи Рудакова була українська письменниця з Болгарії
Анна БАГРЯНА.

А́нна Багря́на (справжнє ім'я Ганна Юріївна Багрянцева) народилася 24 березня 1981 року в м. Фастів Київської області.
Поетеса, прозаїкиня, драматургиня, перекладачка (перекладає з польської, болгарської та македонської мов). Художниця. Арт-майстриня.
Серед відзнак і нагород: лауреатка Міжнародної україно-німецької премії імені Олеся Гончара. Лауреатка конкурсів «Коронація слова» (ІІІ місце) та «Смолоскип» (ІІ місце, 2008) за роман «Етимологія крові».
Міжнародна літературна відзнака «Срібне летюче перо» (Болгарія, 2009) за переклад книги поезій Елисавети Багряної.
Лауреатка Літературного конкурсу СФУЖО ім. Марусі Бек (Канада, 2009) за оповідання «Зелений борщ». Лауреатка Міжнародної літературної премії Медитеранської Академії імені братів Міладінових (Північна Македонія,2012). Лауреатка Міжнародної літературної премії «Qiriu i Naimit» (Свіча Наіміта, Північна Македонія — Косово, 2012). Лауреатка літературно-мистецької премії ім. Пантелеймона Куліша (2013).
Спеціальна відзнака літературного конкурсу «Жінка в історії» (2014) за серію нарисів «Видатні українки».
Міжнародна літературна премія ім. Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» (2014).
Літературно-мистецька премія імені Володимира Косовського (2017).
За цикл малюнків на тему «Місто» отримала Міжнародну нагороду «Арт Фенікс» (Північна Македонія), 2015.
Яскраво представила майстриня свої поетичні і прозові твори, твори для дітей та юнацтва. Розповіла пані Анна про своє життя в зарубіжжі, волонтерську діяльність, цікаві творчі плани і проєкти.
Подарувала мисткиня свої книги бібліотеці "Деміївська" Голосіївської ЦБС м.Києва та в прифронтові книгозбірні.
Як завжди, панувала затишна і душевна атмосфера клубного спілкування. (Текст Миколи Рудакова)

четвер, 19 жовтня 2023 р.

У пішака - великі перспективи!

 "Пішак - точно найсильніша фігура гри! Він захищає тих, хто позаду, він іде до кінця,    він не бачить перешкод, він робить все можливе для перемоги!"     Олександра Деоба, студентка ІІ курсу НУБіП

За сприяння Управління культури Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації в читальній залі бібліотеки презентована виставка графічних робіт "У пішака - великі перспективи!" художньої студії "Голосіївська палітра" кафедри культурології Національного університету біоресурсів і природокористування України. Керівник студії - доцентка кафедри культурології Ярина Пузиренко.

Наше студенство вирішило творчо осмислити роль пішака і його перспективи. Розпочали вони з пішака не випадково, адже пішак - унікальна фігура. Хоча на початку гри у нього обмежені можливості для маневрів, та, згуртувавшись у боротьбі, він має потенційну здатність перетворитися у будь-яку фігуру на шахівниці. А позаяк це ще й "наймолодша" фігура, то її можна порівняти зі студентством, у якого все попереду - головне - гідно пройти свій шлях до мети!

Тож запрошуємо Вас поринути у "внутрішній" світ пішака, у якого - великі перспективи!





середа, 18 жовтня 2023 р.

Україна - земля козаків

"Українському козацтву, цьому унікальному явищу світової історії, належить найвидатніше місце в історичному розвитку України. Протягом кількох століть воно відігравало провідну роль в усіх сферах історичного буття українського народу, взявши на себе здійснення найважливіших завдань, що стояли перед українською нацією" (Олена Апанович)
 17 жовтня 2023 року прослухати цікаву розповідь про найвизначніші події і найвидатніших героїв козацької доби до бібліотеки прийшли дітки двох старших груп дошкільного навчального закладу № 32 Голосіївського району.

понеділок, 16 жовтня 2023 р.

Три зерна любові - у слові...

 

Руслана Лоцман

Після тривалих канікул відбулося відкриття сезону в Клубі Цікавих Зустрічей громадського і культурного діяча Миколи РУДАКОВА.

Я так люблю тебе, мій світе!
Що хочеться в тобі зростать…
Руслана Лоцман

Затишна зала бібліотеки на "Деміївці" столичного Голосіївського району зібрала в недільну пору шанувальників мистецтва, представників київської інтелігенції.
Цього разу гостею клубу була заслужена артистка України, кандидатка наук, доцентка столичного вузу, волонтерка і співачка Руслана Лоцман. Розповіді про народну творчість перепліталися з авторськими піснями, відповідями на запитання присутніх, спогадами про родинні поїздки та виступи на фронті перед нашими хлопцями.
Щира атмосфера дає можливість зцілитися духовно та психологічно, поділитись враженнями від почутого, разом попити чайку і з солодощами.
Руслана збирає фольклор, народні традиції, разом з трьома маленькими діточками пропагує їх в Україні та за кордоном. Уродженка Черкащини, з дитинства співала, ще, як сама каже, з часу випасання сільських корів. Дитина землі міцно прикипіла до свого роду, того, що вічне і невмируще.(Текст Галини Ільєвої)


четвер, 12 жовтня 2023 р.

Чудовий подарунок

 Сьогоднішній ранок розпочався чудово! 

    До бібліотеки зателефонувала  чарівна читачка і запропонувала придбати для  нашого фонду  книги, які користуються попитом у читачів. Виходячи із запитів, ми назвали дві книги, а в подарунок  отримали аж чотири, на які давно чекали наші користувачі : Марія Матіос "Мами", Анастасія Левкова "За Перекопом є земля", Фредрік Бакман "Ведмеже місто"  та  "Брітт-Марі була тут".

Важко підібрати слова, щоби висловити нашу вдячність за такий чудовий подарунок, особливо в даний час!


середа, 11 жовтня 2023 р.

Чарівний світ Петриківського розпису

 10 жовтня 2023 року до бібліотеки завітали студенти 3 курсу Національного університету біоресурсів і природокористування України. Кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри культурології та керівниця художньої студії "Голосіївська палітра" Ярина Пузиренко разом з студентами переглянули виставку художніх робіт лауреата Шевченківської премії Марфи Тимченко. Про творчий і життєвий шлях майстрині петриківського розпису відвідувачам розповіла Галина Козлова.




вівторок, 10 жовтня 2023 р.

Безоплатна психологічна підтримка та допомога

10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров'я
Найчастіше діти та молодь звертаються по допомогу, бо хочуть налагодити стосунки з близькими,  знайти способи впоратися з нав'язливими думками і переживаннями, пов'язаними з війною та страхом невідомості і невизначеності.

 Батьків/осіб, які їх замінюють, найбільше хвилюють стосунки з дітьми, страх невідомості та переживання, пов'язані з війною та її наслідками.


Звернутися за психологічною консультацією дуже просто - заповніть форму і з вами зконтактують протягом 48 годин :  https://forms.gle/5MdtdvSeDFaUopun9.

Вся інфомація, яка зазначається у формі, є конфіденційною. Психологічна підтримка та допомога надається безоплатно.

«ПОРУЧ» – проєкт з психосоціальної підтримки та збереження психічного здоров’я дітей, батьків/осіб, які їх замінюють, та фахівців, що працюють з дітьми, який реалізується ГО «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» спільно з Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні UNICEF Ukraine.

Невимовна втрата...

 9 жовтня 2023 року відійшла у Вічність Марія Морозенко...


понеділок, 9 жовтня 2023 р.

Київська книга року 2023

 Експертна рада визначила лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії «Київська книга року».


У номінації «Майстерність акторського слова»

Паламаренко Анатолій Нестерович – Герой України, Народний артист Української РСР, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка, професор Національної музичної академії України імені П. Чайковського, артист естради Національної філармонії України, український майстер художнього слова, за книгу: «Страждати, терпіти, любити!».

 

У номінації «Наукова література»

Кремень Василь Григорович – Президент Національної академії педагогічних наук України, доктор філософських наук, професор, академік Національної академії наук України, дійсний член (академік) НАПН України,  народний депутат України 3-го скликання, міністр освіти і науки України (2000–2005), президент Товариства «Знання» України, член Комітету з Державної премії в галузі науки і техніки, член Комітету з Державної премії в галузі освіти, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреат Державної премії України в галузі освіти, за монографію «Людина у викликах цивілізації: від минулого - до майбутнього: людина, освіта, соціум».

 

У номінації «Художня література»

Терен (Таран) Віктор Васильович – народний депутат України 2-6 скликань, поет, прозаїк, громадсько-політичний діяч, член Національної спілки письменників України, за книгу: «Верес росте на камінні».

 

У номінації «Пісенна лірика»

Пономаренко Борис Йосипович – народний депутат України І скликання, письменник, член правління Асоціації народних депутатів України попередніх скликань, заступник голови Київської організації Національної спілки письменників України, за книгу: «Сила роду нашого». 

 

У номінації «Література у галузі музичної композиції»

Матвійчук Анатолій Миколайович – народний артист України, лауреат літературних премій, журналіст, публіцист, поет, співак, композитор, актор, гітарист, за книгу: «Скарби. Вибрана поезія».

 

У номінації «Історична література»

Нікітенко Надія Миколаївна – заслужена працівниця культури України, докторка історичних наук, українська історикиня-культурологиня, музеєзнавиця, дослідниця Софії Київської, професорка, завідувачка науково-дослідного відділу «Інститут Свята Софія» Національного заповідника «Софія Київська», за книгу: «Софія Київська Володимира Великого».

 

У номінації «Біографічна проза»

Приходько Людмила Іванівна – народна артистка України, артистка Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Шевченка, за книгу: «Примадонна».

 

У номінації «Автобіографічні мемуари»

Мельниченко Ірина Андріївна – заслужена діячка мистецтв України, хормейстера Національного заслуженого академічного українського народного хору ім. Г. Верьовки, українська співачка (сопрано), концертмейстерка і диригентка, за книгу: «Непереспівана мелодія душі».

 

У номінації «Література у галузі вокально-виконавської майстерності»

Гурець Олександр Васильович – народний артист України, професор, викладач, соліст Національної опери України, за книгу: «Постановка голоса - методичний посібник».

 

У номінації «Дитяча література»

Мороз (Морозенко) Марія Миколаївна – голова Київської організації Національної спілки письменників України, письменниця, українська дитяча поетеса, літературна редакторка, філологиня, лауреатка літературних премій, за книгу: «Повість Доросла зима»;

 

У номінації «Література у галузі наукового дослідження музичної композиції»

Овсянніков Вячеслав Георгійович – доцент кафедри музичного мистецтва естради комунального закладу вищої освіти Київської обласної Ради «Академія мистецтв імені Павла Чубинського», за книгу: «Поп-рок як репрезентативний напрям сучасної української музичної культури».

 

У номінації «Психологічний роман»

Фармагей Олександр Іванович – доктор психологічних наук, за книгу: «Закон рівноваги».

 

У номінації «Молодіжна література»

Герасименко Олександр Олександрович – письменник, громадський діяч, лауреат Премії Київського міського голови за особливі досягнення молоді у розбудові столиці України – міста-героя Києва, лауреат Премії Київської міської ради за внесок молоді у розвиток місцевого самоврядування, лауреат стипендії Президента України для молодих письменників, за книгу: «Молодіжна столиця».

 

У номінації «Публіцистична література»

Степовик Дмитро Власович – письменник, провідний науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики й етнології ім. М. Рильського НАН України, лауреат премії Президента України «Українська книжка року», академік, професор, доктор філософії, доктор мистецтвознавства, за книгу: «Я - в Україні, Україна в мені».

 

У номінації «Популярна література»

Дячишин Богдан Васильович – кандидат технічних наук, доцент, член Національної спілки письменників України, член Української асоціації письменників, за книгу: «Ословленого світу таїна».

 

У номінації «Література у галузі журналістики»

Добровольська Людмила Іванівна – заслужений журналіст України, поетеса, редакторка телестудії «ТБ Кагарлик», за книгу: «Дум моїх вогонь холодний».

 

Додаткова інформація: www.facebook.com/institute2015

пʼятниця, 6 жовтня 2023 р.

В серці маю Україну

 5 жовтня 2023 року  учні 5-Д класу ліцею "Голосіївський" № 241 виховну годину провели в бібліотеці.




четвер, 5 жовтня 2023 р.

Найкращий подарунок - книга!

Нагорода за добру справу – в самому його здійсненні. 

4 жовтня 2023 року в приміщенні бібліотеки "Деміївська" відбулася доброчинна акція : з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек Філія "Київське головне регіональне відділення" Публічного акціонерного товариства комерційного банку "Приватбанк" подарувала бібліотекам нашого Голосіївського району книги популярних перекладних закордонних видань. Подаровані книжки вчать досягненню досконалості в житті і ефективні для кожного : студента, підприємця, керівника, мецената чи просто людини, яка шукає шлях для ефективного втілення свого потенціалу.

Останні роки дуже складні щодо комплектування книжкового фонду бібліотек, тому від щирого серця дякуємо представникам "Приватбанку" Дарині Пархоменко та Ларисі Ширяєвій за поповнення фондів наших  книгозбірень новими сучасними книгами українських видавництв! 




вівторок, 3 жовтня 2023 р.

Брехня і способи її викриття

Ця книга адресована не тільки тим, для кого викриття брехні має життєво важливе значення. На жаль, людські стосунки рідко обходяться  без брехні. Брехня охоплює майже всі сфери людської діяльності. Брешуть один одному приятелі (навіть ваш щирий друг буває нещирим), викладачі та студенти, батьки і діти, лікарі та хворі, чоловіки та дружини, адвокати та їх клієнти, продавці та покупці. 
Чи відомо вам, що зазвичай навіть під час десятихвилинної розмови будь-яка людина принаймі тричі бреше? Чи знаєте ви, що детектор брехні насправді викриває не брехню, а лише емоційний стан піддослідного? Чому досвічені брехуни з легкістю проходять перевірку на детекторі брехні, а багато підозрюваних у збудженому емоційному стані були помилково визнані винними і отримали довічне ув'язнення за злочини, яких не скоювали? Проте викрити брехуна можна навіть за однією з численних ознак поведінки : рухів тіла, жестів, міміки обличчя або обмовок. Треба лише вміти це помітити і проаналізувати.

Автор цього світового бестселера вчить викривати приховані емоції інших людей, розпізнавати ознаки брехні, відрізняти брехню від прихованих емоцій і навіть... брехати.
Книга буде корисною не тільки фахівцям, яким потрібно викривати брехню під час роботи, а й звичайним людям,  які можуть стати жертвами брехні навіть за досить звичайних обставин, наприклад при укладанні усних угод, купівлі товарів і послуг, а особливо у приватних стосунках.

Джерело : Екман, П. Теорія брехні/ Пол Екман. - Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 223.  - 320с.: іл.