Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

середа, 27 грудня 2023 р.

Дорогий мій "Екслібрис"

24 грудня 2023 року в бібліотеці "Деміївська" відбувся вечір, присвячений 100-річчю від дня народження Майї Марківни Потапової та 60-річчю її улюбленого дітища, Клуба любителів літератури та мистецтв "Экслібрис". Чесно кажучи, важко пригадати вечори подібної смислової та художньої насиченості, любові та людяності.

А як ще можна було б гідно вшанувати пам'ять людини, про яку в листі-проханні про встановлення мемориальної дошки сказано: "Хоча Майя Марківна не була дисиденткою, створений нею осередок вільної думки, самодіяльної творчості, спілкування зі знаними та неформальними митцями став потужною альтернативою тоталітарній радянській ідеології.


На клубні зустрічі збирались і готували тематичні програми студенти, робітники, інженери, лікарі, вчителі з різних кінців Києва. Постійними гостями клубу в різні роки були артисти Ростислав Івицький, Петро Кисельов, Людмила Джигуль, Анатолій Паламаренко, поети Леонід Вишеславський, Микола Сом, Дмитро Луценко, Микола Сингаївський, Григорій Фалькович, історики, літературознавці, києвознавці Мирон Петровський, Вадим Скуратівський, Яків Бердичевський, Дмитро Малаков, Елеонора Рахліна, Михайло Кальницький, кінорежисерка-документалістка Ольга Самолевська, художники Тетяна Яблонська, Володимир Масик, Георгій Малаков, Ірина Макарова-Вишеславська, Георгій Якутович і багато, багато інших. Перші неформальні виставки невідомих тоді молодих митців Семена Каплана, Матвія Вайсберга, монументалістів і скульпторів Ади Рибачук та Володимира Мельниченка, які згодом прославили Київ своєю творчістю, перші лекції майбутньої знаної в світі професорки філології, дослідника англомовної літератури Наталії Висоцької відбулися саме в “Екслібрисі”. А в часи переслідувань авторів київського клубу авторської пісні саме “Екслібрис” надавав їм прихисток та можливість зустрічей зі слухачами..." У заході брали участь: Лідія, Анатолій та Дмитро Потапови, Микола Чернявський, Дмитро Червінський, Олександр Колтунов, Володимир Новіков, Володимир Каденко, Валерій Сергєєв, Зоя Полєвая, Євген Духовний, Юхим Лещинський, Григорій Фалькович, Михайло Фельдман, Інна Труфанова, Гарі Лайт, Наталя Висоцька, Анатолій Лемиш, Денис Голубицький, Оскар Нульман, Михайло Кальницький, Юлія Сак, Володимир Семенов, Ігор Жук, Тимур Бобровський, Олег Рубанський.


вівторок, 26 грудня 2023 р.

Читаймо українською

 "Попри те що історія наших страждань, наших радощів і наших перемог ніколи не буде новою і оригінальною, її все одно треба оповідати. Адже це єдина історія, якою ми можемо поділитися, єдиний вогник, що світить нам у темряві."  Джеймс Болдвін

Атмосферний роман молодого британського письменника Алекса Джорджа розповідає про один день із життя чотирьох парижан восени 1927 року. Перед нами постають віддана служниця, вірменський біженець-лялькар, талановитий закоханий художник і популярний журналіст. Примхлива доля зводить їх між собою, а ще з Марселем Прустом і Морісом Равелем, Гертрудою Стайн, Жозефіною Бейкер та Ернестом Ґемінґвеєм. Та блиск зірок тодішнього Парижу геть затьмарений драматизмом "звичайних" людських доль, бо кожна з них сповнена таких утрат, що заслуговує на окрему розповідь. Ось чому автор волів відвернути читацьку увагу від геніальних митців, що засліплюють нас своїм блиском, і привернути увагу на чотирьох головних героїв.

Захоплива зворушлива історія, яка вражає і створює неповторний настрій.

понеділок, 25 грудня 2023 р.

Пісні і Вірші - ось мої скарби! (відео)

Народний артист України Анатолій Матвійчук


 


Пісні і Вірші - ось мої скарби!

Пісні, як люди, б'ються за свободу,

Вмирають і народжуються знов,

А у піснях - історія Народу

Його Надія Віра і Любов

Анатолій Матвійчук

   23 грудня 2023 року гостем КЛУБУ
ЦІКАВИХ ЗУСТРІЧЕЙ Миколи Рудакова був талановитий МИТЕЦЬ, ЛЮДИНА і ГРОМАДЯНИН Анатолій МАТВІЙЧУК - народний артист України.

Матвійчук Анато́лій Микола́йович народився 29 вересня 1958 року в Києві. Закінчив КДУ імені Т. Шевченка. Журналіст. Український співак, поет, композитор, телеведучий. Зірка української естради.
Педагог, науковець. Кандидат історичних наук. Музичний аналітик.
Автор восьми поетичних книг.
Лауреат шести літературно-мистецьких премій та багатьох конкурсів і фестивалів.
Звучала висока поезія Анатолія Матвійчука у виконанні автора, колежанки по театральній виставі Надії Агеєвої та глядача з залу Анатолія ДЕМЧУКА - народного артиста. Цікавими були відповіді на непрості запитання учасників вечора.
Прозвучали і його пісні, які вже давно стали улюбленими в народі.
Традиційно Анатолій МАТВІЙЧУК подарував свої книги бібліотеці "Деміївська" м. Києва, провів автограф-сесію. (Текст Миколи Рудакова)







середа, 20 грудня 2023 р.

Остання справа

"Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні - маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши. Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі"
В. Чорновіл

17 грудня 2023 року, гостем КЛУБУ ЦІКАВИХ ЗУСТРІЧЕЙ Миколи РУДАКОВА був відомий громадський і політичний діяч, український меценат, автор п'ятикнижжя про розслідування вбивства В. Чорновола Микола СТЕПАНЕНКО.

Степаненко Микола Леонтійович народився 1949 року в с.Злинка на Кіровоградщині в багатодітній сім'ї.
Після служби в армії закінчив Одеську спеціальну школу міліції та Київську вищу школу МВС СССР. Працював слідчим, потім - в штабі МВС України, на оперативній роботі в м. Києві та Київській області. Керував Дарницьким районним відділом та учбовим центром МВС в м.Києві, помічником Міністра МВС України. Полковник міліції. Учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС 1986, 1988-91 років...
Після виходу на пенсію в 1991 році займався бізнесом, очолював фірму "Український сувенір", яку з помсти знищила влада.
Познайомився з Вячеславом Чорноволом, підтримував НРУ матеріально, був обраний головою Київської обласної організації та членом Центрального проводу Народного Руху України. Після загибелі В.Чорновола ЦП НРУ призначений головою слідчої комісії з розслідування загибелі В.Чорновола.
Пан Микола(разом з дружиною Тамарою Василівною і сином Сергієм) автор та модератор постійно діючого проєкту "Рушник національної єдності".
Автор подарував 5 томів книги бібліотеці "Деміївська" м.Києва та учасникам зустрічі. (Текст Миколи Рудакова)



вівторок, 12 грудня 2023 р.

Нескорена Україна

 10 грудня 2023 р., в Клубі Цікавих Зустрічей Миколи Рудакова свою нову патріотичну програму презентував майстер художнього слова, Народний артист України Анатолій ДЕМЧУК.

Народний артист України Анатолій Демчук

Це мистецьке дійство Анатолій Васильович підготував зі своєю командою - Лесею та Едурдом Порядченками - відомими аматорами естрадної сцени і палкими прихильниками його творчості.

В літературно-мистецькій композиції звучали твори Андрія Демиденка, Анатолія Матвійчука, Остапа Вишні, Павла Глазового, Степана Олійника, Юрія Піжука, Інелли Огнєвої та інших авторів, чудові щемливі пісні українських композиторів.

Присутніх привітали: генерал-майор Косарчук В.П. та
генерал-полковник В. Стасюк, Народний артист України, режисер-постановник Національного академічного драматичного театру імені І.Франка Дмитро Чирипюк, голова Профспілки працівників державних установ України Юрій Піжук.
Було проведено благодійний аукціон, збір для потреб ЗСУ. Поповнився традиційно і книжковий фонд бібліотеки "Деміївська".

пʼятниця, 8 грудня 2023 р.

Модель Barnahus в Україні

Barnahus (Барнахус) - в перекладі з ісландської - "Будинок для дітей". Діти, які стали потерпілими або свідками злочину, потребують особливої підтримки, тож проєкт «Барнахус» має на меті забезпечити:

безпечне середовище для дітей і підлітків, що стали потерпілими або свідками злочину;

необхідні умови в одному місці для надання медичної, психологічної, правової допомоги, соціального супроводу, забезпечення інших потреб й інтересів дітей;

атмосферу, з урахуванням вікових та психологічних особливостей, що сприяє зниженню психологічної напруги та захищає дитину від повторної травматизації під час здійснення необхідних дій у межах кримінального процесу, зокрема під час співбесід зі слідчими. Адже психологічний стан дитини часто має вирішальне значення для успішного отримання необхідної інформації від неї.


Барнахус також працює за таким принципом: усі зацікавлені сторони самі приходять до дитини, яка є потерпілою або свідком злочину, і дитина не травматизується, відвідуючи окремо кожну установу. Водночас Барнахус є безпечним місцем перебування дитини, зокрема у випадках, коли злочини щодо неповнолітніх вчиняють батьки чи родичі.

В нашій державі вже формується судова практика щодо можливості допиту  під час досудового розслідування у дружньому середовищі в моделі  Barnahus.

Координаційний центр з надання правової допомоги

 

Джерело : Міністерство юстиції України  16 червня 2021 р.

четвер, 7 грудня 2023 р.

7 грудня - Всесвітній день української хустки

 Українська хустка - і оберіг, і доля, і краса...




Українська хустка

 Багряним кольором на ній палали квіти,

Що огортали її плечі й груди...

Цю хустку полюбляли її діти,

Бо в неї можна щастя загорнути...

В народнім танці - атрибут, до речі,

Та хустка була дивом України...

Вдягла її коханому на плечі,

Коли ішов він захищати Батьківщину...

Залишила на спадщину онукам

Хустину, що їй мати вишивала...

Своїх дітей, коли брала на руки,

У рідну ніжну хустку загортала...

Усе життя носила біля себе,

Як оберіг, як символ теплоти...

Бо ту хустину обіймало небо,

Її любили гори і степи...

Бо та хустина - історична, давня,

У ній коріння пращурів живе...

Така яскрава і така безбарвна...

А скільки спогадів в собі несе...

Доля снує мереживо надії,

І кольорові нитки забуття...

Чи ще залишилась ота рідна хустина,

З якої починалося життя?

Нехай квітують плечі українок

На втіху людям, на добро і сміх

Від кольорових, вишитих хустинок,

А не від чорних, траурних, сумних...

Хай покриває голову турбота,

І обіймають янголи крильми!

Бо кожен символ - клопітка робота,

А наша хустка - захист від війни!

Поліна Лучко

середа, 6 грудня 2023 р.

З Днем Святого Миколая!

 А Вас вже привітав Святий Миколай?


6 грудня - День Збройних Сил України

А ви мене несете на руках,
Тримаєте в своїх міцних долонях...
Проста людина... Не зоря й не птах,
Але літаю з кожним воїном-героєм!.. 
Поліна Лучко

Поліна Лучко - студентка 3-го курсу режисури драматичного театру в КНУТКІТ імені І. К. Карпенка-Карого. Поетеса, волонтерка, режисерка і засновниця театру "Зарево", хореограф, авторка збірок "Омріяна поезією" та "Зцілена творчістю", упорядниця та редакторка книги "Живі історії війни. Кн. 2" та збірки поезій "Мереживо війни". Ведуча та організатор творчих заходів, художній керівник Бородянського палацу культури.

вівторок, 5 грудня 2023 р.

Бути своїми

 "Якою людиною ти станеш, визначають два чинники : люди, з якими спілкуєшся, і книги, які читаєш"  Р. Шарма

4 грудня 2023 року розпочалася щорічна Всеукраїнська акція "Національний тиждень читання". Її цьогорічне гасло - "Бути своїми" . Під час Акції ми намагаємось ще більше привертати увагу українців до важливості читання, заохочуємо відвідувати бібліотеку та отримувати задоволення і знання від гарних книжок!


понеділок, 4 грудня 2023 р.

Коли душа зігріта словом...

 "І тепер на правий суд
Подаю свій скромний труд..."

3 грудня 2023 року  гостем КЛУБУ ЦІКАВИХ ЗУСТРІЧЕЙ Миколи Рудакова був медик і письменник з міста Біла Церква на Київщині Віктор ЄВТУШЕНКО.

Євтушенко Віктор Арсенійович народився 17 лютого 1962 року. Закінчив після школи-інтернату Білоцерківське медичне училище та Національний університет імені Т. Шевченка. Понад сорок років працює фельдшером у швидкій медичній допомозі/медицині катастроф. Член Національної спілки письменників України. Видав два десятки книг. Член Творчої спілки "Асоціація діячів естрадного мистецтва України" - заслужений артист естрадного мистецтва. Голова Міжнародного фонду імені Павла Глазового.
Гість презентував кілька своїх свіжовиданих різнопланових книжок, зокрема: "Юрась", "Коронавірус", "Відрядження в пекло", "Тисяча і один жарт"... Повідав цікаві історії з життя медика-рятувальника.
Твори Віктора Євтушенка читала Тетяна Димань - композиторка, педагогиня, громадська діячка [https://www.pisni.or g.ua/persons/2794.html] та її учні з Київської школи мистецтв № 8. (Текст Миколи Рудакова)



Пан Віктор і Тетяна Димань подарували десяток книг бібліотеці "Деміївська" міста Києва та два десятка книг від В. Євтушенка дістануться в сільські книгозбірні прифронтових областей України.