Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

вівторок, 16 липня 2024 р.

Візьми силу української міфології

 "Щоб бачити світло, потрібно бачити темряву"

Завдяки неочікуваному подарунку від українського письменника Олега Гавріша, ми пропонуємо вам мандрівку до прадавнього духу українців. Полиште всі свої "поспішайла", візьміть дітей за руки : на вас чекає український зелений туризм із емоційними гірками. Ми разом пірнемо в глибину підсвідомості на рівень зв'язку з нашим корінням, відновимо цей шлях, щоб краще нас живила сила нашого фундаменту й цупкіше ми за землю трималися, та доторкнемося до різнобарв'я емоцій від жаху до щастя.

Ви доправитеся до звичайного українського села Некремінне, що загубилося серед ланів, лісів та прохолодних струмків. Запах свіжоспеченого хліба на світанку, вишні, абрикоси просто з дерев, молода картопелька, риболовля, тарзанка на ставку... Удень - трудова терапія, а коли сонце сідає, всі збираємося до баби Гавришихи, що живе в невеликій охайній хаті з очеретяною стріхою на Козачку, край села. Вона розповідає вигадані-не-вигадані історії, що відбувалися колись у Некремінному.

Головні герої її розповідей - односельці та істоти, яких науковці відносять до української міфології і про яких баба оповідає, наче про цілком реальних сусідів. Щоб не відбувалося в тих казках, людська гідність, взаємодопомога, доброта завжди перемагають.

І хоч ті оповідки навіть слухати страшно, та все одно не можеш відірватися, бо відчуваєш, що тебе прикриває своїми невидимими, зітканими з любові крилами Берегиня - баба Гавришиха.

Олег Гавріш – сучасний український письменник-казкар, що пише книжки в жанрі етно-фентезі. Автор книги «Казки баби Гавришихи», опублікованої у 2019 році видавництвом «Час майстрів». Переможець книжкового форуму BookForum Best Book Award 2020 у номінації «література для дітей від 9 до 12 років».

середа, 3 липня 2024 р.

Щоб душа у гармонії квітла!

"Життя, наче квітка - воно без любові
Зів'яне й засохне від жаху та болю!
30 червня 2024 року в читальній залі бібліотеки відбулася творча зустріч з письменницею Ларисою Шевчук. Присутні надихали один одного своїми розповідями, віршами, емоціями, словами вдячності. У заході брали участь : Леся Бенько, Олеся Сінчук, Ріва Кофман, Юлія Сидорчук, Ірина Жук, Катерина Сидорчук, Лариса Курзанцева.


вівторок, 2 липня 2024 р.

Реальне шоу жахів

Акторська кар’єра Адель Раферті переживає не найкращі часи. Насправді Адель відчайдушно шукає успішну роль, щоб відвернути увагу від провалу її останнього проєкту.

І такий шанс вона отримує. Адель несподівано запрошують замінити провідну актрису в новому психологічному горорі «Остаточний ескіз». Для цього вона їде в Ірландію, у віддалене місце серед густого ялинового лісу.

Але щось іде не так із самого початку. Майже повна ізоляція, дивна поведінка знімальної групи, уривки розмов навколо знімального майданчика, з яких стає зрозуміло, що Адель розповіли не всю історію... Та коли химерне перетворюється на жахливе, чи буде в Адель час і можливість утекти? Чи вона застрягла у віддаленій хатині посеред дикої природи — ідеальній обстановці для фільму жахів — і хтось явно ховається довкола?

Кетрін Раян Говард - канадська комікеса, письменниця, ведуча й акторка зі Сполученого Королівства.

Кетрін : "Саме роль мого брата Джона у незалежному ірландському фільмі жахів "За лісами" надихнула мене написати цю книжку, а ще він послужливо допоміг мені з усім, що потрібно було знати, аби писати. Спасибі всім неймовірним продавцям і продавчиням книг, - як на батьківщині, так і за кордоном. А насамперед дякую вам за те, що прочитали".

Кетрін Раян Говард Хронометраж : роман/Кетрін Раян Говард; переклад з англ. В.Куча. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2024. - 520с.

понеділок, 1 липня 2024 р.

Чорнобильський щоденник

 26 травня 2024 року в бібліотеці “Деміївська” відбулась зустріч, присвячена лікарю ЧАЕС, ліквідатору, поєту, фотографу, активному учаснику бібліотечних заходів Валерію Навойчику. За станом здоров'я  він не зміг бути присутнім на зустрічі.  Але його друзі розповіли багато цікавого про життя у Припяті, роботу на ЧАЕС,  творчі здобутки Валерія Навойчика: вірші та фотографії. Фотовиставку організували працівники бібліотеки.

У заході взяла участь співробітниця Національного музею “Чорнобиль” Анна Королевська, яка розповіла присутнім про діяльність Валерія Навойчика в музеї та подарувала бібліотеці кілька цікавих книжок.