"Віднині Українська Народна Республіка стає самостійною, ні від
кого не залежною, вільною, суверенною Державою Українського
народу..." - урочисто виголосив у ніч на 12 січня за ст.ст. 1918 року
в Києві Михайло Грушевський, зачитуючи текст IУ Універсалу Центральної Ради.
03 лютого 2015 року в бібліотеці "Деміївська" відбулась презентація виставки "Українська революція 1917-1921 р.р. в архівних документах" в електронному форматі. До уваги присутніх були представлені документи з архівних зібрань України : Центрального державного архіву вищих органів влади і управління України, Державного архіву Київської області, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім.Г.С.Пшеничного.
На заході також було презентовано документальні кадри про період Гетьманату, надані Центральним державним кінофотофоноархівом України ім. Г.С. Пшеничного.
В експозиції представлено близько 40 документів Національного архівного фонду України із зібрань архівів України, які розповідають про події 1917-1921 рр. у хронологічному порядку, а саме: 1917 «Українська Центральна Рада», 1918 «Гетьманщина», 1919 «Українська директорія», 1920-1921 «Селянський повстанський рух. Поразка».
До експозиції включені документальні матеріали (листівки, плакати, фотографії) революційного спрямування 1917-1921 рр., зокрема: Циркуляр Повідомлюючого відділу при Київському міськначальнику, який наказує слідкувати за обігом документів та агентурою українських політичних партій, вказівки цього ж відділу про затримання Михайла Грушевського та Володимира Винниченка за їх діяльність, тощо.
Про події тих років учням 9-го класу спеціалізованої школи I-III ступенів з поглибленим вивченням французької мови № 110 ім. Казимира Гапоненка розповіла заступник директора Державного архіву Київської області Галина Василівна Бойко.
Похорони героїв Крут у Києві 23.03.18 |
Особливу увагу вона звернула на одну із найтрагічніших сторінок нашої історії - загибель 300 юнаків та сотні вільних козаків у бою під Крутами, а також проголошенню Акту возз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, яке відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі у Києві.
Присутні переглянули документальні кадри, надані Центральним державним кінофотофоноархівом України ім.Г.С.Пшеничного, де оригінали знаходяться на постійному зберіганні, щодо "живого ланцюга" - знаменної події, яка відбулась 21 січня 1990 року, коли близько трьох мільйонів людей, взявшись за руки, з'єднали Львів і Київ на честь проголошення Злуки УНР і ЗУНР.
По закінчені заходу, зав.бібліотекою Галина Козлова зазначила, що пройшовши тернистий шлях до свободи, Україна вибудувала свою незалежність. Але ідея національної єдності й сьогодні є вкрай актуальною.
На заході також були присутні директор школи № 110 Л. Дубовик та заступником директора В.Лисенко. На завершення заходу Лариса Ігорівна зазначила, що уроки історії треба пам'ятати.
Немає коментарів:
Дописати коментар