Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi
Сторінки
четвер, 31 грудня 2020 р.
З Новим 2021 роком!
середа, 30 грудня 2020 р.
День в історії. Постаті
Олена Кулик |
понеділок, 28 грудня 2020 р.
Хай ніч новорічна буде наче казка...
Фото Олени Пасічник |
Ліна Костенко
Зима - чарівна пора року. Багато художників, письменників, музикантів протягом багатьох століть відтворювали її красу у своїх творах. І працівник нашої книгозбірні бібліотекар Олена Пасічник також не змогла пройти повз цієї краси. Ми пропонуємо Вашій увазі помилуватися світлинами, які зробила Олена Іванівна на теренах нашого мікрорайону - Деміївки.
Зимова казка
четвер, 24 грудня 2020 р.
Католицьке Різдво в Україні
пʼятниця, 18 грудня 2020 р.
Чекаємо Святого Миколая
В очікуванні Святого Миколая пригадаємо, що ж це за особистість.
Миколай вважається покровителем воїнів, водіїв і тих, хто у дорозі. Він допомагає бідним у скруті; вважається опікуном дітей, студентів, моряків, торговців. До України культ Святого Миколая приходить разом з християнством. У багатьох народних переказах Миколай боронить людей від стихійного лиха; він є заступником перед небезпеками із степів.
Але нині головна увага Миколая буде прикута саме до дітей: адже вони чекають на нього найбільше. Поки дивовижний святий їде у своїх санях, його зустрічають, зокрема і такою піснею:
Ой, хто, хто Миколая любить,
Ой, хто, хто Миколаю служить!
Тому святий Миколай
На всякий час помагай,
Миколаю!
Ой, храни, Боже, Україну!
Ой нехай стане з руїни!
Доля щастям хай засяє,
Святий, сильний Миколаю,
Миколаю!
середа, 9 грудня 2020 р.
вівторок, 8 грудня 2020 р.
Конституційно-правовий статус дитини в Україні
Конвенцію ООН про права дитини прийняли в листопаді 1989 року, ратифікували Постановою Верховної Ради України № 789ХІІ від 27 лютого 1991. Конвенція набула чинності в Україні 27 вересня 1991 р. та містить 54 статті, в яких чітко прописані базові права: на життя, безпеку, освіту, медицину, відпочинок, сім'ю. Вони ґрунтуються на недискримінації, повазі до прав дитини, її розвитку та дотримання найкращих інтересів.
В українському законодавстві основними правовими документами з цього питання є – Конституція України, Сімейний кодекс України, Закон України «Про охорону дитинства», Цивільний кодекс України.
Знаючи свої права, дитина почуватиме себе впевнено та захищено, а ставши дорослою, буде свідомо відстоювати свої громадянські права та виконувати обов'язки.
вівторок, 1 грудня 2020 р.
Прояви домашнього насильства
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.
З 2018 року в державі діє Закон України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», однак більшість з положень цього законодавчого акту набули чинності з січня 2019 року. Для України проблема домашнього насильства є вкрай актуальною, адже ситуація в багатьох українських сім’ях просто катастрофічна. Соціальні потрясіння, Covid-19 та карантин тільки додали агресії, яку українці часто виплескують у родинах.
21 вересня 2020 року опубліковано Указ Президента України "Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства"
пʼятниця, 27 листопада 2020 р.
Голодомор: пояснити та запобігти
"І нипає помазанником Божим
Півправда, півсвобода, півжиття
І над народом, стомленим і босим
Панує без'язике небуття..."
М.Вінграновський
Ми вважаємо, що унікальну історію Голодомору мають знати не тільки в Україні, але й в усьому світі. Ми пояснюємо, чому Голодомор є геноцидом та просимо світове співтовариство визнати його таким.
Ми виходимо з того, що Голодомор є однією із найважливіших подій не тільки української, а й світової історії ХХ ст., без розуміння якої годі зрозуміти природу тоталітаризму та злочини, здійснені і радянським, і нацистським режимами.
Ніколи не буде зайвим звернутися до уроків минулого, щоб побачити симптоми зла в майбутньому. Тому пропонуємо Вашій увазі книжкову виставку, присвячену Дню пам'яті жертв голодоморів.
День в історії
У робочому кабінеті І.Нечуй-Левицького |
Іван Нечуй-Левицький "На риболовлі"
Про те, що живописець слова був художником-аматором, засвідчує також музейний каталог "І.Левицький-Нечуй. 1838-1918-1928", видрукуваний у Києві. У музеї є матеріали про перебування в селищі над Россю Адама Міцкевича, Марка Вовчка та інших діячів культури.
Надросся - життєдайне джерело, з якого щедро черпав свою творчу наснагу "поет у прозі" Іван Семенович Нечуй-Левицький.
Рось і старий корпус стеблівської фабрики, описані в повістях "Микола Джеря" і "Бурлачка" Джерело: Хаврусь, С. Музей І. С. Нечуя-Левицького в Стеблеві. - Дніпропетровськ: Промінь, 1988. - 47с. |
середа, 25 листопада 2020 р.
Що робити, якщо ви стали свідком насильства?
Обов’язково відреагувати!
👉2. Поговоріть віч-на-віч, запитайте, чи все в порядку і чи потрібна
допомога. Людина має розуміти, що їй є де шукати підтримку.
👉3. Дайте номери телефону національних «гарячих ліній» із запобігання
домашньому насильству (1547; 116-123; 0-800-50-03-35).
👉4. Поясніть, чим і як саме ви можете допомогти. Звернутися до поліції, до
лікаря, знайти прихисток, сконтактувати з мобільними бригадами
соціально-психологічної допомоги, прихистити дітей тощо.
👉5. Спробуйте придумати кодове слово чи сигнал на випадок негативного
розвитку подій. Наприклад, якими фразами ви маєте обмінятися під час
телефонного дзвінка у критичній ситуації насильства, аби просити допомоги.
👉6. Просто вислухайте та підтримайте, не звинувачуючи. Це також важливо!
Якщо насильство відбувається просто на
ваших очах і ви бачите загрозу безпеці, життю чи здоров’ю, викличте поліцію
(102). За необхідності — і карету швидкої допомоги (103). Якщо маєте контакт із
постраждалою, порадьте звернутися до мобільних бригад соціально-психологічної
допомоги та/або зателефонувати на номер національної гарячої лінії із
запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації:
0-800-500-335 або 116-123 (з мобільного).
Обов’язково поширюйте цю інформацію, аби якомога більше людей знали, як допомогти постраждалій особі від насильства! Не можна бути бездіяльними!
Джерело: https://rozirvykolo.org/
четвер, 19 листопада 2020 р.
Сини землі
"Барикади любов тримають.
Цілий світ узяли в облогу.
Українці ми! – горда нація.
Відродилися. Слава Богу!"
День Гі́дности та Свобо́ди — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи. (З Вікіпедії)
Розгорнута на абонементі книжкова виставка "Сини землі" пропонує читачам зануритися у революційні події 2013-2014 років, прочитати про долі людей, які на Майдані прагнули змінити Україну на краще і для яких доля держави, майбутнє дітей були важливішими за власне життя. Революція гідності не тільки сколихнула країну хвилею нечуваного патріотизму, а й показала важливість національної ідеї. Нині саме за неї триває боротьба, і те, наскільки ця боротьба буде успішною, залежить від кожного українця зокрема.
середа, 18 листопада 2020 р.
Майстер-клас для керівника
четвер, 5 листопада 2020 р.
З історії Деміївки
1 листопада 2020 року в приміщенні ліцею "Голосіївський" № 241 для учнів 5-6 класів відбулися краєзнавчі читання з історії нашого мікрорайону. Захід провела Галина Козлова.
вівторок, 3 листопада 2020 р.
Цінний подарунок: рідкісні книги з історії Києва
Ще раз дякуємо Вам, Наталіє Борисівно!
Рік видання - 1899 |
Рік видання - 1914 |
вівторок, 27 жовтня 2020 р.
Остання адреса: Сандармох...
З- поміж тих, кого наздогнала куля в урочищі Сандармох (розстріли 27 жовтня, 1-4 листопада) - Лесь Курбас і Мирослав Ірчан (загинули в один день), Микола Куліш, Валер'ян Підмогильний, Микола Зеров, Олекса Влизько, Михайло Яловий, Сергій Грушевський, академік Степан Рудницький та багато-багато інших...
У квітні 1942 року український письменник і кінорежисер Олександр Довженко - "перший в СРСР дисидент", якого комуністична система, кажучи його словами, "вбила повільним вбивством", - занотує у щоденнику гіркі думки: "Наш народ нагадує мені тютюн. Його весь час пасинкують. У нього велике, дебеле листя, а цвіту де-не-де"...
Джерело: Шевченко, С. Архіпелаг особливого призначення/ Сергій Шевченко. - Київ: Фенікс, 2006. - 368с.
четвер, 22 жовтня 2020 р.
Індустрії майбутнього
понеділок, 12 жовтня 2020 р.
Мистецтво бути батьками
Якими діти народжуються - ні від кого не залежить, але в наших силах зробити їх хорошими завдяки правильному вихованню. Плутарх
Батьки - головні природні вихователі дитини. Основний чинник у формуванні особистості - це виховний клімат сім'ї. Як правильно виховати дитину? Кожен з батьків замислюється над цим, а ми пропонуємо Вам підбірку книжок, які допоможуть Вам отримати чіткі орієнтири, які підкажуть, у якому напрямку слід рухатися. Бо ж хто здатен краще виховати вашу дитину, ніж ви самі?
Ландрет, Л. Правильне виховання характеру дітей/ Лінда Ландрет. - Київ: ВБФ "Східноєвропейська гуманітарна місія", 2017. - 334 с.
Сігел, Д., Брайсон Т. Секрети мозку. 12 стратегій розвитку дитини/ Деніел Сігел. - Київ: Наш формат, 2017, - 192с.
Грэй Дж. Дети - с небес. Уроки воспитания. Как развить в ребенке дух сотрудничества, отзывчивость и уверенность в себе. - Москва:ООО Издательство "София", 2010. - 384с.
Карпачов, Д. Як дати дитині все без грошей і зв'язків/ Дмитро Карпачов - Київ : Агенція "ІРІО", 2019. - 256 с.
Викофф, Дж., Анелл Б. "ДА" вместо "НЕТ": Послушный ребенок без криков и шлепков/ Джерри Викофф. - Москва: Фаир-пресс, 2005. - 336 с.
пʼятниця, 9 жовтня 2020 р.
Ми - роду козацького нащадки
"Без неї - ніхто ми, як порох і дим, розвіяний в полі вітрами... Любіть Україну всім серцем своїм і всіми своїми ділами" В.Сосюра
До Дня захисника України - свята, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва, - у бібліотеці презентована книжкова виставка "Ми - роду козацького нащадки". Представлена література розрахована на широке коло читачів та розповідає про захисників України, які ціною свого життя захищали і продовжують захищати рідну землю.
понеділок, 5 жовтня 2020 р.
Код винятковості. Живи за власними правилами
пʼятниця, 2 жовтня 2020 р.
Студентська акція непокори (до 30-річчя Революції на граніті)
"Незважаючи на те, що це крайній захід, для нас він єдина можливість висловити протест" Андрій Винничук, голова Студентського братства Львівського університету. 2.10.1990 р.
Протести тривали з 2 по 17 жовтня 1990 року |
Шановні колеги, братове!
Молодь у всі часи була авнгардом громадських рухів, каталізатором суспільства. Студентство було в перших лавах виступів проти тоталітаризму в Чехословаччині і Болгарії, Румунії і Польщі. Виборена ними свобода сяє і для нас. Не личить відсиджуватися у закутках і байдуже спостерігати за несміливими потугами ще незрілої демократії.
Саме тому ми готуємося до широкомасштабних акцій громадянської непокори у жовтні 1990 року і висуваємо такі вимоги:
1. Достроково припинити повноваження Верховної Ради України та призначити нові вибори на багатопартійних засадах восени 1991 року.
2. Прийняти закон про націоналізацію майна КПУ та ЛКСМУ.
3. Не допустити підписання союзного договору. Ми закликаємо студентів, молодь, усіх, кому не байдуже майбутнє України, підтримати нас. Готуйтеся до жовтневих акцій громадянської непокори, створюйте осередки Української студентської спілки.
З нами Бог.
Київська Рада Української студентської спілки.
вівторок, 29 вересня 2020 р.
30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек
Сучасні бібліотеки - це культурно-просвітницькі осередки, гостинні вітальні, комфортні місця для роботи, спілкування і навчання.
Напередодні професійного свята для привітання колективів бібліотек "Деміївська", імені Петра Панча, імені Миколи Гоголя, імені Василя Симоненка до бібліотеки "Деміївська" завітали заступник голови Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації Березовський Володимир Іванович, начальник Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Сінкевич Інна Федорівна, директор ЦБС Голосіївського району міста Києва Станіславчук Галина Петрівна. Працівникам бібліотек бажали щастя, здоров'я, благополуччя та творчого натхнення й успіхів у благородній просвітницькій справі.
Шановні колеги!
Нехай здійсняться всі Ваші сподівання, а кожен день життя буде світлим і сонячним!
Яскраві миттєвості свята
середа, 23 вересня 2020 р.
Гребінчині вечорниці
Євген Гребінка |