В Україні рідній мові присвячений День української писемності та мови. Це свято щороку відзначається 9 листопада, в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Цікаві факти про українську мову:
- Вчені запевняють, що найближчою генеалогічно до української є білоруська мова.
- Сучасна українська мова містить приблизно 256 тисяч слів.
- Українська мова - одна з найбільш вокальних та милозвучних мов світу. Філологи кажуть, що все це - через те, що ми маємо досить велику кількість фонем - 48.
- Українська мова має свій офіційний сайт, який містить багато цікавої інформації і про історію мови, і багато корисних для справжніх гуманітаріїв практичних даних.
- Українська мова має чимало говірок : Степовий говір, Слобожанський, Середньонаддніпрянський, Підляський, Західнополіський, Середньополіський, Східнополіський.
- Українська мова є однією із найдавніших на нашому континенті.
- Найбільше наших слів починаються з літери "п", а найчастіше використовується - "о". А от букви "ф" і "г" використовуються найрідше. Адже слова на літеру "ф" здебільшого запозичені.
- Українська мова надзвичайно багата на синоніми. Найбільшу кількість синонімів має слово "бити". Згідно із словником, їх понад 40.
- Перша згадка про українські слова датована 448 роком. Візантійський історик Пріск Панійський перебував у таборі вождя гунів Аттіли на території сучасної України і записав у своєму нотатнику слова "мед" і "страва".
- Найстарішою українською піснею вважається балада "Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?"
- Найбільше перекладів серед українських творів має "Заповіт" Тараса Шевченка: його переклали 147 мовами народів світу.
Джерело: Міжнародний день рідної мови відзначає світова спільнота// Українська Родина. - 2021. №1. -с.7.
Немає коментарів:
Дописати коментар