Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

вівторок, 8 липня 2025 р.

Майстер-клас по виготовленню ляльок-мотанок

 8 липня 2025 року в приміщенні бібліотеки відбувся майстер-клас по виготовленню ляльок-мотанок для жінок - членів ГО "Спілка жінок міста Києва" (керівник - Москаленко Лідія Василівна). Лялькотерапевт, майстер сакрального рукоділля Арт-майстерні "Народні Ляльки та Обереги" Алла Поплавська  навчила присутніх робити ангелочків.



понеділок, 7 липня 2025 р.

День в історії. Постаті

Володимир Науменко

              7 липня 1852 року народився Володимир
Павлович Науменко - видатний український громадський та політичний діяч, науковець, педагог, видавець, член київської "Старої громади", у 1893-1906 роках - головний редактор, а з 1902 - видавець журналу "Кіевская старина", ініціатор заснування Українського Наукового Товариства в Києві, останній власник землі на Чернечій горі (із 1902 року). В.Науменко  зібрав архів рукописів українських письменників, прижиттєві видання творів Тараса Шевченка, зберіг "Щоденник" канівського педагога Василя Гнилосирова та перші Книги вражень "Тарасової світлиці". Був замовником художнику Іллі Рєпіну портрета Тараса Шевченка для "Тарасової світлиці", постійно поповнював її  новими експонатами.

Очолював Українську Центральну Раду з часу її утворення і до прибуття в Київ Михайла Грушевського. В Українській державі з 14 листопада по 14 грудня 1918 року - міністр освіти та мистецтв, займався створенням Української Академії наук, розробляв програму українізації шкільної та вищої освіти.

Арештований більшовиками в Києві у свій день народження - 7 липня, розстріляний наступного дня - 8 липня 1919 року за "контрреволюційну діяльність".

"Розстріл Науменка був, безперечно, найбільш кричущим злочином київської надзвичайки. Це був один з небагатьох людей, які користувалися абсолютно винятковою репутацією й були відомі всьому Києву, одне з небагатьох імен, яке вимовлялося не інакше, як з великою повагою. Якби йому дали померти своєю смертю, за його труною йшов би стотисячний натовп... І таку людину схопили та поспішили розстріляти через 24 години — щоб ніхто не встиг за нього заступитися" - київський юрист Олексій  Гольденвейзер.

Реабілітований 13 грудня 1991 року.

Пори року

Художник Юрій Базавлук

3 липня 2025 року в читальній залі бібліотеки відбулося відкриття виставки художніх робіт "Пори року" живописця Юрія Базавлука.

Юрій Базавлук - відомий український художник-живописець, член Національної спілки художників України. Учасник численних персональних та колективних мистецьких виставок, що відбулися в музеях та галереях українських міст. Ю.Базавлук одним із перших сучасних українських живописців влився до лав Міжнародного арт-проєкту "Повертайся живим!" 



середа, 2 липня 2025 р.

Дякуємо за подаровані книги!

Шановні користувачі і друзі нашої бібліотеки!
Від щирого серця дякуємо Вам за вагому підтримку в цей важкий для країни час!

понеділок, 30 червня 2025 р.

Об'єднуючи зусилля

30 червня 2025 року до бібліотеки завітали дітки із зони бойових дій у супроводі педагогів Анни та Ірини з Денного Центру "Save Ukraine". Save Ukraine – це організація, яка працює для порятунку та відновлення дітей і сімей, постраждалих від війни, а також для відбудови України. Save Ukraine є найбільшою громадською організацією з понад 200 співробітниками та волонтерами, які прагнуть забезпечити кожній українській дитині безпеку і стабільність, турботу і розвиток, необхідні для процвітання в родині, громаді, Україні!

Ці діти - наше майбутнє. Вони неодмінно врятують Україну. Ми можемо їм допомогти, передаючи мудрість та красу, долучаючи до читання та любові до книжок.




пʼятниця, 27 червня 2025 р.

28 червня - День Конституції України

 Конституція України – головний нормативно-правовий акт держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, регулює відносини між державою та суспільством, гарантує права і свободи людини. 

Конституція України – не лише ядро нашої національної правової системи України, а й наш моральний орієнтир. Для нас, українців, Конституція – це про права і свободи, про гідність і цінності, стійкість та нескореність. Сьогодні, в умовах повномасштабної війни Росії проти України і численних злочинів окупантів, ми як ніколи розуміємо важливість цінностей, закладених у Конституції України, та необхідність їх захисту і збереження для майбутніх поколінь.

В Конституції України, зокрема, визначено, що захист держави, її незалежності та територіальної цілісності, повага до її державних символів є обов’язком кожного громадянина. Сьогодні громадяни України, які чинять спротив російському вторгненню, захищають державу від окупанта, чим виконують конституційний обов’язок. Усі разом ми продовжуємо протистояти агресору, котрий зневажає юридичні норми, міжнародне право. За підтримки закордонних партнерів наближаємо нашу Перемогу, за якою має послідувати притягнення до відповідальності держави-терориста. 

Матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня Конституції України

 - Інтернет-банери до цього державного свята
(2022): https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/28-chervnyavidznachayemodenkonstytuciyi-ukrayiny1 - інформаційні матеріали до 25-річчя від дня ухвалення Конституції України (2021): https://uinp.gov.ua/informaciynimaterialy/zhurnalistam/informaciynimaterialy-do-25-richchya-vid-dnya-uhvalennyakonstytuciyi-ukrayiny - ключові тези та історична довідка щодо української Конституції: https://uinp.gov.ua/informaciynimaterialy/zhurnalistam/informaciynimaterialy-do-dnya-konstytuciyi-ukrayiny - фотоальбом «Незалежність. Найкращий час» / «Independence. Prime Time» (українською та англійською мовами): https://uinp.gov.ua/elektronni-vydannya/nezalezhnist-naykrashchyychasfotoalbom - виставка «На службі Феміді»: https://uinp.gov.ua/vystavkovi-proekty/vystavka-na-sluzhbi-femidi - історичні каруселі: Конституції Української революції (2024): https://t.me/uinp_gov/1826; Батьки законотворчості та конституціоналізму: https://t.me/uinp_gov/493.

четвер, 26 червня 2025 р.

¡Muchas gracias!

 Видавництво іспаномовної літератури "Еспанія" видало свою першу книгу - "Орендарі тіл" Хосе Анхеля Маньяса. Переклад -  Вікторії Дорофєєвої.  Нас дуже тішить, що Вікторія є нашою читачкою та другом нашої бібліотеки. Завдяки Вікторії ми сьогодні зустрічали гостей - іспанського письменника Хосе Анхеля Маньяса та його друзів.

На фото Хосе Анхель Маньяс (ліворуч) і Вікторія Дорофєєва (в центрі)

Хосе Анхель Маньяс (Мадрид, 1971 р.н.) - сучасний іспанський письменник покоління неореалістів, сценарист. Вивчав сучасну історію в університеті Комплутенсе (Мадрид), також навчався у Великій Британії та Франції.

Критики називають його творчість прикладом "брудного неореалізму" через урбаністичний стиль і теми маргінальних молодіжних кіл.

Свій перший роман "Історії з Кронена" написав у 1994 році у віці 23  років. На його створення Хосе Анхель витратив 15 (!) днів, а вже в 1995 році у світ вийшов фільм за мотивами культового роману від режисера Мончо Армедаріса. У 1996 році фільм було відзначено премією "Гойя" за найкращий адаптований сценарій. 

У доробку автора - понад 20 романів та есеїв. Серія "Орендарі тіл" поєднує фантастику із соціальною сатирою і порушує важливі питання расової рівності, технологічного прогресу та емпатії. Українською мовою публікується вперше. 

Колектив бібліотеки отримав у подарунок дві книги з автографом автора.