Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

четвер, 29 травня 2025 р.

Киів через об'єктив

 28 травня 2025 року в Музеї історії міста Києва було презентовано книгу "Київ Михайла Болотова" (видана за підтримки виконавчого органу Київської міської ради).

Михайло Болотов (1881-1958) - автор високохудожніх фотографій з видами Києва. Свої світлини фотограф робив у 1920-ті, 1940-ті роки. На жаль, не всі споруди, що є на світлинах Болотова, збереглися й дійшли до нашого часу. Тому така висока історична та мистецька цінність фотографій Михайла Болотова.

Поряд з фото М. Болотова в книзі подані  світлини з видами Києва кінця ХІХ ст. і до 1930-х років з музейної колекції. Авторами цих фотографій виступають як відомі тогочасні фотографи, так і невідомі фотографи-аматори, які на негативах на склі,  плівці зберегли для сучасників образ міста, його неповторність і унікальність.

Автор-упорядник унікального образотворчого видання - Ольга Друг. Щиро дякуємо колективу митців за подаровану бібліотеці книгу!

середа, 28 травня 2025 р.

28 травня - Всеукраїнський день краєзнавства

"Мало любити свій рідний край, його треба ще й знати" М. Рильський

У сучасних умовах краєзнавство стає дієвим засобом громадянського виховання і формування національної свідомості, особливо молодого покоління. Комплексні знання про свій рідний край допомагають молоді відчути нерозривну єдність поколінь, зв'язок минулого і сьогодення кожного міста і села з історією всієї держави, відчути причетність до неї кожної сім'ї і вважати своїм найвищим обов'язком та честю стати невід'ємною складовою частини незалежної України.

Завдання, які стоять перед краєзнавством, тісно переплітаються з освітніми пріоритетами, зокрема вихованням у громадян почуття національної свідомості, глибокої поваги до історії, культури, мови, традицій українського народу, відродженням духовності та історичної пам'яті в суспільстві.

З 1996 року колектив бібліотеки займається вивченням історії місцевості Деміївка. Протягом  майже 30 років працівники збирали, систематизували та узагальнювали архівні документи, журнальні і газетні статті, книги для ознайомлення та надання інформації для читачів та громаді району.   

Значення краєзнавства у вихованні національної свідомості, патріотизму неможливо переоцінити.


вівторок, 27 травня 2025 р.

Дякуємо!

 Колектив бібліотеки "Деміївська" щиро вдячний  за подаровані книги нашим читачам :

Інні Литвиненко 

за комплект книжок "101 рік України" І-Х том Тимура і Олени Литовченків. Серія «101 рік України» — це історична белетристика від українських письменників. До циклу входить десять книжок, в яких авторський дует у художній формі відтворює найважливіші події минулого нації від 1914 до 2014.

Над «родинною сагою» поколінь Олена і Тимур Литовченки працювали протягом чотирьох зим, публікуючи декілька видань на рік. Письменники ведуть віхами розвитку країни — доленосними, переломними й болісними етапами буття українців. У кожній книжці вони висвітлюють маленькі епізоди із життя людей, що складають одну велику історію. На сторінках читачі зустрінуть 642 героїв: вони повідають, з чим їм довелося зіткнутися в епоху жорстокості, спротиву й втрат.

Упродовж ста років на території України не вщухала буря приниження гідності народу та утиску його прав. Авторський дует розповідає, що розбурхувало цю нищівну «стихію», а також якими були її наслідки. У хроніці життя нації Литовченки фокусуються на суспільних змінах, окреслюючи цінність свободи, яку виборювали у часи репресій, голоду та війн.



 Світлані Бган 
за книгу Євгенії Кузнєцової "Мова-меч. Як говорила радянська імперія" та книгу Оскара Кольберґа "Покуття".

"Мова-меч" містить 101 розділ невеликого розміру, які описують мовну реальність у тоталітарній імперії зла під назвою СРСР. 

"Мова-меч" закликає читача поринути в глибокі роздуми щодо значення мови в історії та культурі, а також про те, як вона впливала на формування колективної ідентичності. Книга не просто розкриває проблеми мовного ставлення в минулому, а й закликає оберігати рідне слово, що має стати щитом у збереженні культурної самобутності.

Друга книга -  “Покуття” Оскара Кольберґа українською мовою, частини хрестоматійного багатотомника “Народ. Його звичаї, спосіб життя, мова, перекази, прислів’я, обряди, чари, набутки, пісні, музика і танці”. Українське видання доробку польського дослідника починається з огляду надзвичайно багатого і відносно маловідомого руського краю, що лежить над Дністром поміж Гуцульщиною і Поділлям. Тут розглянуто географію, мову, одяг, звичаї, обряди, зокрема весільні, пісні та ігри. Праці Кольберґа донині залишаються найповнішим і найретельнішим описом покутського краю і його традицій.

середа, 21 травня 2025 р.

Історія починалася з міфів...

"Культура - це те, що залишається, коли все інше забуто"

Е. Ерріо

Міф є основою різних релігійних систем, фольклорних традицій, художньої творчості. Окремі перекази, які складають певну систему, утворюють міфологію того чи іншого народу, культури, соціальної групи, яка лежить в основі притаманного їм світогляду.

Міф - це основа культури. Немає такої культури, яка б не мала тих чи інших елементів, що походять з міфу.

У презентованій книжковій виставці робиться спроба бодай доторкнутися до таємниць прадавнього світогляду у найважливіших формах його відображення : у способі повсякденного життя, в казках, розпису.

вівторок, 20 травня 2025 р.

Особливі історії особливих

 

Ми всі різні, але рівні! Ми повинні зробити все для того, щоб люди з особливими потребами почували себе безпечно, допомогти їм інтегруватися у суспільство.

Інклюзія - слово, яке чуємо часто, але рідко практикуємо в реальному житті. Інклюзія - це надання людям з особливими  потребами можливості бути частиною суспільства, в якому вони народжуються, а не обмежуватися стінами навчального закладу чи мікросоціуму. Цієї мети можна досягти, тільки якщо суспільство зрозуміє, що люди з особливими  потребами - такі, як усі, та буде готовим їх підтримати.

понеділок, 19 травня 2025 р.

"Інколи наші бажання сильніші навіть за долю"

"Я не хочу бути пластиром, який вона ліпить на рани. Я хочу ці рани зцілювати"

Зустрівши Лейлу, Лідс одразу розуміє, що хоче бути з нею до кінця своїх днів - аж доки вона опиняється на межі життя і смерті через раптовий замах на неї. Після довгих тижнів лікування Лейла одужує фізично, однак її ментальні шрами не гояться. Тепер це не та дівчина, в яку закохався Лідс. Щоб відновити почуття, Лідс привозить Лейлу в мініготель, у якому вони познайомилися. Та не встигають вони переступити поріг, як дівчина починає витворяти щось геть дивне. І це тільки перша несподіванка...

Лідс віддаляється від Лейли, але знаходить розраду у Віллов - ще одній гості мініготелю, з якою він має багато спільного. Вони швидко зближуються, Віллов зацікавлює Лідса все більше, і він вирішує допомогти знайти відповіді на її питання. Проте ці стосунки шкодять Лейлі... Незабаром Лідс усвідомлює : допомогти обом неможливо, тож йому доведеться обирати. Та якщо вибір виявиться хибним - це погубить їх усіх...

Гувер, Коллін Лейла : роман/ Коллін Гувер; пер. з англ. Анастасія Дудченко. - Київ : ВИДАВНИЦТВО РМ, 2025. - 336 с. - (Серія "Суперроман")

вівторок, 13 травня 2025 р.

В думках і серці - назавжди

 До Дня матері

Мати - один із найпоширеніших і найпопулярніших образів в українській літературі, музиці, фольклорі, мистецтві. Постать матері нерозривно пов'язана з найвищими моральними чеснотами людини : любов'ю, милосердям, самовідданістю, добром, турботою, відповідальністю, працьовитістю...

В актовій залі  ліцею № 85 для учнів 6-7 класів відбулася бесіда "В думках і серці - назавжди", присвячена українським матерям.


Книги з міжнародного гуманітарного права

12 травня 2025 року бібліотека "Деміївська" взяла участь у національній кампанії «Книги з міжнародного гуманітарного права – в бібліотеки України організованої  Українським Червоним Хрестом (Товариство Червоного Хреста України) спільно з Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого  за підтримки Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.

Подаровані бібліотеці книги

понеділок, 12 травня 2025 р.

Дотримуйтесь безпекових заходів дорожнього руху!

 Цьогоріч у світі 8-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху ООН відбудеться 12 - 18 травня 2025 р. та його мета – на національному та місцевому рівнях, різноманітними заходами, привернути увагу до пішохідного та велосипедного рухів, зробити їх більш безпечними.


неділя, 4 травня 2025 р.

Про запобігання та протидію домашньому насильству

⚖️
20 листопада 2024 року було прийнято Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі” (законопроект 10249), який набрав чинності 19.12.2024.
Чому це важливо?
1️⃣
Законом розмежовано повноваження між Мінсоцполітики та Нацсоцслужбою у сфері запобігання та протидії насильству за ознакою статі та переглянуто повноваження цих органів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.
2️⃣
Внесені зміни до Сімейного кодексу України, спрямовані на встановлення неможливості застосування заходів щодо примирення подружжя, якщо один із них вчинив домашнє насильство, а також до законів України “Про запобігання та протидію домашньому насильству” та “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків” щодо недопустимості обов’язкових альтернативних процесів з вирішення спорів, у тому числі посередництва, примирення, проведення медіації у випадках домашнього насильства та насильства за ознакою статі;
3️⃣
В перелік спеціалізованих служб підтримки постраждалих від домашнього насильства та насильства за ознакою статі включено центри захисту дитини (за моделлю Барнахус), що створює правові підстави для впровадження та розширення мережі закладів надання допомоги дітям, які постраждали від насильства або стали його свідками (за моделлю „Барнахус”), які сьогодні створюються за підтримки міжнародних організацій та громадських об’єднань.
Включення центрів захисту дитини до переліку спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, дасть змогу унормувати та систематизувати роботу таких центрів, а також поширити досвід їх діяльності в регіонах України, які наразі не охоплені пілотним проєктом.
ℹ
Проєкт «Впровадження моделі «Барнахус» для захисту дітей-постраждалих від насильства», ініційований Міжвідомчою координаційною радою з питань правосуддя щодо неповнолітніх, імплементується МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» ("Право на здоров'я" (HealthRight International) в Україні за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні UNICEF Ukraine.