Колектив бібліотеки "Деміївська" щиро вдячний за подаровані книги нашим читачам :
Інні Литвиненко
за комплект книжок "101 рік України" І-Х том Тимура і Олени Литовченків. Серія «101 рік України» — це історична белетристика від українських письменників. До циклу входить десять книжок, в яких авторський дует у художній формі відтворює найважливіші події минулого нації від 1914 до 2014.
Над «родинною сагою» поколінь Олена і Тимур Литовченки працювали протягом чотирьох зим, публікуючи декілька видань на рік. Письменники ведуть віхами розвитку країни — доленосними, переломними й болісними етапами буття українців. У кожній книжці вони висвітлюють маленькі епізоди із життя людей, що складають одну велику історію. На сторінках читачі зустрінуть 642 героїв: вони повідають, з чим їм довелося зіткнутися в епоху жорстокості, спротиву й втрат.
Упродовж ста років на території України не вщухала буря приниження гідності народу та утиску його прав. Авторський дует розповідає, що розбурхувало цю нищівну «стихію», а також якими були її наслідки. У хроніці життя нації Литовченки фокусуються на суспільних змінах, окреслюючи цінність свободи, яку виборювали у часи репресій, голоду та війн.
"Мова-меч" містить 101 розділ невеликого розміру, які описують мовну реальність у тоталітарній імперії зла під назвою СРСР.
"Мова-меч" закликає читача поринути в глибокі роздуми щодо значення мови в історії та культурі, а також про те, як вона впливала на формування колективної ідентичності. Книга не просто розкриває проблеми мовного ставлення в минулому, а й закликає оберігати рідне слово, що має стати щитом у збереженні культурної самобутності.
Друга книга - “Покуття” Оскара Кольберґа українською мовою, частини хрестоматійного багатотомника “Народ. Його звичаї, спосіб життя, мова, перекази, прислів’я, обряди, чари, набутки, пісні, музика і танці”. Українське видання доробку польського дослідника починається з огляду надзвичайно багатого і відносно маловідомого руського краю, що лежить над Дністром поміж Гуцульщиною і Поділлям. Тут розглянуто географію, мову, одяг, звичаї, обряди, зокрема весільні, пісні та ігри. Праці Кольберґа донині залишаються найповнішим і найретельнішим описом покутського краю і його традицій.
Немає коментарів:
Дописати коментар