Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

середа, 29 червня 2016 р.

Вчимося бути бібліотекарем

                      25 червня 2016 року, на запрошення міжнародного ділового журналу "Community", колектив бібліотеки "Деміївська" прийняв участь у проведенні інтерактивного дитячого заходу "Місто професій".
               Це перший і єдиний, на сьогоднішній день, масштабний соціальний профорієнтаційний захід. Представники 92 професій презентували дітям ази своєї роботи: рятувальники, кінологи, лікарі, криміналісти, пожежники, патрульна поліція, спецназівці, вибухотехніки ... і бібліотекарі.
                          Прийшовши до парку ім.Тараса Шевченка, чесно кажучи, не сподівалися, що нашою професією хтось зацікавиться  - професія бібліотекаря сьогодні не є престижною.
                         Пропонуємо Вашій увазі фотозвіт "Майбутні бібліотекарі".










четвер, 16 червня 2016 р.

Літературно-вишивальне спілкування на Деміївці

Централізована бібліотечна система Голосіївського р-ну м. Києва
ЦРБ ім М.О.Некрасова
Бібліотека «Деміївська" 

До Року Івана Франка та в рамках проекту «Вишивка етнографічна:«Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки» О.П. Косачева, Киев, 1876» 

ЛІТЕРАТУРНО-ВИШИВАЛЬНЕ СПІЛКУВАННЯ НА ДЕМІЇВЦІ 
Вишивка як ознака національної ідентифікації українців.
Вишитий одяг видатних українців. Іван Франко.
Одягти дитину до школи у вишитий одяг: досвід та поради майстринь ZETA atelier 

Дати та зміст занять: 

Понеділок, 30 травня. Бібліотека -- осередок культурного життя серед книг та історичних постатей, пов’язаних з Голосіївом (Леся Українка, Іван Франко, М. Рильський, Олена Пчілка, ін.) 

Середа, 1 червня. Огляд видань з крою та шиття, народної вишивки. Викрійки сорочок для першачків. Читаємо та вишиваємо! 

Четвер, 9 червня. Вишиті аксесуари. Краватки Івана Франка, Максима Рильського. 50-річчя заснування Літературно-меморіального музею Максима Рильського. Читаємо та вишиваємо!
 
Середа, 15 червня. Одяг дітей української інтелігенції 100 років тому і сьогодні. Лікнеп з вибору тканин та матеріалів для сучасного зручного дитячого одягу. Читаємо та вишиваємо! 

Середа, 22 червня. Сучасний і традиційний крій, популярна вишивка чи відтворення родинних орнаментів, історична реконструкція, ін. в дитячих речах. Доцільність використання. Дороговказ для матусь.
 
Середа, 29 червня. Іван Франко – перший видавець творів Лесі Українки. Косачі та Франки. Спілкування між дорослими та дітьми. Читаємо та вишиваємо!

Середа, 6 липня До Дня народження Олени Пчілки. «До милих читачів «Молодої України». Звертання Ольги Петрівни Драгоманової-Косач зі сторінок часописів до дітей з приводу народної вишивки. Читаємо та вишиваємо! 

Середа, 13 липня Таланти маленької Лариси Косач (художні, музичні, рукодільні) і вплив родинного виховання на формування світогляду дитини. По білих снах рожевії гадки легенькі гаптували мережки, і мрії ткались золото-блакитні, спокійні, тихі, не такі, як літні... Леся Українка, «Лісова пісня»
 
Середа, 20 липня. Ольга Франко (Хоружинська) – видавець, фольклорист, перекладач, громадська діячка. Дружина Івана Франка. Листування з Оленою Пчілкою. Читаємо та вишиваємо! 

Середа, 27 липня. Діти Івана Франка. Збірка «Іван Франко -- дітям» видавництва «Апріорі». Читаємо та вишиваємо! 

Середа, 3 серпня. Іван Труш та Іван Франко. Читаємо та вишиваємо! 

Середа, 10 серпня. «Іван Франко і Київ». Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького. Читаємо та вишиваємо! 

Середа, 17 серпня. Національний музей літератури України (колишня Колегія Павла Галагана). Бібліотека, де працював Франко. Каплиця, де вінчався з Ольгою Хоружинською. Читаємо та вишиваємо! 

Вівторок, 23 серпня До Дня незалежності України. Вишивка як ознака національної ідентифікації українців. Вплив книги та бібліотеки на формування національної свідомості. Демонстрація вишитого-пошитого в бібліотеці впродовж літа. 

Середа, 31 серпня До 160-річчя від дня народження і до 100-річчя від дня смерті Івана Франка. Батьки і діти-- учні школи№92 ім. Івана Франка Голосіївського району м. Києва в бібліотеці «Деміївська» 

Початок зустрічей о 12 годині і в додаткових оголошеннях. В програмі можливі зміни. Додаткова інформація за тел. (066)2873082, (068) 5273567 
Організатор -- Тетяна Серебреннікова

Півстоліття разом!


П'ятдесятилітній ювілей відсвяткував Літературно-меморіальний музей Максима Рильського. Бібліотека "Деміївська" є не тільки найближчим сусідом музею, а й багаторічним партнером, з яким творимо культурний простір району вже багато років поспіль. Тому вітаємо колег і плекаємо  поезію Максима Тадейовича в стінах бібліотеки і в Голосіївському мануарі.




Мова – втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її! Борімося за красу мови, за правильність мови, за приступність мови, за багатство мови...
М. Рильський





Захід широко висвітлений в ЗМІ, пропонуємо переглянути два коротких відео з нього:
1)

вівторок, 14 червня 2016 р.

Від коріння роду нашого...(про реставрацію пам'яток архітектури України)

      08 червня 2016 року о 17.30 у читальній залі бібліотеки відбувся вечір спогадів члена Національної спілки архітекторів України Ірини Малакової. 

       Ірина Магомедівна - людина-легенда. Вона   є автором      проектів реставрації понад  50    пам'яток архітектури Києва та    України. Серед найвідоміших    об'єктів :        
Національний банк України (1972-91);
-Особняк Ковалевського у Києві (1973-74);
-Трапезна церква Софійського монастиря (1974-79);
-Палацовий комплекс Лопухіних у м.Корсунь-Шевченківський (1974-2009);                                                      -Дальні печери -Києво-Печерської Лаври (1975);
-Покровська церква у с.Нові Петрівці (1975-77);
-Собор Антонія та Феодосія у м.Васильків (1975-77);
-Палац Воронцова у Сімферополі (1977-78);
-Московські ворота та вали Київської фортеці (1977-79);
-Воскресенська церква у Києві (1977-79);
-Дальні печери (1979);
-Маріїнський палац (1980, у співавторстві);
-церква Миколи Набережного та дзвіниця (1982-87);
-один із корпусів (№2) заповідника «Софія Київська» (1982);
-музей мистецтв ім. Б. та В. Ханенків (1982-2008);
-Троїцька церкви Іонинського монастиря (1982-97);
-залізничний вокзал станції Жмеринка (1982-90);
-Покровська церква на Подолі та дзвіниця церкви (1984-88);
-садибний будинок у с.Бобрик на Полтавщині (1985-86);
-колона Магдебурзького права (1985-88);
-бібліотека ім.Короленка у Харкові (1986);
-корпус №42 Києво-Печерської Лаври (1986-89);
-будинок на вул. Хрещатик, 8 (1987-89);
-Троїцький собор у Сумах (1987-89, у співавторстві);
-Покровська церква у с.Пархомівка на Київщині (1987-89);
-палац Можайських у Вороновиці на Вінничині (1987-2008);
-театр ім. Садовського у ВІнниці (1988-89);
-водолікарня у Миргороді (1988-89);
-Покровська церква у с.Поличинці на Вінничині (1988-90);
-Полтавське земство, нині краєзнавчий музей (1989-95);
-будинок на Андріївському узвозі,13 (1989-91);
-канцелярія генерал-губернатора у Києві (1989-96);
-вокзал ст. Могилів-Подільський (1991-92);
-оперний театр у Одесі (1996-2002, у співавторстві);
-вокзал ст. Козятин (1998-2000);
-театр ім. Франка у Києві (2001-09, у співавторстві) та ряду інших пам'яток.
Є автором меморіальної дошки В.Липському, встановленої 1975 року на будівлі Президії НАН України.
       Присутні на заході захоплено слухали розповідь Ірини Магомедівни про історію створення пам'ятників архітектури, стан цих об'єктів до і після реставрації та цікаві випадки, які відбувалися під час їхньої роботи. І все це було проілюстровано світлинами другої половини ХХ століття.
       Доповідь Ірини Малакової супроводжувалася грою на піаніно композитора Олени Малишко-Березовської, у виконанні якої прозвучали власні музичні твори.

понеділок, 13 червня 2016 р.

Світовідчуття в мистецтві юних рук

                         У рамках рекламного проекту "Бібліотека запрошує до знайомства" у вітринному просторі бібліотеки відкрилася виставка творчих робіт "Світовідчуття в мистецтві юних рук" учнів відділення "Флористика, квітникарство, озеленення" Київського регіонального професійного училища будівництва. Представлені експозиції виконані під керівництвом майстрів виробничого навчання О.Нічікової, Т.Васіляускене, В.Виштяк.


неділя, 5 червня 2016 р.

Свято у нашому дворі

                         До Міжнародного дня захисту дітей колектив бібліотеки прийняв участь у районному дитячому фестивалі "Свято у нашому дворі", який відбувся на спортивному майданчику за адресою: вул.Голосіївська,6.
                         На районному заході бібліотека презентувала фотовиставку "Історія нашого району: минуле і сучасність".

четвер, 2 червня 2016 р.

Презентація виставок

                      30 травня 2016 року у бібліотеці відбулася презентація двох виставок творчих робіт наших читачів - Юрія Назаренка "В душі своїй відкрий палітру" та Ірини Гриценко "І розпускається краса, як відблиск журного смеркання". Виставки представлені у вітринному просторі бібліотеки.
                           На початку заходу  художники коротко розповіли про свій життєвий та творчий шлях, а потім наших митців чудовими українськими піснями привітав ансамбль "Червона гвоздика" Будинку ветеранів Голосіївського району під керівництвом заслуженого артиста України Миколи Міжевича. Акомпаніатор - зав.відділом Територального центру соціального обслуговування нашого району - Ірина Цісарж.
                         Наприкінці заходу Світлана Басанська прочитала вірш своєї доньки, кандидата медичних наук, викладача НМУ ім.О.О.Богомольця Катерини Тарасової, присвячений бібліотеці. 

середа, 1 червня 2016 р.

Як тебе не любити, Києве мій!

                 29 травня 2016 року наші читачі, без жодних домовленностей, прийшли до бібліотеки святкувати День Києва. Кожен присутній виступив з власними віршами і співаною поезією, присвяченою рідному місту.

Писанкарство - відродження традиції

                     26 травня 2016 року у читальній залі бібліотеки відбувся черговий майстер-клас з писанкарства.