Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

вівторок, 21 січня 2025 р.

Наша громада - наша підтримка!

 Знову  поповнення нашого книжкового  фонду. Ось такі книги ми отримали в подарунок від наших користувачів. Ви найкращі! Колектив бібліотеки "Деміївська" щиро вдячний Вам!

понеділок, 20 січня 2025 р.

"...Та й веселіш - "на трьох"


   19 січня 2025 року "Клуб цікавих зустрічей Миколи Рудакова" в бібліотеці "Деміївська" проводив зустріч з поетом-гумористом, прозаїком, автором шістнадцяти збірок гумору та сатири, а також прозових книг - Віктором Євтушенко.  Парамендик з м. Біла Церква, письменник, громадський діяч  презентував дві свої нові книги.

         Збірка гумору "На трьох" - гумористичні твори трьох земляків: Віктор Євтушенко, Леонід Гажала, Володимир Дідківський, що вийшла видавництвом Міжнародного фонду імені Павла ГЛАЗОВОГО.

Книга "Відьмак" цікавий твір про життя буковинської родини, яким довелося заплатити дорогу ціну за завдану скверну, заподіяну головним героєм повісті...


Твори Віктора Євтушенка читала Тетяна Димань.



понеділок, 13 січня 2025 р.

"Таємниця мегалітів - стрибок у майбутнє"

9 січня 2025 року в бібліотеці "Деміївська" відбулися краєзнавчі читання з відомим істориком, краєзнавцем Вадимом Перегудою.


 Краєзнавчі  читання зібрали численну аудиторію. Адже тема була цікавою і незвичною. Про пам’ятки  архітектури, мистецтва та культури України можна дізнатись із багатьох джерел. А от природні утворення, камені - свідки прадавніх часів почали вивчати не так давно.

 Історик, відомий краєзнавець, автор багатьох статей та досліджень з історії України Вадим Перегуда розповів про таємниці мегалітів на усій планеті і в Україні. Особисто він вивчав мегаліти Черкащини, ті, що знаходяться в Національному дендропарку “Софіївка” та навколо нього.

   Ці пам’ятки природи багато свідчать про найдавніші часи, розповідають пр давній ландшафт нашої країни. Останнім часом цікавість до подібних об’єктів зростає, до них проводяться екскурсії, їх вивчення обговорюється під час наукових конференцій. Присутні ставили багато питань  Вадиму Перегуді та отримували докладні відповіді.

   Про науково-дискусійний напрямок клубу - “Культурно-історичні діалоги”, який працює у Київському  будинку вчених, розповіла його голова докторка психологічних наук, доцент Яремчук Оксана Василівна. Вона запросила на зібрання клубу. Працівники бібліотек ЦБС Голосіївського району м. Києва та користувачі обговорили сумісні плани на майбутнє, поділились позитивними враженнями від зустрічі.




понеділок, 6 січня 2025 р.

Як перевести подих у сучасному світі

"Ця чудова книжка нагадує нам про істину, яку ми часто забуваємо : відпочинок - не потурання своїм слабкостям, а важлива складова повноцінного життя"                            Доктор Ранґан Чатерджі 

Ми повсякчас відчуваємо, що мусимо щось робити. Для більшості з нас це означає завантаженість. І не періодичну, а постійну. Однак іще Сократ застерігав нас від марноти заклопотаного життя. Якщо ми увесь час перейняті справами, то збиваємося з природного життєвого ритму, стираємо межу між діяльністю й бездіяльністю.

Ми мусимо більше відпочивати. Відпочинок корисний не лише для здоров'я, але й для продуктивності.

Утома відчутно впливає на когнітивні здібності. Завдання, яке на свіжу голову видається легким, значно ускладнюється, якщо ви втомлені. Втома призводить до втрати пам'яті, притуплення емоцій, браку зосередженості, частіших непорозумінь і сповільненого мислення.

Ця книжка - заклик до відпочинку. "Мистецтво відпочинку" допоможе знайти простий шдях до гармонійнішого та збалансованішого життя. Розглядаючи 10 способів відпочинку, що розслаблюють найкраще, авторка пояснює, як різні види дозвілля здатні вплинути на мозок. Вона дає прості підказки, що підвищать якість нашого відпочинку і допожуть якнайповніше відновитися.

Відпочинок - це не рокіш, а необхідність. Це життєва потреба.

Джерело : Гаммонд, К. Мистецтво відпочинку. Як перевести подих у сучасному світі / Клаудія Гаммонд : пер. з англ. О.Замойська. Київ : Yakaboo Publishing, 2020. - 256 с.