Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

неділя, 30 березня 2025 р.

Зустріч поколінь

 27 березня 2025 року в читальній залі бібліотеки відбулася зустріч поколінь : всі присутні - незалежно від віку - спілкувалися, обмінювалися думками, чаювали і, головне, плели маскувальні нашоломники для наших захисників. Це було круто!



четвер, 27 березня 2025 р.

Версії походження княгині Ольги

 25 березня 2025 року в читальній залі бібліотеки відбулися краєзнавчі читання "Версії походження княгині Ольги".

Серед жінок України-Русі Княжої доби Ольга - чи не найяскравіша постать. Те, що її по смерті було канонізовано, свідчить про велику шану до княгині тогочасного люду. Коло джерел, із яких можна було би почерпнути дані про життя Ольги, обмежене. Про походження кн. Ольги існує багато версій та легенд. Серед них найпоширеними є : норманська, автохтонна і слов'янська.

Про версії щодо походження княгині Ольги та власні розвідки присутнім розповів краєзнавець, історик Вадим Перегуда.


Подарунок від читачів. Дякуємо!

вівторок, 25 березня 2025 р.

Українська ідея з ХХ століття

Данило Бойчук

   "Національна ідея - це комплекс думок, уявлень і принципів, які засновані на спільному минулому та спільних мріяннях щодо майбуття, осмислених, складених і озвучених мислителями етносу, які впроваджуються в життя елітами та контрелітами цього етносу (державними, релігійними, воєнними, культурними, суспільними) і впливають на вектор розвитку етносу".  (Олесь Доній)
Справжня національна ідея має вести Україну крізь століття та покоління. Є ще одна невід'ємна риса життєздатної національної ідеї : вона об'єднує, згуртовує суспільство. Без масового патріотизму суспільство втрачає цілісність, бо саме він згуртовує людей навколо національної ідеї та формує імідж України на міжнародному рівні.
24 березня 2025 року відбулася бесіда "Українська ідея з ХХ століття". Доповідач - студент 1 курсу Києво-Могилянської академії Данило Бойчук.






понеділок, 24 березня 2025 р.

Стежками у барвінку

Валентина Сень

 У неділю, 23 березня 2025 року, в Клубі Цікавих Зустрічей Миколи Рудакова гостювала талановита мисткиня з прифронтової Сумщини Валентина СЕНЬ - самобутня художниця, авторка прозових і поетичних творів.

Спочатку всі переглянули її художню виставку, послухали розповідь про життєвий шлях і творчі пошуки, сучасне життя українського села в "глибинці".
На зустріч у столицю пані Валентина приїхала не сама - її твори читали молоді педагоги донька Тетяна і син Леонід, онуки.
Відбулася і презентація нової книги оповідань Валентини СЕНЬ "Стежками у барвінку", що вийшла в світ у київському Видавництві Міжнародного доброчинного фонду "Українська хата". Ця книга - гімн любові авторки до рідного краю. Красиво передані легенди Охтирщини, лірично описані мальовничі місця Чупахівки, Комишів, Миколаївки (Киселівки), Карпилівки, рідного Коновалика... Містечок і сіл вздовж Київського шляху - від Охтирки до Зінькова, аж до Гадяча... З розповідями про гарних людей-земляків і виродків, що існують поруч.
Свої твори читала і сама Валентина Борисівна. Були цікаві запитання і такі ж цікаві відповіді.
Традиційні - автограф-сесія, фото на згадку...
Авторка подарувала свої книги бібліотеці "Деміївська" Голосіївської ЦБС міста Києва. (Текст Миколи Рудакова)

четвер, 20 березня 2025 р.

Життя, подароване знову

24 грудня 1971 року пасажирський турбогвинтовий літак вилетів із аеропорту Ліма Хорхе Чавес у Перу до міста Ікотос. На його борту було 86 пасажирів і 6 членів екіпажу. Коли літак потрапив у грозовий фронт, від удару блискавки загорівся паливний бак. Через сильний вогонь відвалилося крило, літак втратив керування і з висоти 3200 метрів упав у тропічний ліс. Із усіх, хто був на борту, залишилась живою лише 17-річна Юліана Кепке. Із зламаною ключицею без їжі вона опинилася у тропічному лісі, що кишів зміями і хижими звірами, і одинадцять днів добиралася до людей.

Про історія виживання у джунглях Юліани Кепке знято американо-італійський художній фільм режисера Джузеппе Скотезе "Дива ще трапляються", документальний фільм німецького режисера Вернера Герцога "Крила надії", документальний фільм Discovery Channel "Авіакатастрофи : цілком таємно. Погані погодні умови". Книга вперше побачила світ у 2011 році й перекладена багатьма мовами.

Кепке Юліана Коли я впала з неба : Як джунглі повернули мені життя / Юліана Кепке; переклав з німецької І. Андрущенко. - Львів : Видавництво "Апріорі", 2022. - 272 с.

вівторок, 18 березня 2025 р.

Моя свобода завжди при мені

 19 березня відзначає свій день народження видатна українська письменниця, лауреатка Шевченківської премії Ліна Василівна Костенко.

понеділок, 17 березня 2025 р.

З любов'ю до рідної землі

16 березня 2025 року в бібліотеці гостював оригінальний вокальний колектив - жіночий гурт духовно-патріотичної пісні "Зерно любові" (у складі : Тетяни Кликавки, Людмили Демченко, Тетяни Куліш, Людмили Ярошевич, Лідії Ігнатій, Інни Янатьєвої). Керівник - Людмила Демченко. Гурт гостям заходу представила головний спеціаліст Управління культури Голосіївської районної в м. Києві державної адміністрації Тетяна Верменич. Звучали поетичні підводки творів відомих українських поетів і авторські пісні самодіяльних учасників гурту, твори української класичної естради, зокрема, закінчувала їхню концертну програму "З любов'ю до рідної землі" легендарна "Червона рута" Володимира Івасюка, яку співали разом.


Колектив частий гість у захисників України, в госпіталях, у ветеранів війни та праці... Активістці Міжнародної доброчинної фундації УКРАЇНСЬКА ХАТА Майї Поліщук було вручено медаль "За меценацтво".

неділя, 16 березня 2025 р.

З історії української культури

 13 березня 2025 року для учнів 8-Д класу ліцею № 241 "Голосіївський" відбулася бесіда, присвячена видатним діячам в галузі культури України.


пʼятниця, 14 березня 2025 р.

Визначне жіноцтво України

 13  березня 2025 року для учнів 6-Г класу ліцею "Голосіївський" № 241відбулася бесіда "Визначне жіноцтво України".

четвер, 13 березня 2025 р.

Мораль без релігії

"Ми й досі дискутуємо про місце релігії в суспільстві. Як і за часів Босха, головною темою є мораль. Чи можемо ми уявити собі світ без Бога? Чи був би цей світ хорошим?.."

Ми звикли, що мораль притаманна винятково людині. Ми пишаємося цим і тим, що саме моральність робить нас кращими за тварин. Але що, як це не так? Що, як саме у тварин варто шукати витоки людської моралі? Всесвітньо відомий учений-біолог Франс де Вааль майстерно розвінчує всі "моральні" стереотипи. Експериментальним шляхом науковець виявив у приматів зародки етичної поведінки. Його дослідження стали справжньою революцією. Адже, виявляється, шимпанзе, бонобо, собаки, слони і навіть рептилії здатні до співчуття та інших виявів моральності. Поряд із захопливою розповіддю та цікавими історіями автор книжки звертається до глибоких філософських питань, пов'язаних з наукою та релігією, їхнім вічним протистоянням.

Книжка написана доступно та жваво, захопить як фахівців, так і широкий читацький загал.

"Нова книга Франса де Вааля містить важливе повідомлення про те, що доброта і мораль - це біологічна особливість нашого виду, а не результат релігійного виховання".             Десмонд Морріс, британський науковець

Вааль, Ф. де Мораль без релігії. В пошуках людського у приматів/ Франс де Вааль; [пер. з англ. Р. Клочка]. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. - 272 с., 8 с. фото іл.

вівторок, 11 березня 2025 р.

"...Люби природу не для себе..."

"Люби природу не як символ

Душі своєї,

Люби природу не для себе, 

Люби для неї"

10 березня 2025 року відбулася презентація книги Максима Рильського (онука) "...Люби природу не для себе...". Це книга про Максима Тадейовича Рильського. Про людину, яка до нестями любила природу, знала, боронила і відтворювала її красу і користь у своєму письменстві. Документально-художній літопис про класика української літератури, видатного поета, перекладача і вченого М. Рильського  супроводжувався показом слайдів.

Максим Георгійович Рильський

Гості заходу з цікавістю переглянули хронікальний фільм
"Побачення з   Максимом Рильським"

До 130-річчя від дня народження класика української літератури колективом бібліотеки була презентована книжкова виставка "Незабутній Максим Рильський"

четвер, 6 березня 2025 р.

Прості кроки, здатні покращити ваше життя

 "У цій книжці було запропоновано багато порад та підказок, та важливо пам'ятати головну ідею : почніть з малого. Самовдосконалення вимагає часу, зусиль та терпіння, швидких рішень не існує. Я щиро сподіваюся, що ідеї, викладені на цих сторінках, стануть вам у пригоді. Використовуйте цю книгу як навчальний ресурс, до якого можна повертатися і який можна застосовувати у різних сферах життя" Стівен Гендел


Кожен ваш вибір так чи інакше впливає на ваше життя. Коли ж вибір міцно вкорінюється у щоденне життя, він перетворюється на звичку, яку важко змінити. А звички, відповідно, стають важливою складовою характеру людини. Здорові чи шкідливі, звички визначають наше життя.

Звички впливають на наше життя, але вони - це не наша доля. Можна змінювати звички, якщо обрати правильний спосіб мислення та скористатися інструментами, які допоможуть впровадити довготривалі зміни. У цьому й полягає мета книжки : озброїти вас інформацією та техніками, які зроблять процес зміни звичок простим та приємним.

Гендел, С. Маленькі звички, великі зміни / Стівен Гендел. - Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2020. - 160 с.

неділя, 2 березня 2025 р.

Видатне жіноцтво України

 До Дня української жінки 27 лютого 2025 року відбулася бесіда для учнів 5-Г класу ліцею "Голосіївський" № 241.

Видатне жіноцтво України

 До Дня української жінки 27 лютого 2025 року відбулася бесіда для учнів 6-Б класу ліцею "Голосіївський" № 241.