Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

четвер, 23 липня 2015 р.

Великий князь Київський Святий Володимир(до1000-річчя його упокоєння)

     Князювання Володимира (980—1015), одного з найвизначніших державних діячів, розпочалося в скрутні для Київської Русі часи. Країна була знесилена постійними війнами
    Ставши правителем величезної країни, князь Володимир, замість далеких походів, зосередив увагу на захисті власних кордонів.
     Володимир розгортає широку програму реформ, метою яких було посилення великокнязівської влади та внутрішньої консолідації країни. Одною з найважливіших була адміністративна реформа (близько 988 p.), спрямована на ліквідацію племінних княжінь і запровадження нового адміністративного поділу держави на уділи — землі довкола найбільших міст.
    За князювання Володимира Великого Київська держава досягла найбільшої політичної могутності.                                                                                    Його діяльність сприяла розквіту Київської Русі і зміцненню її міжнародного авторитету. 
    За Володимира розпочалося карбування перших у Київській Русі золотих і срібних монет — златників і срібників. На них з одного боку було зображено образ Христа, з другого — великого князя, який сидить на троні в царських шатах із хрестом у руці. На деяких монетах вперше, як герб князя, було викарбувано знак Тризуба.
   Політичне об'єднання Київської держави потребувало відповідних зрушень і в релігійній сфері.
   Охрещення Русі-України було подією великої ваги. Воно зміцнило державну єдність, освятило владу великого князя і його «божественний» авторитет, сприяло розвиткові культури, поширенню писемності, створенню перших шкіл і бібліотек. Цим актом Київська держава остаточно визначила своє місце в Європі, увійшовши як рівноправна до кола християнських народів. 

              Тебе взиває вся Україна,
            Бо навістила наш край руїна.
            Страшні злочини, кривди, незгоди,
            Роздор стягнули на всі народи.
            Святий, Великий Володимире,
            Ти обновив нас силою віри!
            Подай нам сили днесь до обнови,
            Народ привести знов до любові.
                ( з української народної пісні
                          "Святий, Великий Володимире")
                            
 

Немає коментарів:

Дописати коментар