Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

четвер, 26 грудня 2024 р.

Творче дозвілля в бібліотеці

24 грудня 2024 року до бібліотеки завітали учні дитячої художньої школи № 9. Директор - Наталія Баришполець. Діти переглянули художню виставку Петриківського розпису лауреата Шевченківської премії Марфи Тимченко.

середа, 25 грудня 2024 р.

Світло Різдвяної зірки

"Радуйся!

Ой, радуйся, земле, -

Син Божий народився! 

До Різдва Христового в бібліотеці презентовано книжкову  виставку "Світло Різдвяної зірки"



Вифлеємський Вогонь Миру

Вифлеємський Вогонь Миру - символічний вогонь, запалений на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі. Він символізує мир, любов, злагоду та єдність. Цей вогонь розповсюджується світом напередодні Різдва, несучи світло та благословення до кожної оселі.

Напередодні Різдва, 24 грудня, Вифлеємський Вогонь Миру до нашої бібліотеки принесли чарівні дівчатка-пластуни з куреню числом 72 імені  Марії-Магдалини Мазепи Національної Скаутської Організації України "Пласт".



В Україні Вифлеємський  Вогонь Миру вперше з'явився в 1989 році завдяки скаутській організації "Пласт". Пластуни, як представники національної скаутської організації, привозять вогонь з Європи та передають його в українські церкви, громадські установи. лікарні, військові частини та бібліотеки.

вівторок, 24 грудня 2024 р.

Українці від океану до океану

 22 грудня 2024 року в Клубі Цікавих Зустрічей Миколи Рудакова гостював Олександр КАРПЕНКО - заслужений журналіст України, письменник, автор культурних проектів, зокрема, "Українці - від океану до океану", цікавий оповідач. Олександр Федорович розповів про себе , презентував півдесятка своїх книг, поділився планами.

Олександр Карпенко подарував свої книги бібліотеці "Деміївська" та учасникам зустрічі. (Текст Миколи Рудакова)




понеділок, 23 грудня 2024 р.

Передріздвяні подарунки!

 Сьогодні в черговий раз отримали подарунок - підбірку українських книг від   Анни Попової - нашої доброї незнайомки. Особливо приємно, що це сталося перед святами. Уклінно Вам дякуємо, дорога Анно! Ще раз від усього серця висловлюємо Вам свою вдячність за увагу до бібліотеки!

А також щиро дякуємо  нашим дорогим читачам - Тетяні К. та Майї П. за сприяння в цій  справі та за новорічне привітання!!!


середа, 18 грудня 2024 р.

Приємна несподіванка

 Сьогодні отримали подарунок - книги від   киянки Анни Попової. Хоча ми і не знайомі, але висловлюємо Вам свою повагу і щиру подяку за Ваш достойний вчинок щодо підтримки читання і поповнення книжкового фонду бібліотеки!


четвер, 12 грудня 2024 р.

Історія книги

 12 грудня 2024 року для учнів 5-Б класу ліцею № 241 "Голосіївський"  відбулася бесіда "Історія книги".




Тестування до Дня прав людини

 Освітньою платформою Національного Фестивалю “Код Нації” оголошується проведення Тестування до Дня прав людини, який в світі відзначається 10 грудня на згадку про прийняття Загальної декларації прав людини у далекому 1948 році, що сталаhttps://rights.kod-natsii.com/ основою для захисту свобод і прав кожної людини. Головною метою Тестування до Дня прав людини є підвищення обізнаності учасників щодо основних прав і свобод людини, закріплених національним та міжнародним законодавством, формування громадянської активності та патріотизму, сприяння розвитку критичного мислення та свідомого ставлення до питань прав людини, зокрема в контексті сучасних викликів та цінностей демократичного суспільства задля формування свідомої громадянської позиції в сучасному українському суспільстві. Як завжди, абсолютно весь прибуток від цієї події буде передано на потреби Збройних сил України, про що ми обовʼязково прозвітуємо на сторінках Фестивалю у соціальних мережах. Зареєструватись на Тестування можна на сайті події: https://rights.kod-natsii.com/ з 09.12 по 20.12, скласти тестування з 10:00 10.12 по 22.12, а отримати Сертифікат учасника Тестування до Дня прав людини одразу після його складання! Детальніше про умови участі та Регламент на сайті:: https://rights.kod-natsii.com/  

середа, 11 грудня 2024 р.

Невідомі сторінки історії району

 10 грудня 2024 року відбулися краєзнавчі читання "Невідомі сторінки історії  району". Перед присутніми виступила зав.бібліотеки Галина Козлова. Вона продемонструвала гостям заходу рідкісні фотографії і документи з історії району, зібрані протягом 30 років колективом бібліотеки "Деміївська".

На заході були присутні : кандидат історичних наук, доцент КНУ імені Тараса Шевченка  Наталія Терес, історіограф, антикознавець, археолог Євніка Ліньова, кандидат фізико-математичних наук Інда Глаголєва, мешканці району.



неділя, 8 грудня 2024 р.

Сини України. Розстріляне відродження

"Не радійте, офіцере, з моєї страти... Пам'ятайте : "Сотні поляжуть, тисячі натомість станут до боротьби..." Григорій Косинка 

Григо́рій Миха́йлович Коси́нка, справжнє прізвище — Стрілець (29 листопада 1899Щербанівка — 15 грудня 1934Київ) — український письменник-новеліст, козак Дніпровської повстанської дивізії отамана Зеленого, перекладач доби «Розстріляного відродження». Жертва сталінських репресій.

"Чупринці випала доля бути співцем, трубадуром Української Національної Революції. Ряд його поезій широко увійшов в ужиток розбурханих мас, граючи роль національних гімнів" Ю. Лавриненко

Григо́рій Авраа́мович Чупри́нка чи Грицько́ Чупр́инка (27 листопада 1879, с. ГоголівОстерський повітЧернігівська губерніяРосійська імперія — 28 серпня 1921КиївУСРР) — український поеткультурнийвійськовий і політичний діяч, учасник боротьби за народовладдя на теренах Української Республіки і боротьби за її самостійність.


пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

Кіно народжене Україною

 28 листопада 2024 року для учнів 8-Б
класу ліцею № 241 "Голосіївський" була проведена бесіда "Кіно народжене Україною".




четвер, 28 листопада 2024 р.

Кіно народжене Україною

 28 листопада 2024 року для учнів 9- А класу ліцею № 241 "Голосіївський" була проведена бесіда "Кіно народжене Україною".



вівторок, 26 листопада 2024 р.

Домашнє насильство і як від нього вберегтися

 Домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь (стаття 1 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" (далі - Закон)

Статтею 126-1 Кримінального кодексу України домашнє насильство визначене як умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи.

Джерело  https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B0

неділя, 24 листопада 2024 р.

В альтернативній реальності

 "Третя терція"  Олександра Меньшова - це шпигунський детектив у альтернативній реальності, де перемогла УНР. Фінал збиває з ніг. Повірте, такого ви ще не читали" Світлана Тараторіна

УНР, літо 1929 року. Випускника юридичного факультету Івана Кичинського, який щойно прийшов на службу в поліцію, першого ж дня відряджають до Хортиці - допомагати старому слідчому Віктору Ястржембському розслідувати смерть американського інженера Білла Пауелла, який брав участь у будівництві Дніпровської електростанції. Начебто нічого кримінального, але чому так багато нестиковок? Хай за яку ниточку потягни, клубок загадок не розмотується, а тільки більше заплутується. Іван у юнацькому запалі сміливо виходить на двобій з таємничим злочинцем, навіть не підозрюючи, в які шпигунські тенета його затягне нібито банальний нещасний випадок...

Меньшов, О. Третя терція : роман / Олександр Меньшов. - Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2019.

четвер, 21 листопада 2024 р.

Стельмахи. Батько і син

 21 листопада 2024 року для учнів 7-А класу ліцею № 85 відбулася літературна бесіда, присвячена життю та творчості Михайла і Ярослава Стельмахів.

вівторок, 19 листопада 2024 р.

19 листопада 2024 - 1000 день війни

19 листопада 2024 року в приміщенні Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації відбулася зустріч з Дмитром Лінартовичем - офіцером ЗСУ, актором театру і кіно, заслуженим артистом України, членом НСПУ.

Глядачі  (переважна більшість яких - учні та студенти) захоплено слухали спогади  учасника бойових дій. Дмитро Лінартович презентував вірші та пісні з власної програми "Словоспів".

Голова району Сергій Садовий подякував актору та воїну за вагомий внесок у справу патріотичного  виховання молоді.




ТИСЯЧА ДНІВ ВІЙНИ


ТИСЯЧА ДНІВ ВІЙНИ
Мільйони українців кричать «Героям слава!»,
Це гасло із журбою, бо йде війна кривава.
Ми й уявити не могли, не зрозуміти,
Що жити будемо в війні і миру всі хотіти.

За що жорстоко так край рідний наш страждає?
В тривозі день за днем з молитвами спливає.
Триває війна вже тисячу днів, -
Горе, біда для дружин й матерів.

Діти ростуть - майбутнє нації,
Деякі тікали з під окупації.
Співають діти про червону калину
І мають всі мрію одну єдину.

07.11.2024, ©️ Світлана Суниця

неділя, 17 листопада 2024 р.

Стельмахи. Батько і син

 "Там, у далекім колись

ще наші душі, мов храми,

хоч увіходь і молись

дружній любові між нами".

А. Кичинський

Здавалося, шлях Ярослава Стельмаха, сина класика, мав бути устелений трояндами. Проте сам драматург зізнавався: «Не така це вже й комфортна ситуація – мати за приклад класика. Певний час у мене була скутість, бо я завжди знав, що краще за батька не писатиму ніколи… Багато років, коли мене питали, чи не родич я Михайла Стельмаха, я відповідав «ні», а тепер з гордістю кажу «так», бо, здається, і сам не абищо зробив».

        15 листопада 2024 року для учнів 7-Б класу ліцею     № 85 відбулася бесіда "Стельмахи. Батько і син".



пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Перлини людської думки

 14 листопада 2024 року відбулася бесіда "Перлини людської думки" для учнів 5-А класу ліцею № 241 "Голосіївський".


З історії українського кіно

 14 листопада 2024 року відбулася бесіда "З історії українського кіно" для учнів 9-В класу ліцею № 241 "Голосіївський".