Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

вівторок, 22 квітня 2025 р.

Як мозок адаптується до нових викликів

 "Кожна людина народжується подібною до багатьох, але вмирає неповторною" Мартін Гайдеґґер

Чому дитина з аутизмом здатна скласти кубик Рубіка за 49 секунд, але не може нормально спілкуватися з однолітками? Як так : в Арнольда Шварценеґґера дуже сильний австрійський акцент, а акторка українського походження Міла Куніс говорить англійською, наче носійка мови? Вони ж обоє давно працюють на Голлівуд!

Це все питання до мозку і про мозок. І це тільки частинка дивовиж, про які розповідає Девід Іґлмен - один із найславетніших нейробіологів сучасності.

"Загалом, ми йдемо по життю, думаючи, що ось Я, а ось світ. Але, як ми побачили в цій книжці, Ви є продукт всього, з чим взаємодіяли : ваше середовище, весь ваш досвід, спілкування з друзями, протистояння ворогам, вплив культури й особливостей епохи, формування світогляду тощо. Хоча нам подобаються такі заяви, як "він незалежний чоловік" або "вона незалежна мислителька", насправді немає способу відокремити себе від контексту існування. Немає Я без зовнішнього світу. Ваші погляди, переконання, прагнення формуються ним, від і до, як скульптура з брили мармуру. Завдяки живій мережі кожен із нас - це світ."

Іґлмен, Девід. Секрети нейропластичності. Як мозок адаптується до нових викликів/ Девід Іґлмен. - Київ : Наш формат, 2023. - 304 с.

Немає коментарів:

Дописати коментар