Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

понеділок, 31 березня 2014 р.

Композитори однієї пісні

   30 березня 2013 р. (неділя) о 15.00 у приміщенні бібліотеки «Деміївська» відбулося чергове засідання публічного лекторію «Пісні ХХ століття». 
   На початку заходу регіональний представник Міжнародної гільдії письменників (МГП)    (Німеччина) Зінченко О.В. вручила членський квиток МГП українській письменниці, прозаїку, поетесі Юлії Шейченко. А також оголосила анонс заходу "Культурне літо у Хорватії". 
    Автор і оповідач сьогоднішньої лекції "Композитори однієї пісні" -  музикознавець, кандидат мистецтвознавства Олександр Різник на початку своєї розповіді зазначив, що  існують композитори, які створили десятки популярних пісень. Але є й такі, хто уславив себе однією-єдиною піснею, але такою, що живе в людській пам’яті вже не одне десятиліття. У пересічних слухачів навіть справилося враження, начебто ці композитори «більш нічого в своєму житті не написали». Цього разу він розповів історію створення семи всесвітньо відомих пісень :
           - "Тбілісо", 1958р.  Композитор Реваз Лагідзе, поет Петре Грузинський (з династії Багратіоні). Одна з найкращих виконавиць пісні - Нані Брегвадзе.
          - "Оранжевая песня",1965р. Композитор Кост.Певзнер (керівник оркестру "Реро")
Виконавиця - Ірма Сахадзе. Завдяки цій  пісні стала знаменитою у 7-річному віці.
          - "Идет девчонка",1965р. м .Київ. Композитор Л.Вербицький, поет О.Вратарьов. Виконавиця Юлія Пашковська.
          - "На долині туман", (1965 рік), м.Київ. Композитор Борис Буєвський (також написав музику до українських мультфільмів про козаків), поет Вас.Діденко. Найкращий виконавець - Микола Кондратюк.
         - "Ой ти, дівчино, з горіха зерня"(1956р.) Композитор А. Кос-Анатольський (Львів), слова І.Франка. Написана до 100-річчя від дня народження Івана Франка.
         - "Песенка шофера" (1962 р.) Композитор Клаудіо Санторо (Бразилія). Музика до бразильського кінофільму "Там, де закінчується асфальт". Російський текст (можливо) Олексія Віницького. Перший виконавець - Олег Анофрієв.
        - "Бессаме мучо" (1941р.) Композитор і автор слів пісні Консуело Веласкес (Мексика).  Виконавець - всесвітньовідомий Джиммі Дорсі.
    Лекція супроводжувалась демонстрацією фрагментів кінострічок, відокліпами, аудіо записами (в т.ч. перших виконань пісень, про які йшла мова), фотоматеріалами.
             По закінченні заходу приємним і несподіваним додатком до музичної бесіди став виступ заслуженого артиста України, скрипаля Володимира Литвина.
                                                  Музикознавець Олександр Різник
                                                   Олена Зінченко і Юлія Шейченко
Користувачі бібліотеки на заході
                       
Заслужений артист України Володимир Литвин



середа, 26 березня 2014 р.

"На світ займається рядок..."

        22 березня 2014 року в бібліотеці "Деміївська" відбулося ХХІУ засідання літературно-музичної вітальні.
        Захід відкрив член Національної спілки письменників України, доктор хімічних наук Володимир Ільїн. В його віршах знайшли відображення події, які відбувалися протягом останніх місяців в Києві.
        Лірично і мелодійно виконала власні пісні лауреат багатьох конкурсів авторської пісні Ольга Дробот. 
        Також у заході приймали участь : член НСПУ Василь Дробот, музикознавець О. Різник, київська поетеса Наталія Савіна, поети В. Рассипаєв, В. Навойчик, бард Євгенія Зенюк.





субота, 22 березня 2014 р.

На вічнім шляху до Шевченка

              20 березня 2014 року до бібліотеки завітали учні 4 -Б класу ліцею № 241 "Голосіївський". Класний керівник - Козлова Н.Д.
              У своїй розповіді про життя і творчість Т.Шевченка, завідуюча бібліотекою Г.Козлова зазначила, що незважаючи на те, що пройшло стільки часу від дня народження геніального поета, слово Кобзаря живе і те, що сповідував поет - долучається до нашої духовності день у день. І сьогодні, як ніколи, Шевченко є найяскравішим прикладом безмежної любові до своєї України.




                                                  Колективне фото по завершенні заходу.

четвер, 20 березня 2014 р.

Шевченко - художник

                      " З усіх ізящних мистецтв мені тепер найбільше подобається гравюра. І не без підстав. Бути добрим гравером - значить бути поширювачем прекрасного і повчального серед суспільства. Значить бути корисним людям..."  Т.Г. Шевченко

                      20 березня до бібліотеки завітали учні спеціалізованої школи І -ІІІ ст.  з поглибленим вивченням англійської мови  № 85 міста Києва. З ними на захід прийшли також і батьки. Темою заходу була творчість Шевченка як художника.
                      "Мистецтво було його першим захопленням, першою любов'ю; ця любов зігрівала його сирітське дитинство і гірку юність. До мистецтва прагне його душа і в зрілі роки літературної слави, що спалахнула яскравим променем. Любов до мистецтва... Чи не була вона єдиною, що зігрівала і зміцнювала його душу у страшні часи заслання. Вже тяжко хворий, він невпинно працював у мистецтві офорта, і лаври академіка увінчали його чоло за півроку до смерті."  В.І. Касіян
 
 
 



вівторок, 18 березня 2014 р.

Слово Шевченка об'єднує народи

    11 березня в бібліотеці "Деміївська" пройшов захід, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка, в якому прийняли участь представники національних меншин, які проживають в Україні.

Про цю подію повідомив телеканал "Культура" 13 березня 2014 року.

 

Шевченківські читання в бібліотеці

субота, 15 березня 2014 р.

На вічнім шляху до Шевченка

      13 березня 2014 року  до бібліотеки "Деміївська" на літературну бесіду, присвячену       200-річчю від дня  народження Т.Г.Шевченка, завітала старша група "Краплинка" дошкільного навчального закладу № 41 Голосіївського району міста Києва.
    Вихователі: Ніколайчук Т.В., Шпак А.В.
    Бесіду цікаво провела завідуюча бібліотекою Козлова Галина Анатоліївна.
 





"Тарасові думи"

     Напередодні 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка у вітринному просторі бібліотеки "Деміївська" відкрилася виставка художніх робіт вихованців  народної студії образотворчого мистецтва "Юний художник" Будинку дитячої та юнацької творчості Голосіївського району ( керівник студії  - Фоміна Світлана Валентинівна ).
У центрі - картина, яка зайняла  I-е місце на міському конкурсі художніх робіт
Техніка виконання художніх робіт - пастель, акварель



четвер, 13 березня 2014 р.

"Якби сказать, що не люблю, що я Украйну забуваю..."

              12 березня 2014 року до бібліотеки на черговий захід, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка, завітали учні  3 -А класу  ліцею № 241 "Голосіїський".                                                        Класний керівник - Косогор Галина Анатоліївна.








                   Майже всі учні класу по закінченні заходу читали напам'ять вірші Т.Шевченка.


"Живи в піснях, живи у "Заповіті", і в слові праведнім, і в славі віковій"

     11 березня 2014 року в бібліотеці "Деміївська" відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.
     Захід проводився спільно з Міжнародною громадською організацією "Інтернаціональний союз"                  ( голова правління Абрамович Лариса Олексіївна ).
     
   У заході приймали участь :
-  представники національних меншин України ;
начальник Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації.
-  представники  Державного архіву  Київської області;
-  представники громадської організації "Африканська рада в Україні";
- представники Всеукраїнської  громадської організації "Діаспора чеченського народу";
- наукові співробітники Київського літературно-меморіального музею Максима Рильського;
- учні та вчителі спеціалізованої школи № 85 з поглибленним вивченням англійської мови;
- студенти юридичного факультету Київського Національного університету ім. Т.Г.Шевченка;
- бандурист гурту "Шпилясті кобзарі";
- дирекція Централізованої бібліотечної системи Голосіївського району міста Києва;
   
    На заході були присутні біля 80-ти чоловік.
    
    В оформленні виставок у вітринному просторі бібліотеки  приймали участь учні ліцею №241 "Голосіївський" гуртка "Токарна справа"(керівник Єременко Віталій Володимирович). Зал прикрашали роботи члена Національної спілки художників України, майстра традиційного народного мистецтва Осташинського Йосипа Борисовича.
  
    Гості читали вірші нашого геніального поета багатьма мовами світу. 
    Звучали вірші Т.Г.Шевченка вірменською, румунською, білоруською, арабською, чеченською, в'єтнамською, китайською, азербайджанською, англійською, кримсько-татарською, молдавською та українською мовами.
   Лунали пісні на слова Т.Г.Шевченка.
   Заступник директора Державного архіву Київської області Бойко Галина Василівна подарувала бібліотеці копію "Ревижской сказки" села Кирилівки Звенігородського повіту Київської губернії від 9 березня 1816 року про склад сім'ї Івана Андрійовича Шевченка (діда Т.Г.Шевченка), де вказаний вік онука Тараса - 2 роки.
   Представники інших організацій та установ, які були присутні на вечорі, передали  пам'ятні дарунки  бібліотеці "Деміївська".
   Наприкінці заходу Салман Садаєв і Лариса Абрамович найбільш активним учасникам подарували майстерно виготовлені портрети Т.Г.Шевченка до 200-річчя від дня народження.
Організатори заходу  Козлова Г.А.  та
Абрамович Л.О.

виступ учнів школи № 85
виступ студентів КНУ ім. Т.Г. Шевченка



Заступник директора Державного архіву Київської обл.
Бойко Г.В.
В залі під час виступів

Науковий співробітник Київського літературно-
меморіального музею М.Рильського  Морітко Т.Л.
Голова  ВГО "Діаспора чеченського народу"
С.А.Садаєв

Віце-президент ГО "Африканська рада в Україні"
Ісса Садіо Діалло
Користувач бібліотеки Косенко Ю.А.

Користувач бібліотеки Туржанський І.
В.Шевченко читає ангійською мовою вірші
Т.Г.Шевченка

Музиченко В.С. - шеф- редактор МАДН
Начальник Управління культури , туризму та охорони
культурної спадщини Голосіївської РДА Сінкевич І.Ф.

Вчитель української мови СШ № 85 Литвин Л.В.
Член НСХУ  Осташинський Й.Б.

Салман Садаєв та Сангарієва Тамара
Вручення  пам'ятних подарунків



Завідуюча бібліотекою "Деміївська" Г.А.Козлова
Артистичне виконання  вірша "Мені
тринадцятий минало"


Співає бандурист гурту "Шпилясті кобзарі"
Вручення пам'ятних подарунків бібліотеці


Бібліотекар бібліотеки "Деміївська" В.Антонова читає
вірш Т.Г.Шевченка білоруською мовою
Голова Міжнародної ГО "Інтернаціональний союз"
Абрамович Л.О.

Директор Голосіївської ЦБС Станіславчук Г.П.
Від організаторів заходу - пам'ятний подарунок
Державному архіву Київської області