Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

вівторок, 29 листопада 2022 р.

Етимологія імені у прозі Григорія Сковороди

 "Всяк должен узнать свой народ і в народі себе" Г.Сковорода

Персонажі у творах Григорія Сковороди групуються відповідно до їхньої позиції у творах.  Імена дійових осіб - Душа, Дух - засвідчили про безпосередній зв'язок мислителя з традиціями Києво-Могилянської академії, в якій писалися і ставилися драми, де персонажі були персоніфікованими образами Долі, Любові, Натури Людської, Заздрості, Смерті тощо.

Не останню роль у розкритті характеру героя, його вчинків відіграє етимологія імені в прозі. Даючи те чи інше ймення персонажеві, письменник заздалегідь проєктує його долю та характер. Залежно від того, носієм яких засад у творі виступає дійова особа, персонажі діалогів поділяються на носіїв моральних принципів (Антон, Єрмолай, Лонгин, Адоній, Алауда, Еродій, Сабаш), духовності (Варсава, Гавриїл, Даниїл, Ізраїль, Михаїл, Уриїл, Рафаїл, Яків та ін.), інтелекту (Григорій, Друг, Памва).

У діалогах письменника використані елементи портретної характеристики (портрет-опис) та психологічного аналізу. Не дивлячись   на значну увагу, котру автор приділяв розкриттю духовних якостей, "я" героїв творів, внутрішньому світові персонажів так і не вдається остаточно сформуватися. Впродовж усіх прозових творів більшість дійових осіб перебуває в процесі становлення, розвитку. Особливо вдало мислитель змалював психологію дійових осіб у діалогічних притчах "Благодарний Еродій", "Убогій Жайворонок", характери яких розкриваються у поведінці, ставленні до інших людей, в описах почуттів героїв, в манері говорити і тримати себе в різних ситуаціях.

Джерело: Александрович, Т. Поетика прози Григорія Сковороди: Автореферат. - Київ : НАНУ, Інститут літератури ім. Т.Шевченка, 2007. - с.15.

неділя, 27 листопада 2022 р.

Модель "Барнахус"

25 листопада стартувала Всеукраїнська та міжнародна акція "16 днів проти насильства". Акція проводиться щороку, з 1999, з метою привернення уваги до протидії жорстокому поводженню з дітьми, домашньому насильству, торгівлі людьми та захисту прав жінок.

На жаль, під час війни та гуманітарної кризи діти є тією категорією населення, яка страждає найбільше. В країнах, де відбуваються військові дії, відзначається більше випадків насильства щодо дітей, більше випадків, коли нехтують потребами дітей і вони можуть бути позбавлені належного доступу до правосуддя і соціальних послуг.

Модель "Барнахус" включено до Указу Президента України "Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству" як спеціалізовану послугу для дітей та як модель, що має набути розвитку.

Для довідки: Барнахус, або Дім для дітей - це міждисциплінарний спеціалізований заклад, створений для проведення процесуальних дій з урахуванням відповідних положень Кримінального процесуального кодексу України в дружньому до дитини середовищі та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації.

Барнахус надає комплексну соціальну, психологічну, правову, медичну та інші види допомоги та послуги дітям - потерпілим та свідкам у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов'язаних з насильством. Діяльність закладу спрямована на дітей віком до 18 років.

середа, 23 листопада 2022 р.

Радіти життю разом з тобою

 20 листопада 2022 року в читальній залі бібліотеки відбувся літературно-музичний вечір "Радіти життю разом з тобою". Учасники заходу без вітального вірша чи коломийки у приміщення бібліотеки не "допускалися". Кожен присутній підготував для виступу вірш, пісню чи музичну композицію. Серед гостей були "майстри" приготування іван-чаю та смаколиків.





вівторок, 22 листопада 2022 р.

Фільму "Пропала грамота" - 50 років!

 

В 2022 році виповнюється 50 років фільму, який займає 12-ту позицію у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно. Це фільм "Пропала грамота" (1972р.), сценарій до якого написав український поет, перекладач Іван Драч за однойменною повістю Миколи Гоголя. Починав роботу над фільмом режисер Віктор Гресь, одначе потому його змінив Борис Івченко - інститутський однокурсник та близький товариш Івана Миколайчука. Головну роль - козака Василя - зіграв Іван Миколайчук.

Керівництву Кіностудії Довженка настільки "ідеологічно" не сподобалася кінцева версія фільму, що її поклали на полицю на довгі 10 років...

понеділок, 21 листопада 2022 р.

Пісня збирає друзів

    13 листопада   у бібліотеці «Деміївській» відбулась творча зустріч, присвячена 30-річчю літературно-музичного салону Олега Рубанського. У програмі:   презентація книги віршів О. Рубанського «Світлячок»;   пісенно-поетичні виступи Олександра Солодкова, Олени та Володимира Рожавських;  Миколи Чернявського, Романа Чудновського, Інни Труфанової. 


   Збереження традицій   авторської пісні,   поезії та інших видів творчості надзвичайно важливо в наш важкий час. Адже – це збереження нашої культури, національної ідентичності, особливостей київського культурного   життя. Київ завжди був центром численних фестивалів, конкурсів, арт-проектів, спрямованих на розвиток творчості. Тому продовжувати ці традиції дуже важливо. Про це нагадала у своєму виступі  голова ГО  «Спілка жінок м. Києва»  Лідія Василівна Москаленко. А бібліотеки мають великий досвід, багаті традиції у справі розвитку громадських ініціатив та комунікацій.




пʼятниця, 11 листопада 2022 р.

Готуймося до зими!

 В рамках підготовки та проходження  опалювального сезону 2022/2023, пропонуємо Вам ознайомитися з інформаційними матеріалами, розробленими Міністерством розвитку громад та теріторій України на випадок, коли зникне опалення у Ваших домівках та  з комплексом заходів по зменшенню теплових витрат.




четвер, 10 листопада 2022 р.

9 листопада - День працівників культури та майстрів народного мистецтва


Культура – це позитивна, морально вартісна творчість людини, спря­мована на подолання часових меж її життя, на передачу свого без­смертя в безсмертя нації, до культури якої та людина належить"  Д.Павличко

Саме в цей день голова Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації Сергій Садовий привітав працівників нашої галузі зі святом!

середа, 9 листопада 2022 р.

Скарби українського народного мистецтва

 9 листопада - День працівників культури та майстрів народного мистецтва

Лялька-мотанка

За сприяння Управління культури Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації презентована виставка предметів декоративно-прикладного мистецтва "Скарби українського народного мистецтва" у вітринному просторі бібліотеки.

Широкому загалу представлені ляльки-мотанки - прадавні сакральні оберіги українців.

Для Вас, шановні кияни та гості столиці, творчі роботи презентують майстрині Будинку культури "Конча-Заспа" та студії "Берегиня" Територіального центру соціального обслуговування Голосіївського району.


четвер, 3 листопада 2022 р.

Вихід завжди є!

Коли цікава книжка і вимикають світло в приміщенні бібліотеки - знаходимо вихід!


Як тільки вмикають - йдемо до бібліотеки!


середа, 2 листопада 2022 р.

Створю я світ, де хочеться співати

 Напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва в читальній залі біблотеки відбувся літературно-музичний вечір "Створю я світ, де хочеться співати..." Ведучий заходу - Петро Монець.


Приємно, що на заході було багато талановитої молоді.





Учасники вечора співали, читали власні вірші і танцювали. Тобто, якомога краще намагалися розкрити свої таланти.



По закінченні заходу - пісня "Створю я світ, де хочеться співати" (автор слів і музики - Петро Монець)