Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi
Сторінки
середа, 31 липня 2019 р.
пʼятниця, 26 липня 2019 р.
День в історії
"Те, що показали нам українці, є справді дивовижним. Колектив, що може отримати такий величезний успіх, повинен мати велику силу мистецької індивідуальності, або ж черпати силу з могутнього джерела розвинутого національного мистецтва" "Wiener Morgenzeitung"
26 липня 1919 року Українське Посольство у Відні влаштовує на честь Української Республіканської Капели бенкет за участі понад двохсот осіб, де культурний аташе УНР і поет Олександр Олесь виголошує віршований експромт "українським солов'ям":
"Це знову сон! Ні, ні, кохані,
Ви знов вернули все мені.
І засвітили знов в тумані
Давно погашені огні...
І Україна із пожежі
безсмертним феніксом летить!..
Горять і світять її вежі,
Круг неї цілий світ шумить..."
Анонс української прем'єри у Відні сповіщає: "Українська Республіканська Капела відряджена Українського Міністерства Мистецтва та Національної Культури в концертне турне Європою та Америкою". Відтак українські гастролі за кордоном чітко позиціонуються як державна ініціатива українського уряду і проект культурного відомства УНР.
Джерело: Світовий тріумф "Щедрика" - 100 років культурної дипломатії України: Збірник архівних документів. - Київ: "АртЕк", 2018.- с.35-36.
ЦДАВО України. Ф. 3965. Оп. 2. Спр. 48. Арк. 66
вівторок, 23 липня 2019 р.
На ріках Вавілонських...
19 липня 2019 року у читальній залі бібліотеки відбулася приємна зустріч з цікавою людиною, поетом з ніжною душею та (зовсім неочікувано!) колегою - бібліотекарем Вадимом Гройсманом. Представив присутнім ізраїльського поета прозаїк, поет, публіцист, лауреат літературних премій Сергій Черепанов.
Вадим Гройсман народився в Києві в 1963 році. З 1990 року живе в Ізраїлі. Закінчив Єврейський університет в Єрусалимі. Видав сім поетичних збірок. Вадим Гройсман - переможець конкурсу імені Йосипа Бродського "Критерії свободи" (2014). Вірші Гройсмана були опубліковані в журналах "Дружба народів", "День і ніч", "Білий ворон", "Юність", "Новий журнал" та багато інших.
На заході Вадим презентував нову книгу поезій "Ученик бібліотекаря" та познайомив присутніх зі своїми більш ранніми публікаціями, а також розповів про цікавинки бібліотечних послуг в ізраїльських бібліотеках.
Під час заходу
понеділок, 22 липня 2019 р.
Збудуймо храм і запалім свічу
"Похвалимо ж і ми по силі нашій малими похвалами велике й дивне створившого - нашого учителя й наставника ... нашої землі Володимира, онука старого Ігоря, сина славного Святослава"
Іларіон "Слово про Закон і Благодать"
988 рік - вихідна дата історії українського християнства - хрещення Київської Русі князем Володимиром.
пʼятниця, 12 липня 2019 р.
День в історії. Постаті
12 липня 1924 року в селі Сингаї Коростенського району на Житомирщині народився поет-пісняр, гуморист, член Національної Спілки письменників України Василь Юхимович.
Василь Юхимович |
Пісні, що вже стали майже народними: "Журавка", "А льон цвіте", "Там, де ми ходили", "Їхав я по гравію", - ці поетичні твори В. Юхимовича звучали у виконанні популярних артистів і творчих колективів, серед яких Д. Петриненко, А. Паламаренко, квартет "Явір", В. Буймістер, В. Степова.
У доробку заслуженого працівника культури України, лауреата премії імені Остапа Вишні близько 200 пісень, написаних у співдружності з композиторами: П. Майбородою, І. Шамо, О. Білашем, Я. Цегляром, І. Сльотою, С.Козаком, більшість з яких становлять золотий фонд українського радіо і телебачення.
Василь Лукич двадцять вісім років працював заввідділом літератури і мистецтва та заступником головного редактора у популярному щотижневику "Україна". Спілкування з людьми на журналістських шляхах вилилось у два десятки книг, серед яких "Матері", "Подорожній", "Імена - це дивина", збірки весільних пісень "На Поділлі весілля", колядки "Щедрий вечір, добрий вечір" та цілого ряду дитячих творів.[1]
[1] Рудаков, М. Автографи майстрів. - Київ: МДФ "Українська хата", 2005. - с.115-116.
[1] Рудаков, М. Автографи майстрів. - Київ: МДФ "Українська хата", 2005. - с.115-116.
Помер Василь Юхимович у 2002 році.
Членом Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України Віктором Васильчуком засновано Літературну премію імені Василя Юхимовича. Ця українська літературна премія - творча відзнака за вагомий внесок у розвиток української літератури, поезії, прози та літературної критики. Першим головою Оргкомітету Премії Юхимовича був Микола Сингаївський.
Членом Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України Віктором Васильчуком засновано Літературну премію імені Василя Юхимовича. Ця українська літературна премія - творча відзнака за вагомий внесок у розвиток української літератури, поезії, прози та літературної критики. Першим головою Оргкомітету Премії Юхимовича був Микола Сингаївський.
Пісня "А льон цвіте" (слова В.Юхимовича, музика І.Сльоти) звучить у виконанні заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України "Дарничанка". Художній керівник - заслужений працівник культури України, професор Петро Андрійчук.
середа, 10 липня 2019 р.
Присвята Олександру Гріну: сторінки кримської культури
Ведуча заходу Зоя Логвиненко |
8 липня у бібліотеці «Деміївська» відбувся вечір, присвячений пам’яті письменника Олександра Гріна. Бібліотекам ЦБС Голосіївського району міста Києва ця тема близька і ми неодноразово зверталися до неї. 15 років у бібліотеці № 15 для дітей існує літературно-мистецький салон «ГРІНІВСЬКА ВІТАЛЬНЯ» – це і музейна експозиція про життя і творчість Олександра Гріна та долю його дружини Ніни, це і творчі зустрічі з митцями різних жанрів, презентації книг та художніх виставок. Цей мистецький простір відомий не тільки в Києві і Україні, а й у багатьох країнах світу.
Головними гостями заходу стали Олександр Верхман та Ігор Жук – люди, які зберігають пам’ять, упорядковують архів дружини письменника Ніни Грін.
Олександр Верхман — вчений, педагог, винахідник та громадський діяч, цікава особистість з незвичайною долею.
Ігор Жук — український бард, поет-пісняр, театральний та кінодраматург, кандидат фізико-математичних наук, спеціаліст із комп'ютерної графіки, художник та громадський діяч.
Їх розповіді завжди цікаві будь-якій аудиторії, адже це документи нашої історії.
Поети «Грінівської вітальні» випустили кілька збірок поезій киян, присвячених О.Гріну, морській романтиці, коханню та відданості. На вечорі прозвучали вірші Олега Рубанського, Ольги Кондратенко, Ольги Майбороди та ін. Особливо приємно було почути виступи молодих акторів театру бардівської пісні на Подолі. Цей колектив відомий в Україні, учасник багатьох фестивалів авторської пісні. Керівник ансамблю Олена Лисенко — відомий музикант, педагог, яка зуміла об’єднати та надихнути молодь різного віку на творчість. Її вихованці представили на цьому вечорі кілька своїх поетичних та музичних творів. Сергій Черепанов – письменник, вчений, громадський діяч, член редколегії журналу «Радуга» поділився спогадами про кримські літературні зустрічі.
Олег Посильський – засновник київського шкільного музею Паустовського розповів про зв’язки музею та «Грінівської вітальні», про допомогу Костянтина Паустовського дружині Олександра Гріна у створенні старокримського музею. Музичний супровід вечора забезпечив Олександр Тарасов – педагог, психолог, автор та виконавець циклу пісень про Олександра Гріна, керівник ГО «За покликом серця».
Бібліотеки завжди були територією спілкування та творчості, де кожен користувач може знайти для себе цікаве і корисне.
Підписатися на:
Дописи (Atom)