Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

вівторок, 26 листопада 2024 р.

Домашнє насильство і як від нього вберегтися

 Домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь (стаття 1 Закону України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" (далі - Закон)

Статтею 126-1 Кримінального кодексу України домашнє насильство визначене як умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи.

Джерело  https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B0

неділя, 24 листопада 2024 р.

В альтернативній реальності

 "Третя терція"  Олександра Меньшова - це шпигунський детектив у альтернативній реальності, де перемогла УНР. Фінал збиває з ніг. Повірте, такого ви ще не читали" Світлана Тараторіна

УНР, літо 1929 року. Випускника юридичного факультету Івана Кичинського, який щойно прийшов на службу в поліцію, першого ж дня відряджають до Хортиці - допомагати старому слідчому Віктору Ястржембському розслідувати смерть американського інженера Білла Пауелла, який брав участь у будівництві Дніпровської електростанції. Начебто нічого кримінального, але чому так багато нестиковок? Хай за яку ниточку потягни, клубок загадок не розмотується, а тільки більше заплутується. Іван у юнацькому запалі сміливо виходить на двобій з таємничим злочинцем, навіть не підозрюючи, в які шпигунські тенета його затягне нібито банальний нещасний випадок...

Меньшов, О. Третя терція : роман / Олександр Меньшов. - Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2019.

четвер, 21 листопада 2024 р.

Стельмахи. Батько і син

 21 листопада 2024 року для учнів 7-А класу ліцею № 85 відбулася літературна бесіда, присвячена життю та творчості Михайла і Ярослава Стельмахів.

вівторок, 19 листопада 2024 р.

19 листопада 2024 - 1000 день війни

19 листопада 2024 року в приміщенні Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації відбулася зустріч з Дмитром Лінартовичем - офіцером ЗСУ, актором театру і кіно, заслуженим артистом України, членом НСПУ.

Глядачі  (переважна більшість яких - учні та студенти) захоплено слухали спогади  учасника бойових дій. Дмитро Лінартович презентував вірші та пісні з власної програми "Словоспів".

Голова району Сергій Садовий подякував актору та воїну за вагомий внесок у справу патріотичного  виховання молоді.




ТИСЯЧА ДНІВ ВІЙНИ


ТИСЯЧА ДНІВ ВІЙНИ
Мільйони українців кричать «Героям слава!»,
Це гасло із журбою, бо йде війна кривава.
Ми й уявити не могли, не зрозуміти,
Що жити будемо в війні і миру всі хотіти.

За що жорстоко так край рідний наш страждає?
В тривозі день за днем з молитвами спливає.
Триває війна вже тисячу днів, -
Горе, біда для дружин й матерів.

Діти ростуть - майбутнє нації,
Деякі тікали з під окупації.
Співають діти про червону калину
І мають всі мрію одну єдину.

07.11.2024, ©️ Світлана Суниця

неділя, 17 листопада 2024 р.

Стельмахи. Батько і син

 "Там, у далекім колись

ще наші душі, мов храми,

хоч увіходь і молись

дружній любові між нами".

А. Кичинський

Здавалося, шлях Ярослава Стельмаха, сина класика, мав бути устелений трояндами. Проте сам драматург зізнавався: «Не така це вже й комфортна ситуація – мати за приклад класика. Певний час у мене була скутість, бо я завжди знав, що краще за батька не писатиму ніколи… Багато років, коли мене питали, чи не родич я Михайла Стельмаха, я відповідав «ні», а тепер з гордістю кажу «так», бо, здається, і сам не абищо зробив».

        15 листопада 2024 року для учнів 7-Б класу ліцею     № 85 відбулася бесіда "Стельмахи. Батько і син".



пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

Перлини людської думки

 14 листопада 2024 року відбулася бесіда "Перлини людської думки" для учнів 5-А класу ліцею № 241 "Голосіївський".


З історії українського кіно

 14 листопада 2024 року відбулася бесіда "З історії українського кіно" для учнів 9-В класу ліцею № 241 "Голосіївський".


середа, 13 листопада 2024 р.

Постать Володимира Антоновича

 12 листопада 2024 року відбулося чергове засідання Деміївського історичного клубу, присвячене  Володимиру Боніфатійовичу Антоновичу - історику, археологу, археографу, етнографу, нумізмату та громадсько-політичному діячеві.


З доповіддю про життєвий і творчий шлях Володимира Боніфатійовича виступила Євніка Ліньова.


Ведучий заходу - голова правління Українського клубу Роман Кухарук.



понеділок, 11 листопада 2024 р.

Культура – це життєва сила суспільства

 До Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва у бібліотеці "Деміївська" відбулась тепла святкова зустріч представників трудових колективів галузі культури з головою Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації Сергієм Садовим, який звернувся до присутніх з вітальним словом і вручив відзнаки за високий професіоналізм, педагогічну майстерність, вагомий внесок у розвиток національної культури та активну громадянську позицію. https://www.facebook.com/kulturaGRDA






середа, 6 листопада 2024 р.

Берегиня традицій

 Ми пізнаємо Жінку -  Берегиню, котра несе та передає вогонь єднання, любові, затишку та сакральних знань через традиції.

Юлія Толкодубова

        6 листопада 2024 року в бібліотеці "Деміївська"
відбулося відкриття фотовиставки в рамках проєкту "Берегиня традицій". Презентована фотовиставка має за мету популяризувати красу України, розповісти про наші традиції, розкрити спільні цінності, а також показати роль Жінки в українському суспільстві протягом століть.

Через презентовану виставку фотомистецтва ми маємо можливість зануритися  у безмежно багатий та цікавий світ українських традицій, котрі  майстерно були відтворені під час фотоднів проєкту в Національному музеї народної архітектури та побуту України.

Виставку фотомистецтва присутнім у залі гостям презентувала Юлія Толкодубова - лідерка туристично-освітньої платформи Wellness Travell Club та авторка проєкту Берегиня традицій 2023-2024.

На заході були присутні працівники Управління культури Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації, бібліотекарі ЦБС Голосіївського району, голова правління Українського клубу Роман Кухарук, актриса, поетеса Світлана Суниця та інші.

понеділок, 4 листопада 2024 р.

Зламаний цвіт

 "Щастя - річ відносна. Воно залежить від обставин, в яких його відчуваєш, як ці обставини сприймаєш і як їх досягаєш. Та повного щастя, мабуть, ніколи не буває..." Оксана Хращевська

У романі "Зламаний цвіт" Оксани Хращевської* немає довгих політичних роздумів чи нудних історичних розвідок. Це відкритий, де в чому наївний погляд молодої киянки, студентки медичного інституту, на жахливі події, які випали на її долю та долю її родини. У побутових замальовках щоденної боротьби за виживання у тюрмі, таборі й сибірському засланні, у згадках про проведене у роки голодомору дитинство та минулу під час фашистської окупації юність, читач знайде не тільки безцінний скарб цікавих історичних відомостей, а й захоплюючий життєствердний сюжет, списаний із власної долі автора.

*Оксана Хращевська (1925-2017). У віці 21 року  разом з батьком вироком   військового трибуналу м. Києва була засуджена на 10 років таборів та 5 років поразки у правах за статтею 54 1-а-11 (український націоналізм). За касацією, поданою матір'ю, зменшили строк таборів до 5 років, після відбуття яких відправили до Сибіру на довічне заслання. Реабілітацію отримала в 1955 році по смерті Сталіна. Працювала лікарем-фтизіатром. Після виходу на пенсію написала цю книгу спогадів, де відтворила все, що пережила під час ув'язнення, у таборі та на засланні.

Хращевська, О. Зламаний цвіт : художньо-документальна проза / Оксана Хращевська. - Львів : СПОЛОМ, 2012.

неділя, 3 листопада 2024 р.

Многа літа вам бажаємо! (відео)


 




Знання, що рятують життя: дії при надзвичайних ситуаціях

 В ліцеї 241"Голосіївський" для педагогів, батьків, працівників бібліотеки "Деміївська", пройшов навчальний тренінг в рамках проєкту "Знання, що рятують життя: дії при НС" за участю Голосіївської районної організації товариства "Червоний Хрест", Головного управління національної поліції м.Києва та за підтримки та ініціативи Ради волонтерів при РДА Голосіївського району.

Проєкт передбачає заходи, які проводяться в укритті і покликані сприяти підвищенню обізнаності громадян алгоритмам дій під час НС та навчанні важливим навичкам першої допомоги.


пʼятниця, 1 листопада 2024 р.

Дякуємо за підтримку!

Приємно усвідомлювати, що в ці важкі для країни часи, мешканці Голосіївського району підтримують нашу бібліотеку, постійно даруючи нам  книжки!


четвер, 31 жовтня 2024 р.

31 жовтня - Міжнародний день Чорного моря

Нагодою для становлення Міжнародного дня Чорного моря стало те, що 31 жовтня 1996 року урядові організації Болгарії, Румунії, Росії, Туреччини,  Грузії та України підписали «Стратегічний план дій із відновлення та захисту Чорного моря». Необхідність в такому документі виникла у зв'язку з небезпекою руйнування унікальних природних комплексів водної території. Тоді ж було вирішено зробити 31 жовтня Міжнародним днем Чорного моря (З Вікіпедії).
       "Чорне море - українське море! Твої хвилі співали й співатимуть вічні гімни лише українській славі! Україна й ти, ти й Україна. Ви одно! Ви нерозривні"
У збірці статей і споминів видатного українського морського офіцера Святослава Шрамченка, укладеній за матеріалами малодоступних нині газет і журналів, читачі знайдуть відповіді на запитання про витоки ВМС України, українізацію російського імперського флоту 1917 р., ідею і реалізацію "Свята українського моря"...
Книгу рекомендуємо для широкого кола читачів, зацікавлених витоками формування новітніх військово-морських сил України за доби Української революції 1917-1921 років.

Шрамченко, С. Свято Українського Моря 29 квітня 1918 року : [збірка статей і споминів] / Святослав Шрамченко. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2018. - 96 с. : іл., портр. - (Звитяжці).

Многа літа Вам бажаємо!

 27 жовтня 2024 року відбулося чергове засідання Клубу цікавих зустрічей Миколи Рудакова. На цей раз учасники "Клубу" зібралися не для зустрічі з цікавими людьми, а щоб привітати з ювілеєм самого засновника "Клубу" - Миколу Івановича Рудакова.

На початку заходу ювіляр розповів про рідний край, де він народився, про своє дитинство, про роки юності та подальший життєвий шлях. А далі був концерт, у якому своїми виступами порадували ювіляра та всіх присутніх : народні артисти України Анатолій Демчук і Степан Савка, заслужений артист України Віктор Кавун, музикант, звукорежисер Андрій Бут, співачка, лауреат міжнародних конкурсів Влада Чайка, співачка, радіо- тележурналістка.Галина Ільєва, Петро Андрійчук - музикант, професор КНУКіМ, голова Національної всеукраїнської музичної спілки України.

Залишитися і змінювати: краудфандингова кампанія для майбутнього української молоді

 Проєкт “Шлях до успіху: твоє майбутнє в України” – не просто програма для старшокласників, це шанс для них знайти покликання та відкрити двері до можливостей, які чекають на них в Україні.

Проєкт спрямований на те, щоб підвищити обізнаність старшо- класників про сучасні професії, вимоги ринку праці та перспективи розвитку різних галузей. Завдяки тренінгам, підлітки зможуть виявити свої інтереси, таланти та сильні сторони, що сприятиме свідомому вибору професії. Наша мета – надихнути молодь на активний розвиток, самореалізацію та досягнення своїх цілей

Проєкт передбачає серію тематичних заходів:

  • Проведення SWOT-аналізу та кар’єрного треку (аналіз сильних сторін та схильності до видів діяльності ) 

  • Лекції від експертів з різних галузей про сучасні професії, вимоги та можливості ринку праці України.

  • Проведення тренінгів від кар'єрних консультантів з аналізу сильних сторін учасників і планування кар’єрного розвитку.

  • Зустрічі з представниками українського бізнесу та підприємцями, які розкажуть про власний шлях, поділяться історіями успіху та нададуть поради щодо побудови кар'єри.

неділя, 27 жовтня 2024 р.

З історії українського кіно

 24 жовтня 2024 року для  учнів 7-В класу ліцею № 241 "Голосіївський" відбулася бесіда "З історії українського кіно".

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Петриківка - перлина України

 24 жовтня 2024 року для студентів 1 курсу факультету журналістики Національного університету біоресурсів і природокористування України відбулася бесіда "Петриківка - перлина України". Першокурсники зацікавлено прослухали інформацію про життєвий та творчий шлях лауреатки Шевченківської премії Марфи Ксенофонтівни Тимченко.