Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

вівторок, 30 січня 2024 р.

Сьоме небо війни (відео)

                                      "Усе, що в нас є - війна.

Бо ми - це свобода,

І ми - перемога 

І ми ж - за неї ціна"

Роман Коляда



понеділок, 29 січня 2024 р.

Сьоме небо війни

Роман Коляда


28 січня 2024 року в Клубі Цікавих Зустрічей Миколи Рудакова відбулася творча зустріч з Романом Колядою - українським журналістом, теле і радіоведучим, композитором. Ось як сам про себе говорить Роман Вікторович : 
«Я, Роман Коляда, радіо та телеведучий, медіаексперт» та «Я, Роман Коляда, піаніст, композитор, поет» фрази рівної ваги і значущості у моїй внутрішній системі координат. Зовнішній теж".

 Роман Коляда презентував присутнім свою останню поетичну збірку "Сьоме небо війни".

 Про  зустріч з прихильниками своєї творчості Роман Коляда написав у Facebook:  " Якось Валерій Пекар сказав, ще років з десять тому: "Ходжу до вас на радіо, бо у вас мене почує аудиторія, яка більше ніде не почує" (цитата не дослівна). Зустрічі в бібліотеках - схожі. Туди приходять люди, які далеко не завжди дійдуть до концертних зал, клубів чи ресторанів, які останнім часом стали звичними майданчиками для поетичних читань.

Щиро дякую
Микола Рудаков за невтомну організацію зустрічей (щойно глянув, аналогічна зустріч відбулася рівно рік тому, та Galina Kozlova разом з усім колективом за затишний і гостинний простір Бібліотеки на Деміївці".
Прекрасні вірші, чудова музика і гра на піаніно - магія вчорашнього заходу...

28 січня 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про Державний прапор України». У ній зазначається: Державний Прапор України «являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої — синього кольору, нижньої — жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3».


 

понеділок, 22 січня 2024 р.

З усіх мистецтв музика – саме людяне й поширене. Жан Поль

Тетяна Димань
У неділю, 21 січня 2024 року, в КЛУБІ ЦІКАВИХ ЗУСТРІЧЕЙ Миколи РУДАКОВА панували жива музика і пісня, які гідно презентувала музикантка, композиторка, педагогиня Тетяна ДИМАНЬ - лауреатка премії імені Наталії Забіли.
1982 – закінчила музичний факультет Київського  Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, 2019 – магістратуру Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв (диплом з відзнакою) та 2023 – аспірантуру.

Викладач-методист Київської дитячої школи мистецтв, композиторка, співачка, режисер та ведуча дитячих концертних програм, художня керівниця вокального дуету "Орнамент", заслужена артистка (2011) та заслужена діячка (2014) естрадного мистецтва України, лауреатка премії імені Наталі Забіли (2011), громадська діячка. У 2009 р. – голова журі Міжнародного українського мистецького конкурсу-фестивалю «Гілка калини» (Італія, Рим). Заступниця президента Міжнародного Фонду імені Павла Глазового (з 2017). Лауреатка перших премій Міжнародних конкурсів-фестивалів виконавців гумору і сатири імені Андрія Сови (2010, 2012) та перших премій Всеукраїнських конкурсів-фестивалів імені Павла Глазового (2011, 2012, 2014).

Тетяна Димань – авторка навчально-методичних посібників для учнів шкіл естетичного виховання, понад 200 пісень для дітей і дорослих, десяти музичних збірок (2016-2020). Пісня «День Тетяни» на слова Леоніда Федорука, у виконанні народного артиста України Олександра Василенка, отримала приз слухацьких симпатій у Всеукраїнському радіофестивалі «Пісня року» (2005). У 2019 році за підтримки Київської міської державної адміністрації та згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Про заходи з увічнення пам’яті захисників України на період до 2020 року» видано збірку пісень «Рідні береги» на слова Анатолія Качана.

Т. Димань – лауреатка Міжнародних пісенних конкурсів-фестивалів «Понтійська арена» (2008), «Мелодії вічності» (2010), Всеукраїнських конкурсів «Боромля» (2005), «Осіннє рандеву» (2006), «Сузір’я талантів» (2007).

Членкиня ТО «Асоціація діячів естрадного мистецтва» (1998), Національної Ліги українських композиторів (1999), Національної всеукраїнської музичної спілки (2001), Всеукраїнського товариства «Просвіта» (2002).

Авторка музики понад 200 пісень на слова українських поетів: Павла Глазового, Дмитра Луценка, Василя Довжика, Миколи Ткача, Тетяни Петровської, Тамари Коломієць, Василя Зайця та інших. Красивої пісні про батьків на слова Олександра Білаша.
Н.а. України Л. Семененко
Видала понад десяток нотних видань, серед яких: "Гойдалочка", "Стежечка в далекий світ", "Атракціон", "Веселий настрій"(усі - 2019), "Музичний дарунок"(2021), "Весняне сонечко", "Хотіла б я піснею стати"(2022).
Активна діячка Міжнародного фонду імені Павла Глазового, пропагандистка його творчості.
Яскраво доповнити цю зустріч Тетяні Димань допомогли вокальний дует "Орнамент" та Народна артистка України Людмила Семененко - прима української опери 80-х.
Заспівали разом...

Традиційні - фото на згадку, автограф-сесія, подарунки своїх книг бібліотеці "Деміївська". 

Джерело : https://pavlo-glazoviy.blogspot.com/2016/10/blog-post_17.html?m=1

неділя, 21 січня 2024 р.

"Світ тримає все в своїх обіймах" Цицерон

 21 січня світова спільнота святкує Міжнародний день обіймів (International Hug Day).

Існує навіть поняття обіймотерапія - це форма психотерапії, в якій особа одержує фізичну та емоційну підтримку через обійми. Вважається, що обійми сприяють зниженню рівня стресу та тривожності, збільшенню рівня щастя та покращенню настрою. Обіймів забагато не буває!

Завжди пам'ятайте, що :

Джерело : Фролова, Т. Обіймаймося!//Паросток. -2023. - № 4. - с.49-50.

четвер, 18 січня 2024 р.

«Іноді найменші речі займають найбільше місця у вашому серці»

Якщо коли-небудь настане день, коли ми не зможемо бути разом, збережи мене у своєму серці, і я буду там навіки. 

Діти в усьому світі люблять читати книгу про Вінні-Пуха, тому що це один із найулюбленіших літературних персонажів дітей. 18 січня 2024 року, в день народження англійського дитячого письменника Алана Александера Мілна - творця Вінні-Пуха - відбулася бесіда  для двох старших груп дошкільного навчального закладу № 32 нашого району.






Дитяча література в час воєнної доби

 17 січня 2024 року в Національному музеї історії літератури відбувся круглий стіл "Дитяча література в час воєнної доби". 

Ось як про цей захід написала в ФБ заступник голови Творчого об'єднання дитячих письменників Київської організації НСПУ Лариса Недін : "Серйозна тема. Багатовекторна. Дякую всім, хто відгукнувся, взяв участь у заході. Планували півтори години, а й не помітили, що промайнуло майже три. Виступи змістовні, глибокі, аргументовані. А головне, що народились нові плани, проєкти, співпраця, спільнодія. Дякуємо колективу Національного музею літератури України, директорці Сороці Галині Олексіївні, кураторці заходу Oksana Tverdokhlib, членам Творчого об'єднання дитячих письменників Київська організація НСПУ : Зірка Мензатюк , Анатолій Качан Anatolyi Kachan , Лариса Ніцой, Василь Василашко, Світлана Касьяненко Svetlana Kasyanenko, Леся Пронь. Приєдналися до нас - журналіст, письменник Pavlo Kushch , журналістка, засновниця і гол. редакторка журналу "Я сам/сама" Тетяна Кондратенко (дякую за фото), книгознавиця, канд. істор. наук Наталя Марченко, генеральна директорка Національної бібліотеки України для дітей, канд. культурології Алла Гордієнко, вчитель-методист Скандинавської гімназії Олена Семенюк, директор Київської школи Монтессорі Нової епохи, доцентка Вікторія Щербина, а також співачка, диригентка, педагог, науковиця, волонтерка Lesya Korolyk ( Україна-Італія).Дякую бібліотекарям столиці, вчителям, поетам, прозаїкам, які завітали і долучились до нашого діалогу. Слава Україні! Слава Нації! Слава ЗСУ!"

На захід були запрошені працівники бібліотеки "Деміївська".

понеділок, 8 січня 2024 р.

З піснею у серці

Петро Андрійчук
7 січня 2024 року відбулося перше засідання Клубу Цікавих Зустрічей Миколи Рудакова. У цей день гостем Клубу був Петро АНДРІЙЧУК - голова Національної всеукраїнської музичної спілки.
Петро́ Олекса́ндрович Андрійчук — український музикант, диригент, композитор.  Народився 17 січня 1958 року в м. Борщів Тернопільської області.  Член НСЖУ (2000). Заслужений працівник культури України (1992). Професор (1999).
Художній керівник Заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України "Дарничанка".
Автор друкованих статей, підручників, нотних видань. Упорядник та музичний редактор ряду музичних видань (у співавторстві з В. Якимчуком) репертуарно-методичних збірок «Співає народний хор» та «Співає «Дарничанка». Упорядник і музичний редактор збірки пісень «Дорога до мами», куди ввійшли твори на слова тернопільських поетів Василя Дерія, Ганни Костів-Гуски та інших.
Говорили про музику, про її значення у житті. Навіть сьогодні - під час кровавої війни рашистів проти Україїни. Про позитивний вплив на здоров'я людини народного хорового співу. Про те, як передати цю любов до пісні наступним поколінням... Заспівали разом. Це був своєрідний майстер-клас висого гатунку від Митця, Людини, Громадянина Петра АНДРІЙЧУКА. Шедевральні відповіді на цікаві запитання учасників нашого клубу. Незабутнє спілкування...
Традиційний подарунок своїх книг для бібліотеки "Деміївська". (Текст Миколи Рудакова)