Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

вівторок, 30 червня 2020 р.

14 столиць України (За історичною хронологією Миколи Вінграновського)

Микола Вінграновський

Уся друга половина ХХ століття в мистецтві минула під девізом синтезу мистецтв. Пошуком універсальної мови кіно і літератури, живопису та музики тощо займалися художники по всьому світу. Однак лише обраним вдавалося не просто штучно об'єднати різні види мистецтва, а й знайти в цьому поєднані нову мову. Одним із останніх, власне і був письменник-кінематографіст Микола Вінграновський.

     Останній період творчості Миколи Вінграновського був присвячений історії України. У 1990 році опублікували його роман "Наливайко", а в 1997 - історичний нарис "Чотирнадцять столиць України". Ілюстрацією до останніх стали три документальні телефільми, присвячені козацьким столицям, зняті в 1993 році: "Чигирин - столиця гетьмана Богдана Хмельницького", "Батурин - столиця гетьмана Івана Мазепи", "Галич - столиця Данила Галицького".
Пропонуємо до вашої уваги перелік столиць України за класифікацією 
Миколи Вінграновського детальніше

пʼятниця, 26 червня 2020 р.

Ти - громадянин України!

28 червня - День Конституції України
Конституція України - основний закон держави України, ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й  сесії Верховної Ради України 2-го скликання. Конституція України набула чинності з дня її ухвалення. На пам'ять про ухвалення Конституції в Україні щорічно відзначають державне свято - День Конституції України.
   Громадянство - це стійкий, юридично визначений зв'язок особи з державою, який породжує їхні взаємні права та обов'язки. Право на громадянство - одне з найважливіших прав людини. Воно зафіксоване в Конституції України та міжнародних документах.
   Громадянин - це особа, яка має постійний правовий зв'язок із державою. Також існують поняття "апатриди" та "біпатриди", які пов'язані з громадянством. Біпатриди - це особи, які мають декілька громадянств. Апатриди - це особи без громадянства.
   Питання громадянства в Україні регулюються Конституцією України (ст.4), Законом України "Про громадянство України", міжнародними договорами України тощо. Громадянство України базується на принципі єдиного громадянства.
   Документами, що підтверджують громадянство України, є: паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; тимчасове посвідчення громадянина України; дипломатичний паспорт; службовий паспорт; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну (ст. 5 Закону України "Про громадянство України").
Джерело: Білоус, О. Людина і держава/Олександр Білоус// Історія України. - 2019. - №10. - с. 3-5.

четвер, 18 червня 2020 р.

День скорботної пам'яті

                                                        "Світе мій, чому любов до свого народу є націоналізм?
В чім його злочин?
Які нелюди придумали отеє от знущання над життям людським?"
Олександр Довженко "Щоденник"
22 червня - День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни
   Відзначається щорічно у день початку  німецько-радянської війни, яка забрала життя кожного п'ятого українця. Мільйони українців зі зброєю у руках боролися з нацизмом упродовж усієї війни. Україна дала Червоній армії 7 командуючих фронтами і арміями, 200 генералів, понад 6 млн. солдатів, сержантів і офіцерів.
   Протягом Другої світової війни бойові дії двічі прокотилися усією територією України. Харків, одне з найбільших міст України, переходило з рук у руки чотири рази. У результаті бойових дій в Україні було зруйновано понад 700 міст і містечок, десятки тисяч сіл. Київ знищено на 85%, Харків - на 70%, великої розрухи зазнали Дніпропетровськ (суч. Дніпро), Запоріжжя, Полтава, повністю знищено Тернопіль, Було зруйновано 2 млн. будинків, унаслідок чого понад 10 млн. людей залишилися без даху над головою.
Визнання внеску українців у перемогу над нацизмом стало включення України до складу держав - засновниць ООН.
Джерело: Україна в Другій світовій війні. - Київ: Український інститут національної пам'яті, 2015. - 28с., іл.

вівторок, 16 червня 2020 р.

Як не проспати своє життя

"Гел Елрод - геній, а книжка його чарівна. Як часто казав мій багатий тато: "Я завжди можу заробити ще один долар, але не можу купити ще один день". Якщо ви хочете проживати кожен день сповна, прочитайте "Чудовий ранок"
Роберт Кійосакі, бізнесмен, 
автор бестселера "Багатий тато, бідний тато"

"Чудовий ранок. Як не проспати життя" - світовий бестселер, який отримав понад півтори тисячі п'ятизіркових відгуків на Amazon від читачів з усього світу.
Ми звикли ділити людей на дві категорії - "жайворонків" та "сов". Але Гел Елрод переконаний в іншому. За допомогою методу "Чудовий ранок" кожен зможе не лише прокидатися вдосвіта без надмірних зусиль, а й встигати значно більше, ніж міг до того. Метод дуже допоміг десяткам тисяч людей у всьому світі.
Із книжки ви дізнаєтеся, як перша година дня визначає ваш успіх. Вона допоможе вам знизити рівень стресу, підвищити продуктивність, поліпшити загальний стан здоров'я та нарешті почати жити так, як ви завжди мріяли.
Гел Елрод - американський бізнесмен, коуч та автор кількох світових бестселерів. У 20 років потрапив в автомобільну аварію, де зламав 11 кісток і впав в кому. Лікарі казали, що він навряд колись зможе ходити, однак згодом Гелу вдалося навіть пробігти ультрамарафон. Сьогодні Елрод виступає з промовами по всьому світу, веде подкаст "Досягни своїх цілей".

четвер, 11 червня 2020 р.

Міф Одеси

"Одеса  місто європейське - 
ось чому російських книг тут немає"
О.Пушкін. З листа до П.Вяземського 4.11.1823

Одеса - назва не лише міста, а й міфу. Назва, яка викликає різні сподівання й уявлення, започатковані в літературі, кіномистецтві, театрі. Темою цієї книги є внесок літератури двадцятого століття в побудову міфу про Одесу.  Місто подарувало людям талановитих літераторів, які, в свою чергу, дарують світові Одесу. Унікальні образи міста постають з текстів І. Буніна, К. Паустовського, І. Бабеля, І. Ільфа і Є. Петрова, В. Катаєва та Ю. Олеші, які майстерно об'єднав та представив читачеві нідерландський письменник Ян Пауль Гінріхс.
Ян Пауль Гінріхс - нідерландський славіст. Автор численних монографій про слов'янську літературу та про історію славістики англійською, німецькою і нідерландською мовами. Українською мовою також вийшов переклад його книги Lemberg - Lwow - Львів: фатальне місто (Київ, 2010).
Джерело: Гінріхс Я. П. Міф Одеси/ Ян Пауль Гінріхс. - Київ: ДУХ І ЛІТЕРА, 2011.

пʼятниця, 5 червня 2020 р.

День в історії. Постаті


Володимир Євтушевський
7 червня 1941 року в м. Дніпродзержинську (суч. Кам'янське)  Дніпропетровської області - славному Січеславському краї - народився український художник, член Національної спілки художників України Володимир Якович Євтушевський. Закінчив Дніпродзержинський металургійний технікум і Київський художній інститут. Володимир Євтушевський виконав ряд робіт в Україні та Росії, пов'язаних з архітектурою, як художник-монументаліст у різних матеріалах і техніках (мозаїка, розпис темперою, вітраж, карбування, різьблення по дереву, гобелени. Живописні та графічні роботи Володимира Євтушевського перебувають у 14 музеях, картинних галереях України, Канади, Росії, США, у приватних колекціях в Україні, Австралії, Англії, Іспанії, Канаді, Польщі, США, Тунісі, Франції, Швеції.
Казак Черноус
   Багато років працював в оригінальному, лише йому притаманному стилі, поєднуючи реалістичні елементи зображення з абстраговано-декоративними, чим і досягав мети образно-символічних композицій, що надавало його творам особливої філософської глибини та оптимізму.
   Історія України, герої її визвольних змагань, сучасність незалежної держави і чудові пейзажі рідної землі - усе знайшло мистецьке відображення у творчості художника Євтушевського.
   Своїми вчителями вважав все людство, природу Землі (тваринний і рослинний світ) і безмір Всесвіту. Вважав себе літописцем часу, особливо - конкретних особистостей. Свою любов до України, до людей, власне бачення та розуміння життя, своє ставлення до навколишнього середовища відтворив у формах, лініях, кольорах. 
Помер Володимир Якович Євтушевський 8 червня 2010 року в Києві.
Джерело: Рудаков, М. Автографи майстрів/ Микола Рудаков. - Київ: МДФ "Українська хата", 2005. - с.39-40.

четвер, 4 червня 2020 р.

Як сказати "Ні"

"Найбільший секрет, відомий усьму світові, полягає в тому, що більшість із нас кажуть Так, коли насправді хочуть сказати Ні... Білл Юрі щедро забезпечує нас розумінням і методиками, які допоможуть позбутися цієї хвороби та прийти до взаємовигідних рішень. Це мудра й потужна книжка"  Джон Нейсбіт
"Те, чи кажемо ми Ні та як це робимо, визначає якість нашого життя", - стверджує Вільям Юрі, фахівець у царині переговорів і автор бестселерів про вміння домовлятися. На сторінках цієї книжки він розповідає про особливе - позитивне Ні, яке допомагає захистити себе та свої інтереси й водночас зберегти гарні стосунки з другою стороною. У "Силі позитивного "Ні" увагу зосереджено на вашій позиції, на навчанні того, як задекларувати свої інтереси та відстояти їх. Оскілько логічно починати з самих себе. І тоді -  політичні переговори, ведення бізнесу, суспільні справи, спілкування з рідними - мистецтво позитивного Ні гарантує успіх в усьому!
Джерело: Юрі, В. Сила позитивного Ні: як сказати "ні", але зберегти угоду і стосунки/ Вільям Юрі. - Київ: КНИГОЛАВ, 2017.

вівторок, 2 червня 2020 р.

Вважаємо, що Вам це буде цікаво

Шкодуємо щодо прийнятих рішень, бажаємо повернути час назад і виправити ситуацію, а все тільки тому, що не змогли стримати емоцій.
"Тривалість емоції може становити від частки 
секунди до декількох хвилин."
Емоції - частина людини, їх розуміння приводить до пізнання і прийняття себе та вміння будувати взаємини з оточенням. На жаль, наша ментальність не охоплює такого поняття, як емоційний інтелект, хоча світові практики демонструють, як ця компетентність допомагає формувати здорове суспільство. Саме тому, багато свого часу батькам необхідно приділяти саме емоційному вихованню дітей.

Як збагатити свої знання про емоційний інтелект?  Відповідь: з пошуку літератури, яку Ви зможете прочитати в нашій бібліотеці.


Сігел, Д. Секрети мозку. 12 стратегій розвитку дитини / Деніел Сігел, Тіна Брайсон; пер. з англ. Ірини Борщ. - Київ: Наш формат, 2017.

У книжці подано 12 стратегій розвитку мозку дитини. Вона допоможе зрозуміти і пояснити дітям, як працює мозок, навчитися контролювати свої емоції.




Гоулман, Д. Емоційний інтелект/ Деніел Гоулман;[пер. з англ. С.-Л. Гумецької] - Харків: Віват, 2019.

Книжка розповість про емоційний інтелект, чому так важливо про нього знати і як його використовувати для поліпшення власної ефективності.

Джерело: Максимович, М. Керування почуттями// Дитячий садок. - 2020. - №1. - с.22-25.