Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

четвер, 31 жовтня 2024 р.

31 жовтня - Міжнародний день Чорного моря

Нагодою для становлення Міжнародного дня Чорного моря стало те, що 31 жовтня 1996 року урядові організації Болгарії, Румунії, Росії, Туреччини,  Грузії та України підписали «Стратегічний план дій із відновлення та захисту Чорного моря». Необхідність в такому документі виникла у зв'язку з небезпекою руйнування унікальних природних комплексів водної території. Тоді ж було вирішено зробити 31 жовтня Міжнародним днем Чорного моря (З Вікіпедії).
       "Чорне море - українське море! Твої хвилі співали й співатимуть вічні гімни лише українській славі! Україна й ти, ти й Україна. Ви одно! Ви нерозривні"
У збірці статей і споминів видатного українського морського офіцера Святослава Шрамченка, укладеній за матеріалами малодоступних нині газет і журналів, читачі знайдуть відповіді на запитання про витоки ВМС України, українізацію російського імперського флоту 1917 р., ідею і реалізацію "Свята українського моря"...
Книгу рекомендуємо для широкого кола читачів, зацікавлених витоками формування новітніх військово-морських сил України за доби Української революції 1917-1921 років.

Шрамченко, С. Свято Українського Моря 29 квітня 1918 року : [збірка статей і споминів] / Святослав Шрамченко. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2018. - 96 с. : іл., портр. - (Звитяжці).

Многа літа Вам бажаємо!

 27 жовтня 2024 року відбулося чергове засідання Клубу цікавих зустрічей Миколи Рудакова. На цей раз учасники "Клубу" зібралися не для зустрічі з цікавими людьми, а щоб привітати з ювілеєм самого засновника "Клубу" - Миколу Івановича Рудакова.

На початку заходу ювіляр розповів про рідний край, де він народився, про своє дитинство, про роки юності та подальший життєвий шлях. А далі був концерт, у якому своїми виступами порадували ювіляра та всіх присутніх : народні артисти України Анатолій Демчук і Степан Савка, заслужений артист України Віктор Кавун, музикант, звукорежисер Андрій Бут, співачка, лауреат міжнародних конкурсів Влада Чайка, співачка, радіо- тележурналістка.Галина Ільєва, Петро Андрійчук - музикант, професор КНУКіМ, голова Національної всеукраїнської музичної спілки України.

Залишитися і змінювати: краудфандингова кампанія для майбутнього української молоді

 Проєкт “Шлях до успіху: твоє майбутнє в України” – не просто програма для старшокласників, це шанс для них знайти покликання та відкрити двері до можливостей, які чекають на них в Україні.

Проєкт спрямований на те, щоб підвищити обізнаність старшо- класників про сучасні професії, вимоги ринку праці та перспективи розвитку різних галузей. Завдяки тренінгам, підлітки зможуть виявити свої інтереси, таланти та сильні сторони, що сприятиме свідомому вибору професії. Наша мета – надихнути молодь на активний розвиток, самореалізацію та досягнення своїх цілей

Проєкт передбачає серію тематичних заходів:

  • Проведення SWOT-аналізу та кар’єрного треку (аналіз сильних сторін та схильності до видів діяльності ) 

  • Лекції від експертів з різних галузей про сучасні професії, вимоги та можливості ринку праці України.

  • Проведення тренінгів від кар'єрних консультантів з аналізу сильних сторін учасників і планування кар’єрного розвитку.

  • Зустрічі з представниками українського бізнесу та підприємцями, які розкажуть про власний шлях, поділяться історіями успіху та нададуть поради щодо побудови кар'єри.

неділя, 27 жовтня 2024 р.

З історії українського кіно

 24 жовтня 2024 року для  учнів 7-В класу ліцею № 241 "Голосіївський" відбулася бесіда "З історії українського кіно".

пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Петриківка - перлина України

 24 жовтня 2024 року для студентів 1 курсу факультету журналістики Національного університету біоресурсів і природокористування України відбулася бесіда "Петриківка - перлина України". Першокурсники зацікавлено прослухали інформацію про життєвий та творчий шлях лауреатки Шевченківської премії Марфи Ксенофонтівни Тимченко. 



четвер, 24 жовтня 2024 р.

З історії українського кіно

 24 жовтня 2024 року з  учнями 9-Б ліцею № 241 "Голосіївський" та студентами 1 курсу факультету журналістики Національного університету біоресурсів і природокористування  відбулася бесіда "З історії українського кіно".


середа, 23 жовтня 2024 р.

Станиславів, Станіслав, Івано-Франківськ...

Три імені одного міста, між якими не лише роки та десятиліття, а й долі людей. 

Ця  книга про одну мешканку Івано-Франківська з тих часів, коли він ще не був містом Франковим, про яскраву і неповторну Стефанію Мулярову.

"Як тільки Ви переступаєте поріг ресторації Мулярових, одразу потряпляєте в іншу епоху. Це не просто заклад харчування, це своєрідний музей Галицьких побуту і кулінарії минулого століття. Наша ресторація, а не ресторан, оселилася в будинку періоду Австро-Угорщини. І це не випадково. Тут свого часу мешкала видатна кулінарка Стефанія Мулярова. Будинок для себе і своєї родини в 1909 році звів заможний мешканець Станіслава (так колись називався Івано-Франківськ), місцевий адвокат Ісаак Гольдфельд. Його невістка, дружина старшого сина, Стефанія Мулярова прославилася на все місто своїми кулінарними здібностями. І наша ресторація Мулярових продовжує її славу".

У цій книзі є пристрасті, дуелі, упирі, втечі, таємні побачення та смаколики. Це смачні оповідання про те, яким було місто чи могло бути, якби... Про місто, яке, здається, ще пам'ятає кроки Стефанії та аромат її запашної випічки.
Нині у помешканні пані Мулярової діє ресторація, в якій готуються страви за її переписами.

Переписник пані Мулярової [Текст] : Ольга Деркачова, Ірина Фіщук. - Брустурів : Дискурсус, 2019. - 96 с.

вівторок, 22 жовтня 2024 р.

Руки милості

Благодійним фондом «Руки милості» за підтримки та фінансового сприяння міжнародних неурядових організацій «World vision» та «Aktion Deutschland Hilft» реалізується благодійний проект щодо підвищення життєстійкості постраждалих від війни українців шляхом надання послуг захисту, в рамках якого в різних областях України відкрито 6 денних центрів для дітей вразливих категорій, з них 2 - у м. Києві (по вулиці Левка Лук'яненка, 29 біля метро Мінська та по вулиці Деміївська, 13). 
Дані простори надають можливість кожній дитині віком від 6 до 17 років з числа соціально вразливих категорій (ВПО, СЖО, багатодітні малозабезпечені сім’ї, сім’ї військових тощо): 
• безкоштовно пройти освітньо-розважальну програму з 8 зустрічей у позашкільний час протягом місяця, а також за бажанням вільно відвідувати центр додатково ще один місяць, 
• веселі активності, майстер-класи, екскурсії, пікніки, 
• арт – терапія, рекреаційні заходи, 
• спілкування та можливість знайти нових друзів, 
• тренінги, групи підтримки для батьків. Програма передбачає залучення батьків (або одного з батьків) у двох тренінгах на тему “Позитивне батьківство” та у фінальний святковій зустрічі “Батьки + діти” наприкінці місяця. При потребі сім’ям та дітям будуть надаватись психологічні послуги. 

Про обов'язки використання державної мови в суспільному житті




понеділок, 21 жовтня 2024 р.

Як спілкуватися з людьми з інвалідністю

Головне – Людина, а не її інвалідність. Розмовляючи з людиною з інвалідністю, звертайтесь безпосередньо до неї, а не до супроводжуючої особи або перекладача жестової мови, який присутній при розмові.
  • Коли Ви знайомитеся з людиною з інвалідністю і хочете привітати її потиском руки, зробіть це невимушено. Якщо це людина з порушенням зору, слуху, протягніть руку для привітання перші та назвіть своє ім’я. 
  •  Коли Ви хочете запропонувати свою допомогу, запитайте спочатку чи вона потрібна. Не проявляйте жалість до людини (дитини) з інвалідністю в кріслі колісному, не кладіть їй руку на голову, плече, не звертайтесь зменшуваними іменами. Крісло колісне – це частина недоторканого простору людини. Спиратися на нього те ж, що і спиратися на саму людину. Розмовляючи з людиною, що користується кріслом колісним, намагайтесь розташуватися так, щоб її та Ваші очі були на одному рівні, тоді Вам буде простіше вести розмову. 
  •  Розмовляючи з людиною, яка має труднощі в спілкуванні, слухайте її уважно. Майте терпіння - чекайте доки людина закінчить фразу. Не виправляйте її та не намагайтесь пояснити щось замість неї. Якщо це потрібно, задавайте короткі запитання, які потребують коротких відповідей.
  • Розмовляючи з людиною з порушенням зору, обов’язково назвіть себе і тих людей, які прийшли з Вами. Якщо Ваша розмова проходить в групі, не забувайте пояснити до кого Ви в цей момент звертаєтесь. Озвучуйте все, що Ви пишете на дошці або показуєте на екрані. 
  •  Щоб звернути на себе увагу людини з порушенням слуху, помахайте рукою або доторкніться до неї. Говорячи з нею, дивіться їй прямо у вічі і говоріть чітко. Деякі люди читають по губах. Намагайтесь стояти так, щоб Вас було добре видно та щоб Вам нічого не заважало (чашка з кавою, їжа, папка і т.д.)

понеділок, 14 жовтня 2024 р.

Екскурс в історію українського кіно

 10 жовтня 2024 року в читальній залі бібліотеки відбулася бесіда для учнів 7-Д класу ліцею № 241 "Голосіївський".


неділя, 13 жовтня 2024 р.

Михайлу Максимовичу - 220 років

  
  Михайло Максимович - видатний український науковець, ординарний професор, енциклопедист, фольклорист, історик, філолог, етнограф,ботанік, полеміст, поет, архівознавець, природознавець і видавець Член Історичного товариства імені Нестора-Літописця   та впливового родинного клану козаків-аристократів Тимковських, основоположників вітчизняної ботаніки. Перший ректор  Імператорського університету Святого Володимира (в майбутньому —  КНУ імені Тараса Шевченка ). 

   На круглому столі, присвяченому Михайлу Максимовичу, виступили: Наталія Терес - кандидат історичних наук - доцент Київського національного університету ім. Т.  Шевченка, розповіла про присвоєння назви вулиці Михайла Максимовича у Голосіївському районі, ініціаторкою якого була саме вона. Провідний фахівець бібліотеки ім. Михайла Максимовича КНУ ім. Т. Г. Шевченка розповіла про фонди бібліотеки.

 Тетяна Скирда - головний бібліотекар Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого запросила на патріотичні заходи, які відбуваються в ній.

   Вадим Перегуда - педагог, історик, громадський діяч розповів про зміст альманаху “Пектораль”, який містить історичні розвідки, поезію та прозу авторів з усієї України.

   Олена Оганесян - організаторка та директорка музею Сергія Параджанова розповіла про наступні заходи.

   Євніка Линьова  - історикиня,  у минулому - викладачка КНУ представила цікаві факти з біографії Михайлі Максимовича, розповіла про “Клуб історичної книги”, який існував 30 років тому у НБУ ім. Ярослава Мудрого.

   Роман Кухарук - відомий письменний та поет, організатор літературного форуму, ведучий поетичного проєкту “Мистецькі зустрічі” запропонував організувати історичний клуб “Деміївський”.

   Ця ініциатива знайшла підтримку працівників та читачів бібліотеки, адже тут зібран величезний масив краєзнавчих матеріалів, з яким мають ознайомитись представники громади та міста.

   В Україні проводиться велика робота з визначення та затврдження національної ідентичності і бібліотеки мають взяти в ній гідну участь.





понеділок, 7 жовтня 2024 р.

Потребуєте підтримки? Ми поруч!

«Хочеться заховатися від усього світу», «Немає сил навіть на сльози», «боляче думати про майбутнє» – усі ці відчуття можуть бути знайомими багатьом в умовах, які доводиться проживати сьогодні.

Підтримка в такий час особливо важлива. І знайти її ви можете на https://poruch.me
Це онлайн та очні групи психологічної підтримки для підлітків та батьків, чиє звичне життя зламала війна. Психологи працюють для того, щоб досвід кожного та кожної не залишився непереборною травмою на все життя. За відгуками учасників проєкту – це саме та допомога, якої вони потребували.

четвер, 3 жовтня 2024 р.

Петриківський розпис - мистецький символ України

3 жовтня 2024 року до бібліотеки завітали здобувачі освіти груп П-13 та П-23 разом з майстрами виробничого навчання Оленою Нічіковою та Тетяною Оверчук Комунального закладу професійної (професійно-технічної) освіти "Київського професійного коледжу цивільного будівництва". Відбулися дуже приємні знайомства та цікава розповідь про творчість народної майстрині Петриківського розпису Марфи Тимченко, чиї роботи вже багато років прикрашають стіни бібліотеки.




Дякуємо за підтримку!

 Колектив бібліотеки "Деміївська" щиро дякує нашій постійній читачці і спонсорці Тетяні Кареліній за подаровані книжки для підлітків!


вівторок, 1 жовтня 2024 р.

Будні бібліотеки

В бібліотеці "Деміївська" завжди людно. Життя вирує, читачі залюбки приходять до нас і отримують потрібну літературу, кваліфіковану консультацію та доброзичливе ставлення до кожного користувача. І це відношення взаємне. Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек бібліотека отримала в дарунок від вдячних своїх друзів потрібну і корисну літературу. Дякуємо і завжди раді вас обслуговувати!