Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi
Сторінки
четвер, 30 липня 2020 р.
середа, 29 липня 2020 р.
вівторок, 28 липня 2020 р.
Книги для підлітків
"Напружений і щедрий на несподіванки трилер.
Захопливий. Переконливий. Динамічний.
Від книжки неможливо відірватися"
USA Today
Підліткова серія "Багряна королева" |
Вікторія Авеярд - молода американська письменниця і сценаристка. За першу частину однойменної серії "Багряна королева" Вікторія здобула відзнаку "Вибір користувачів Goodreads" у номінації "Автор-дебютант". "Багряна королева" - перша частина підліткової серії, друга - "Скляний меч". "Клітка короля" - третя книга цієї серії. Вищевказані книги вийшли українською мовою у видавництві "Наш формат".
пʼятниця, 24 липня 2020 р.
Подяка видавництву "Шкільний світ"
"Шкільний світ" - це 29 газет, 5 журналів та понад 150 книжок. Видавництво щодня трансформує свою креативність, знання та фантазію на сторінках своїх видань. Читання завжди буде модне, а "Шкільний світ" - в тренді освіти!
середа, 22 липня 2020 р.
30 років від дня підняття Національного прапору України в Києві
Підняття Національного прапора України біля будинку Київської міськради. 24 липня 1990 р. |
Тривалою було боротьба за утвердження національної символіки. Нелегко вона пробивала собі шлях до життя у Києві. Соціологічне дослідження, проведене у столиці напередодні цієї події, засвідчувало необізнаність і непоінформованість багатьох киян щодо правдивої української історії, про домінування страху перед системою, який насаджувався впродовж багатьох десятиліть. Водночас цей соціологічний замір демонстрував пробудження суспільства, суттєві зрушення у свідомості людей, тенденцію до поглиблення демократичних процесів.
24 липня 1990 року о 19.00 годині на будинку міської ради народних депутатів, згідно з прийнятим рішенням Київради, було піднято національний синьо-жовтий прапор, освячений у Софійському соборі. Київ став дев'ятим містом України серед обласних центрів, де було узаконено використання національної символіки.
Джерело: Ілюстрована історія Києва. - Київ: Фенікс, 2012. - с.335-336.
понеділок, 20 липня 2020 р.
30 років без Сергія Параджанова
Г. Якутович. Портрет кінорежисера С. Параджанова |
Сьогодні, 20 липня 2020 року, виповнюється 30 років, як відійшов у вічність геніальний український кінорежисер, народний артист УРСР
Сергій Йосипович Параджанов.
"Всі знають, що у мене три батьківщини. Я народився в Грузії, працював в Україні і збираюся вмирати у Вірменії".
"Прошу не ображатися на мене, бо для мене це - велика шана, що я жив на Україні, любив цю землю. І коли мене вислали з цієї землі, я залишив тут своє серце. Я горець, але любив степ, великий український степ".
"Я був українським режисером. Педагоги мої були великими українцями. Олександр Петрович Довженко..."
"Те, що є в мистецтві фанатичне захоплення етнографією, поезією, ритмами танців, архітектурою, пейзажами, горами, степом, - це і є мистецтво режисера вміти узагальнити і створити символ, образ. Я пишаюся, якщо це називається українським націоналізмом. Український націоналізм це не тільки розмовляти мовою і дитину віддавати в українську школу. Це формальності такі, зовнішні ознаки. Треба мати смак до істини, до Біблії, до української нації, яка має свою Біблію, свою розмову і свої думи... Це породжує генія, породжує патріота, який обороняє свою землю, тому що він її любить".
Джерело: Сергій Параджанов і Україна. Збірник статей і документів. - Київ: Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2015. - с.280-282.
Верба И. Георгий Якутович. Поиски. Работа. - Москва: Советский художник, 1970. - с.71.
пʼятниця, 17 липня 2020 р.
День в історії. Постаті
Олександр Васильович Палагін |
17 липня 1939 року в районному центрі Новоархангельськ Кіровоградської області народився український вчений у галузі інформатики та обчислювальної техніки, академік НАН України (2006), доктор технічних наук, професор, заступник директора Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова Олександр Васильович Палагін Вікіпедія
Коли Олександр був маленьким, сім'я переїхала до Києва, оселившись на околиці міста - Деміївці. У 1956 році із золотою медаллю закінчив деміївську залізничну школу № 2 (сьогодні це гімназія № 59 імені О. М. Бойченка). В її історію назавжди вписані імена всіх видатних особистостей - колишніх випускників, - якими пишається колектив учбового закладу. І перше, почесне місце займає Олександр Васильович Палагін.
В 1961 році Палагін став випускником Київського політехнічного інституту. По закінченні інституту почав працювати в Обчислювальному центрі АН УРСР (тепер Інститут кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України). Наукова і практична діяльність Палагіна О.В. пов’язана з розробкою теоретичних основ і практичних методів архітектурно-структурної організації універсальних і спеціалізованих комп’ютерних засобів та систем, інформатизації наукових досліджень, знання-орієнтованих інформаційних систем.
З його ім’ям пов’язано створення перших вітчизняних міні- та мікропроцесорів та ЕОМ, зокрема ЕОМ з гнучкою архітектурою, ефективних методів структурного синтезу керуючих автоматів. Спільно з підприємствами галузевих міністерств (НВО «Світлана», НВО ім. С.П.Корольова) створено сімейства мікроЕОМ: «Електроніка — С5», «Нейрон», СОУ тощо. Велику увагу було приділено вирішенню проблем масової комп’ютеризації промислових галузей та сфери наукових досліджень.
Олександр Васильович брав активну участь у формуванні Національної програми інформатизації, є постійним членом її Науково-технічної ради. Неодноразово був науковим керівником низки державних програм. У сферу його діяльності входить розробка науково-методичних основ побудови інтелектуальних інформаційних систем тощо.
О. В. Палагін неодноразово виступав із доповідями та читав лекції у Швеції, Нідерландах, Італії, Польщі, Угорщині та інших країнах.
Опублікував понад 500 наукових праць, зокрема 20 монографій. Є автором більш як 100 винаходів. За наукову, науково-організаційну та винахідницьку діяльність відзначений почесним званням "Заслужений винахідник УРСР", урядовими нагородами, державною, академічною та іншими преміями.
Олександр Васильович - різностороння особистість: досконало володіє англійською мовою, чудово грає на фортепіано і ... пише вірші. Друком вийшли три його книги: перша - книга спогадів "Взглядом из далека..." і дві збірки поезій.
"Я обращаюсь не к словам –
Они лишь мыслей оперенье.
А что напоминает вам
Вид увядающей сирени?
Отнюдь, мне чужда параллель
Со свойством времени жестоким,
Где сокрушающая цель
Всевластвует законам строгим.
Увы, начало и конец
Всему заказаны извечно:
И стуку пламенных сердец,
И нашей жизни скоротечной..."
А. Палагин "Ноктюрн увядающей сирени"
четвер, 16 липня 2020 р.
30 років з дня проголошення Декларації про державний суверенітет України
16 липня 1990 року Верховна Рада прийняла Декларацію про державний суверенітет України, яка проголошувала "верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах".
1988-1989рр. Демонстрації вулицями Києва за самостійність України |
У десяти статтях цього документа проголошувалося право української нації на самовизначення, окреслювалися принципи народовладдя, державної влади, громадянства УРСР, економічна самостійність, територіальна недоторканність республіки, визначався порядок гарантування її зовнішньої та внутрішньої безпеки, суб'єктність УРСР у міжнародних відносинах. Відносини УРСР з іншими радянськими республіками мали будуватися на основі договорів, укладених на принципах рівноправності, взаємодопомоги і невтручання у внутрішні справи.
Декларація була проголошена основою для нової Конституції, законів України, укладання міжнародних угод.
понеділок, 13 липня 2020 р.
Як робити менше, а встигати більше
"За двома зайцями поженешся - жодного не впіймаєш"
Народне прислів'я
Вам потрібно менше. Вам потрібно менше відволікатися, витрачати менше часу на другорядні речі, марнувати менше життєвих сил на неефективну роботу, давати менше невиконуваних обіцянок і брати на себе менше непідйомних зобов'язань. Водночас ви прагнете більшого. Більшої продуктивності, більших доходів і більшого задоволення від життя. Зараз вам здається, що цього неможливо досягти. Проте книжка одного з найвідоміших у світі підприємців Ґері Келлера та письменника й видавця Джея Папасана "Одна справа" покликана навчити вас зосереджуватися на найголовнішому й визначати такі пріоритети, які стовідсотково приведуть вас до неперевершених результатів.
Рецепт вашого успіху на диво простий - варто лише визначити одну справу, вашу справу, саме вона зробить вас щасливим у всіх сферах життя - робочій, особистій, сімейній і духовній.
четвер, 9 липня 2020 р.
Як перевиховати егоїстичну дитину (або її батьків)
"Ви читаєте цю книжку - а я її написала - тому, що існує сила, яка може позбавити наших дітей не лише уяви, енергії і наполегливості, а й здатності жити насиченим, повноцінним життям. Діти різного віку вважають, що мають невід'ємно право отримати найкраще без докладання будь-яких зусиль з їхнього боку, на задоволення батьками всіх їхніх забаганок і на вже готову дорогу до успіху. Діти переконані, що світ обертається навколо них. Егоцентричні діти стають егоцентричними дорослими, які поводяться по-дитячому, але забаганки в них більших масштабів".
Авторка цієї книжки пропонує рецепт, як побороти ці загрозливі риси й зупинити епідемію, навчити малечу поводитися відповідально та зважено, розвинути стійкий характер і зрештою виховати щасливих, упевнених у собі хлопчиків і дівчаток, які готові до дорослого життя і всього, що воно їм готує.
Позбавмо наших дітей егоцентричних ілюзій. Допоможімо їм уявити нові світи, стати відповідальними, а наполегливість використовувати для того, аби допомагати іншим, а не задовольняти власні забаганки. Тоді й тільки тоді наші діти розкриють свій потенціал і зможуть стати найкращими, не чекаючи на подарунки від світу.
Джерело: Макріді Е. Я! Я! Я! Як перевиховати егоїстичну дитину (або її батьків)/ Емі Макріді. - Київ: Наш формат, 2018. - 328с.
вівторок, 7 липня 2020 р.
Все про Крим
"Прекрасна эта земля, омытая одним из самых праздничных морей земного шара"
К. Паустовський
Сьогодні Крим - це тимчасово окупована українська територія. І з різних причин не всі ми маємо можливість знову насолодитися чудовими краєвидами нашого півострова. Тому пропонуємо Вам здійснити книжкову подорож, прочитавши 10 цікавих книг, які знаходяться у фонді нашої бібліотеки і які задовольнять ваші різноманітні смаки.
Авторський колектив книги складається з учених-істориків і сходознавців. Вони зробили спробу відповісти на актуальні, з їхнього погляду, запитання не лише щодо маловідомих або призабутих, а і стосовно добре знаних сторінок багатовікової історії Криму та народів, які його населяли з найдавніших часів. Популярне за жанром і формою, видання водночас має науковий характер. Крім деяких загальновідомих фактів, традиційних оцінок та інтерпретацій, наводяться й цілком новаторські спостереження, оригінальні авторські думки, погляди й підходи, а також - подеколи несподівані висновки і прогнози.
Таємничі міста і фортеці в горах Південно-Західного Криму здавна хвилюють уяву мандрівників. Край, відомий розповідачам еллінських міфів під іменем "Таврика", перетворився у середні віки у густонаселену країну, яку називали "Готія", "Дорос". Монастирі, фортеці і "печерні міста" заповнили мальовничі схили і гірські плато. Автор розповідає про народи, що жили тут з давніх часів, їхню історію і культуру, яка поєднувала місцеві традиції з традиціями і звичаями багатьох народів, що проходили це "перехрестя культур". Автор запрошує читачів у Бахчисарай, звідкіля пропонує здійснити екскурсії по гірському Криму. Захоплююча розповідь зберігає наукову точність, але не збивається на сухий стиль підручника.
В доступній для читачів формі викладається історія первісних племен стародавніх греків, римлян, таврів, скифів, сарматів, готів та інших народов, які в різні часи населяли наш півострів.
Сонячний півострів, - так називають Крим, - цей дійсно дивовижний куточок нашої країни. Це й курорт, й унікальна природа, й багатюща історія. Показати неповторність кримської землі і поставили своєю ціллю автори альбому, в якому розміщено біля 200 кольорових фотографій.
Екзотичні пейзажі Південного берега й суворі скелі горного Криму, залиті сонцем вулиці й безмовний морок печер, руїни древніх міст і прохолода морських глибин - все це презентовано на сторінках цього анотованого видання.
Книга "Кам'яний літопис Севастополя" історика В. Шавшина розповідає про численні пам'ятники - складова частину історико-культурної спадщини Севастополя. Це історичний погляд небайдужої людини що присвятила багато років вивченню та збереженню пам'ятників історії та культури.
"Оповідання з історії Криму" в доступній формі розповідають про історичне минуле півострова. Книга містить великий фактичний матеріал, підкріплений легендами, переказами, багаточисленними ілюстраціями, картами. Багато уваги приділено опису побуту і традицій народів, що населяли Крим.
У книзі із залученням великого документального матеріалу розповідається про спільну історичну долю Криму й України. Зокрема, звертається увага на українську більшість півострова в період Кримського ханства, на включення Криму до українського народногосподарського організму вже з кінця 18 ст. Детально аналізується перебіг подій, пов'язаних з процесом об'єднання Криму з Україною в 1918 р. і передання півострова УРСР в 1954 році.
В книгу увійшли широко відомі легенди, що дозволяють читачеві краще ознайомитися з багаточисленними пам'ятниками матеріальної, духовної культури, історією і природою Криму. Збірник ілюстрований малюнками і фотознімками прикметних місць, про які говориться у легендах.
У книжці висвітлено історичні передумови, економічні підоснови, внутрішні та зовнішні ричини формування кримського вузла, а також окреслено можливі сценарії його розв'язання. Показано, що цинізм подій так званої "кримської весни" спричинив неочікуванийдля правлячих кіл Росії ефект. Україна тимчасово втратила Крим, однак Росія назавжди втратила Україну та українців.
Анексія Криму, яка викликала найбільшу політичну кризу в Європі з часів Другої світової війни, зумовила й небачений розквіт політичної міфології. З 2014 року з безлічі окремих міфів і сфальсифікованих фактів на світ з'явився так званий міф про "КримНаш", що мав на меті виправдати в очах світу агресивну політику РФ. Невже Крим - споконвічно російська земля? Чи правда, що кримські татари - геть усі зрадники? Чи дійсно півострів став частиною України незаконно? І чи дійсно всі кримчани як один проголосували на референдумі за приєднання до Росії? Відповідям на такі запитання й присвячена ця книга.
Вищевказані книги знаходяться у книжковому фонді нашої бібліотеки.
понеділок, 6 липня 2020 р.
Техніка і загроза майбутнього безробіття
"Чому б тоді не дати робітникам замість лопат ложки?"
Ця ремарка нобелівського лауреата Мілтона Фрідмана відображає скептицизм економістів щодо побоювань, що в перспективі машини знищать робочі місця й призведуть до тривалого безробіття. З історичного погляду цей скептицизм, схоже, небезпідставний.
Інформаційні технології - це дійсно технології загального призначення, і їхній вплив даватиметься взнаки повсюдно. Фактично кожна з нині існуючих галузей неминуче ставатиме менш трудомісткою з тим, як нові технології вплітатимуться в бізнес-моделі, - і ця переміна може статися доволі швидко.
У Кремнієвій долині фразу "дестабілізуючі технології" вживають легко і невимушено. Ніхто не ставить під сумнів здатність технології спустошити цілі галузі промисловості й докорінно змінити конкретні сектори економіки та ринку робочої сили.
У книжці футуролога з Массачусетського технологічного інституту Мартіна Форда йдеться про штучний інтелект і робототехніку, чиї можливості вже перевершують всяку уяву, руйнують стереотипи і конкурують з людським мозком. Автор скурупульозно досліджує технологічні інновації і моделює недалеке майбутнє, коли машини замінять людей і заживуть своїм життям.
Ця книжка похитне віру читачів у абсолютну доцільність роботизації і спонукає задуматися над майбутнім людства.
пʼятниця, 3 липня 2020 р.
середа, 1 липня 2020 р.
Бойове мистецтво українських характерників
"Для того щоб налякати ворога, запорожці нерідко самі поширювали про свою силу й непереможність неймовірні чутки, змушуючи й інших вірити в це. Казали, наприклад, що серед них завжди були так звані "характерники", котрих ні вода, ні шабля, ні звичайна куля, крім срібної, не брали. Такі "характерники" могли відмикати замки без ключів, плавати човном по підлозі, як по морських хвилях, переправлятися через ріки на повстині чи рогожі, брати голими руками розпечені ядра, бачити на кілька верстов навколо себе за допомогою особливих "варцадел", жити на дні ріки, залазити й вилазити з міцно зав'язаних чи навіть зашитих мішків, "перекидатися" на котів, перетворювати людей на кущі, вершників на птахів, залазити у звичайне відро й пливти в ньому під водою сотні і тисячі верстов"
Дмитро Яворницький "Історія запорізьких козаків"
Будь-який народ половину своїх життєвих сил, енергії та історичного часу витрачав на війни, на відвойовування свого права існувати на своїй землі, на захист своїх родичів та майна. Не винятком були і козаки. І серед цього козацького войовничого люду нація породила козаків-волхвів, козаків-філософів, безстрашних воїнів, котрих називали характерниками.
КРІР, ХАРАКТЕРНИК. Дивовижні слова дивного походження. Бойове мистецтво характерників - незбагненне мистецтво, осягнути звичайним розумом його неможливо.
КРІР, ХАРАКТЕРНИК. Дивовижні слова дивного походження. Бойове мистецтво характерників - незбагненне мистецтво, осягнути звичайним розумом його неможливо.
Ця книга є посібником з психофізичної підготовки воїна, лицаря, характерника. Розрахована на духовно підготовлену та національно спрямовану особу.
Запрошуємо Вас почитати цю книгу в нашій бібліотеці. Наголошуємо на тому, що серед публічних бібліотек міста книга є тільки у фонді бібліотеки "Деміївська".
Джерело: Яворницький, Д. Історія запорізьких козаків : у 3 т. Т. 1/ Д.І. Яворницький. - Львів: Світ, 1990. - с.176.
Кондратьєв, А. КРІР. Бойове мистецтво українських характерників/ Анатолій Кондратьєв, Сергій Горелишев. - Київ: Схід- захід, 2009. - 478с.
Запрошуємо Вас почитати цю книгу в нашій бібліотеці. Наголошуємо на тому, що серед публічних бібліотек міста книга є тільки у фонді бібліотеки "Деміївська".
Джерело: Яворницький, Д. Історія запорізьких козаків : у 3 т. Т. 1/ Д.І. Яворницький. - Львів: Світ, 1990. - с.176.
Кондратьєв, А. КРІР. Бойове мистецтво українських характерників/ Анатолій Кондратьєв, Сергій Горелишев. - Київ: Схід- захід, 2009. - 478с.
Підписатися на:
Дописи (Atom)