Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

середа, 31 серпня 2016 р.

Рушник у народному побуті

                                                                   І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала
                                                              І рушник вишиваний на щастя, на долю дала.
                                                                                  А. Малишко "Пісня про рушник"                      

Рушник супроводжує людину протягом усього її життя. Він є і оберегом, і молитвою, і засобом спілкування з предками.
Ними благословляли на щасливу долю новонароджену дитину на хрестинах. Рушниками пов'язували перед весіллям сватів молодого. На весіллі перев'язували руки молодим, які ставали на рушничок щастя. Коли помирала людина, на довгих шматках тканини опускали труну в землю. Рушником обв'язували хрест як символ пам'яті про людину. Дорогих людей українці зустрічали хлібом-сіллю на рушникові. Його брали з собою в далеку дорогу, коли йшли з рідної хати.

На абонементі представлена виставка українських рушників та серветок західних областей України з приватної колекції Стефанії Кордівської.


Літературно-вишивальне спілкування: підсумки літа



Впродовж літа тривало Літературно-вишивальне спілкування на Деміївці, яке поєднує культуру читання, знайомство з книгою та традиційним українським вишиванням.

Вишивка як ознака національної ідентифікації українців присутня в одязі, в оздобленні інтер'єру, зокрема, зали абонементу бібліотеки, де нині експонується виставка вишитих виробів.... бібліотекаря! 

В передмові до 5-го видання "Українських узорів" (1927) Ольга Петрівна Драгоманова-Косач (Олена Пчілка) звертається до свої читачів (орфорграфія та пунктуація збережені):

"Потреба в таких зразках, чисто народніх українських -- велика, бо й зразки вишиванок, так само як твори народнього слова, або пісні, можуть псуватися, калічитись. До сього псування чимало прилучилися, призвели, ті "премії", мальовані листочки з визирунками, що ними обгортають, наприклад, брусочки мила, то-що. Такі зразки стилю спотвореного, з тим неподобним зуб'ям, та ляпаними здоровими квітами, (трояндами, "рожами"), можна побачити вже не тільки на вишиванках у городянок, (на рушниках, на сорочках), а й на вишиванках селянських; (иноді такі визирунки йшли й з "модних журналів").
Бажано, щоб наші вишиванки зоставалися при своїй давній, властивій їм, красі. Українські вишиванки придбали собі добру славу не тільки по-за селами в наших краях, а й по чужих країнах -- продаються в таких світових осередках, як Берлін, Париж, Лондон, або й в Америці.
Зразки вишиванок українських давно звернули на себе увагу й людей учених, бо й на таких зразках народнього мистецтва, як зразки всякого оздоблення одежі, то-що, можна побачити зв'язок мистецтва одного народу з иншими, з його освітою й творчістю; а це становить цілу історію освітніх зв'язків, -- та показує при тім і особливості, властиві окремому народові в його мистецтві..."

Вплив книги та бібліотеки на формування національної свідомості очевидний. Тож демонструємо вишите в бібліотеці впродовж літа за конкретними книгами і з розумінням справи. Долучайтесь до наших наступних заходів, в бібліотеці завжди цікаво!

вівторок, 30 серпня 2016 р.

З Днем незалежності, Україно!


              У рамках проекту "Бібліотека запрошує до знайомства" у вітринному просторі бібліотеки презентована фотовиставка наших користувачів "Усе моє, все зветься Україна". На виставці представлені фотографії нашої рідної країни: природа, люди, події.
                   На абонементі для читачів бібліотеки розгорнута книжкова виставка                                                    "Ти будеш жити Україно, країно щастя і добра!".
               У читальній залі до цієї видатної події представлена книжкова виставка                                                                        "Україно моя, Україно..."

неділя, 28 серпня 2016 р.

Літературно-вишивальне спілкування на Деміївці

З Днем Незалежності, Україно!

Кожного дня кожен з нас на своєму місці робить Україну трішки сильнішою, трішки кращою, трішки красивішою. І тільки там, де кожен з нас робить свою справу найкраще, росте і розвивається наша держава.

Бібліотечно-вишивальна спільнота, колектив бібліотеки "Деміївська" та користувачі -- друзі бібліотеки вітають з 25-тою річницею Незалежності! І запрошуємо читати, вишивати, виражати себе українцем через мову, вишитий одяг і знання історії та постатей синів і дочок України, які формували її незалежність роки і століття...


Наступні 25 років Незалежності -- виключно наша робота, творчість і натхнення. Працюємо далі.

четвер, 18 серпня 2016 р.

Прийшло свято в гості...

                                                                           "Серпень з вереснем стискають один одному правиці"                                                                                                                                   М.Рильський
           В Україні відзначають три свята Спаса : Перший Спас (медовий) - 14 серпня, Другий Спас (яблучний) - 19 серпня і Третій Спас (хлібний) - 29 серпня.
                Перше свято запроваджене на честь вшанування Хреста, на якому був розп'ятий Ісус Христос. Друге свято відзначають на спомин про той час, коли Ісус Христос молився на горі з трьома апостолами. Третім святом вшановують образ Спасителя, який, за переказом, з'явився, коли Господь витерся складеним вчетверо полотном.
                 На Маковія святять мак, васильки, чорнобривці.
          До свят на абонементі розгорнута виставка-експозиція "Від Маковея до Спаса".
Читачі бібліотеки біля виставки

вівторок, 16 серпня 2016 р.

Молодь: погляд на сьогодення


                    До Міжнародного дня молоді, який відзначається щорічно 12 серпня, у бібліотеці розгорнута книжкова виставка "Молодь: погляд на сьогодення". На виставці представлені документи і матеріали з питань державної молодіжної політики в Україні, а також література для розширення можливостей для здобуття освіти, поради з працевлаштування та зменшення безробіття серед молоді.

пʼятниця, 12 серпня 2016 р.

Літературно-вишивальне спілкування на Деміївці

 В понеділок, 8 серпня, в рамках Літературно-вишивального спілкування на Деміївці в бібліотеці знову вишивали за Пчілкою, згадували Франкові дати та рядки, зокрема з Поеми про білу сорочку:

...В сні їй ангел божий показався
І промовив ось якеє слово:
«Юліано, не протився мужу,
Та поший йому сорочку білу,
Хай усе її на собі носить:
Доки будеш ти для нього вірна,
Доти буде та сорочка біла».
Юліана супокійна стала,
Прийнялася ту сорочку шити,
А пошивши, мужеві приносить
І словами любо промовляє:
«Олександре, господарю милий,
Їдь із богом, де бог тебе кличе!
Я тут буду за тебе молиться,
Буду вірно тебе дожидати.
А отсе тобі сорочка біла,
Щоб її носив ти у поході.
Поки буде ся сорочка біла,
Поти буду я для тебе вірна»...


Колектив бібліотеки та користувачів запрошено на відкриття постійної експозиції "Іван Франко і Київ" в Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького.

Від бібліотеки "Деміївська" вишивальниці отримали в подарунок старі видання з вишивки, які приносять читачі, але які вже є у фондах бібліотеки.

понеділок, 8 серпня 2016 р.

" У золотих променях творчості"

     Ось під таким заголовком можна знайти в публікаціях список творів українських письменників.
    Та хіба лише сто?!
    Шедевр - зразковий витвір, що є найвищим досягненням мистецтва, майстерності. 

   В українській літературі таких творів можна нарахувати значно більше
      
   Ознайомитись з шедеврами української літератури та прочитати їх запрошуємо до нашої бібліотеки.
   
              Для Вас на абонементі   розгорнута виставка        "У золотих променях творчості"



Читайте українською, читайте українське!