Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi
Сторінки
пʼятниця, 31 грудня 2021 р.
вівторок, 28 грудня 2021 р.
Моє покликання
"Ідея вгору знову лине,
В руках тримаючи свій стяг"
П'єр-Жан Беранже
26 грудня 2021 року в читальній залі бібліотеки відбувся літературно-музичний вечір "Моє покликання" за мотивами лірики та пісень П'єр-Жана Беранже. Чудовий сценарій цієї літературно-музичної композиції написав Микола Чернявський. Захід був присвячений 98-річчю від дня народження Майї Марківни Потапової та 58-річчю від дня заснування Клубу любителів літератури та мистецтв "Екслібрис".
Вірші П.-Ж. Беранже читали Наталія Висоцька та Євген Черняхівський. Пісні на вірші поета пролунали у виконанні Миколи Чернявського.
середа, 22 грудня 2021 р.
На Миколи у Миколи...
Яскраво привітав іменинників з Днем Святого Миколая ансамбль "Калинові наспіви" (керівник Сергій Шматок).
Неповторними були виступи : народної артистки України Лідії Михайленко, заслуженого артиста України Віктора Кавуна, заслуженого діяча мистецтв України Василя Довжика, заслужених працівників культури України Петра Андрійчука та Григорія Гребініченка, композиторки Олени Лис. Приємне враження справив виступ юної співачки Дарини Комаровської.
Красиві музичні етюди на вірменському дудуку продемонстрував музикант Сергій Шматок.
Музичне і звукове оформлення вечора - Андрій Бут. (Текст Миколи Рудакова)
Пропонуємо переглянути музичні виступи гостей :
вівторок, 21 грудня 2021 р.
Таланти твої, Україно!
18 грудня 2021 року в читальній залі бібліотеки відбувся концерт вокальної музики. Перегляд: https://fb.watch/a1KsWoccJy/
пʼятниця, 10 грудня 2021 р.
четвер, 9 грудня 2021 р.
середа, 8 грудня 2021 р.
Патріотизм як цінність
Виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції нині визнано проблемами загальнодержавного масштабу.
Національне-патріотичне виховання є складовою частиною загального виховного процесу нового покоління, головною метою якого є набуття молодими громадянами соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків.
8 грудня 2021. На заході в бібліотеці учні 9-Д і та 8-Д класів ліцею "Голосіївський" № 241.
вівторок, 7 грудня 2021 р.
7 грудня - День української хустки
Цей день покликаний об'єднати жінок різного фаху, віку та національності зі спільною метою зберігати та відновлювати українські традиції.
Флешмоб з нагоди свята.
понеділок, 6 грудня 2021 р.
Тож вшануймо в день святковий Всіх без винятку військових!
6 грудня 2021 року, в День Збройних Сил України, на зустріч з ветераном АТО, захисником Донецького аеропорту Русланом Боровиком прийшли учні ліцею "Голосіївський" № 241.
6-Б клас
6 грудня - День Збройних Сил України
"За нашу рідну Україну,
Що зберегли за всі віки -
Низький уклін і тричі "Слава"
Українські захисники!"
неділя, 5 грудня 2021 р.
5 грудня - День волонтера
Сьогодні Україна і світ відзначають Міжнародний день волонтера.
"Волонтери часто першими діють у кризові періоди, допомагаючи мільйонам вижити, незважаючи на ризики. Їхня робота підтримує нашу загальну людяність". Генеральний секретар Антоніо Гутеріш,
Сьогодні, 5 грудня, у приміщенні бібліотеки "Деміївська" громадський діяч Андрій Дащенко нагородив грамотою сім'ю українських волонтерів - Ірину та Анатолія Коломєєць.
пʼятниця, 3 грудня 2021 р.
Наша вежа
Руслан Боровик - фотохудожник, ветеран двох ротацій в Республіці Ірак. Ветеран війни на Сході країни. Молодший сержант-гранатометчик 90-го окремого десантного батальйону 95 та 81 десантних бригад. Захисник Донецького аеропорту в 2014-2015 роках. Під час штурму позицій противника на території донецького аеропорту отримав кульове поранення і контузії. Нагороджений багатьма медалями та орденами. Указом Президента України нагороджений орденом "За мужність" ІІІ ступеня та відзнакою Міністерства Оборони України "За військову доблесть".
четвер, 2 грудня 2021 р.
"Нам книга відкриває всі світи"
вівторок, 30 листопада 2021 р.
понеділок, 29 листопада 2021 р.
Прояви домашнього насильства
пʼятниця, 26 листопада 2021 р.
"Це було затемнення українського сонця..."
Трагедія голодомору 1932-1933 років у фольклорі України
Період із кінця 20-х - початку 30-х років ХХ ст. - один із найтрагічніших в історії українського народу. Фольклор про 1932-1933 роки - це насамперед відображена в народній пам'яті правда про голодомор, правда, яка потрібна українській державі, кожній людині ; вивчення тих явищ, які вплинули на мораль суспільства, на генофонд нації. Поетичний і прозовий фольклор несе в собі величезний матеріал для вивчення людської душі, психології людини в нелюдських умовах її існування.
Пропонуємо читачам ознайомитися з віршованими строфами, в яких відображаються картини голоду. Особливо трагічним постає дитяче голодування. Трагічне становище ні в чому не винних дітей болить батькам якнайбільше.
"Батько в созі, мати в созі, Діти пухнуть по дорозі - Нема хліба, нема сала, Контрибуція забрала"
Народнопоетичні зразки різних жанрів називають макорженики (маторженики), приготовлені із, здавалось би, найнеймовірніших компонентів, зовсім не придатних для споживання, але за обставин голоду які стають стравою : "Мишей мелють і товчуть - макорженики печуть". Народна пам'ять засвідчила у віршованих рядках факти канібалізму. Причому вона зафіксувала і те, що влада жорстоко карала за канібалізм, хоча саме вона була причиною цього моторошного явища :
"Не шукайте домовину - Батько з'їв свою дитину. З бичем ходить бригадир - Заганяє на Сибір"
Аналіз ситуації, яка склалася в роки голодомору, підводить авторів фольклорних зразків до висновків, котрі в народній поезії виражаються за домомогою протиставлення :
"Ой за князів Кочубеїв хліба вистачало, А як прийшли безштаники, то його не стало"
Народнопоетичне сатиричне слово дошкуляє провідникам більшовицьких ідей. Є також зразки, в яких комуністи в цілому звинувачуються в тому, що сталося з Україною :
"Ой Постишев, вражий сину, всохли б тобі руки, Як ти віддав Україну на голодні муки"
"Комуністи на Вкраїну несуть чорну хмару - Безневинним хліборобам Голод - люту кару"
Як до захисника народного звернені поетичні рядки до Нестора Махна, який устами своїх пропагандистів проголошував, що всяка влада не дає нічого доброго селянам, а лише грабує:
"Встав би батько Махно - не дав комунистим Хліб мужицький відбирати і в комуні їсти"
Отже, як бачимо, народна поезія про початок 30-х років засвідчує силу творчого духу українців, які за умов національного пригнічення знаходили оптимістично-сподівальні мотиви, поетичним словом оповідаючи про сучасний їм світ, викриваючи його, висміюючи навіть верховних вождів і їхню політику.
Джерело: Конончук, Т. Затемнення українського сонця, або Трагедія голодомору 1932-1933 років у фольклорі України: Монографія/ Тетяна Конончук. - Київ : Твім інтер, 1998. - 216 с.