Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

четвер, 30 жовтня 2014 р.

Поклонiмось...

                      Поклонiмось героям з Голосiєва, якi загинули, захищаючи територiальну цiлiснiсть  Української держави.

 

вівторок, 28 жовтня 2014 р.

Засiдання недiльної школи Свято-Вознесенського Храму 24.10.2004

               Бог створив людину "душею живою" та завдяки внутрiшнiй роботi Духа душевна людина здатна стати духовною людиною.
Розповiдь  о. Костянтина

На верфях Херсону

                    У вiтринному просторi бiблiотеки розгорнута фотовиставка  Олександра Лавинюкова, iнженера-конструктора 1 категорiї iнженерного бюро "Корвет" мiста Херсона.
                    Олександр - iнвалiд 2 групи по зору.
.

вівторок, 21 жовтня 2014 р.

Відкриття музею у Державній пожежній частині №8 Голосіївського району


                21 жовтня 2014 року урочистий захід відвідали т.в.о. голови Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації А. Мельничук, радник голови А. Крилюк, представники управлінь адміністрації, дружина Телятникова, одного з перших ліквідаторів аварії на ЧАЕС, протоієрей отець Павел, бібліотекарі бібліотеки "Деміївська" та багато інших гостей.
                    Відкрив захід начальник пожежної частини Окатов Сергій Миколайович.  

            Від імені колективу бібліотеки "Деміївська" завідуюча бібліотекою Г. Козлова подарувала музею іграшковий вогнегасник. Це був приз за 1 місце, яке команда КВК загальноосвітньої школи № 186 Голосіївського району виборола у 2008 році на міському конкурсі "Як тебе не спалити, Києве мій".

Настоятель Свято-Вознесенського Храму
Виступ голови району



Вітання від колективу бібліотеки "Деміївська"
Обмін думками

середа, 15 жовтня 2014 р.

              13 жовтня відбулося засідання недільної школи Свято - Вознесенського Храму, що на Деміївці. Архієрей о.Костянтин у своїй розповіді зазначив, що за Ісусовою проповіддю, Бог є найвищим благом, і виконувати заповіді блаженства - означає наблизитися до Бога, встати на шлях святості.











                                      В основі цього шляху лежить любов до Бога і людей і прощення провин своїм ближнім.

Бібліотека продовжує приймати вітання...

                13 жовтня в літературно-меморіальному музеї Максима Рильського відкрилася виставка художніх робіт  користувача бібліотеки "Деміївська" білоцерківської художниці Тетяни Фокіної.
                 Під час проведення заходу Тетяна Миколаївна на честь 105-річчя від дня заснування бібліотеки "Деміївська" подарувала колективу свою  картину "Україна моя".
                             Від імені колективу подарунок отримала завідуюча бібліотекою Г.Козлова.

субота, 11 жовтня 2014 р.

Урок християнської етики

                    11 жовтня 2014 року у бібліотеці відбувся урок християнської етики для дітей та батьків недільної школи Свято-Вознесенського Храму, що на Деміївці. Протоієрей о.Костянтин розповів присутнім про здатність людини бачити цінність власних вчинків у світлі християнського вчення.
Вступне слово викладача недільної школи Квеленкової Ксенії


Протоієрей о.Костянтин
Присутні уважно слухають розповідь

середа, 8 жовтня 2014 р.

Там людська кров, пролита без пощади...

                                                  Людство, на хвилину зупинися.
                                                  У минуле спомин простели.
                                                  Над святою пам'яттю схилися
                                                  Тих, що безневинно полягли
                                                                              К.Дяченко "Бабин Яр"


          08 жовтня 2014 року у бібліотеці "Деміївська" відбувся вечір-реквієм, присвячений 73-річниці трагедії Бабиного Яру. Захід підготовлений спільно з колективом Державного архіву Київської області для учнів 9-го та 11-го класів спеціалізованої школи I-III ступенів з поглибленим вивченням французької мови № 110 імені Казимира Гапоненка.

         Бабин Яр - історична місцевість, розташована в північно -західній частині Києва, між районами Лук'янівка і Сирець, недалеко від станції метро Дорогожичі, сумнозвісна далеко за межами не лише Києва , а й усієї України. Саме тут з вересня 1941 року по вересень 1943 року відбувалося масові розстріли єврейського населення, циган, радянських військовополонених, партизанів та підпільників. До сьогодні історики не прийшли до єдиної думки з приводу точної кількості загиблих у Бабиному Яру . У різних джерелах вказуються різні відомості - від 100 до 300 тисяч людей , серед яких близько 150 тисяч - єврейської національності.
Вступне слово заступника директора ДАКО Галини Василівни  Бойко
  Захід відкрився переглядом документального фільму "Бабин Яр" з фондів Центрального Державного кінофотофоноархіву ім.Г.Пшеничного.
   Документальну виставку "Трагедія Бабиного Яру в архівних документах.1941-1943." презентувала начальник відділу використання інформації документів, кандидат історичних наук Бєлая Ольга Миколаївна.

     
                                                                   
    У Державному архіві Київської області зберігаються показання свідків (колишніх в`язнів Сирецького табору, завгоспа Кирилівської лікарні) у Народному комісаріаті державної безпеки УРСР ( НКДБ УРСР ) про масові розстріли у Бабиному яру та спроби німецьких окупантів приховати свої злочини, списки розстріляних у Бабиному яру жителів міста Києва (по декільком районам). Це далеко неповний перелік загиблих у Бабиному Яру - близько 2,5 тисяч - крапля в морі, порівняно з сотнями тисяч загиблих. Ці списки складалися відразу після звільнення Києва від окупантів наприкінці 1943 року представниками райкомів і райвиконкомів міста за свідченнями кербудів та вцілілих сусідів. У список жителів , розстріляних у Бабиному Яру по Подільському (на 1943 року - Петровському) району Києва внесено інформацію про 2104 загиблих, у тому числі 2060 розстріляних 29 вересня 1941. Більшість у списку - жінки і діти (137 дітей - у віці до 3- х років). Серед розстріляних 29 вересня 1941 жителів Подолу, крім євреїв, 13 українців, 8 росіян, татарин, мадяр, білорус, литовець і полька . Номер 58 у списку - поляк Вольський Станіслав, розстріляний разом з родиною 1 жовтня 1941 за спробу врятувати дружину - єврейку і свою маленьку доньку (проживав по вулиці Оболонській , 43 , кв.2) . Номер 1374 списку - черниця - українка (ім'я в документі не вказано ) з вулиці Воздвиженської, 25, кв.12 - розстріляна 24 жовтня 1943, незадовго до звільнення Києва...




   У читальному залі бібліотеки розгорнута книжкова виставка "Тіні Бабиного Яру". Привертає до себе увагу книга "Бабин Яр у серці: Поезія", за редакцією І.М.Левітаса. Представлені у збірці поезії пронизані глибокою скорботою і відтворюють трагічну долю євреїв у роки війни.
      По закінченні заходу Бєлая О.М. прочитала баладу Л.Озерова "Бабин Яр".
                                       Я пришел к тебе, Бабий Яр.
                                       Если возраст у горя есть, -
                                       Значит, я немыслимо стар,
                                       На столетья считать - не счесть.

середа, 1 жовтня 2014 р.

"На світ займається рядок..."

            27 вересня в бібліотеці «Деміївській» четвертий сезон відкрила літературно-мистецька вітальня «На світ займається рядок».  Вітальня – справді «культурологічний довгожитель» Голосіївського району, що свідчить про високу успішність цього проекту серед читачів бібліотеки та жителів Голосіївського району. Цього разу відбулося вже 27-ме її зібрання.
Ініціатор створення, організатор і незмінна ведуча Вітальні «На світ займається рядок» – київський поет, автор трьох збірок поезій, член Міжнародної гільдії письменників Наталія САВІНА.
Цього разу головними учасниками Вітальні  стали:
поет, видавець і редактор літературних часописів "Самватас", "Суброза", "У ліка", кандидат філософських наук Андрій БІЛИЧЕНКО, який не лише явив на суд присутніх власні поезії та презентував низку здійснених ним видань, але й викликав слухачів на цікаву філософську дискусію;
автор-виконавець у царині бардівської пісні, лауреат низки фестивалів і конкурсів у цьому жанрі Євгенія ЗЕНЮК, яка проспівала декілька пісень на власні поезії та на слова київських поетів;
відомий поет,  лауреат міжнародних літературних премій ім. М. Ушакова та ім. О. Грибоєдова, член Національної спілки письменників України, керівник легендарної літературної студії «Восход» при НСПУ Василь ДРОБОТ, який продемонстрував переважно нові власні поезії;
поет і композитор, автор-виконавець пісень, музикознавець і культуролог, кандидат мистецтвознавства Олександр РІЗНИК показав три нові пісні – на поезії Н.Савіної, а також відомих сучасних російських поетів-гуманістів  В.Калітіна і О.Ланіна;
танцюристка, виконавиця східних танців Олександра ВОВКУЛА, яка вже неодноразово презентувала своє мистецтво на заходах Вітальні.
Новою та яскравою барвою для Вітальні «На світ займається рядок» став виступ відомого київського актора, заслуженого артиста України, в минулому – артиста «Укрконцерту» Бориса ХАРИТОНОВА. Майстерне декламування ним власних гуморесок та поезій було справжньою школою сценічного читання для присутніх на заході молодих поетів та піснярів.
Зі сцени Вітальні в режимі «вільного мікрофону» також виступили: поети В.Рассипаєв, В.Войцеховський, В.Єгоров, Н.Савіна, бард С.Льовін, інші відвідувачі Вітальні.

Про свої нові творчі проекти розповіла відома київська письменниця, драматург і літературознавець, голова Київської організації Міжнародної гільдії письменників Олена ЗІНЧЕНКО.


Вступне слово Наталі Савіної
В.Навойчик
Член НСПУ В.Дробот
Виконавець власних пісень О.Різник
Співає Є.Зенюк
Наталя Савіна
О.Зінченко
Андрій Біличенко читає вірші
В.Рассипаєв
С.Льовін
Андрій Біличенко
Читає гуморески Б.Харитонов



В.Єгоров
В.Войцеховський