Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

середа, 29 листопада 2017 р.

Голодомор - геноцид українського народу

                                           ...виходячи з Рекомендацій парламентських слухань щодо вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років, схвалених Постановою Верховної Ради України від 6 березня 2003 року № 607-IV, та Звернення до українського народу учасників спеціального засідання Верховної Ради України 14 травня 2003 року щодо вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років, схваленого Постановою Верховної Ради України від 15 травня 2003 року № 789-V, у якому Голодомор визнається актом геноциду українського народу як наслідок навмисних дій тоталітарного репресивного сталінського режиму, спрямованих на масове знищення частини українського та інших народів колишнього СРСР.
                                                                          Закон України "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні"

 У 2006 році за ініціативою Президента України В.Ющенка було підготовлено і прийнято Верховною Радою Закон України "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", що визнав Голодомор геноцидом українського народу. Кожен громадянин України повинен знати масштаби цієї трагедії, внаслідок якої в мирний час на своїй землі загинули мученицькою смертю мільйони наших земляків, зникли з карти України сотні і тисячі сіл та хуторів.
           І не тільки знати і пам'ятати, а й шанувати пам'ять загиблих, робити все можливе, аби подібні трагедії не могли повторитися НІКОЛИ.
27 листопада 2017 року для учнів 6-А та 6-Б класу  спеціалізованої  школи І-ІІІ ступ. з поглибленим вивченням французької мови № 110 імені Казимира Гапоненка відбулася бесіда "Голодомор - геноцид українського народу. 1932-1933".

вівторок, 28 листопада 2017 р.

Побудова щасливої сім'ї

      Сім'я - це добровільний союз двох людей. Цей союз не повинен ставати тягарем для когось із його членів. Відносини в родині будуються на взаємній довірі, пара повинна вміти знаходити компроміси. Не потрібно ставити один одному  умов або нездійсненних завдань. Не варто робити з кожної дрібниці трагедію, шукати причини для зачіпок. Ставитися потрібно до всього простіше. Цінність має полягати в довірі, любові й бажанні бути разом.
                  26 листопада 2017 року у читальній залі бібліотеки відбувся філософсько-психологічний кіносемінар "Побудова щасливої сім'ї".
                         У програмі:
   - перегляд художнього фільму "Легковажна поведінка" (Велика Британія);
   - питання і відповіді, дискусія;
   - ігрові ситуації.
Захід провів  кандидат юридичних наук, викладач Київського національного університету культури і мистецтв    Василь Іванович Ткаченко.

понеділок, 27 листопада 2017 р.

Конфлікти в нашому житті та шляхи їх вирішення

                      25 листопада 2017 року в  читальній  залі бібліотеки відбулася   лекція  "Конфлікти в нашому житті та шляхи їх вирішення"     кандидата психологічних наук, доцента, професора кафедри психології та педагогіки НТУУ "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" Олени Василівни Винославської.           
                    Предметом конфліктології є вивчення природи, причин, механізму конфліктів у людському суспільстві, а також розробка шляхів їх запобігання і розв'язання.
                    Конфлікт - це суперечність, яку людина сприймає як значущу життєву проблему, що вимагає свого розв'зання і викликає активність щодо її подолання.
Професор Олена Винославська

субота, 25 листопада 2017 р.

На хвилях пам'яті...

                      22 листопада 2017 року  відбулася творча зустріч з читачкою нашої бібліотеки Оленою Назарівною Магдик. Під час заходу Олена Назарівна розповіла присутнім про видатних людей, з якими їй довелося працювати у київських театрах та кінематографі.
У заході прийняла участь народна артистка України Людмила Семененко

четвер, 23 листопада 2017 р.

Як бути щасливим?

                                                          "Земля не може жити без сонця, а людина без щастя"
                                                                                             М.Стельмах

Щастя - це фундаментальна категорія людського буття. Найзагальніше щастя - це усвідомлення кожною людиною власного призначення. Щасливим вважається життя, що відбулося в усій повноті бажань і можливостей. Це - вдале життя, за якого гармонійно поєдналися всі його прояви, що наділені найкращими і найбільшими благами, стійкий стан емоційного піднесення та радощі.

                  Внутрішня витримка, чи душевна рівновага, і є суттю щастя. Основний принцип щастя - не змінювати хід речей в природі, а змінювати своє ставлення до них, стати духовно незалежним від зовнішніх благ.
        Саме категорії "щастя" був присвячений літературно-музичний вечір, який відбувся 18 листопада 2017 року у читальній залі бібліотеки. Ведучими заходу були Лариса та Олександр Тарасови.

       Крім Олександра Тарасова, для присутніх співали:
Програміст Іван Школьний
Підприємець Сергій Сивульський
Фермер з Житомирської області Олександр
Вчитель вокалу Світлана Мудрак та підприємець і поет Петро Монець

вівторок, 21 листопада 2017 р.

Голодомор 1932-1933 років в український художній літературі

                                                                                                                            Страшне число
                                                                                                                  У нелюдській напрузі
                                                                                                                 Пропалює світи до глибини:
                                                                                                                 У тридцять три розіп'ято Ісуса
                                                                                                                 У тридцять третім на земному прузі
                                                                                                                 Розіп'ято мільйони без вини"
                                                                                                                                         Борис Олійник
  "Реалії Голодомору 1932-1933 років в Україні знайшли широке відображення в українській літературі різних жанрів. Для митців природно реагувати на суспільні процеси, художньо осмислюючи їх. Трагедія Голодомору 30-х років, яка принесла мільйонні втрати безневинних жертв, не могла не стати пильним об'єктом творчих пошуків письменників. Через художнє слово вони доносять причини й наслідки трагедії. Найстрашніші наслідки - це масштаби людських втрат, що вражають. Тому мотив смерті в цих текстах домінує, виявляє масовість смертей в усіх регіонах радянської України.
                Письменники, незважаючи на те, що це художні тексти, зберігають назви географічних місць, це витікає з намірів наблизити художній текст до реальності, відтак документальний, фактологічний складник відіграє надзвичайно важливу роль. 
           У творах про Голодомор 1932-1933 р.р. письменники виступають художніми літописцями, бо відображають художню картину дійсності, в якій ідуть за історичною правдою; вона є їх головною мотивацією до написання творів, що становлять своєрідну художню пам'ять про один із найтяжчих періодів української історії". (Конончук, Т. "Висвітлення Голодомору 1932-1933 років в українській художній літературі/ Т. Конончук //Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції "Голодомор 1932-1933 років: втрати української нації".-Київ: 2017.- С.187-192.)
           Перед учнями 10-Б класу ліцею "Голосіївський" № 241 виступила завідувач кафедри української філології та суспільних наук Академії адвокатури України, професор Тетяна Іванівна Конончук. Нагороджена державним орденом "За заслуги" ІІІ ступеня за вагомий внесок у дослідження трагедії Голодомору 1932-1933 років. Член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України. Лауреат премії Фонду Тараса Шевченка "В своїй хаті своя правда, і сила, і воля" (2012); нагороджена НСЖУ пам'ятною медаллю "Лагідна сила" (2013) за активну журналістську діяльність на ниві пропаганди української культури в пресі та на радіо, лауреат Премії імені академіка Петра Тронька (2014). Автор понад 100 наукових праць.
  На закінчення заходу Тетяна Іванівна Конончук подарувала учням і колективу бібліотеки "Деміївська" свої книги, серед яких "Затемнення українського сонця, або Трагедія голодомору 1932-1933 років у фольклорі України".

понеділок, 20 листопада 2017 р.

Голодомор : пам'ять та пересторога

                                                                               "Нагадайте мені інший народ, щоб він зазнав
                                                                                 такої чорної недолі, як народ український?!"
                                                                                                                                     Іван Огієнко

   Україна занадто велика, щоб її можна було знищити повністю. Але її можна було обезголовити, вимордувавши еліту й позбавивши народ почуття господаря.
     Голод - це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій. Людиноненависницький більшовицький режим вирішив голодом поставити український народ на коліна, змусити його будувати "комунізм" на кістках мільйонів.
     Про особливості та наслідки  голодомору 1932-1933 р.р. в Україні учням 7-А  та 5-А класів ліцею "Голосіївський" № 241 розповіла зав.бібліотекою Галина Козлова.

Писанкарство - відродження традиції

       16 листопада 2017 року у читальній залі бібліотеки відбувся майстер-клас з писанкарства. Мистецтву писати писанки навчала Тамара Федоренко.

середа, 15 листопада 2017 р.

Чарівниця осінь

                                                                                                      Скільки барв кругом розлито:
                                                                                                      пурпур, охра, зелень, просинь.
                                                                                                      Це минає тепле літо, 
                                                                                                      золота надходить осінь.
   15 листопада 2017 року до бібліотеки завітала малеча трьох старших груп дошкільного навчального закладу № 32 для дітей з порушенням зору. 
       Про осінню тематику в творах визначних українських та зарубіжних письменників та художників дітям розповіла зав.бібліотекою Галина Козлова.


вівторок, 14 листопада 2017 р.

Обережне коло Берегинь

                       11 листопада 2017 року у читальній залі бібліотеки відбулася лекція           Ольги Олександрівни Ціпуринди "Обережне коло Берегинь".
Символ Кола - це обережний жіночий знак, наповнений вічною жіночістю, що пробуджує родову пам'ять, відкриває джерела мудрості Роду-Народу. Кожна жінка окремо і разом може створити реальність злагоди, миру, щастя для своєї родини, роду-народу і світу. Під час зустрічі присутні розглядали ймовірні сценарії розвитку світових подій і місію жінок у відтворенні позитивного образу майбутнього, обереги здоров'я жінки, дитини, родини; пошуки шляхів відтворення гармонії та щастя.

четвер, 9 листопада 2017 р.

Нас світ вітав із Перемогою, якій не складено ціни...

     05 листопада 2017 року у бібліотеці відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 74-й річниці визволення Києва від фашистських загарбників.      
                       У концерті взяли  участь:
- співак Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л. Ревуцького Андрій Куц; 
- ансамбль "Веселий обруч" (художній керівник Андрій Куц);
- поет-аматор Олександр Гаврилов.
       Почесним гостем заходу був Микола Віталійович Лисенко (молодший) - правнук видатного українського композитора Миколи Лисенка.
                               Співає Микола Лисенко (молодший)
   М. Лисенко-молодший - український диригент, художній керівник Державного естрадно-симфонічного оркестру України, регент Київського Свято-Троїцького Іонинського монастиря, протодиякон Української православної церкви.


Україна - Духовна республіка

                         04 листопада 2017 року у читальній залі бібліотеки відбулася публічна лекція Наталії Іванівни Березанської "Україна - Духовна республіка". Основна теза лекції - духовна республіка народжується і будується в серці кожного свідомого українця.

середа, 8 листопада 2017 р.

Писанкарство - відродження традиції

          02 листопада 2017 року у читальній залі бібліотеки відбувся майстер-клас з писанкарства.  "Учні" оволодівали технікою писання древньої символіки писанок. Серед присутніх були дві чарівні писанкарки - тележурналісти каналу UA:Перший Юлія Никодюк та Олена Солоніна. До речі, Оленка - ведуча новин UA:Крим  на Першому Національному, а Юля  у минулому році напередодні Великодніх свят знімала відеоролік про мистецтво писати писанки у нашій бібліотеці.
Олена Солоніна та Юлія Никодюк з авторськими писанками
                                                                 За роботою:

понеділок, 6 листопада 2017 р.

Шляхи розкриття призначення людини

         28 жовтня 2017 року у читальній залі бібліотеки відбувся семінар-практикум "Шляхи розкриття призначення людини".
               У заході прийняли участь:
- представники Київського міжнародного форуму "Шляхи духовного розвитку людини і суспільства";
- Благодійний фонд "За покликом серця";
- Громадська організація "Комітет з етики та гуманітарної експертизи та інші.

На любов своє серце налаштуємо

                   21 жовтня 2017 року у рамках програми "Майстерня сімейного щастя" відбувся творчий тренінг "На любов своє серце налаштуємо". Метою заходу було сприяння відновлення почуття Любові і Щастя в душі кожного присутнього на заході.

Українці в європейському контексті

       На сьогоднішній день такий вектор державної політики, як євроінтеграція визнано одним із головних завдань, що стоїть перед нашою державою.                
          25 жовтня 2017 року у читальній залі бібліотеки відбулась лекція "Українці в європейському контексті"  для учнів 5-Б класу ліцею "Голосіївський" № 241. Захід провела зав.бібліотекою Галина Козлова.
                                                         Колективне читання книги