Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

понеділок, 29 лютого 2016 р.

Ділова англійська он-лайн для молоді - вимушених переселенців зі Сходу України

28 лютого у читальній залі бібліотеки відбулося заключне навчальне заняття для першої групи учасників Програми «Ділова англійська он-лайн для молоді – вимушених переселенців зі Сходу України» (Online Workplace English for Displaced Person). Метою цієї Програми є сприяння молоді даної категорії в працевлаштуванні та інтеграції, шляхом отримання базових знань ділової англійської мови, знавці якої є затребуваними на ринку праці. Програма реалізується в Київській, Луганській, Дніпропетровській, Одеській та Миколаївській областях за фінансової підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Координацію Програми у місті Києві на регіональному рівні здійснює ЛОМГО «АМІ-Схід» за всебічної підтримки: управління молоді та спорту ЛОДА, КУ «Луганський обласний Центр соціокультурної адаптації молоді з обмеженими фізичними можливостями» Луганського Національного університету імені Тараса Шевченка та Рада громадських організацій людей з інвалідністю та їх родин – вимушених переселенців зі Сходу України. На Всеукраїнському – Національна Асамблея інвалідів України, яка також надає методичну та інформаційну підтримку.
Аспірантка, перекладач за фахом, випускниця Східноукраїнського Національного університету ім. В.Даля Марія Сяба з Луганська проводить зайняття face-to-face з молоддю - учасниками Програми, що тимчасово мешкають в Києві та в Київській області.












Підведення підсумків і фото на згадку.

 

субота, 27 лютого 2016 р.

Писанкарство - відродження традиції

             
 25 лютого у читальній залі бібліотеки відбувся майстер-клас з писанкарства. Перед початком заходу зав.бібліотекою ознайомила керівника гуртка Тамару Федоренко з пропозицією ГО "Столичні ініціативи" про проведення 6-го щорічного Всеукраїнського "Фестивалю писанок 2016 року", який відбудеться в Києві з 23 квітня по 9 травня 2016 року.
               Всеукраїнський "Фестиваль писанок" - великий мистецький проект, що відроджує вікові традиції писанкарства та є традиційним невід'ємним атрибутом свята Великодня для киян та гостей столиці.
               Метою Фестивалю є популяризація українських традицій, розвиток і поширення українського писанкарства, як художнього явища і культурного феномену, виховання у дітей поваги до національної культури та історії нашого народу.
Майстер-клас з писанкарства

Від історії маленької батьківщини - до історії країни

                   24 лютого 2016 року у ліцеї "Голосіївський" № 241 відбувся захист краєзнавчих проектів "Від історії маленької батьківщини - до історії країни". У складі журі були представники бібліотеки "Деміївська". Захищали свої проекти 17 класів - від 6-х по 9-ті включно. Предметом дослідження школярів були природничі, історичні та культурні об'єкти нашого району. Це й Голосіївський ліс, урочище "Лиса гора", парк і музей Максима Рильського, музей Лесі Українки, лінія оборони Києва, Музей Казика Гапоненка, музей Валерія Лобановського та багато інших.


середа, 24 лютого 2016 р.

Усе душа кладе на риму...

               23 лютого 2016 року у читальній залі бібліотеки відбувся літературний вечір, у якому прийняли участь київські поети - читачі нашої бібліотеки. Читали свої нові вірші і обговорювали написане.
Ведучим вечора був учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, лікар-психіатр Валерій Навойчик. Також у заході прийняли участь член Національної спілки письменників України Віктор Глущенко, заст. керівника літературної студії "Мрія" Алла Лісівненко, Андрій Табенський, Ольга Кондратенко, Юлія Єрмак та інші.
Валерій Навойчик
В.Глущенко читає гумористичні вірші


Ольга Кондратенко
Свої переклади читає А.Лісівненко




вівторок, 23 лютого 2016 р.

Семінар-практикум

      18 лютого 2016 року у бібліотеці відбувся семінар-практикум "Як вистояти та не зламатись в інформаційній війні? Вчимось розрізняти фейки, маніпуляцію та пропаганду у ЗМІ?".
 



Семінар-практикум провела Наталія Сад, координатор проектів із підтримки медіа громадської організації "ІНТЕРНЬЮЗ - УКРАЇНА"




З кожним днем вираз «ми є тим, що їмо» набирає все більшої актуальності. В умовах інформаційної війни та блокади нам не вистачає снаги слідкувати за здоровим раціоном «харчування», а тим більше розпізнавати ГМО – фейки, маніпуляцію, пропаганду – в інформаційних продуктах.
      Семінар-практикум розрахований на широке коло осіб. Також  покликаний допомогти зрозуміти та навчитися:
 -         де проходить межа між «інформуванням» та «пропагандою»:  працюємо з відео та текстом;
-           -           які існують маніпуляції із заголовками новин: інтерактивні вправи;
-     -      як розпізнавати фейки на ТБ, в газетах, книжках та фотографіях: практичні інструменти та маркери;
-         -           як виглядає ваше особисте медіа-поле.

понеділок, 22 лютого 2016 р.

Храм, який пам'ятає Лесю

14 лютого 2016 року о 14.00 у читальній залі бібліотеки відбувся тематичний вечір "Храм, який пам'ятає Лесю", присвячений 145-річчю від дня народження видатної української поетеси Лесі Українки. На вечорі були присутні слухачі Програми "Ділова англійська он-лайн для молоді - вимушених переселенців зі Сходу України", письменники, музиканти та читачі бібліотеки.
                                    Захід відкрила зав. бібліотекою Галина Козлова                                 

Вона розповіла присутнім про життєвий та творчий шлях видатної української поетеси, а також про трагічне Лесине кохання до тяжко хворого на сухоту Сергія Мержинського. Окремо Галина Анатоліївна зупинилася на відносинах Лесі Українки та її чоловіка Климента Квітки.
У святковому вбранні
            





Климент Квітка - етнограф, музикознавець, фольклорист. Зберіг для нащадків близько 6000 народних пісень, з яких понад 200 використали для своїх творів українські та російські композитори. Автор ста наукових праць. За часів радянської влади двічі перебував у сталінських в'язницях і таборах.
25 липня 1907 року (за ст.ст.) він одружився з Лесею на Деміївці у Свято-Вознесенському храмі.



Вірші Лесі Українки на заході читала Тетяна Димань - заслужений діяч естрадного мистецтва України, викладач-методист, композитор, співачка, режисер, ведуча, художній керівник вокального дуету "Орнамент".


Народна артистка України Людмила Семененко виконала пісні на слова Лесі Українки. Музика - Тетяни Димань, композитора, лауреата премії ім. Наталі Забіли (в номінації - композитор).


Співає Людмила Семененко

Також у заході прийняли участь композитор Олена Малишко-Березовська (фортепіано) та студент 5-го курсу Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського Темур Якубов (скрипка).



Майстер-клас "Вишивка етнографічна" для вимушених переселенців із зони АТО провела Тетяна Серебреннікова.



Фото на згадку

четвер, 18 лютого 2016 р.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

                           Живе Україна в боях і повстаннях,
                           У славі козацькій, у лавах УПА,
                           В геройському чині, в кривавих змаганнях,
                           Живе незнищенна, міцна і свята.
                                                             В.Шаян
             До уваги користувачів бібліотеки розгорнута документальна виставка - свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.
              Ця хронологія - спроба пильно вдивитися в шрами, які залишили в історії України ці 5 драматичних днів.
               Для когось це межа між миром і війною, для когось - між азійською і європейською цивілізацією, для когось - між неволею і незалежністю.
              Об'єднує те, що події 18-22 лютого 2014 року торкнулись і вплинули на життя чи не кожного українця...

середа, 17 лютого 2016 р.

Книжкове побачення

  

До Міжнародного дня дарування книг та Дня Святого Валентина працівники абонементу підготували читачам сюрприз : книжкове побачення наосліп. Також була розгорнута книжкова виставка "Незбагненна сила Кохання".


 

       В цей день для своїх читачів бібліотекарі організували незвичайне обслуговування : люди, які люблять читати книжки про кохання, отримували своєрідні "подарунки" - нові книги наосліп (незнаючи ні автора, ні назви книги). І, до речі, були приємно здивовані і вражені.

     


вівторок, 16 лютого 2016 р.

Ділова англійська для молоді - вимушених переселенців зі Сходу України

14 лютого 2016 року о 12.00 у читальній залі бібліотеки відбулося шосте навчальне заняття у рамках Програми «Ділова англійська он-лайн для молоді – вимушених переселенців зі Сходу України» (Online Workplace English for Displaced Person). Аспірантка,  перекладач за фахом, випускниця Східноукраїнського Національного університету ім. В. Даля Марія Сяба з Луганська проводить навчання з учасниками Програми. 















Проведення занять у бібліотеках ЦБС Голосіївського району відбувається у рамках соціокультурного проекту для людей з особливими потребами та ВПО "З любов'ю до життя" ЦРБ ім. М.О. Некрасова (керівник - Локоть Н.Я.) та співпраці з Радою громадських організацій людей з інвалідністю та їх родин – вимушених переселенців зі Сходу України (голова - Баранцова Т. В.)

неділя, 14 лютого 2016 р.

АФГАНІСТАН - УКРАЇНА : ІСТОРИЧНІ ПАРАЛЕЛІ

                                                                                                                          Віддалених боїв заграви
                                                                                                                          Свавільна пам'ять не жене...
                                                                                                                                                  Ігор Рубцов
  11 лютого 2016 року у читальній залі бібліотеки відбувся тематичний вечір, присвячений 27-й річниці виведення радянських окупаційних військ з Афганістану. Поговорити про людяність і провести паралелі між тією війною і нинішньою агресією з боку сусідньої держави до бібліотеки завітали :
Тетяна Яровицина - київська поетеса, лауреат Х Міжрегіонального фестивалю пісенної поезії ім. Ю.Візбора (Харків, 2011), лауреат ІІ Міжнародного поетичного фестивалю "ІНТЕРЕАЛЬНІСТЬ" (Київ, 2014).
Удостоєна: Грамоти Клубу пісенної поезії ім. Ю. Візбора "За соціальну спрямованість поезії", Почесного диплому МСПУ "за внесок у розвиток літературного процесу в Україні". Автор збірки поезій "Контрасты" (2011) та учасниця колективних збірок та альманахів поезії.
                    
 Ігор Рубцов (м. Донецьк) - учасник бойових дій в Афганістані (1984-1988р.р.), автор трилогії "Афганські спогади". Погодившись прийняти участь у заході, Ігор зазначив : "Не став би піднімати хвилю спогадів у той час, коли інша війна заполонила розум людей більшої частини цмвілізованого світу. Та слід провести деякі паралелі. Можна перекинути містки і на події, віддалені на сотні років, але тоді я не був очевидцем. Говоритиму тільки про те, що пам'ятаю і можу осмислити..."


Також у заході прийняли участь наші читачі: Вадим Філінюк (на фото справа) - доброволець, учасник антитерористич- ної організації на сході України та Євген Скок ( на фото зліва) - учасник чотирьох війн : Афганістан, Сумгаїт, Нагорний Карабах та АТО. Нині вони є волонтерами громадської організації "Територія захисту". 





Незважаючи на екстремальні погодні умови - хуртовину й ожеледицю - на захід прийшло чимало читачів.












Тетяна Яровицина на своєму блозі теж розповіла про цей захід. 

вівторок, 9 лютого 2016 р.

ПИСАНКАРСТВО - ВІДРОДЖЕННЯ ТРАДИЦІЇ

           04 лютого 2016 року у бібліотеці відбувся майстер-клас з писанкарства. Заняття проводила Тамара Федоренка.


Зі своєю писанкою відмінниця, студентка 2-го курсу філософського факультету КНУ ім.Т.Г.Шевченка Вероніка Костенко

понеділок, 8 лютого 2016 р.

Краса духовної єдності


                31 січня 2016 року на абонементі відбулося відкриття виставки творів декоративно-прикладного мистецтва подружжя Надії Самикіної та Юрія Бєлана з міста Кіровське Донецької області.
 У Кіровську Надія Іванівна протягом багатьох років була керівником творчого  об'єднання "Перлинка".
Залишаючи малу батьківщину, подружжя у валізах вивезло свій найдорожчий скарб - вишиті бісером картини. Сьогодні ці роботи, презентовані у бібліотеці, може побачити кожен бажаючий.






                                                                На відкритті виставки