Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

вівторок, 29 березня 2016 р.

В житті ніколи неправді не служив...

         22 березня 2016 року у бібліотеці "Деміївська" відбулася презентація виставки архівних документів "Троянди й виноград Максима Рильського" (до 121-ої річниці від дня народження класика української літератури).

                      На захід були запрошені студенти Київського коледжу міського господарства Академії муніціпального управління зі своїми викладачами.
                       У своєму вступному слові зав.бібліотекою Галина Козлова звернула увагу на унікальність цієї виставки: було презентовано близько 30 електронних копій документів Державного архіву Київської області.
            Виставку, яка складалася з трьох тематичних блоків, презентувала заступник директора Державного архіву Київської області Галина Василівна  Бойко.
            Основна частина архівних документів вперше була представлена широкому загалу у минулому році (до 120-річчя від дня народження поета), зокрема, відомості про родовід Максима Рильського, початок його трудової діяльності, драматичні події в житті поета у 30-50 р.р. ХХ століття.
У тематичному блоці «Родовід поета Максима Рильського» представлені герб і родовід дворян Рильських, план їх родового маєтку – містечка Романівки, автографи пращурів поета.
На  презентації були представлені оригінали дворянських родоводних книг з родоводом Рильських, газет 40-х років ХХ століття з публікаціями поета, рукописів М.Т.Рильського.
Розділ «Максим Рильський. Становлення» присвячений дитинству, юності та першим крокам самостійного життя поета, набуттю ним педагогічного досвіду у 1-й та 2-й трудових залізничних школах в м. Києві. Звертає на себе увагу документ, що підтверджує роботу Максима Рильського саме у 1-й трудовій залізничній школі, оскільки цей факт у відомих біографічних джерелах не висвітлений.
Найбільш драматичним подіям у житті поета присвячений розділ «Життя і діяльність Максима Рильського. 30-60-ті рр. ХХ ст.». Цей період, пов’язаний з ув’язненням поета до Лук’янівської тюрми м. Києва та подальшим зламом його світогляду, відмовою від спостерігальної позиції щодо радянської дійсності та переходу до активної співпраці з владою. Але «терези», на які були покладені життя і творчість поета, не раз хиталися у бік паплюження і нищення його як особистості за надуманими звинуваченнями в українському буржуазному націоналізмі, «захвалюванні» інших опальних авторів тощо. Розгортання цькування М.Т.Рильського у другій половині 40-х – на початку 50-х рр. висвітлено на підставі документів партійних організацій: Спілки Радянських письменників України, Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії АН України, Київського обкому КП(б)У. Разом з тим, перша половина 40-х років – період найбільшого творчого злету та оцінення праці М.Рильського, що знайшло відображення у невідомому широкому загалу документі – пропозиції щодо представлення його до нагородження медаллю «За оборону Москвы». Завершує показ екранізованих копій архівних документів рукопис однієї з останніх книг М.Рильського, його творчого та етичного заповіту прийдешнім поколінням, - «Вечірніх розмов», з правками редактора і самого автора (оригінал зберігається в Державному архіві Київської області).
         Коротко про Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського розповіла старший науковий співробітник музею Тетяна Морітко.
        Наприкінці заходу заступник директора ДАКО Галина Бойко подарувала бібліотеці, коледжу і музею скановані копії документу "Родословна та докази про дворянство Рильських. Герб Остоя", оригінал якого зберігається у фондах Державного архіву Київської області.
Фото на пам'ять з викладачами Київського коледжу міського господарства

понеділок, 28 березня 2016 р.

З далеких країн - в улюблену бібліотеку

Молодий дипломат Азім Мохаммад Мохаммаді
     Протягом багатьох років Азім Мохаммад Мохаммаді - читач нашої бібліотеки. Спочатку вчився в школі, потім в МАУПі.  Нещодавно закінчив Інститут міжнародних відносин Київського Національного університету ім.Т.Г.Шевченка. Крім нього, читачами бібліотеки також були його брат і сестри. Чемні, виховані, ввічливі, наполегливі у навчанні. Працівники бібліотеки навіть не здогадувалися, що вони є дітьми посла Ісламської Республіки Афганістан в Україні. Молодий дипломат Азім Мохаммаді, вертаючись в Україну з європейських країн, неодмінно відвідує свою улюблену бібліотеку і ділиться своїми враженнями.
На фото: директор ЦБС Г. Станіславчук, Азім Мохаммаді,  колектив бібліотеки і користувачі 

Книга-побратим


У рамках спільного (з редакцією газети "Порадниця") проекту "Книга-побратим" колектив бібліотеки "Деміївська" вдруге зібрав книги для наших захисників.

У березні 2016 року наші читачі, волонтери, представники громадської організації "Територія захисту", прийняли від бібліотеки "Деміївська" зібрані книги для передачі в дарунок бійцям 12 батальону 26-ї ОМБР (окремої механізованої бригади) ВСУ.

Хлопці передали нам з передової свої вітання і фотографію, зроблену під час отримання книг.


День поезії


        21 березня 2016 року, у Всесвітній день поезії, у читальній залі відбувся літературний вечір, на якому читачі бібліотеки декламували  свої вірші та співали пісні на слова всесвітньовідомих поетів.



Повернення з десятиліть...

                           19 березня 2016 року у читальній залі бібліотеки відбувся вечір, присвячений творчості відомого київського фотохудожника Олександра Смоліна.
На жаль, обставини не дозволили йому прийти на зустріч, тому про нього присутнім розповів його найближчий друг Валерій Войцеховський.
    Також гості заходу переглянули документальний фільм "Олександр Смолін - фотохудожник", знятий державною Укртелерадіокомпанією в рубриці "Видатні особистості сучасності" у 2011 році.
 



середа, 23 березня 2016 р.

В кожнім серці людськім - цілий світ


        У рамках рекламного проекту "Бібліотека запрошує до знайомства" 14 березня 2016 року  у вітринному просторі бібліотеки відкрилася виставка творчих робіт нашого читача Вадима Михайловича Захаренкова.
        Інженер за фахом (закінчив КПІ) по-справжньому почав малювати картини вже на пенсії для друзів, сім'ї та знайомих.
        Багато його робіт виконані за мотивами художників, які йому до вподоби, бо погане самопочуття не дає змоги часто бувати на природі.    
  

             
 19 березня, у день свого 75-річчя, Вадима Михайловича привезли до бібліотеки подивитися свою першу "персональну"  виставку син та онук.

Писанкарство - відродження традиції

              10 березня 2016 року у бібліотеці "Деміївська" відбувся майстер-клас з писанкарства. Розписувати писанки вчила присутніх майстриня Тамара Федоренко.




четвер, 10 березня 2016 р.

Краса поезії Шевченка у творчості митця

9 березня, в день народження великого Кобзаря, у бібліотеці відбулася презентація виставки художніх робіт учнів студії образотворчого мистецтва "Мистецтво заради майбутнього". Керівником студії є молода і  талановита художниця Ольга Проценко.

45 робіт на тематику Шевченкових творів розміщено у вітринному просторі бібліотеки.

Кожен учасник культурно-мистецького проекту вибрав для створення своєї картини цитату з улюбленого твору Тараса Григоровича Шевченка. 
Різні за віком, освітою, соціальним статусом, але об'єднані спільною ідеєю  - любов'ю до Шевченкового слова.
       
У своєму вступному слові завідуюча бібліотекою, ведуча заходу,  Галина Козлова, процитувала слова Івана Франка, які найбільш влучно характеризують Великого Поета : "Він був сином мужика і став володарем у царстві духа. Він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури".

Також вона продемонструвала присутнім скановану копію "Ревижской сказки" від 09 березня 1816 року, в якій поданий перепис сім"ї діда Тараса Шевченко із зазначенням, що його онуку виповнилося два рочки. Цей документ зберігається в Державному архіві Київської області і був віднайдений не так давно. За унікальність цього документу, у 2010 році його було занесено до Державного реєстру національного культурного надбання України.
Перейнятися Духом  Шевченка і красою художніх творів майстрів пензля  в цей пам'ятний день до бібліотеки завітало  багато шанувальників його поезії.

На заході були присутні представники Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації, президент Міжнародної громадської організації "Ліга миру", представники Централізованої бібліотечної системи Голосіївського району, наукові співробітники літературно-меморіального музею Максима Рильського, Київського музею Костянтина Паустовського та багато інших.
Від Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Голосіївської районної у місті Києві державної адміністрації за активну участь у культурно-мистецькому проекті "Краса поезії Шевченка у творчості митця" в рамках Шевченківських днів, грамоти учасникам заходу вручала начальник відділу культури Тетяна Верменич.
Президент Міжнародної громадської організації "Ліга миру" Микола Файдун подякував учасникам проекту та організаторам  за високий рівень проведення заходу.
Під час  презентації виставки звучала  музика у виконанні композитора Олени Малишко-Березовської (партія фортепіано) та лауреата міжнародних конкурсів, студента 5-го курсу Національної музичної академії ім. П. Чайковського Тємура Якубова (партія скрипки).

            Нагородження учасників проекту

Тарас Шевченко у моєму житті

               У рамках Шевченківських днів у вітринному просторі бібліотеки відкрилася виставка художніх робіт учнів студії образотворчого мистецтва "Мистецтво заради майбутнього". 
                      На виставці представлені роботи на тематику Шевченківських творів.
                     Презентація відбудеться у день народження великого Кобзаря - 9 березня.


Жіночі голоси української культури

                Напередодні Міжнародного жіночого дня 8 березня на абонементі для користувачів бібліотеки була розгорнута книжкова виставка "Жіночі голоси української культури".
 

середа, 2 березня 2016 р.

Світ української казки

                  У рамках проекту "Бібліотека запрошує до знайомства"  01 березня 2016 року у вітринному просторі бібліотеки відкрилася виставка творчих робіт заслуженого художника України Миколи Федоровича Сліпченка (1909 - 2005). В 40-50 роках ХХ століття працював у видавництвах "Мистецтво", "Дніпро", Радянський письменник".
                           Одним із перших став членом Спілки художників України.
                  У 60-х роках минулого століття Микола Сліпченко створив серію кольорових ліногравюр до українських казок, які сьогодні представлені на нашій  виставці.