Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

четвер, 31 грудня 2020 р.

З Новим 2021 роком!

Шановні друзі, колеги та читачі нашої бібліотеки!
Прийміть наші найщиріші вітання з Новим 2021 роком та Різдвом Христовим!
Зичимо Вам міцного здоров'я, особистих та професійних успіхів, творчого натхнення, здійснення омріяних задумів та бажань.
Нехай для Вас засяє новорічна ялинка в колі друзів, рідних і близьких, в атмосфері злагоди, благополуччя і достатку!
Ваш колектив бібліотеки "Деміївська"

середа, 30 грудня 2020 р.

День в історії. Постаті


Олена Кулик
30 грудня 1979 року народилася Олена Вікторівна Кулик — українська художниця, живописиця, графікеса, дизайнерка, майстриня петриківського розпису, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України (2007) і Національної спілки художників України (2010).
Олена Кулик - донька Олени Скицюк і онука лауреата Шевченківської премії України славнозвісної петрикині Марфи Тимченко. У 2005 році закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури. 
У своїй творчості Олена по-своєму інтегрує петриківський розпис, експериментуючи у кольорі, композиції, ритміці. Для її творчості характерні вигадливий орнаментальний декор, гармонійний та ритмічний переспів барв. Створює також батики, вітражі, керамічні вироби.
  З 2016 року і по сьогодні Олена Вікторівна розписує полотна в техніці та стилістиці петриківського розпису в Свято-Михайлівському кафедральному соборі міста Житомира.

А також пропонуємо Вам переглянути фрагменти відновленого розпису в дитячому магазині «Казка» в Києві. Оригінальні розписи були створені 1979 року відомою майстринею петриківського розпису Марфою Тимченко разом з чоловіком Іваном Скицюком і дочкою Оленою Скицюк. У 2002 році під час ремонту магазину новими власниками розписи були повністю закриті гіпсокартоном на наступні 15 років. Протягом 2018 року відбулася реставрація частини розписів групою художників на чолі з дочкою Марфи Тимченко - Оленою Скицюк та онукою Оленою Кулик.
Радимо подивитися розписи в оригіналі за адресою: вулиця Велика Васильківська, будинок 54.
Пропонуємо Вам звернути увагу на різнобічність таланту майстра, помилуватися її чудовими витворами мистецтва петриківського розпису.

понеділок, 28 грудня 2020 р.

Хай ніч новорічна буде наче казка...

Фото Олени Пасічник
"На віях тиші мерехтять сніжинки.
Зима крізь вії дивиться на світ.
Шляхи і діти їх – стежинки –
шукають вранці згадку до воріт.
Село в снігах, як чаша кришталева,
у срібних жилках скованих джерел.
Ідуть у білих каптурах дерева,
понамерзали брови у дерев.
Їм білий вітер розвіває поли,
вони бредуть похилені, на шлях,
де гайвороння, чорне як ніколи,
шматочок сонця ділить у полях".

Ліна Костенко

Зима - чарівна пора року. Багато художників, письменників, музикантів протягом багатьох століть відтворювали її красу у своїх творах. І працівник нашої книгозбірні бібліотекар Олена Пасічник також не змогла пройти повз цієї краси. Ми пропонуємо Вашій увазі помилуватися світлинами, які зробила Олена Іванівна на теренах нашого мікрорайону - Деміївки.

Зимова казка

четвер, 24 грудня 2020 р.

Католицьке Різдво в Україні

«Ми святкуємо день 25 грудня не задля народження сонця
а задля народження Того, хто те сонце сотворив» Святий Августин
Справжня різдвяна ніч була лише одного разу, але з тих пір Різдво святкують по всьому світу. Звичай відзначати це свято 25 грудня прийнятий у тих, хто належить до католицької віри. У православній традиції Різдво відзначають 7 січня.
   У давні часи свято Різдва Христового відзначалося на Сході 6 січня й називалося Богоявленням, а на Заході святкувалося 25 грудня й називалося Різдвом. Але з IV ст. і на Сході стали відзначати Різдво тоді, коли й на Заході. Так вирішили тому, що саме 25 грудня виповнюється 9 місяців від дня повідомлення архангелом Гавриїлом Благої Звістки про зачаття Сина Божого, що святкується на Благовіщення 25 березня. Тобто дати свят були приведені у відповідність до звичайного періоду виношування жінкою дитини.
   Напередодні Різдва, 24 грудня, вірні дотримувалися особливо суворого посту. Після появи на небі першої зірки родина збиралась за столом, на якому вже стояло 12 пісних страв. Основна страва Святвечора - кутя, відома в обрядах ще з язичницьких часів.
   Святкування Різдва супроводжувалося різними обрядами, і серед них - звичай прикрашати різдвяні ялинки, що зародився на початку XVII ст. в Німеччині. Там ялина була символом райського дерева з рясними плодами, а на Різдво вона символізувала рай і вічне життя, яке людина знаходить через народженого Ісуса Христа.
В Україні католицьке Різдво є державним святом і офіційним вихідним днем з 2017 року.
Джерело: Ковалинський, В. У Різдво і Новий рік - з ялинкою// Дзеркало тижня. - 2017. - № 49-50. - с.19.

пʼятниця, 18 грудня 2020 р.

Чекаємо Святого Миколая

 В очікуванні Святого Миколая пригадаємо, що ж це за особистість.

Православні християни його пам'ятають та шанують як історичну особу та великого святого. В багатьох інших країнах світу Миколай став прообразом постаті Санта Клауса. Святий Миколай також відомий під іменами: Сінтер Клаас Міколай, Міклаш, Сантаклос Йолупукі, Сейнт Ніколаус, Пер Ноель, Фадер Крісмас.

Миколай вважається покровителем воїнів, водіїв і тих, хто у дорозі. Він допомагає бідним у скруті; вважається опікуном дітей, студентів, моряків, торговців. До України культ Святого Миколая приходить разом з християнством. У багатьох народних переказах Миколай боронить людей від стихійного лиха; він є заступником перед небезпеками із степів.

Але нині головна увага Миколая буде прикута саме до дітей: адже вони чекають на нього найбільше. Поки дивовижний святий їде у своїх санях, його зустрічають, зокрема і такою піснею:


Ой, хто, хто Миколая любить,

Ой, хто, хто Миколаю служить!

Тому святий Миколай

На всякий час помагай,

Миколаю!

Ой, храни, Боже, Україну!

Ой нехай стане з руїни!

Доля щастям хай засяє,

Святий, сильний Миколаю,

Миколаю!

вівторок, 8 грудня 2020 р.

Конституційно-правовий статус дитини в Україні

Конвенцію ООН про права дитини прийняли в  листопаді 1989 року, ратифікували Постановою Верховної Ради України № 789ХІІ від 27 лютого 1991. Конвенція набула чинності в Україні 27 вересня 1991 р. та містить 54 статті, в яких чітко прописані базові права: на життя, безпеку, освіту, медицину, відпочинок, сім'ю. Вони ґрунтуються на недискримінації, повазі до прав дитини, її розвитку та дотримання найкращих інтересів.

В українському законодавстві основними правовими документами з цього питання є – Конституція України, Сімейний кодекс України, Закон України «Про охорону дитинства», Цивільний кодекс України.

Знаючи свої права, дитина почуватиме себе впевнено та захищено, а ставши дорослою, буде свідомо відстоювати свої громадянські права та виконувати обов'язки.

Джерело: Подорожня, Ю. Знай свої права, дитино! //Соціальний педагог. - 2019. - № 8. - с.40-42.

вівторок, 1 грудня 2020 р.

Прояви домашнього насильства

 Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

З 2018 року в державі діє Закон України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», однак більшість з положень цього законодавчого акту набули чинності з січня 2019 року. Для України проблема домашнього насильства є вкрай актуальною, адже ситуація в багатьох українських сім’ях просто катастрофічна. Соціальні потрясіння, Covid-19 та карантин тільки додали агресії, яку українці часто виплескують у родинах.

21 вересня 2020 року опубліковано Указ Президента України "Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства"