Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

пʼятниця, 29 жовтня 2021 р.

Книжка-світло - для усіх, хто вірить у добро

 

Про що книга "Особливі історії особливих"? Перш за все, про дітей, їхніх батьків та учителів. Також про взаємоповагу, розуміння, чуйність та відповідальність, яких вони можуть нас навчити. А ще про любов до життя, силу й витривалість, які є в кожному з них. Тут ви знайдете 54 життєствердні, цікаві, яскраві, а часто й кумедні історії. Більшість з них діти написали самостійно, деякі створили батьки та вчителі. Усі вони різні, але точно не сумні!

На цьому тижні Видавничий дім "Букрек" (директорка Дарина Максимець) у рамках інклюзивного культурного проєкту "Особливі історії особливих", через свого представника, нашого багаторічного читача Ігоря Туржанського подарували  бібліотеці книги. Як зазначив Ігор : "Інклюзія має стати частиною буденності і повірити в себе необхідно кожному! І радість від життя і творчості є доступними насправді для всіх!"
"Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості. Що вища майстерність, яку опанує рука, то розумніша дитина".
В. Сухомлинський

понеділок, 25 жовтня 2021 р.

Повіримо у себе

У читальній залі бібліотеки презентована виставка Петриківсь-кого розпису "Повіримо у себе". Автор картин - Богдан Ткаченкоздобувач освіти з особливими освітніми потребами за професією "Флорист, квітникар, озеленювач"  "Державного навчального закладу " Київське регіональне вище професійне училище будівництва".

Богдан захопився Петриківським розписом у 2018 році, дякуючи вчителю гуртка спеціальної школи-інтернату № 11 м. Києва Юлії Асєєвій-Скрипкіній. Навчаючись у школі, хлопець почав відвідувати гурток і поступово майстер помітила, що у Богдана добре виходить підбірати та змішувати кольори і терпляче виводити пензликом візерунки. А вже через рік, у грудні 2019 року, юнак представляв свою школу на XXVIII Київському міському фестивалі творчості дітей та молоді "повіримо у себе" у творчому напрямку "Прикладне мистецтво" і став переможцем у номінації "Декоративно-ужиткове мистецтво" у віковій категорії "юнацтво". Наступного року Богдан також став переможцем фестивалю "Повіримо у себе", який у 2020 році пройшов дистанційно.

Крім таланту малювати, Богдан ще вміє трохи грати на піаніно, що й продемонстрував присутнім на заході.

А головною  рушійною силою та підтримкою в житті  Богдана Ткаченка є його мама.

субота, 23 жовтня 2021 р.

Петриківський розпис - мистецтво вільного народу

 22 жовтня 2021 року до бібліотеки завітали здобувачі освіти з особливими освітніми потребами за професією "Флорист, квітникар, озеленювач"  "Державного навчального закладу " Київське регіональне вище професійне училище будівництва". В училищі впродовж декількох років діє проєкт "Петриківський розпис - мистецтво вільного народу". Майстер виробничого навчання Нічікова Олена Леонідівна провела урок-екскурсію на прикладі виставки петриківського розпису "Наша славна Україна, Наше щастя і наш рай!" лауреата Шевченківської премії Марфи Тимченко та виставки "Повіримо у себе" юнака з особливими потребами Богдана Ткаченка. Разом зі здобувачами завітали до бібліотеки майстри виробничого навчання Полтавець Олександра Миколаївна, Олійник Діана Сергіївна та викладач   Іванова Світлана Павлівна.


четвер, 21 жовтня 2021 р.

Школа юних гідів

20 жовтня 2021 року в читальній залі бібліотеки відбулося заняття секції історичного краєзнавства Київської Малої академії наук на тему "Школа юних гідів". Керівник - українська письменниця, мистецтвознавець, викладачка, бізнес-тренер Ганна Владимирська. 



понеділок, 18 жовтня 2021 р.

Сторітелінг для очей, вух і серця

 "Єдиний недолік цієї книжки - назва. Це мало би бути щось на зразок "Як вижити у ХХІ столітті", адже 70% героїв рейтингу Time 2019 року - це сторітелери. Розповідати історії (для очей, вух і серця) у час, коли світом керують потоки інформації, стає головною навичкою". Андрій Баштовий, головний редактор The Village Україна

Усе на світі можна розповісти через історію. Хай би про що ви писали, інформація стане яскравішою й цікавішою, якщо  загорнути її в цей формат. Саме історія, а не сухі факти допомагають емоційно залучити й переконати вашу аудиторію.

Сторітелінг – це мистецтво переконувати за допомогою історій. І не просто переконувати, а робити це максимально невимушено і непомітно.

Базова формула хорошої історії досить проста: теза плюс картинка, що живе в нашій голові. Підкріпіть її фактами, додайте переживань і міркувань, приправте гумором - готово. І кожен з нас може навчитися сторітелінгу, незалежно від мети : стати автором роману чи оповідання, створити влучний текст про товар чи послугу або просто зробити цікавий допис у фейсбуці.

середа, 13 жовтня 2021 р.

ГОДИНА ВИСОКОЇ МУЗИКИ - В БІБЛІОТЕЦІ

9 жовтня 2021 року в бібліотеці з лекцією-концертом виступив музикант, на якого довго очікували наші читачі, - Ігор Завадський. Краще про захід, ніж про нього написав президент міжнародної благочинної фундації "Українська хата" Микола Рудаков, ми не скажемо. Тому пропонуємо вашій увазі статтю Миколи Івановича

"Година високої музики - в бібліотеці"

Її подарував слухачам в бібліотеці "Деміївська" м.Києва Ігор Зава́дський - український акордеоніст (кнопковий акордеон), виконавець та популяризатор творів класичної музики. Заслужений артист України, переможець міжнародних конкурсів у Франції, Італії, Ірландії, Іспанії; володар «Золотої медалі» (Франція); перший український акордеоніст у Книзі рекордів України, як єдиний володар трьох «Золотих лір» - головних призів міжнародних конкурсів акордеоністів; перший український музикант, що потрапив до Книги рекордів Гіннеса (Канада).
Це не просто концерт чи творча зустріч - це концерт-лекція, майстер-клас... Грамотно вибудований концерт класичної музики у власній обробці маестро Ігоря Завадського захопив усіх слухачів затишного камерного залу - від малого до великого! Звучали у майстерному виконанні Музиканта твори музичних класиків світу чотирьох століть. Зокрема:
Й.С.Бах – Органна токата ре мінор
Й.С.Бах – «Жарт»
А.Сальєрі-В.А.Моцарт – «Вітальний марш»
Дж.Верді – Фантазія на теми з опер «Травіата» та «Аїда»
Ф.Шопен – «Забутий вальс»
Е.Гріг – «У печері гірського короля» з сюїти «Пер Гюнт»
П.І.Чайковський – «Вальс квітів» з балету «Лускунчик»
Х.Родріго – Концерт «Аранхуес», Adagio
А.Вівальді – Концерт «Зима» з циклу «Пори року», перша частина
Є.Дога – Вальс з кінофільму «Мій лагідний та ніжний звір»
В.Косма – Мелодія з кінофільму «Іграшка»
А.Петров – Мелодія з кінофільму «Осінній марафон»
Г.Свиридов – Вальс з сюїти «Заметіль»
Є.Дербенко – «Осінні мрії»
М.Кюсс – Старовинний вальс «Розбите життя»
А.П'яццолла-І.Завадський – “Лібертанго”
В.Монті – Чардаш.
Під щедрі і щирі оплески вдячних глядачів, оберемки квітів...
Вдячність модератору зустрічі Валентині Єрмолаєвій - засновниці та ведучій клубу "Океан любові" (отримала тут знак народної шани - орден ЖІНОЧА СИЛА), колективу бібліотеки - за гостинність!