Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi
Сторінки
четвер, 28 липня 2016 р.
Князь Володимир - хранитель України-Русі
В читальному залі бібліотеки розгорнута виставка до Дня Хрещення Київської Русі-України.
Це свято відзначаємо у день Святого Володимира — одного із засновників і покровителів нашої державності.
Охрещення Русі-України було подією великої ваги. Воно зміцнило державну єдність, освятило владу великого князя і його «божественний» авторитет, сприяло розвиткові культури, поширенню писемності, створенню перших шкіл і бібліотек. Цим актом Київська держава остаточно визначила своє місце в Європі, увійшовши як рівноправна до кола християнських народів.
Для нас цей день означає кілька принципових понять.
Це — спадкоємність тисячолітньої історії України, нашої нації і держави.
Це — неподільність Українського народу і його єдність навколо ідеї сильної держави і віри.
Це — соборність усіх українців і всіх українських земель навколо рідної державної і духовної столиці — Києва.
Це — велика присутність Києва у світовій історії і його цивілізаційний вплив на сусідні землі і народи.
Це — єдність нашого державного і духовного начала.
четвер, 21 липня 2016 р.
неділя, 17 липня 2016 р.
Літературно-вишивальне спілкування на Деміївці
По білих снах рожевії гадки
легенькі гаптували мережки,
і мрії ткались золото-блакитні,
спокійні, тихі, не такі, як літні...
Леся Українка, «Лісова пісня»
легенькі гаптували мережки,
і мрії ткались золото-блакитні,
спокійні, тихі, не такі, як літні...
Леся Українка, «Лісова пісня»
Зустрічі відбуваються в рамках Літературно-вишивального спілкування на Деміївці. Проводить Тетяна Серебреннікова (ЦРБ ім. М.О. Некрасова)
Для довідок.
Мережка -- це ажурна вишивка, для виконання якої порушується структура полотна (висмикується нитка). Найбільш поширені так звані прості мережки, на базі яких виконуються всі інші.
четвер, 7 липня 2016 р.
Відкриття виставки "Стереотип"
01 липня 2016 року у читальній залі бібліотеки відбулося відкриття молодіжної фотовиставки "Стереотип". На захід з міста Луцька до нас завітали організатори виставки - представники Волинської обласної благодійної організації "Радість дитинства" Марія Кожевнікова та Тамара Ващук.
Марія Кожевнікова та Тамара Ващук біля виставки |
Автори цієї фотовиставки - молоді люди 18-35 років з різних куточків нашої країни, зокрема Запорізької, Херсонської, Київської, Житомирської, Волинської, Львівської, Тернопільської та Закарпатської областей України.
Мета виставки - сприяння подоланню регіональних стереотипів та побудова міжрегіонального діалогу шляхом тренінгових сесій щодо питань стереотипів та візуалізації стереотипного бачення учасників через фотографію.
Як результат, містами України подорожує фотовиставка учасників проекту, яка вже відбулася у місті Ужгороді, а тепер презентована й у Києві, у вітринному просторі бібліотеки "Деміївська".
Виставка проходить у рамках Всеукраїнського проекту "Стерео_Тайп" за підтримки Європейської Молодіжної Фундації, Консул Європи.
Молодь біля фотовиставки "Стереотип" |
середа, 6 липня 2016 р.
Літературно-вишивальне спілкування на Деміївці
Триває літературно-вишивальне спілкування в бібліотеці "Деміївська", яке традиційно проводить Тетяна Серебреннікова (ЦРБ ім. М. О. Некрасова). До Дня народження Олени Пчілки згадували, що на початку ХХ ст. в Києві для українських діток виходив журнал "Молода Україна" (1908-1914), який своїм коштом видавала відома письменниця, етнограф, громадська діячка і мати Лесі Українки. Це відбувалося в той час, коли жодної української книжки чи газети годі було шукати. Жодного напису українською мовою. Київ -- провінційний "южнорускій город". Лише подекуди якась бабуся чи дідусь вимовляли щось українською. Це впізнаване рідне звертання часом і використовувала Олена Пчілка на сторінках свого часопису, підписувалась як "Бабуся" та ін. Пропонуючи дітям читати український часопис і долучатись до вишивання, Олена Пчілка переконувала сучасників, що майбутнє батьківщини залежатиме від того, "чи дитина виросте приятелем, чи ворогом України, од того, що їй буде защеплено в сім'ї".
Доки діти читали звертання Олени Пчілки зі сторінок "Молодої України", дорослі вишивали. Колектив майстринь -- користувачів бібліотеки та учасників проекту «Вишивка етнографічна:«Украинский народный орнамент: вышивки, ткани, писанки» О.П. Косачева, Киев, 1876» щойно повернувся з фестивалю "Льон-фест 2016", що проходив 1-2 липня на Сумщині, де демонстрували свої вироби на глухівському льоні, вишиті за схемами орнаментів, зібраними і описаними Оленою Пчілкою 140 років тому. Дуже символічно, що робота з книгою в бібліотеці спонукає людей творити, подорожувати, ширити і примножувати українську духовно-матеріальну культуру. Адже колекція була започаткована саме під час зустрічей в нашій бібліотеці ( додаємо фото, як все починалось)
Так цвіте льон, який за рік стане тканиною, на якій українські жінки відтворюють українську народну вишивку.
Для довідки.
Фестиваль "Льон-фест" ініційовано міським головою м. Глухів Мішелем Терещенком. Проводиться вп'яте.
У 2016 році компанія "Лінен оф Десна" вперше виробила першу українську лляну тканину двох видів, на якій колектив майстринь ZETA atelier представили колекцію сучасного одягу, де продемонстрували можливості використання української ручної вишивки на глухівському лляному полотні. Це перша українська лляна тканина і перший показ одягу з нього!
Запрошуємо до бібліотеки творити сучасну Україну разом!
Фото з фестивалю люб'язно надані Оксаною Лушиною та Валентином Грінбергом.
вівторок, 5 липня 2016 р.
Молодіжна фотовиставка "Стереотип"
01 липня 2016 року у вітринному просторі бібліотеки відкрилася молодіжна фотовиставка "Стереотип" за підтримки Європейської Молодіжної Фундації, Консул Європи. На виставці представлені світлини учасників Всеукраїнського проекту "Стереотип", що відбувся 12-17 червня у місті Ужгород. Організатором виставки виступила Волинська обласна благодійна організація "Радість дитинства".
Фотозвіт "Майбутні бібліотекарі"
Київ. 25 червня 2016 року. Парк ім.Тараса Шевченка. "Місто професій"
Підписатися на:
Дописи (Atom)