21 лютого 2022 року до бібліотеки завітали дітки старших груп "Сонечко" та "Ромашка" спеціалізованого дошкільного навчального закладу № 32 для дітей з вадами зору. Бесіду "Незвичайна Україна" провела Галина Козлова.
Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi
Сторінки
понеділок, 21 лютого 2022 р.
субота, 19 лютого 2022 р.
четвер, 17 лютого 2022 р.
середа, 16 лютого 2022 р.
Уроки єдності
В Україні сьогодні вперше відзначають День єднання.
16 лютого 2022 бібліотека "Деміївська" спільно з ліцеєм "Голосіївський" № 241 провели два уроки єдності онлайн на платформі ZOOM.
Перший урок єдності - для учнів 9-В, 10-А, 9-Д та 10-Б. Другий - для учнів 8-А, 9-Б, 7-Б та 7-В.
вівторок, 15 лютого 2022 р.
понеділок, 14 лютого 2022 р.
Погляди Григорія Сковороди на протиріччя людського життя
У 2022 році на державному рівні відзначають 300-річчя від дня народження українського філософа, богослова, поета, педагога Григорія Сковороди.
Григорій Сковорода |
Проблема життєвої стежки не нова, але цікава і актуальна. Адже найскладніше в житті - зробити правильний вибір: права стежка складна й довга, бо веде до Бога; ліва, навпаки - легка, проте віддаляє від нього. Мислитель у цьому питанні продовжує думки попередників - мислеників Івана Вишенського, Якова Козельського.
Григорій Сковорода зумів, спираючись на біблійні тексти, вибудувати власну концепцію двох шляхів, підпорядковуючи її православним канонам. Правий шлях, за Григорієм Сковородою, має закінчуватися "Горною республікою", де панує добробут, рівноправність, щастя, любов, дружба, взаємоповага. Саме такою мріяв бачити мислитель Україну та її мешканців.
Це - своєрідний заповіт, залишений нащадкам.
[1] Ейдос - термін античної філософії та літератури, в загальному значенні - спосіб організації та/або буття об'єкта
Джерело: Александрович, Т. Поетика прози Григорія Сковороди : Автореферат/ Тетяна Александрович. - Київ, 2007. - с.6-7.
четвер, 10 лютого 2022 р.
Знайомство з прекрасним
Сьогодні до бібліотеки завітали учні 5-А і 3-Г класів ліцею "Голосіївський" № 241. Колектив бібліотеки провів мистецтвознавчу годину.
Приймаємо вітання!
Першою у цей святковий день нас привітала літературна критикиня, молода талановита авторка Олеся Богдан, подарувавши бібліотеці сучасні українські книжки. Пані Олеся досліджує українську та світову літературу, пише про прочитані книжки. З її останніми роботами, присвяченими лауреатам Букерівської премії, можна ознайомитися за посиланням https://tyktor.media/polytsia/booker-1/
середа, 9 лютого 2022 р.
вівторок, 8 лютого 2022 р.
Казковий світ петриківського розпису
8 лютого 2022 року в читальній залі бібліотеки відбулася мистецтвознавча година "Казковий світ петриківського розпису", присвячена 100-річчю від дня народження лауреата Шевченківської премії, української художниці, майстрині петриківського розпису і народного декоративного живопису Марфи Ксенофонтівни Тимченко. На заході були присутні учні 3-А класу ліцею "Голосіївський" № 241.
неділя, 6 лютого 2022 р.
Феномен творчості Євгена Гребінки
Євген Павлович прожив лише 36 років, половина з яких була віддана літературі. Народився він 2 лютого 1812 року на хуторі Убіжище, поблизу Пирятина, в родині небагатого поміщика, відставного офіцера. Отримав початкову освіту, потім закінчив один з найкращих і найпривілейованіших тодішніх навчальних закладів - Ніжинську гімназію вищих наук князя Безбородька, яка разом із Харківським університетом забезпечувала до відкриття у 1834 р. Київського університету потреби України у людях з вищою освітою. Вже у стінах гімназії серйозно захопився літературою.
Мокрицький А. Портрет Є.Гребінки |
Важливою була роль Гребінки у вирішенні долі молодого Т. Шевченка, талант і людські якості якого він оцінював дуже високо. Завдяки й Гребінчиним старанням той був викуплений з кріпацтва, підтримувався матеріально й зміг побачити вихід з друку свого "Кобзаря". У 1847 р. письменник займається виданням своїх творів, але встиг опублікувати лише перші 8 томів. Немало енергії він витрачав і на просвітницьку роботу. Незадовго до смерті в селі Рудки Полтавської губернії у маєтку батька дружини Гребінка відкрив парафіяльну школу : найняв для неї будинок та забезпечив оплату двох учителів.
3 грудня 1848 р. Євген Павлович помер від сухот у Петербурзі. Тіло його за заповітом було перевезено у рідне Убіжище (зараз с. Марьянівка).
З 2017 року у м. Гребінка та с. Марьянівка Гребінківського району Полтавської області проводиться міжнародний фестиваль культури "Гребінчині вечорниці" на вшанування пам'яті класика української літератури Євгена Гребінки, з метою поліпшення культурного обслуговування на селі та піднесення іміджу України в світі.
Джерело: "Знаю, що правду пишу..."//Знаменні дати. Календар-2002. - Київ : Видавництво Україна, 2002. - с.28-32.
четвер, 3 лютого 2022 р.
Відомі та невідомі сторінки історії України
середа, 2 лютого 2022 р.
Петриківський розпис Марфи Тимченко
вівторок, 1 лютого 2022 р.
Феномен українського народного мистецтва
Петриківський декоративний розпис - унікальне явище, закорінене в глибинних народних традиціях. Петриківське народне мистецтво пройшло шлях від малюнків безіменних майстрів до творів видатних митців, серед яких гідне місце займає Марфа Тимченко.
1 лютого 2022 року в нашій бібліотеці відбувся мистецтвознавчий захід, присвячений 100-річчю від дня народження лауреата Шевченківської премії Марфи Ксенофонтівни Тимченко. У зв'язку з дистанційним навчанням, для учнів 2-х класів ліцею "Голосіївський" № 241, захід відбувся онлайн на платформі ZOOM.