Шановні користувачі! В бібліотеці для Вас працює безоплатний інтернет-центр та Wi-Fi

Сторінки

субота, 29 лютого 2020 р.

"Любити інших - важкий хрест..."

Прямя подсвечники каштанов, 
На звезды смотрит прошлый век.
Б. Пастернак
26 лютого 2020 року відбувся літературний вечір, присвячений 130-річчю від дня народження Бориса Леонідовича Пастернака.
У заході брали участь:
- доктор філологічних наук, професор кафедри теорії та історії світової літератури імені професора В. І. Фесенка Київського Національного лінгвістичного університету Наталія Висоцька. Протягом двох годин Наталія Олександрівна неперевершено читала вірші Б. Пастернака.
- сімейний лікар, а за сумісництвом письменник, декламатор, чудовий оповідач Євген Черняховський. Євген Аронович разом з Наталією Олександрівною створили прекрасний творчий тандем.
- доктор філологічних наук, професор Володимир Звиняцьковський у своїй короткій доповіді прокоментував вірш Бориса Пастернака "Опять Шопен не ищет выгод...". Він розповів присутнім про те, яка доля спіткала "київські будинки" Бориса Леонідовича (вул. Святославська, 9 та Гершуні, 17 - 19), а також сусідній Рейтарський квартал.
- літературознавець Єфім Гофман розповів про свою участь у міжнародних літературних конференціях, присвячених життю та творчості Бориса Леонідовича
- режисер і  продюсер Агаркова Ліна Станіславівна
Фотозвіт 

вівторок, 25 лютого 2020 р.

Вивчення англійської мови

   22 та 24 лютого 2020 року відбулися уроки англійської мови для груп Ж-1 та Г-1. Під егідою Благодійного фонду "Життєлюб" (заснований бізнесменом та письменником Гаріком Корогодським), у бібліотеці навчаються люди пенсійного віку.

Ми - одна родина

  22 лютого 2020 року у читальній залі бібліотеки відбувся літературно-музичний вечір "Ми - одна родина", в якому брали участь представники різних національностей нашого міста. Перед присутніми виступили: Валерій Войцеховський і Валерій Навойчик, Юлія Єрмак, Віктор Глущенко та Олена Гриценко, дует "Відрада" у складі Наталії Кокарєвої та Анатолія Коржа, Микола Ковальов, Сергій Льовін.

З Україною в серці

Співає "Дарничанка"
Цікава, захоплююча та патріотична програма до 160-річчя від дня народження Порфирія Демуцького "З Україною в серці" відбулася 18 лютого 2020 року у Колонній залі КМДА на Хрещатику, 36. Колонна зала КМДА не вмістила всіх бажаючих шанувальників української пісні, повпредом якої виступала "Дарничанка" - заслужений народний ансамбль пісні і танцю України під орудою заслуженого працівника культури Петра Андрійчука.
   Оплесками, оваціями та вигуками "Браво!", "Молодці!" і "Дякуємо!" зустрічала вдячна глядацька публіка кожен твір у виконанні улюбленного мистецького колективу, який піснею підтримує український дух у ці важкі часи.
   Присутні, на заклик голови Всеукраїнського товариства "Просвіта" Павла Мовчана, хвилиною мовчання вшанували пам'ять всіх загиблих за Україну...
    На цей захід були запрошені бібліотекарі ЦБС Голосіївського району. Фотографії, з якими ми пропонуємо Вам ознайомитися, зробила наша молода і креативна колега - працівник ЦРБ імені Миколи Некрасова Олександра Стависька. У своїх світлинах Олександра  передала дух патріотичного спрямування цього заходу.

середа, 19 лютого 2020 р.

Кіт Шредінгера

"Кіт Шредінгера".   Малюнок Нікіти  Кухарука
Кіт Шредінгера*, герой однойменного уявного експерименту (1935 рік), часто з'являвся на сторінках книжок, у серіалах та художніх фільмах.
* Кіт Шредінгера — герой відомого уявного експерименту Ервіна Шредінгера, в якому цей кіт повинен перебувати рівночасно у двох станах — живий і мертвий.Уявного кота поміщено в коробку, перебуваючи в якій, він із імовірністю 0,5 живий та 0,5 — мертвий. Згідно з принципами квантової механіки, кожна елементарна частинка рівночасно може перебувати в кількох станах. Так само й кіт Шредінгера в умовах експерименту може бути живий і мертвий водночас, допоки хтось не відчинить коробку й не визначить живий кіт чи ні. Відмінність кота від елементарної частинки в тому, що кіт є макроскопічною фізичною системою.
 Письменник-фантаст Геймен Нейл Річард  в своїй книзі "Американські боги" писав: "Якщо не відкривати коробку, для того, щоб погодувати кота, то ми отримаємо два різні типи смерті", а Роберт Антон Вілсон написав трилогію новел, що відома під загальною назвою "Трилогія кота Шредінгера".
   Зокрема кота згадувано у стрічках: "Рік та Морті" (мультсеріал), "Теорія великого вибуху" "Зоряна брама", "Згадай, що буде", "Доктор Хаус", "Футурама", "Кісткі" та ін. Згадки про кота можна знайти в книжках Террі Пратчетта.  
  А наш  читач, учень 10 класу ліцею "Голосіївський" № 241 Нікіта Кухарук,  продовжив цю тему, втіливши свою уяву в малюнок,  з яким ми пропонуємо ознайомитись і вам.

Е́рвін Ру́дольф Йо́зеф Алекса́ндер Шре́дінгер (нім. Erwin Rudolf Josef Alexander SchrödingerМФА: [ˈɛrviːn ˈʃrøːdɪŋɐ]; 12 серпня 1887Відень — 4 січня 1961, там само) — австрійський фізик-теоретик, один із творців квантової механіки. Лауреат Нобелівської премії з фізики (1933). Член низки академій наук світу, зокрема, іноземний член Академії наук СРСР (1934). (З Вікіпедії)

Вивчення англійської мови

   17 лютого 2020 року відбувся другий урок англійської мови для групи Ж-1. Під егідою Благодійного фонду "Життєлюб" (заснований бізнесменом та письменником Гаріком Корогодським), у бібліотеці навчаються люди пенсійного віку. 
Фонд "Життєлюб" створений з метою організації досугу та надання допомоги людям третього віку. Цей проєкт допомогає людям  жити повноцінним життям,  мати можливість  спілкуватись, знайомитися один з одним, а також займатися освітою та самоосвітою.

Життя без ліків

16 лютого 2020 року в читальній залі бібліотеки відбулася зустріч з парапсихологом Юрієм Батуліним. Юрій Павлович - людина цікавої долі. Захворівши на онкологію, зміг перемогти страшну хворобу, а після цього розробив певну систему оздоровлення. Автор декількох книг з альтернативного лікування раку.
У заході брали участь: Лариса та Олександр Тарасови, Петро Монець, Ольга Ціпуринда, Лариса Шевчук, Наталія Буценко та інші.

вівторок, 18 лютого 2020 р.

Вивчення англійської мови

15 лютого 2020 року в читальній залі бібліотеки відбувся  безоплатний урок  з вивчення  англійської мови для людей третього віку. Навчання провела  Анастасія Познер - волонтер Благодійної організації  "Благодійний фонд "Життєлюб".

"У кожному кроці лютого неминучість Стрітення..."

15 лютого 2020 року у читальній залі бібліотеки відбулася творча зустріч з поетом, музикантом, бардом Денисом Голубицьким.
Денис Голубицький
  
 За останні два роки з'явилися на світ дві його книги - "Приметы парения" та "На краю равноденствия", а третя - "Во второй половине судьбы" - готується до друку.
   Автору завжди є про що поговорити з вдячними слухачами. У програмі лунали пісні та вірші з авторських книг - про Музику, Місто, про те, чим живе душа , що серед неспокою і хаосу знаходячи свій, ні на кого не схожий шлях...


    По закінченні заходу працівник центральної районної бібліотеки імені Миколи Некрасова Зоя Логвиненко вручила Денису подяку для батька - Аркадія Голубицького - за багаторічну творчу співпрацю з ЦБС Голосіївського района і вагомий внесок в розвиток авторської пісні та поезії.

понеділок, 17 лютого 2020 р.

Історія яскравих біографій

13 лютого 2020 року на краєзнавчі читання до бібліотеки завітали учні  8-А та 8-Г класу ліцею "Голосіївський" № 241. Заходи провела завідувач бібліотеки Галина Козлова.
Фотозвіт: 8-А клас (класний керівник Н. Вірич)

 Фотозвіт : 8-Г клас (класний керівник І. Костюкова)

четвер, 13 лютого 2020 р.

Мій рідний край - Віта Литовська

11 лютого 2020 року в школі № 151 (мікрорайон Віта Литовська) відбулася краєзнавча година для учнів 6 класу. Місцевість відома з ХІХ ст. як деревня Новая Вета Литовская. У фондах Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського зберігається альбом де Ла Фліза, в якому відображені опис і статистичні дані колишнього селища. Перша згадка про альбоми де Ла Фліза була надрукована в "Киевской старине" за 1889, 1891 роки археологом і мистецтвознавцем Миколою Біляшівським. Захід провела завідувач бібліотеки  "Деміївська" Галина Козлова.

Знамениті постаті Голосієва

У рамках творчої співпраці, на прохання педагогічного колективу школи №151, бібліотека сімейного читання запросила  колегу - завідувача бібліотеки "Деміївська" Голосіївської ЦБС Козлову Галину Анатоліївну для проведення пізнавально-виховної години "Знамениті постаті Голосієва". Захід був проведений у стінах школи для учнів 8-А та 8-Б  класів.

середа, 12 лютого 2020 р.

Океан любові

8 лютого 2020 року у читальній залі бібліотеки відбувся літературно-музичний вечір "Океан любові". 
У заході брали участь:
- Людмила Кучер - працівник музею "Хата на Пріорці".  У її виконанні лунала прекрасна музика Мішеля Леграна та Поля де Сеневілля.
- студія фламенко "ЕSO" під керівництвом Світлани Ткаченко. Чарівні дівчата станцювали гарротин, фанданго, танець з кастаньєтами (соло Анастасії Панчук), тангос, севільяна і булеріас.
- Ірина Родченко - заслужений працівник культури України, чудово читала власні вірші, мелодійність яких зазначила публіка. Ірина Володимирівна - виконавчий директор ГО Сумського земляцтва в місті Києві. Є ведучою  культурно-освітніх заходів, кореспондент багатьох видань, автор книги "На нашій, на чужій землі".
- Галина Манів прочитала декілька віршів з власної збірки поезій "Молитви роз'ятреного серця".
- Сергій Льовін - лауреат міжнародних і Всеукраїнських конкурсів авторської пісні, поет, бард, полковник у відставці. Під гітарний акомпанемент лунали пісні у його виконанні.
- Учень ліцею "Голосіївський" № 241 Максим Балалаєв декламував гуморески Павла Глазового, а також чуйно прочитав вірш своєї матері, який вона йому присвятила.
Ведучі заходу - керівник Клубу "Океан любові" Валентина Єрмолаєва та Максим Балалаєв.

Фотозвіт